Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3805977 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2505 Dátum: 2009.06.19 17:29:37 »
Álmom lenne egy ilyen autó  :wub: ... De tartok tőle, hogy sosem valósul meg. Hacsak nem változik meg nagyon az életem, aligha fog beleférni egy 2.2-es (pláne még nagyobb) benzines autó  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2506 Dátum: 2009.06.20 22:21:07 »
Ha a szívemre hallgatnék, a Camryt választanám... Ha az eszemre, akkor az Avensist. És azt azért tudni kell, hogy egy ilyen 2.0 automata faceliftes Ave I is minden, csak nem fapad.
Hát igen én is ezért ülök most és AveI-ben nem pedig egy V10-es 3000es manuálisban (nekem ez dobogtatta meg a szívem), de nem bántam meg ::)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

tutinet

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2507 Dátum: 2009.06.24 21:17:23 »
2002-es Avensis Verso. Szeriz nem tudja mi a baja. Per is volt már. Erőtlenné vállik a kocsi, előzés közben megtorpan. Nem lehet tudni befejezhető e az előzés.
a TMH semmilyen segítséget nem adott. Injektorhibára gyanakodtak de nem az. 2004 óta zajlik a per.
Ismeri valaki a sztorit ?

Most volt a TV-ben.


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2508 Dátum: 2009.06.26 15:04:06 »
2002-es Avensis Verso. Szeriz nem tudja mi a baja. Per is volt már. Erőtlenné vállik a kocsi, előzés közben megtorpan. Nem lehet tudni befejezhető e az előzés.
a TMH semmilyen segítséget nem adott. Injektorhibára gyanakodtak de nem az. 2004 óta zajlik a per.
Ismeri valaki a sztorit ?

Most volt a TV-ben.



Esetleg az Avensis Verso topic???
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MPeter87

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2509 Dátum: 2009.06.26 15:33:16 »
Heló mindenkinek!

Nekem egy 2000es évjáratú 2.0 d4d avensishez kellene  kuplung szerkezet! 1-2-es sebességben rángat elinduláskor, meg már 3asban is érezhető, viszont üzletben és néhány bontóban is 160-300 között lenne. Valaki esetleg tudna ilyet "jó áron"? Elvileg duplatömegű szerkezet van benne, ha jól tudom és jól értelmeztem lehet ezt helyettesíteni valahogyan tárcsás szerkezettel. Erről tud valaki valamit?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2510 Dátum: 2009.06.26 16:04:08 »
Heló mindenkinek!

Nekem egy 2000es évjáratú 2.0 d4d avensishez kellene  kuplung szerkezet! 1-2-es sebességben rángat elinduláskor, meg már 3asban is érezhető, viszont üzletben és néhány bontóban is 160-300 között lenne. Valaki esetleg tudna ilyet "jó áron"? Elvileg duplatömegű szerkezet van benne, ha jól tudom és jól értelmeztem lehet ezt helyettesíteni valahogyan tárcsás szerkezettel. Erről tud valaki valamit?

Biztos kuplung kell??? Nem kettőstömegű lendkerék?  Vagy mindkettő??

Amit találtam, az a következő:

Kuplungkészlet LUK RepSet          
Átmérő [mm]: 230
Kiegészítő cikk/kiegészítő info 2: Kéttömegű lendkerék vizsgálata és felújítása szükség szerint
Motorfelszerelés: kettős tömegű lendkerékkel rendelkező járművekhez RepSet   
Kisker ár (Bruttó):133.271.- HUF

A kettőstömegő lendkerék 500.000.- HUF környékén van Kisker br.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2511 Dátum: 2009.06.29 23:42:52 »
Heló mindenkinek!

Nekem egy 2000es évjáratú 2.0 d4d avensishez kellene  kuplung szerkezet! 1-2-es sebességben rángat elinduláskor, meg már 3asban is érezhető, viszont üzletben és néhány bontóban is 160-300 között lenne. Valaki esetleg tudna ilyet "jó áron"? Elvileg duplatömegű szerkezet van benne, ha jól tudom és jól értelmeztem lehet ezt helyettesíteni valahogyan tárcsás szerkezettel. Erről tud valaki valamit?
Szerintem ez nem kuplung lesz, hanem a kéttömegű lendkerék  ::) ... Ez típushiba sajnos a korai 2.0 D-4D motoroknál. És tényleg 2-300 ezres nagyságrend a cseréje. Helyettesíteni nem lehet - ebbe ilyen lendkerék kell. A kuplungja ennek is egytárcsás, de az egy másik történet, nem az okozza a hibát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2512 Dátum: 2009.06.29 23:45:55 »
Kérdeztem ma szerelőmet arról a "rángatásról", amit a 2.0 D-4 Ave néha csinál, és amit ugye többen is tapasztaltunk. Nos, megerősítette a gyanúnkat: a "jó" minőségű magyar 95-ös benzin okozza, ez a motor különösen kényes az üzemanyagra  ::) ... Nincs mese, meg kell venni bele a drágább "prémium" naftákat. Ha nem is minden tankolásnál, de mondjuk fele-fele arányban.

A dolognak van tétje, nagyon is: idővel az injektorok tönkremehetnek a xar üzemanyagtól :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MPeter87

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2513 Dátum: 2009.06.30 00:06:44 »
Köszönöm a válaszokat! Idő közben kiderítettem h hülyeséget írtam a kuplunggal kapcsolatban, valóban lendkerék kellene. Ha valaki tud 160ezer alatti áron újat, vagy jóval alatta használtat szóljon!! Köszönöm! (2000. év 2.0 D4D Avensis)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2514 Dátum: 2009.06.30 00:14:40 »
Kérdeztem ma szerelőmet arról a "rángatásról", amit a 2.0 D-4 Ave néha csinál, és amit ugye többen is tapasztaltunk. Nos, megerősítette a gyanúnkat: a "jó" minőségű magyar 95-ös benzin okozza, ez a motor különösen kényes az üzemanyagra  ::) ... Nincs mese, meg kell venni bele a drágább "prémium" naftákat. Ha nem is minden tankolásnál, de mondjuk fele-fele arányban.

A dolognak van tétje, nagyon is: idővel az injektorok tönkremehetnek a xar üzemanyagtól :excl:

??Picit lemaradtam ezzel a rángatással kapcsolatban? Ez az enyémre is vonatkozhat?(2001,2.0d4) Én 95tankolok bele mert az van a használati utasításban:D De amikor megvettem vettem bele sokak által ajánlott injektor tisztítót, azt mondták arra tuti nem gondolt senki és ilyen 50-70ezrenként sokat segít neki:) Szóval rángatást nem észleltem de jólenne tudni róla hogy fel tudjak készülni:)


Amúgy valakinek voltmár katalizátor problémája? Mármint hogy nekem néha jelez a sárga motor jel megint és néha eltűnik. tudom hogy ez katalizátor megnézettem és előzö  tulaj cserélte is a lambda szondát (gyárira) Valakinek valami tapasztalat ezzel kapcs?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2515 Dátum: 2009.06.30 00:40:17 »
A sárga Check Engine lámpa nagyon sokféle dologra utalhat.

Ami a "rángatást" illeti: nem kell nagy dologra gondolni (ezért is tettem zárójelbe). A motor néha (főleg amikor épp bemelegedőben van) alacsony/közepes fordulaton (mondjuk, 2000-2500) gázadásra nem egyenletesen és nem a szokott erővel gyorsít, hanem kicsit bágyadtabban és enyhén (!) rángatva.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2516 Dátum: 2009.06.30 00:43:11 »
Nah hát akkor jólvan én még ne tapasztaltam ilyet és már 150E fölött van picivel:) Szóval vagy vigyáztak rá vagy az állófűtés használata segített neki vagy az én injecktor tisztítóm.... De boldogsággal tölt el hogy csak úgy kicsattan az egészségtől:)

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2517 Dátum: 2009.06.30 18:25:46 »
Nah hát akkor jólvan én még ne tapasztaltam ilyet és már 150E fölött van picivel:) Szóval vagy vigyáztak rá vagy az állófűtés használata segített neki vagy az én injecktor tisztítóm.... De boldogsággal tölt el hogy csak úgy kicsattan az egészségtől:)

Hamarosan vizsgázik az AVE-m, abban maradtunk a Hozzáértőkkel, megtekintjük műszeresen a dolgot, és én is beszámolok róla (remélem hasonló tartalommal)

Zsono
Zsono

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2518 Dátum: 2009.06.30 21:56:59 »
Ez nem azt jelenti, hogy az autónak bármi baja lenne  :excl: Xar az üzemanyag, és a motorvezérlés nem tud mit kezdeni vele, nem tud eleget korrigálni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2519 Dátum: 2009.06.30 22:33:06 »
Ez nem azt jelenti, hogy az autónak bármi baja lenne  :excl: Xar az üzemanyag, és a motorvezérlés nem tud mit kezdeni vele, nem tud eleget korrigálni.

Magam is ebben bízom, egyben amit műszeresen és diagnosztikusan lehet, ellenőrizni fogunk, csak hogy megosszuk itt Veletek is. :-)
Zsono