Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3834304 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Fernando

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #945 Dátum: 2007.08.28 16:15:43 »
Sziasztok!

Avensisemnek az ékszija alapjáraton csikorogni kezd és egy kis fordulatszám emelésnél elhallgat.
Hova forduljak a problémámmal? Csak a csere segit ugye? Mit kell ilyenkor cserélni (ékszij + görgök)? És kb. mennyibe fájhat?
Köszi a segitséget!

Üdv,
Fernando
Avensis I. 1998 115 LE 4AFE
7l/100km

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #946 Dátum: 2007.08.28 20:00:52 »
Idézetet írta: "Fernando"
Sziasztok!

Avensisemnek az ékszija alapjáraton csikorogni kezd és egy kis fordulatszám emelésnél elhallgat.
Hova forduljak a problémámmal? Csak a csere segit ugye? Mit kell ilyenkor cserélni (ékszij + görgök)? És kb. mennyibe fájhat?
Köszi a segitséget!

Üdv,
Fernando


Szia!

Valószínûleg a feszítõgörgõ nincs a helyzet magaslatán.
Mikor volt cserélve szíj, görgõ?
Ha nem akarsz márkaszervízbe menni vele, akkor keresd meg a Supra-Trendet.
Klubtagoknak kedvezmény.
 :kacsint:

Fernando

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #947 Dátum: 2007.08.28 23:33:10 »
Idén vásárolt autó, szóval nem tudom mikor cserélhették pontosan. Az eladó 1 éven belüli idöpontot emlegetett, de hát ez sosem biztos.
Látom Ürömön van ez a szerviz amit ajánlottál, lehet meglátogatom Öket ha más is ajánlja.
Avensis I. 1998 115 LE 4AFE
7l/100km

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #948 Dátum: 2007.08.30 18:20:12 »
Megosztom veletek "legújabb" szerviztapasztalataimat.
Motorelektronika visszajelzõ ég, az eddigi Budakeszi-i szerviz úgy "javította", hogy kiütötte a hibakódot.
Eddig ezzel a hibával 3* vittem vissza, javítás helyett mindig csak megnyugtatást kaptam, meg kódtörlést, mondván - ha nem rángat a motor és az automata is jól dolgozik akkor - minden rendben! Az utolsó e-mailemre 3 hete nem bírnak válszolni. :robbanfej:
Ma a türelem elfogyott és elvittem az eddigi kocsijaimat javító céghez (mellesleg a tulajnak is AveII.-e van).
Tizenöt perc alatt kiderült, hogy a hátsó lambdaszonda a gyanús, ugyanis a hibakód: "P0430 - katalizátor hatásfoka küszöbérték alatt".
Ugyanakkor az összes kibocsájtási érték kiváló!
Soha sem kérdeztem azt, hogy mibe kerül az autóm javítása, ezért elvárható lenne, hogy javítsák is!
Kõrösre ugyan járok néha, de kétséges, hogy meg tudom-e várni a javítást.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26348
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #949 Dátum: 2007.08.30 21:19:08 »
Idézetet írta: "Lévai Béla"
Megosztom veletek "legújabb" szerviztapasztalataimat. Motorelektronika visszajelzõ ég, az eddigi Budakeszi-i szerviz úgy "javította", hogy kiütötte a hibakódot. Eddig ezzel a hibával 3* vittem vissza, javítás helyett mindig csak megnyugtatást kaptam, meg kódtörlést, mondván - ha nem rángat a motor és az automata is jól dolgozik akkor - minden rendben! Az utolsó e-mailemre 3 hete nem bírnak válszolni. :robbanfej:


Most jártam náluk, hogy a hátsó ablaktörlõt lecseréljem, õk ajánlották, hogy elég lesz csak a gumit. Biztos nálad is a költségtakarékosság jegyében csak kiütötték a hibakódot, mondván, egy Toyota nem romlik el... :mrgreen:
music     

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #950 Dátum: 2007.08.31 01:40:52 »
Idézetet írta: "music"
Most jártam náluk, hogy a hátsó ablaktörlõt lecseréljem, õk ajánlották, hogy elég lesz csak a gumit. Biztos nálad is a költségtakarékosság jegyében csak kiütötték a hibakódot, mondván, egy Toyota nem romlik el... :mrgreen:
Az ablaktörlõ gumi csere valóban használható megoldás szerintem és nem is drága.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #951 Dátum: 2007.08.31 08:44:10 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Idézetet írta: "music"
Most jártam náluk, hogy a hátsó ablaktörlõt lecseréljem, õk ajánlották, hogy elég lesz csak a gumit. Biztos nálad is a költségtakarékosság jegyében csak kiütötték a hibakódot, mondván, egy Toyota nem romlik el... :mrgreen:
Az ablaktörlõ gumi csere valóban használható megoldás szerintem és nem is drága.


en mar csereltem parszor, de nekem sosem lett olyan jo eredmeny mint 1 uj torlovel. LEhet hogy maga a gumik nem voltak olyan jo minoseguek?  :hmm:
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #952 Dátum: 2007.08.31 11:32:54 »
Idézetet írta: "viziborz"
Idézetet írta: "u_istvan"
Idézetet írta: "music"
Most jártam náluk, hogy a hátsó ablaktörlõt lecseréljem, õk ajánlották, hogy elég lesz csak a gumit. Biztos nálad is a költségtakarékosság jegyében csak kiütötték a hibakódot, mondván, egy Toyota nem romlik el... :mrgreen:
Az ablaktörlõ gumi csere valóban használható megoldás szerintem és nem is drága.


en mar csereltem parszor, de nekem sosem lett olyan jo eredmeny mint 1 uj torlovel. LEhet hogy maga a gumik nem voltak olyan jo minoseguek?  :hmm:


Én is próbálkoztam ezzel, és utána csíkozott, dübörgött, nem volt az igazi. Fog a franc ezzel szórakozni, hogy 3-4 évente megspóroljak pár ezer forintot :nemnem: ... Komplett lapát csere a tiszta megoldás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #953 Dátum: 2007.08.31 11:34:41 »
Apropó check-engine lámpa. Több helyrõl hallottam/olvastam, hogy a 2.0 benzines D4 motor kényes az üzemanyag minõségére, hajlamos vacakolni, ellenõrzõ lámpát kigyújtani meg ilyenek, ha valami kicsit is gyengébb anyagot kap. Kérdésemre Toyotás szerelõm is azt mondta, hogy ennek a motornak tulképp egyetlen "gyengéje" ez. Ti tapasztaltatok ilyesmit?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10728
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #954 Dátum: 2007.08.31 12:22:07 »
A 2.4-es is D4-es motor, szerencsére semmi ilyesmit nem tapasztaltunk eddig. Pedig ukrán benzinnel közlekedik, szóval az még az otthoninánál is tutira gagyibb minõségû.  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #955 Dátum: 2007.08.31 19:21:34 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Apropó check-engine lámpa. Több helyrõl hallottam/olvastam, hogy a 2.0 benzines D4 motor kényes az üzemanyag minõségére, hajlamos vacakolni, ellenõrzõ lámpát kigyújtani meg ilyenek, ha valami kicsit is gyengébb anyagot kap. Kérdésemre Toyotás szerelõm is azt mondta, hogy ennek a motornak tulképp egyetlen "gyengéje" ez. Ti tapasztaltatok ilyesmit?

Igen, ezt én is hallottam, csakhogy(!) 120e alatt nem volt ilyen jelzés de az utolsó 3,5e-en meg állandóan?
Az nehezen hihetõ, hogy a MOL-Shell-OMV triumvirátus kizárólag az én kocsimba töltsön mosóbenzint!
A hibakód peniglen: vezérlõegység 10, hibakód  P0430, Leírás Katalizátor hatásfoka küszöbérték alatt (2. sor)
Ezek Állandó és Idõszakos  hibakódokként is kiírásra kerültek.
Ügyibügyi japánok viszont szerencsésen túlbonyolították ezt az egész katalizátor ügyet, mert két-két hengerhez külön katalizátor és lambdaszonda pár tartozik.
A szondák mezei Denso 1V-osak, viszont a refernciafeszültség a katalizátor elõttieknél ~0V, az utániaknál ~0,7V, a mérési adatok belül vannak az 1V-os méréstartományon, viszont a gázelemzés tökéletes katalizátorhatásfokot mutat!
Tehát a katalizátor jó és az elsõ szondák is teszik a dolgukat. A hátsók a jelek szerint szintén.
Erre varrjak gombot!!!
Nekem is mint musicnak hátsó ablaktörlõ gumit cseréltek, prímán szuperál, de az elsõk esetén én is meggondolnám a teljes lapátcserét!
Holnap reggel immár hidegen rámérünk a szondákra, talán akkor okosabbak leszünk!
Leszünk?
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26348
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #956 Dátum: 2007.09.01 16:26:46 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Apropó check-engine lámpa. Több helyrõl hallottam/olvastam, hogy a 2.0 benzines D4 motor kényes az üzemanyag minõségére, hajlamos vacakolni, ellenõrzõ lámpát kigyújtani meg ilyenek, ha valami kicsit is gyengébb anyagot kap. Kérdésemre Toyotás szerelõm is azt mondta, hogy ennek a motornak tulképp egyetlen "gyengéje" ez. Ti tapasztaltatok ilyesmit?

Nem.
music     

hamilkar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #957 Dátum: 2007.09.12 12:20:37 »
A  segítségeteket kérném, az Ave I-n kiégett a mûszerfal középkonzolján / fûtéskapcsoló, ventillátor kapcsoló, klima kapcsoló/ a világítás csak a fûtéskapcsoló világítása üzemel. Szeretném házilag megoldani a problémát gondolom nem nagy ördöngõség. Ha valakinek vannak tapasztalatai szívesen venném. Milyen ízzó, led való oda, hol vannak a csavarok stb.
Elõre is köszi.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #958 Dátum: 2007.09.17 09:49:08 »
hamilkar:
Nézz körül a képeim között én is cseréltem annó izzó(szín)t a mûszerfalon, kapcsolókon.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10728
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #959 Dátum: 2007.09.17 16:19:37 »
Szerdán viszem a kicsikét a 135e km-es szervizre. Úgy tûnik az önindítója vacakol néha, majd kiderül cserélni kell-e vagy sem.
Ezen kívûl semmi rendkívûlire nem számítok, "bízom a jelben".  :kacsint:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61