Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3828219 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8340 Dátum: 2014.08.15 10:38:42 »
A lényeg, hogy meglett.  :clap:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

isti82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8341 Dátum: 2014.08.18 02:10:27 »
Helló,

nekem most javítottak belső féltengelyt. Akkor ezt írtam: "Sziasztok!

270 ezret futott T22 kombink hazafelé Strasbourgból gyorsításnál fura rázásba kezdett. De hazajött. Kiderült, a féltengely belső része ment tönkre. Pesten újítattam fel, remélem jó lesz. Szóval, akinek gázadásra ráz az Aveja, és már mindent kizártak neki, jusson eszébe a belső féltengely. Üdv, Csaba"

A jelenség: gázadásra ráz a kormány, de fékezésre nem. Mondjuk nekem aut toyotám van, szóval túl nagy hajtás nincs fékezésnél.


Szia,
koszi az infot, az en esetemben gyorsulasnal semmi sincs.. Motorfeknel enyhen erosodik, fekezeskor meg nagyon. Es nem mindig. Az elmult ket napban szinte semmi. Szerintem lelke van, es hangulatfuggo..
Azon is gondolkodom, hogy lehet, hogy meg mindig a fek szar. Lehet harmadszorra is nekifutok. Annal is inkabb, mert Hollandiaban elek, es kb 600 euromba fajna csak a ket belso csuklo, nemet alkatreszbol..



akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8342 Dátum: 2014.08.18 02:39:22 »

Szia,
koszi az infot, az en esetemben gyorsulasnal semmi sincs.. Motorfeknel enyhen erosodik, fekezeskor meg nagyon. Es nem mindig. Az elmult ket napban szinte semmi. Szerintem lelke van, es hangulatfuggo..
Azon is gondolkodom, hogy lehet, hogy meg mindig a fek szar. Lehet harmadszorra is nekifutok. Annal is inkabb, mert Hollandiaban elek, es kb 600 euromba fajna csak a ket belso csuklo, nemet alkatreszbol..
ha nl-ben közel vagy ermelo/putten városokhoz,akkor tudok olcsó jó szerelőt.
bár abban az országban nincs távolság,olyan kicsi;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8343 Dátum: 2014.08.18 08:46:44 »
Kicsit nem figyelsz és már át is mentél rajta...:D

isti82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8344 Dátum: 2014.08.18 15:15:37 »
ha nl-ben közel vagy ermelo/putten városokhoz,akkor tudok olcsó jó szerelőt.
bár abban az országban nincs távolság,olyan kicsi;)

Koszi szepen, ez sajnos kb masfel ora autozas, es talaltam egy jonak tuno (magyar) szerelot kozelebb.
Amin meg gondolkodok, hogy a legutobbi futomubeallitas nem sikerult fenyesre.

Az a bajom ezzel az egesszel, hogy mi a banatert nem allandoan jelentkezik a problema...

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8345 Dátum: 2014.08.19 13:29:11 »
Sziasztok! Sajnos már úgy vettem a kocsit, hogy a riasztó gombja majd kiesett, csak a szentlélek (egy kis darabka perem) fogta... Elfelejtettem szólni az asszonynak, hogy vigyázva használja, hát el is vesztette :)
Szerintetek lehet ilyen gombot valahonnét szerezni vagy kénytelen leszek a tartalék kulcsot használni innentől fogva?
Köszi
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8346 Dátum: 2014.08.19 14:25:42 »
Lehet venni persze.Én 2db-ot vettem ebay-en kb. 500Ft-ért. Itt is van,csak drágább és 1 db,viszont hamarabb megkapod.

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8347 Dátum: 2014.08.20 04:22:31 »
Kika1, köszi az infót. Nem sürgős, úgyhogy szétnézek az eBay-en. Csak megtalálom :)
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."


axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8349 Dátum: 2014.08.20 11:05:42 »
 :hug:KÖSZÖNÖM, rendelem is!  :winkiss:
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8350 Dátum: 2014.08.20 22:47:39 »
Lehet venni persze.Én 2db-ot vettem ebay-en kb. 500Ft-ért. Itt is van,csak drágább és 1 db,viszont hamarabb megkapod.
A bosszús mindenit! :censored: Én meg a múlt héten vettem-rendeltem 3000 pénzért kulcsházat. Tegnap kaptam meg. A nyomtatott áramkör nem volt belevaló, így szét kellett műtenem a gombokat, hogy bele tudjam tenni az eredetibe. :cry:  :censored: meg a  :censored: és :censored:.

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8351 Dátum: 2014.08.20 22:53:24 »

Szia,
koszi az infot, az en esetemben gyorsulasnal semmi sincs.. Motorfeknel enyhen erosodik, fekezeskor meg nagyon. Es nem mindig. Az elmult ket napban szinte semmi. Szerintem lelke van, es hangulatfuggo..
Azon is gondolkodom, hogy lehet, hogy meg mindig a fek szar. Lehet harmadszorra is nekifutok. Annal is inkabb, mert Hollandiaban elek, es kb 600 euromba fajna csak a ket belso csuklo, nemet alkatreszbol..
Ha motorfékre is ráz, akkor biztos, hogy nem a fékeknél van a hiba. Én továbbra is a kormányösszekötőkre gyanakszom.

Tadis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8352 Dátum: 2014.08.21 10:44:20 »
Csomagtartó külső nyitószerkezetén a műanyag borítás elhasználódott, emiatt a nyitás is körülményes kívülről. Lehet e kapni külön nyomószerkezetet,vagy csak egyben a zárral, ill van e javítási mód???

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8353 Dátum: 2014.08.24 17:29:10 »
Kedves fórum társak!
Találkozott valaki olyan fed.comp hibával, ami egy teljes etap alatt 0,00 pillanatnyi fogyasztást mutat, bizonyos szituációban?
A szitu a következő: Indítózás előtt nem várok 1...2 sec-t a "közbülső" kulcs állásokban, hanem gyorsan indítózok. :cry:
HA várok egy kicsit, hogy megjelenjen a fed.comp kijelzője, akkor jól működik a teljes etap alatt. :otlet: :yes:
???
Ez persze csak akkor "derül ki" amikor elindulok, mert járó motornál 0,00 a normális kijelzés álló helyben... :cry:
Így agyoncsapja nekem az átlagfogyasztási adatomat is, ha vannak etapok amik 0,00-ásak...
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8354 Dátum: 2014.08.24 18:53:18 »
Kedves fórum társak!
Találkozott valaki olyan fed.comp hibával, ami egy teljes etap alatt 0,00 pillanatnyi fogyasztást mutat, bizonyos szituációban?
A szitu a következő: Indítózás előtt nem várok 1...2 sec-t a "közbülső" kulcs állásokban, hanem gyorsan indítózok. :cry:
HA várok egy kicsit, hogy megjelenjen a fed.comp kijelzője, akkor jól működik a teljes etap alatt. :otlet: :yes:
???
Ez persze csak akkor "derül ki" amikor elindulok, mert járó motornál 0,00 a normális kijelzés álló helyben... :cry:
Így agyoncsapja nekem az átlagfogyasztási adatomat is, ha vannak etapok amik 0,00-ásak...
Miért, járó motor, álló autó mellett mennyinek kellene lenni?  :hmmmm:
Ott ugyanis értelmezhetetlen a liter/100 km érték!