Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3810573 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1500 Dátum: 2008.05.27 23:12:50 »
Idézet
Automon ugy erzem kozeledik a kuplung tarcsa csere. Hatramenetbe kapcsolva kinyomott kuplungnal neha rant 1-et a kasztnin.


Ha nem emel ki rendesen a kuplung, akkor nem a tárcsa a hibás. A tárcsa ha elkopik max csúszik a kuplung. Ráérsz tárcsát majd akkor cserélni, ha már csúszik, de akkor viszont már egy teljes kuplungszettet javasolnék!
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1501 Dátum: 2008.05.27 23:40:38 »
Idézetet írta: "ferke"
gondolom, nem sok egészséges kigyorsítás volt benne  :nagymosoly:

Jól gondolod: volt, de nem sok...
music     

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1502 Dátum: 2008.05.28 19:30:54 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Friss átlagfogyi adatom van, 9,2L egy 2.4-estõl. Igaz ebben csak kb 40km volt a fõváros, a többi autópálya és fõútvonal (sebességhatárokat betartva). Teletankolás után a Range-re 438 km-et írt ki a fedcomp.  :hmm:

Affenébe!
Most már csak mi ülünk a szégyenpadon? :robbanfej:
Próbáltad már azt a trükköt, hogy a tréler megtett km-ét is beszámítod? :otlet:
Music gépét :magasztal:  ne figyeld, az én aut-om 90-nél eszik annyit, mint az övé Bp. városban...
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1503 Dátum: 2008.05.28 22:23:29 »
Idézetet írta: "Lévai Béla"
Idézetet írta: "Xtrem"
Friss átlagfogyi adatom van, 9,2L egy 2.4-estõl. Igaz ebben csak kb 40km volt a fõváros, a többi autópálya és fõútvonal (sebességhatárokat betartva). Teletankolás után a Range-re 438 km-et írt ki a fedcomp.  :hmm:

Affenébe!
Most már csak mi ülünk a szégyenpadon? :robbanfej:
Próbáltad már azt a trükköt, hogy a tréler megtett km-ét is beszámítod? :otlet:
Music gépét :magasztal:  ne figyeld, az én aut-om 90-nél eszik annyit, mint az övé Bp. városban...

Na ma teletankoltam 672km megtétele után 49,23 l-ert töltöttem bele, a fedkomp 7,8l-es fogyit írt, ez szvsz 7,33l-es fogyi :nagymosoly: oké ebbe nem csak Pöst volt, de zömmel igen (egy Esztergomi út volt, de az nem nagypapi tempóval :mrgreen:  :vezetes: , meg 2 Budakeszi Budaörs, de az majdnem Pest), ez azé kicsit kímélõ üzemmód volt, bár volt rá példa, 3asban 120 nyomtam a szlalomot, mert elszállt az agyam (remélem nem mértek be)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Vasco

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1504 Dátum: 2008.05.29 18:28:03 »
Idézetet írta: "Vasco"
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "Vasco"
Üdv
Van egy olyan gondom, hogy középen a kézifék mellett lévõ tárlórekesz fedele nehezen nyílik.
Régebben az elsõ lenyomásra kinyílott, de mostanában legalább 10x kell megnyomni, hogy felnyíljon.
Valahogy meg lehet ezt csinálni, esetleg megoljaozni?


Halihó ez szerintem cserés lesz mert a mûanyag fülecske felakad és a rugó nem tudja kipattintani a fedelet. :(


Hmm, az nem jó.
Viszont ha már 1x sikerûl kinyitni akkor utánna már müködik rendesen, csak ha mondjuk sokáig nem használom, és megint nyitnám :szomoru:


Valami ötlet, vagy szervíz?

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1505 Dátum: 2008.05.29 20:26:32 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Na ma teletankoltam 672km megtétele után 49,23 l-ert töltöttem bele, a fedkomp 7,8l-es fogyit írt, ez szvsz 7,33l-es fogyi :nagymosoly:

Nagyon szép teljesítmény az 1.6-tól, de ezt már 2.0-val is játsszák!?
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1506 Dátum: 2008.05.29 22:33:04 »
Idézetet írta: "Lévai Béla"
Idézetet írta: "schillerasz"
Na ma teletankoltam 672km megtétele után 49,23 l-ert töltöttem bele, a fedkomp 7,8l-es fogyit írt, ez szvsz 7,33l-es fogyi :nagymosoly:

Nagyon szép teljesítmény az 1.6-tól, de ezt már 2.0-val is játsszák!?

Én is avval játszanám, csak abból elég nehéz találni jó állapotut :kacsint: meg nekem nehezebb a lábam, mint Musicnak, nem vagyok egy benzinspórolós vezetõ :pofa:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1507 Dátum: 2008.05.29 23:09:19 »
Idézetet írta: "schillerasz"
nekem nehezebb a lábam, mint Musicnak:pofa:

Ezek szerint Te majdnem Dr. House vagy! :nagymosoly:  :rohog:  :nagymosoly:
Music lába az éteri könnyûség mintapéldája, mint olyan, egyszeri és utánozhatatlan, hozzá se szagolhatunk (csodálatos pedálkezeléséhez)!
:magasztal:  :magasztal:  :magasztal:

Nekünk is ongorkálással kellett volna kezdeni a felkészülést a vezetésre? :hmm:
:nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1508 Dátum: 2008.05.30 00:19:22 »
Nehéz kérdés. Tegnap siettem haza, ezért átvágtam a hegyen. Rekordidõ alatt hazaértem, és rekord fogyival megtettem az utat. Mármint ilyen alacsonnyal még nem sikerült.
Szóval csak oda akarok kilyukadni, hogy néha a sietséggel is lehet spórolni - értem ezalatt, amit Palaczk szokott reklámozni: alacsony fokozaton tövig nyomva gyorsítani, és idõben feljebb kapcsolni, hogy minél több idõt tölts magas fokozaton a relatíve legalacsonyabb fordulaton, természetesen az ésszerûség határain belül.

Egyébként izgat, hogy mire jutnék egy automata váltós kocsival. Na persze, az intelligensebb fajtával. (Hosszabb távon egyszer volt alkalmam egy 1.5-ös 90 lovas Civichez, amiben a legprimitívebb 3 sebességes automata volt. Éppen 9 alá tudtam menni vele - országúton! - miközben a kéziváltós modellel hasonló körülmények közt 6 alatt lettem volna.)
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10717
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1509 Dátum: 2008.05.30 15:14:46 »
Idézetet írta: "Lévai Béla"
Music gépét :magasztal:  ne figyeld, az én aut-om 90-nél eszik annyit, mint az övé Bp. városban...


Valóban hihetetlen értékeket produkál vele. Persze felmerül a kérdés, hogy a légkondi megy-e ilyenkor. Mert az is megdobja a fogyit. Mert ha megy, akkor ebbõl a hihetetlen értékbõl további 0,7-1 litert levonva az már fogyasztási rekordként akár a Guinness könyve is bekerülhetne.  :kacsint:

Nálunk állandóan megy, 23 fokra van beállítva, a többit meg teszi magától az automatika. Szerencsére nem vagyunk érzékenyek rá.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1510 Dátum: 2008.05.30 22:32:17 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Valóban hihetetlen értékeket produkál vele. Persze felmerül a kérdés, hogy a légkondi megy-e ilyenkor. Mert az is megdobja a fogyit. Mert ha megy, akkor ebbõl a hihetetlen értékbõl további 0,7-1 litert levonva az már fogyasztási rekordként akár a Guinness könyve is bekerülhetne.  :kacsint:

Neeeem, nem járatom feleslegesen a kondit. Kb. 1 hete megy csak, és este még most sem. (meg persze egyszer-egyszer bekapcsolom, hogy ne felejtsen el mûxni, de az nem számít rendszeresnek) De ennyivel, amennyit írsz messze nem dobja meg a fogyit! Valahol 3-5 deci körül van a plusz, én 21,5-fokra szoktam állítani.
music     

lujo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1511 Dátum: 2008.05.31 19:52:32 »
Helló!

Van egy kisebb hibája a kocsinak , de annál idegesítõbb számomra, hogy zörög a mûszerfal, sõt még rezonálni is szokott.
Ezt a rezonálást a jobb oldali szellõzõrácsnál csinálja, de a zörgés a vezetõ elõl is szokott jönni.
Szerintetek , hogy lehetne ezt orvosolni?
Úgy látom , hogy van benne egy utólag beszerelt riasztó is, lehet h nem rakták össze rendesen a mûszerfalat....
Szerintetek meddig tart egy mûszerfal szét- össze szerelése és mennyibe kerülne?
Vagy mit lehetne kezdeni vele, mert nagyon idegesítõ , hogy az amúgy kimondottan csendes utastérben ilyen zajok keletkeznek.
Toyota Avensis 2001. 1.6 vvt-i

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1512 Dátum: 2008.05.31 21:43:14 »
Idézetet írta: "lujo"
Helló!
Szerintetek meddig tart egy mûszerfal szét- össze szerelése és mennyibe kerülne?


Márkaszervízben gyorsan szét tudják kapni ha kell. Egy órás munkadíj kb 8-9000 Ft.

Nekünk is zörög benne valami a kormány felõl, azt sajnos nem tudták megcsinálni 2-3 óra alatt, mert nem jöttek rá hogy honnan jön a zaj, de kiszivacsoztak mindent újra. Korrektek voltak, mert ezért nem számoltak fel semmi munkadíjat.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1513 Dátum: 2008.06.01 22:32:48 »
10.-én +csinálják a lököst, de a hátfal is deformálódott, meg a j. oldalon a csomitartó alja is :'(, hiába a gyűrődő zónák tették a dolgukat ::)
A bal hátsó sárvédő mellett megint beázott, álltában, de honnan mehet be :o kis háromszögablak? Vagy a hátsóajtó-emelő rögzítésénél? (tényleg, az hogy van rögzítve?
Van vkinek service manualja ráncfelvarrott avéhoz?
Találtam egy zörgést a kocsiban: a b. légbeömlő ezüst kerete, szétszedtem ;D, s hiányzik egy kicsi fém pöcök belőle, azért rezeg, valszeg a riasztóvisszajelző beszerelésénél hagyták el, pedig márkaszervíz csinálta :P
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1514 Dátum: 2008.06.01 23:16:10 »

Valami ötlet, vagy szervíz?

Vagy meg kellene nézni és hátha csak kosz került a gépezetbe,vagy pedig bontó,vatera,ebay.
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.01 23:18:33 írta Profy »
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16