Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3820033 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1935 Dátum: 2008.11.11 07:56:37 »
Ha  jól tudom, acél felni esetén a meghúzási nyomaték 120 Nm. Nem tudom, hogy könnyűfém kerekek esetén ez változik-e? ::)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1936 Dátum: 2008.11.11 09:24:06 »
Hát én Kótajban vettem, ha érdekel, küldök adatokat... :cool2:

Rákérdezhetek?József A utca?
Nyári gumim nekem onnan van. :D

Helyretettem az idézetet.
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.11 19:09:07 írta Misi »
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

CsJános

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1937 Dátum: 2008.11.11 12:51:27 »
Ha  jól tudom, acél felni esetén a meghúzási nyomaték 120 Nm. Nem tudom, hogy könnyűfém kerekek esetén ez változik-e? ::)

Válasz a saját magam által feltett kérdésre:

http://www.conti-online.com/generator/www/hu/hu/continental/automobile/themes/technical/torque_settings/torque_settings.pdf

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1938 Dátum: 2008.11.11 15:16:52 »
De helyt adok annak, hogy minek az-az "R"!
Hivatalos ide vagy oda! De már felesleges!
Igen ez is befolyásolhatja!
A téligumim 205-ös Hankook lesz!
Azzal kiváncsi leszek mit prudukál!

Vettünk apóssal közösen nyomatékkulcsot, a kerékanyák meghúzásához! Volt szerencsém már az Avé-n cserélni kerék tőcsavart, mert eltörtem. Még egyszer nem szeretnék ilyenbe belefutni! Amúgyis mondják, hogy elég könnyű őket eltörni.



Van valami extra oka annak, hogy ennyire a Hankook gumikra lőtted be magad? Ez nem kritika akar lenni, csak kérdezem :)

Egy ilyen nyomatékkulcs mennyibe kerül? Én is agyalok rajta már egy ideje, hogy kéne... Sok éve magam cserélgetem a kerekeket a család autóin, meg a baráti kör egy részéén is. Mondjuk, egy idő után "rááll" az ember keze, hogy mennyire kell meghúzni a csavart; de azért, főleg az alufelnik esetében, csak precízebb & egyszerűbb lenne a dolog nyomatékkulccsal.

Most a Lidl-be 5000Ft MÁTÓL!

Kösz az infót! Ma én is vettem egy nyomatékkulcsot.

Most már csak azt áruljátok el, hogy hány Nm-el kell meghúzni a kerékcsavarokat?

A könyvben 106Nm-t írnak!
BekeN

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1939 Dátum: 2008.11.11 16:55:57 »
pedig a Hankook azt igérte, nem emel egyenlőre, de ez tényleg húzós....
Én maradok a használt gumiknál, igaz megbizható forrásból, most is vettem 4 Continentált 6000 Ft/db áron, igaz már megrendeltem 3 hónapja. Mikor a gumis meglátta, meg akarta venni egy 15/db. Olyan 85-90 %

Jaja, nekem is Conti van télibe, hasonló "használt". Csak sajna kettő darab kuka, mert ugye a jó pesti utakon dudoros lett az oldalae... Úgyhogy most kettő hasonló befigyel.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Jana36

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1940 Dátum: 2008.11.11 19:05:18 »
Hát én Kótajban vettem, ha érdekel, küldök adatokat... :cool2:

Rákérdezhetek?József A utca?
Nyári gumim nekem onnan van. :D

Na látod, tudod Te, csak kételkedel a minőségben? :2guns:

Helyretettem az idézetet.
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.11 19:08:42 írta Misi »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1941 Dátum: 2008.11.11 21:09:01 »
pedig a Hankook azt igérte, nem emel egyenlőre, de ez tényleg húzós....
Én maradok a használt gumiknál, igaz megbizható forrásból, most is vettem 4 Continentált 6000 Ft/db áron, igaz már megrendeltem 3 hónapja. Mikor a gumis meglátta, meg akarta venni egy 15/db. Olyan 85-90 %

Jaja, nekem is Conti van télibe, hasonló "használt". Csak sajna kettő darab kuka, mert ugye a jó pesti utakon dudoros lett az oldalae... Úgyhogy most kettő hasonló befigyel.

Na, ez a baj a Contival! (Meg az Uniroyallal, meg a Barummal.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1942 Dátum: 2008.11.11 21:36:45 »
Na megvolt a nagyszervíz: olajok, szűrők, ékszíj, hátsó fékbetét. A fék beszívatott, nem tudtam visszanyomni, csak célszerszámmal, ami miatt ótóztam majd 100 km-ert a camryvel, majd az avéval is.
Hűtőfolyadék csere után cépen kilevegőztettem, majd 1. út alkalmával fűtés ohne, víz szépen mászik fel, a közepen túl, 3/4 nél megálltam, ronggyal lecsavartam a kupakot, kb 1 lityit rátöltöttem (járó motor mellett lassan) s jó lett, csak nem értem miért nem szívta vissza a kiegyenlítő tartályból, most visszaszívja magát reggelre :1eye: :wacko:
megszűnt a nyekergés is reggelente, viszont cserébe vmi fura ütemes hallk hangot hallottam az ékszíj felől, létezik, hogy még megjegyezte a behajtogatását, és az kattogott, míg be nem melegedett? :wacko:
Ja köszönöm a telefonos segítséget Profynak és B.C: -nek
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

hamat5

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
    • YO5CRQ weblapja
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1943 Dátum: 2008.11.11 22:57:55 »
Most már csak azt áruljátok el, hogy hány Nm-el kell meghúzni a kerékcsavarokat?

A könyvben 106Nm-t írnak!

Nálam a könyvben 103 Nm, ahogy a fenti táblázatban is van.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.11 23:58:17 írta Palaczk »
73 de Zoli / YO5CRQ

_____________________________________________________
2007 Avensis II Luna Station Wagon 2.0 D-4D Brocade Red

hamat5

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
    • YO5CRQ weblapja
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1944 Dátum: 2008.11.11 23:07:26 »
Majdnem egy éve én egy Proxxon Micro-Click 200/5-öst használok. Nem volt olcsó, de nagyon szuper szerszám. És nagyon meglepett, hogy előtte a sima kulccsal mennyivel jobban meghúztam a csavarokat... a kelleténél.
73 de Zoli / YO5CRQ

_____________________________________________________
2007 Avensis II Luna Station Wagon 2.0 D-4D Brocade Red

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1945 Dátum: 2008.11.12 12:53:26 »
Tank és sziszegés mellé egy érdekes jelenség:   - nem tudom, hogy a szusszantás hossza befolyásolja-e, de - néha nem lehet a pisztolyt csak úgy otthagyni, hogy magától töltse a tankot, mert állandóan lecsapja, azt jelezve, hogy tele van...  :wacko:
El kell fordítani egy kicsit, meg megemelni, hogy mukodjon :excl: Másnál is van ilyen? Esetleg oka?

A töltőcső alakja. Vissza csap az üzemanyag a pisztoly érzékelőjét becsapva.

Igen. Továbbá töltőpisztolya is válogatja - van amelyik nagyon hajlamos a visszakattanásra, van amelyik kevésbé.
Thx az infot. Én arra gondoltam, hogy a benzingőz is szerepet játszik benne, mert az ukránoknál láttuk, hogy egy pálcikát is dugnak a cső mellé... ebből gondoltam, hogy a távozó gőzöket akarják megsegíteni, de a cső alakjából adódó visszacsapódásra nem tippeltem.
[legtöbbet eddig JET kutakon csinálta, ezek szerint ott nagyon érzékenyek a fejek - legalábbis Debrecenben]
A pálca mellédugás a VW csoport kocsiainál ér valamit egy kilevegőztető szelepet támaszt ki vele a hozzáértő, amivel tekintélyes 10 l üzemanyag helyzhető el még a tágulási térben is, ha ezzel élni akar a tulaj. Értelem szerüen ezt nyáron, ha nem hosszabb távra indul az ember egyből nem praktikus! Többi esetben meg jó játék! :)
Toyotánál nincs ilyen!

Na elmesélek egy friss akciót, hogy az egyik ismerősöm, hogy járt!

3 éves 1,2-es Skoda Felicia-ja van a barátomnak!
Ennek az autónak 45literes a tankja! + a tágulási tartály.

Nem mondom ki a nevét a kútnak, de egy bizonyos MOL kútról van szó!  :whistling:
Több éve megszokással tankol a barátom. Ahogy kigyullad a sárga lámpa, Ő azonnal megy és tankol. (ilyenkor még van kb 7l a tankban)
Rutin szerűen beállt a kútra, pisztoly elindít KIAKASZT és az első kattanásik tankolja! Ő hozzáteszem mindíg az első kattanásig tankolja az autót! Mikor látja, hogy a kút liter számlálója eléri a 40litert, már kerekedtek a szemei. És csak megy és megy és megy, míg 49,9l-nél az első kattanásnál megáll! Hát még szép, hogy nem fog még 1-2 kattanást még rányomni!!! Barátom feje a 3x-ára nőtt!
Semmi gond, a szűz panaszkönyv máris nem volt szűz!!!
Hozzáteszem, hogy annó az autó átvételekor megmutatták neki, hogy hogyan tud bele többet tankolni! Ezt a módszert ő soha nem használta.
Ő mindíg megelégedett a 45l-el. Ne mohóskodik!
A héten jön egy levél a kút üzemeltetőjétől, hogy kért hivatalos véleményt Skoda márkaszervízekből, hogy túl-e lehet tankolni a Fabia tankját! Azt a hivatalos választ kapta, hogy igen, lehetséges túltölteni 5-6l-el. Na de a panaszkönyvbe belekerült, hogy a lámpa felgyulladásakor kb 7l  van még a tankba és az első kattanásig tankolta az autót a barátom! Akkor a 45l-es tankba mégis, hogy fér49,9l??? :censored:
Ha odatolja csont üresen az autót, és nem játszik kiegyenlítőtarály feltöltősdit, akkor, hogy fér bele 49.9liter???
Ja és a levélbe mellékeltek egy ujságcikket amiben éppen a Fábiát írják példának, hogy túl lehet tölteni!
 :hammer: Na de a panaszkönyvben még akkor is benne van, hogy az első kattansig tankolta az autót!!!
Na akkor ilyenkor mitévő legyen az ember???
BekeN

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1946 Dátum: 2008.11.12 12:57:57 »
A kútfejek hitelesítettek. Első körben az érvényesítő címkét ellenőriztem volna. Utána jöhet a panaszkönyv, pontosan megemlítve, hogy melyik kútfejnél történt az eset. Nem vagyok benne biztos, de szerintem minden kúton van hitelesített edény, ezzel ellenőrizhető, hogy 1 liter az mennyi. Amúgy a hőmérséklet is befolyásolja az átfolyásmérő pontosságát, tekintettel arra, hogy megváltozik a folyadék sűrűsége. Az átfolyásmérőket asszem 15 Celisus fokon számolják. Azaz elvileg 15 fokos folyadéknál mér pontosan. Annak is fel kell tüntetve lennie, hogy mennyi a pontatlansága a mérőnek, mi a tolerancia.
Mondjuk ilyen mennyiségnél ez pár deci eltérést okozhat max.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1947 Dátum: 2008.11.12 13:11:56 »
A kútfejek hitelesítettek. Első körben az érvényesítő címkét ellenőriztem volna. Utána jöhet a panaszkönyv, pontosan megemlítve, hogy melyik kútfejnél történt az eset. Nem vagyok benne biztos, de szerintem minden kúton van hitelesített edény, ezzel ellenőrizhető, hogy 1 liter az mennyi. Amúgy a hőmérséklet is befolyásolja az átfolyásmérő pontosságát, tekintettel arra, hogy megváltozik a folyadék sűrűsége. Az átfolyásmérőket asszem 15 Celisus fokon számolják. Azaz elvileg 15 fokos folyadéknál mér pontosan. Annak is fel kell tüntetve lennie, hogy mennyi a pontatlansága a mérőnek, mi a tolerancia.
Mondjuk ilyen mennyiségnél ez pár deci eltérést okozhat max.


Az kimaradt, hogy a hitelesítést megnéze, mert még ilyen nem történt vele és nem tudta, hogy mi ilyenkor a teendő!
A kapott levélben írták, hogy a hitelesítés oké.
A kúton levő hölgy azt sem tudta, hogy a panaszkönyvből kell-e adni egy oldalt a panaszosnak, vagy sem. Az edényről meg pláne nem is tett említést!
BekeN

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1948 Dátum: 2008.11.12 13:26:07 »
Az edény nem 100%..

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1949 Dátum: 2008.11.12 13:37:18 »
BekeN