Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3816938 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6345 Dátum: 2012.04.21 22:09:52 »
Az első féknél, ahova vissza lett nyomva a munkahenger, ott is maradt!

A hátsó fékek nem lettek szétszedve...
Akkor valószínű a két első munkahenger csereérett lett. DOT5.1 vagy DOT4 olajat tettetek bele?

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6346 Dátum: 2012.04.21 22:12:13 »
Sziasztok márkatársak!

Szeretném megkérdezni, h találkoztatok-e már olyan hibával ('98 - Avensis - 1.6 - 110LE), h kihagy néha egy henger, de mindig ugyanaz.
Sajnos az enyém mostanában sokszor csinálta, így nekiálltam cserélgetni a dolgokat. (Ja, mindig balról a második henger csinálja)

Szóval. Rotor és elosztófedél ellenőrzés. Gyertyák cseréje. Gyújtókábelek cseréje. Most jött a befecskendező szelep elektronikai része. Ami kiszámolja, h mennyi levegőt, üzemanyagot és stb. kapjon. Bocsássátok meg nekem ezt a mondatot, de sajnos nem jut eszembe a pontos neve! :(((

A hiba ugyanúgy fennáll. :( Amit még mondtak, az a holtpont jeladó. Ez következik, hacsak Ti nem tudtok vmi más ötletet adni.

KÖSZÖNÖM!

Egy ismerősöm Carina E (1.6 4A-FE) kocsiján nagyon hasonló volt, néha kihagyott, leesett az alapjárat. Sokáig azt hitték a gyertya vagy kábel, szépen ki is cserélték ezeket, de végül az egyik befecskendező szelep volt rossz, kicserélték és azóta megy és megy...

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6347 Dátum: 2012.04.21 22:17:11 »
Akkor valószínű a két első munkahenger csereérett lett. DOT5.1 vagy DOT4 olajat tettetek bele?

A keréknél mondod a munkahengert? De akkor miért nem jön ott fékolaj, ha megnyitjuk a légtelenítőt? Semmi nyomás a csőben és nem keményedik fel a pedál, bármennyit pumpáltuk!

Nem kellett fékolaj, sőt le kellett kicsit szívni, mert folyt ki a tartályból...

Amúgy DOT3 van a tartályra írva ONLY

oszy

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6348 Dátum: 2012.04.21 22:18:44 »
Egy ismerősöm Carina E (1.6 4A-FE) kocsiján nagyon hasonló volt, néha kihagyott, leesett az alapjárat. Sokáig azt hitték a gyertya vagy kábel, szépen ki is cserélték ezeket, de végül az egyik befecskendező szelep volt rossz, kicserélték és azóta megy és megy...


Nekem is 4A-FE! Azt mondod, h akkor a 2. hengernél lévő befecskendező szelepet cseréljem?
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.21 22:23:50 írta oszy »

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6349 Dátum: 2012.04.21 22:26:26 »

Nekem is 4A-FE! Azt mondod, ha akkor a 2. hengernél lévő befecskendező szelepet cseréljem?

Én nem mondhatom így láttatlanba, de ahogy írtam ismerősömnek az volt a baj!

Szerintem ki lehet méretni, vagy tesztelni... vidd el inkább szerelőhöz, mint hogy esetleg fölösleges alkatrészeket vegyél!

oszy

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6350 Dátum: 2012.04.21 22:28:50 »
Én nem mondhatom így láttatlanba, de ahogy írtam ismerősömnek az volt a baj!

Szerintem ki lehet méretni, vagy tesztelni... vidd el inkább szerelőhöz, mint hogy esetleg fölösleges alkatrészeket vegyél!

Ha ki lehet méretni az jó. Nem kell megvennem, mert ha nem jó visszaadhatom szerencsére! ;) Az utóbbival is így teszek. A gyertyákat és a kábeleket megtartom.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6351 Dátum: 2012.04.21 22:36:28 »
A keréknél mondod a munkahengert? De akkor miért nem jön ott fékolaj, ha megnyitjuk a légtelenítőt? Semmi nyomás a csőben és nem keményedik fel a pedál, bármennyit pumpáltuk!

Nem kellett fékolaj, sőt le kellett kicsit szívni, mert folyt ki a tartályból...

Amúgy DOT3 van a tartályra írva ONLY
Beszéltem a toyotásokkal a szervízben, náluk a gyári fékolaj dot5.1 hiába van dot3 a tartályon, nekem azt mondták a toyota gyári olaj dot5.1
Én a kerekeknél nézném meg a munkahengert, de annyira nem értek hozzá, csak tipp.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6352 Dátum: 2012.04.21 22:37:23 »
Ha ki lehet méretni az jó. Nem kell megvennem, mert ha nem jó visszaadhatom szerencsére! ;) Az utóbbival is így teszek. A gyertyákat és a kábeleket megtartom.
ki lehet tisztíttatni pl. bosch szervízben 5000-ért mind a 4 injektort, és ott meg tudják mondani ha az egyik kuka.

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6353 Dátum: 2012.04.22 20:45:47 »
Ablaktörlő bajuszkapcsolóm van eladó Ave I. Sedanhoz.Leteszteltem,kitűnően működik,csak az enyém 5ajtós.5ezerért vettem,annyiért eladó.
Vagy csere érdekel Liftback-ére.

bagoly75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6354 Dátum: 2012.04.23 22:39:05 »
Sziasztok!

Kerestem az olajfogyasztás topikba, de nem találtam.. AveI. 2.0 TD-be ( 90 LE ) milyen olaj kell gyárilag??
Gyárilag ha jól láttam, akkor 7500 km-ként kell mindig olajat cserélni? Már 11500 km ment bele október óta, akkor voltam olajcserén utoljára, de a 7500 vicc lenne.. állandóan olajcserére járhatnék :-)
Üzemanyagszűrőt kb. hány km-ként kell cserélni?

Köszi

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6355 Dátum: 2012.04.24 17:33:55 »
Sziasztok!

Kerestem az olajfogyasztás topikba, de nem találtam.. AveI. 2.0 TD-be ( 90 LE ) milyen olaj kell gyárilag??
Gyárilag ha jól láttam, akkor 7500 km-ként kell mindig olajat cserélni? Már 11500 km ment bele október óta, akkor voltam olajcserén utoljára, de a 7500 vicc lenne.. állandóan olajcserére járhatnék :-)
Üzemanyagszűrőt kb. hány km-ként kell cserélni?

Köszi

Castrol oldal ezt ajánlja:

Kategória    : Személyautók
Gyártani    : Toyota EU
modell    : Avensis (1997 - )
típus    : Avensis 2.0 TD (1997 - 2000)

Összes bezárása   Összes kinyitása
    Motor 2C-TE   
Kapacitás   : Kenőanyag-kapacitás 5,1 liter
Kapacitás   : Szűrő kapacitása 0,7 liter
Használat   : Normál
Intervallumok   : Csereciklus 10000 km / 12 hónap
Termékek   : Edge 5W-30
    : GTX 15W-40 A3/B3
    : GTX High Mileage 15W-40 A3/B3
    : Motor Oil 15W-40
    : GTX Diesel 15W-40 B3
 
Használat   : Szigorú
Intervallumok   : Csereciklus 5000 km / 6 hónap
Termékek   : Edge 5W-30
    : GTX 15W-40 A3/B3
    : GTX High Mileage 15W-40 A3/B3
    : Motor Oil 15W-40
    : GTX Diesel 15W-40 B3


Szerintem EDGE (TD vagy FST) 5w-30 15 ezrenként, vagy ha addig nem kezdi el enni akkor 20e.



Üzemanyagszűrőt 20 ezrenként, bar a hagyományos adagoló nem annyira érzékeny az üzemanyag minőségére mint a CR pumpa.

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6356 Dátum: 2012.04.24 20:54:37 »
Sziasztok márkatársak!

Szeretném megkérdezni, h találkoztatok-e már olyan hibával ('98 - Avensis - 1.6 - 110LE), h kihagy néha egy henger, de mindig ugyanaz.
Sajnos az enyém mostanában sokszor csinálta, így nekiálltam cserélgetni a dolgokat. (Ja, mindig balról a második henger csinálja)

Szóval. Rotor és elosztófedél ellenőrzés. Gyertyák cseréje. Gyújtókábelek cseréje. Most jött a fojtószelep állás érzékelő.

A hiba ugyanúgy fennáll. :( Amit még mondtak, az a holtpont jeladó. Ez következik, hacsak Ti nem tudtok vmi más ötletet adni.

KÖSZÖNÖM!
Esetleg a kipuff-szelep kormosodása a kérdéses hengernél?
Ha nem zár vissza, ilyen jelenséget produkál.
Tudom nem kis pénz a hengerfej leszedése és javítása.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

bagoly75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6357 Dátum: 2012.04.26 12:27:02 »
Köszi a választ!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6358 Dátum: 2012.04.27 20:10:59 »
Sziasztok márkatársak!

Szeretném megkérdezni, h találkoztatok-e már olyan hibával ('98 - Avensis - 1.6 - 110LE), h kihagy néha egy henger, de mindig ugyanaz.
Sajnos az enyém mostanában sokszor csinálta, így nekiálltam cserélgetni a dolgokat. (Ja, mindig balról a második henger csinálja)

Szóval. Rotor és elosztófedél ellenőrzés. Gyertyák cseréje. Gyújtókábelek cseréje. Most jött a fojtószelep állás érzékelő.

A hiba ugyanúgy fennáll. :( Amit még mondtak, az a holtpont jeladó. Ez következik, hacsak Ti nem tudtok vmi más ötletet adni.

KÖSZÖNÖM!

üdv!
Az injektorok felcserélésével lehet kiszürni a hibás szelepet.
Ultrahangos tisztitás a legjobb, de féktisztitós, nyomással történö mosás is segitett már!

oszy

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6359 Dátum: 2012.04.29 00:23:39 »
Lévai Béla, Kamikaze!

Köszönöm szépen a válaszokat/tanácsokat.
Jelenleg ott tartok, h meglettek cserélve a bef.szelepek. Gondoltuk így ki lehet szűrni melyik a hibás. Na most azóta a hiba nem jelentkezett!!  :hmmmm: