Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3825882 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

hose

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
indulás!
« Válasz #3630 Dátum: 2010.04.01 12:12:34 »
Sziasztok!

Indul a vásárlás! Tegnap megszabadultam az elődtől, úgyhogy ezerrel belevetem magam a keresésbe, és választok egy kombi avensist! Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy a szervízkönyvet, vagy a manualt nem lehet elérni valahonnan digitális formában? A vásárlás előtt azért tisztában akarok lenni a szervízciklussal és a nagyobb szervízek időpontjával. 2004-2005 -ös dízelhez keresek adatokat.

Köszönöm előre is.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3631 Dátum: 2010.04.01 12:26:17 »
Kisszerviz 15 ezrenként, nagyszerviz 30 ezrenként.  :winkiss:
         

hose

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3632 Dátum: 2010.04.01 12:47:48 »
Kisszerviz 15 ezrenként, nagyszerviz 30 ezrenként.  :winkiss:

Zsír, köszi.

A kicsi gondolom olaj, a nagy meg a szűrők és egyebek. Vezérmű és fékek mikor?

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3633 Dátum: 2010.04.01 13:08:09 »
Kisszerviz 15 ezrenként, nagyszerviz 30 ezrenként.  :winkiss:

Zsír, köszi.

A kicsi gondolom olaj, a nagy meg a szűrők és egyebek. Vezérmű és fékek mikor?

olaj meg szűrők mindig együtt.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3634 Dátum: 2010.04.01 13:14:02 »
A kicsi gondolom olaj, a nagy meg a szűrők és egyebek. Vezérmű és fékek mikor?
Olajcsere minden szervíznél van. Lég- és pollenszűrőcsere állapot szerint. Vannak bizonyos dolgok, melyeknek a cseréje egy fix intervallumhoz kötött, pl. gázolaj-szűrő asszem 60 ezernél. Vezérműszíj passz, talán 105 ezernél, de ez nem biztos. Fékeket állapot szerint kell cserélni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3635 Dátum: 2010.04.01 13:15:55 »
olaj meg szűrők mindig együtt.
Ez csak az olajszűrőre érvényes.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hose

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3636 Dátum: 2010.04.01 13:24:20 »
A kicsi gondolom olaj, a nagy meg a szűrők és egyebek. Vezérmű és fékek mikor?
Olajcsere minden szervíznél van. Lég- és pollenszűrőcsere állapot szerint. Vannak bizonyos dolgok, melyeknek a cseréje egy fix intervallumhoz kötött, pl. gázolaj-szűrő asszem 60 ezernél. Vezérműszíj passz, talán 105 ezernél, de ez nem biztos. Fékeket állapot szerint kell cserélni.

Ok, köszönöm az eddigi infókat.

Azt esetleg nem tudja valamelyikőtök biztosra, hogy hány km-nél kell a vezérműszíjat cserélni. Ma megyek megnézni egy gépet. Elvileg 107 e km van benne, úgyhogy fontos lenne az info.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3637 Dátum: 2010.04.01 13:30:20 »
Ha még nem volt akkor én most cserélném...

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3638 Dátum: 2010.04.01 13:37:56 »
Kimentem a parkolóba beindítottam a gépet, hogy meghallgassam a nyikorgást. Elindult, nagyon pici nyikorgás jött jobb elölről, de mire kiszálltam abbahagyta. Holnap reggel ér csak rá a szerelőm, akkor viszem hozzá olaj meg szűrők cserére, akkor megnézetem vele mi nyikorog, szinte tuti, hogy valamelyik szíj, vagy görgő. Ma megnéztem a fordulatszámot is, hidegen indítva 1500-ra áll be, ez szerintem normális.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3639 Dátum: 2010.04.01 13:56:03 »
Kimentem a parkolóba beindítottam a gépet, hogy meghallgassam a nyikorgást. Elindult, nagyon pici nyikorgás jött jobb elölről, de mire kiszálltam abbahagyta. Holnap reggel ér csak rá a szerelőm, akkor viszem hozzá olaj meg szűrők cserére, akkor megnézetem vele mi nyikorog, szinte tuti, hogy valamelyik szíj, vagy görgő. Ma megnéztem a fordulatszámot is, hidegen indítva 1500-ra áll be, ez szerintem normális.
Szerintem is normális; teljesen hideg motorral a miénk is kb. ennyit pörög alapjáraton.

Ne keresd a hibákat  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3640 Dátum: 2010.04.01 13:56:52 »
Ma megyek megnézni egy gépet. Elvileg 107 e km van benne, úgyhogy fontos lenne az info.
Ennyi idős dízel Avéban ez a km nagyon kevésnek hangzik. Meg lehet nézni a hirdetést?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3641 Dátum: 2010.04.01 14:00:37 »
Kimentem a parkolóba beindítottam a gépet, hogy meghallgassam a nyikorgást. Elindult, nagyon pici nyikorgás jött jobb elölről, de mire kiszálltam abbahagyta. Holnap reggel ér csak rá a szerelőm, akkor viszem hozzá olaj meg szűrők cserére, akkor megnézetem vele mi nyikorog, szinte tuti, hogy valamelyik szíj, vagy görgő. Ma megnéztem a fordulatszámot is, hidegen indítva 1500-ra áll be, ez szerintem normális.
Szerintem is normális; teljesen hideg motorral a miénk is kb. ennyit pörög alapjáraton.

Ne keresd a hibákat  ;)

de kerersem és mindent megcsináltatok rajta ami zavar :) már csak ez a nyikorgás van, meg a kormány kottyanása 20km/h alatt.

hose

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3642 Dátum: 2010.04.01 14:11:11 »
Ma megyek megnézni egy gépet. Elvileg 107 e km van benne, úgyhogy fontos lenne az info.
Ennyi idős dízel Avéban ez a km nagyon kevésnek hangzik. Meg lehet nézni a hirdetést?

Nekem is gyanús. Kezdek beleőrülni abba, hogy az autókereskedők teljesen szétb....szták a piacot az állandó kmh tekercseléssel! Szerencsére van hozzá szervízkönyv, amit le fogok csekkolni (nem csak szemmel, hanem felhívom őket). Ha minden ok, akkor szóbajöhet az autó, ha nem, a kereskedő eltűnhet a szemem elől. Amúgy külföldi, frissen behozott darab. Ez is egy ingoványos terület...

Verda itt: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.0_d_egy_ev_garanciaval-3680973


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3643 Dátum: 2010.04.01 14:18:53 »
Muhaha, dízel, kombi, külföldről 100 ezer km-rel?  [rohog] Sokkal inkább 2-300 ezer alaphangon és/vagy tört autó.
Egyébként a külföldi kereskedéseket tervezed végighívni?
         

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3644 Dátum: 2010.04.01 14:21:02 »
Hát nehezen tudom elhinni, szerintem ha a km valós, akkor törve hozhatták be, különben nem is nagyon éri meg - szerintem.
Attila 31
  - Avensis
- Prius