Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3816595 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

cere

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2685 Dátum: 2009.09.21 12:03:40 »
Bár a kocsi már nincs meg, de ha jól emlékszem a szervószivattyút cserélték még garanciában. Már nem vagyok biztos benne, de talán visszahívás is volt miatta. Utána hibátlanul müködött.

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2686 Dátum: 2009.09.23 19:48:49 »
Nálunk a családban mostanában szintén előjött az alábbi történet:
Hidegben, ha a kormányt a végállásig tekerem, elkezd visító hangot adni. Ez nem nagyon zavart, a Carinám is csinálja. Azonban ahogy a hideg autóval (kb. 1km az elindulás után), egy körforgalomban kanyarodtam :vezetes: , elkezdett sírni a szervó, mintha már teljesen be lenne fordítva a kerék, és kemény is lett a kormány, pedig nem is volt teljesen befordítva a kerék. Csak néztem, hogy milyen nagy lett a fordulási kör.
A baj az, hogy eddig csak 2x jött elö ez a jelenség, szervízben tuti nem fogom tudni produkálni, pedig finoman szólva is balesetveszélyes!
A nálunk lévő 2003-as Avensis-nél már volt tavaly egy szervószíj-csere pont emiatt, de úgy látszik nem oldódott meg a dolog. Azóta az autó kb. 15e km-t ment és nem kellett várni rá a tél beálltáig, már mostanában előjött újra. :?:
Mostanában egy-két reggel általában hideg párás időben jelentkezik. Valóban nagyon rémisztő és balesetveszélyes, mivel a végállás közelében felkeményedik a kormány.
A korábbi bejegyzés után többen említettétek, hogy a szervószíj-csere ill. szilikonozás megoldást jelenthet. Én nagyon örülnék annak, ha jelentkezne valaki egy megoldással, amivel nem csak ideig óráig, hanem több évre meg lehetne oldani a problémát. :clap:



Ezt nekem is csinalta. Bordásszíj elkezdett csúszni (visító hang) és elment a rásegítés.
A megoldás: Kicsit húztam a borsásszíjon és mar meg is javult.
A végállasban visítás meg inkább valami túlfolyónak a hangja, mint a szíjé. -> két különböző visítás...

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2687 Dátum: 2009.09.23 21:23:06 »
A végállasban visítás meg inkább valami túlfolyónak a hangja, mint a szíjé. -> két különböző visítás...
Hidraulikus kormányszervós autónál normális dolog, hogy végállásba tekert (és ott tartott) kormány esetén kiad egy (zúgó, sivító) hangot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

liza73

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2688 Dátum: 2009.09.23 22:37:15 »
Segítség! Az autón világít a motorhiba jelző ikon, és csak a jövő héten tudják kiolvasni a hibát. A vízmelegedést jelző mutató még több kilométer után sem mozdul meg, egyszer csak beáll a kellő hőfokra!
Van valakinek ötlete arról, mi lehet a baja? Nem birom ki jövő hétig! :helpsmilie:
/ Avensis 2.0D-4D  2004./

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2689 Dátum: 2009.09.24 08:17:30 »
Sztem hibakiolvasást bármelyik szakszervizben csinálnak és olyan rövid idő alatt, hogy talán be se kell jelentkezni előre. Én azonnal oda mennék a helyedben, főleg ha a vízhőfokmérővel láthatóan gond van!
Ha neadjisten megfőzöd a motort, az nagyon drága mulatság lesz.
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2690 Dátum: 2009.09.24 10:12:03 »
Most vettem észre, hogy a vezetőoldali elektromos ablaknál "elfelejtődött" az automatika: azaz csak akkor és addig mozog az ablak, ameddig nyomom a gombot a megfelelő irányba. Bizonytalan vagyok a dologban, hogy mióta, mert általában csak félujjnyira szoktam megnyitni ezt az ablakot, ahhoz meg nem kell ez a funkció. Szóval nem mernék megesküdni rá, de mintha ez azóta lenne így, amióta legutoljára le lett véve az akksisaru. Létezhet ilyen összefüggés? És lehet újra tanítani az ablakot, avagy együtt kell élnem ezzel a borzalmas méretű problémával? (Azt a verziót gyorsan felejtsük el, hogy hozzányúljanak emiatt bármihez, ad absurdum szétszedjenek valamit.)
Avagy mégiscsak meg kéne néz(et)ni, mert ez valaminek a kezdete?
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.24 10:13:39 írta music »
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2691 Dátum: 2009.09.24 10:16:06 »
Ja-ja, az autó áramtalanítása (ha ez bizonyos időnél tovább tart) után az elektromos ablakokat újra kell tanítani. Asszem ez csak annyi, hogy ráadott gyújtásnál az adott ablak gombját, az ablak végállásában, húzva kell tartani néhány másodpercig.

De olyanról még nem hallottam, hogy csak a vezető-ajtó ablaka felejtse el az automatikát  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2692 Dátum: 2009.09.24 10:24:06 »
Bevallom, a hátsókat nem is néztem, de a mitfahrer-ülésnél lévő biztosan jó.
music     

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2693 Dátum: 2009.09.24 17:45:57 »
Palaczk meg is adta a választ, nem kell semmit szétszedni, csak újratanítani a Palaczk által írt módon.
Idézet
De olyanról még nem hallottam, hogy csak a vezető-ajtó ablaka felejtse el az automatikát
Vannak érdekes dolgok  :D
Xanyi

liza73

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2694 Dátum: 2009.09.26 13:26:51 »
Sztem hibakiolvasást bármelyik szakszervizben csinálnak és olyan rövid idő alatt, hogy talán be se kell jelentkezni előre. Én azonnal oda mennék a helyedben, főleg ha a vízhőfokmérővel láthatóan gond van!
Ha neadjisten megfőzöd a motort, az nagyon drága mulatság lesz.

Köszönöm, nem aludtam 3 éjszaka! bekönyörögtem magam szombatra a szervízbe, és hál' Istennek csak a vízhőfokmérő gomba ment tönkre benne. Gyors csere, és minden a régi. Azt mindták a szervizes fiúk, hogy az egyik injektorfej kezd tönkremenni. ( 2.5 a plafon, most 1.7 ) Azt mondták a tele tank gázolajba öntsek max. 1.5 liter benzint, és óvatosan autózzam ki, hogy kitisztuljon a fej. Van valakinek hasonó tapasztalata , esetleg más ötlete?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2695 Dátum: 2009.09.26 13:43:20 »
Köszönöm, nem aludtam 3 éjszaka! bekönyörögtem magam szombatra a szervízbe, és hál' Istennek csak a vízhőfokmérő gomba ment tönkre benne. Gyors csere, és minden a régi. Azt mindták a szervizes fiúk, hogy az egyik injektorfej kezd tönkremenni. ( 2.5 a plafon, most 1.7 ) Azt mondták a tele tank gázolajba öntsek max. 1.5 liter benzint, és óvatosan autózzam ki, hogy kitisztuljon a fej. Van valakinek hasonó tapasztalata , esetleg más ötlete?
Esetleg tisztító adalék a benya helyett...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2696 Dátum: 2009.09.27 19:44:46 »
Injektortisztítót kaphatsz bármelyik normálisabb autósboltban vagy madaras tecsóban. Pl. Wynn's, ilyesmi márkát érdemes lehet keresni, a többiek mondanak majd még márkaneveket.
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2697 Dátum: 2009.09.27 19:49:34 »
Liqui Moly, STP, Wynn's.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2698 Dátum: 2009.09.27 19:52:54 »
Kérdeztem pénteken Kaposváron a szerelőket, hogy a bizonyos hőmérséklet- és fordulatszám-tartományokban picit rángató motorra tudnak-e valami okosat  :?: ... Hát csak annyit, amennyit mi is: extra benzin kell bele, és időnként nem árt egy flakon injektortisztító lötty & megkergetés. Nincs mese, a 2.0 D-4 VVT-i kényes a naftára, a standard magyar 95-ös kicsit kevés neki  ::) ...

Viszont mesélték, hogy jár hozzájuk egy másik ilyen motorral szerelt Ave is - 2004-es, és 370 ezer km van benne, minden extra gond nélkül  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2699 Dátum: 2009.09.27 20:04:05 »
Kérdeztem pénteken Kaposváron a szerelőket, hogy a bizonyos hőmérséklet- és fordulatszám-tartományokban picit rángató motorra tudnak-e valami okosat  :?: ... Hát csak annyit, amennyit mi is: extra benzin kell bele, és időnként nem árt egy flakon injektortisztító lötty & megkergetés. Nincs mese, a 2.0 D-4 VVT-i kényes a naftára, a standard magyar 95-ös kicsit kevés neki  ::) ...

 :yes: :yes:  Ugyanilyen gondom volt a Primera 2.0 benzinmotorjával.  Igényes volt a benyára.  Ugyanezen oknál fogva a CR motorokra is fokozttan kell és érdemes vigyázni. (most az üzaelló. rendszert is ideértem)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.