Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3816937 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6315 Dátum: 2012.04.10 16:34:12 »
Sziasztok!

Valaki meg tudja tippelni, hogy kb mennyibe fog fájni, ha kicseréltetem az összes tömítést a hengerek mögött a kipufogó leömlőknél?
Úgy veszem ki az AVE I. 1.8 vvti hangjából, hogy az egyik hengernél baj van a kipufogónál.
Elég érces hangja van, bár aláfeküdve nem láttam,hogy bárhol is lyukas lenne, de hangra erre tippelnék.
Vagy a rosszabb, ha valamelyik szeleppel van a baj.

A kocsin belül nem vehető észre semmi változás, csak kívülről lett hangos a kicsike.

Előre is köszi a tanácsokat.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6316 Dátum: 2012.04.10 20:40:04 »
Sziasztok!

Valaki meg tudja tippelni, hogy kb mennyibe fog fájni, ha kicseréltetem az összes tömítést a hengerek mögött a kipufogó leömlőknél?
Úgy veszem ki az AVE I. 1.8 vvti hangjából, hogy az egyik hengernél baj van a kipufogónál.
Elég érces hangja van, bár aláfeküdve nem láttam,hogy bárhol is lyukas lenne, de hangra erre tippelnék.
Vagy a rosszabb, ha valamelyik szeleppel van a baj.

A kocsin belül nem vehető észre semmi változás, csak kívülről lett hangos a kicsike.

Előre is köszi a tanácsokat.

Ha a sortömítésre gondolsz(am ia hengerfejen van), annak jellegzetes, ütemes ciccegő.csattogó hangja van, laikusok könnyen vélhetik mechanikus zajnak is. Ha csak érces, kifújós hangja van, akkor az sztem a kipuffcsőnél lesz.

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6317 Dátum: 2012.04.11 09:11:37 »
Ha a sortömítésre gondolsz(am ia hengerfejen van), annak jellegzetes, ütemes ciccegő.csattogó hangja van, laikusok könnyen vélhetik mechanikus zajnak is. Ha csak érces, kifújós hangja van, akkor az sztem a kipuffcsőnél lesz.

Van egy ütemes hangja is, illetve egy másik ütemes hang is van, ami eddig nem volt, de az megszűnik, amikor benyomom a kuplungot, amint felengedem, újra előjön. Nem tudom, hogy a két dolog összefügg-e.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6318 Dátum: 2012.04.11 09:24:50 »
...illetve egy másik ütemes hang is van, ami eddig nem volt, de az megszűnik, amikor benyomom a kuplungot, amint felengedem, újra előjön. Nem tudom, hogy a két dolog összefügg-e.
Nálam ez a kuplungcserével szűnt meg. Nyelestengely.
         

hoattis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6319 Dátum: 2012.04.18 07:47:26 »
Sziasztok!

Szuszogó fékpedállal kapcsolatban lenne egy kérdésem. 2002-es Avensisben a fékpedál lenyomáskor és a felengedéskor is hangosan szuszog. Valahol azt írják, hogy fékrásegítős fékeknél a szuszogás normális. A szerviz pedig cseréltetné a fékrásegítőt.
A dilemmám az, hogy a fék teljesen jól működik, nem kell erősen nyomni, vagyis a rásegítő jól működik. Viszont a szuszogás olyan hangos, hogy szerintem nem normális, menet közben is hallom. A motortérből, a fékrásegítőtől nem hallani a szuszogást, csak az utastérből, a fékpedál felől.

Nálatok is szuszog, vagy mi lehet a baj? Feleslegesen nem cseréltetném ki az egész vákuumdobot, ha nem az a hibás...

Kösz a tippekért!

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6320 Dátum: 2012.04.18 12:52:28 »
Szia!
Nekem is szuszog, de szerintem csak a gumiharangból ki- illetve visszaáramló levegő az. Engem annyira nem zavar ez a  dolog.
Holnap megy szervizbe az enyém, hogy megnézzék miért lett olyan a hangja, mint egy V8-nak, illetve van egy állandó zakatolás a motortérben, ami megszűnik, ha kinyomom a kuplungot :-S.
Úgy érzem ez most jelentős pénz lesz az autó értékéhez.



Sziasztok!

Szuszogó fékpedállal kapcsolatban lenne egy kérdésem. 2002-es Avensisben a fékpedál lenyomáskor és a felengedéskor is hangosan szuszog. Valahol azt írják, hogy fékrásegítős fékeknél a szuszogás normális. A szerviz pedig cseréltetné a fékrásegítőt.
A dilemmám az, hogy a fék teljesen jól működik, nem kell erősen nyomni, vagyis a rásegítő jól működik. Viszont a szuszogás olyan hangos, hogy szerintem nem normális, menet közben is hallom. A motortérből, a fékrásegítőtől nem hallani a szuszogást, csak az utastérből, a fékpedál felől.

Nálatok is szuszog, vagy mi lehet a baj? Feleslegesen nem cseréltetném ki az egész vákuumdobot, ha nem az a hibás...

Kösz a tippekért!

hoattis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6321 Dátum: 2012.04.18 13:23:52 »
Szia!
Nekem is szuszog, de szerintem csak a gumiharangból ki- illetve visszaáramló levegő az. Engem annyira nem zavar ez a  dolog.

És nálad is hangos a szuszogás? Simán hallani a menetzaj és a rádió mellett is?

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6322 Dátum: 2012.04.18 13:43:44 »
És nálad is hangos a szuszogás? Simán hallani a menetzaj és a rádió mellett is?

A fék felengedésekor inkább már sípol, mint szuszog. De nem zavaróan.

bézé

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6323 Dátum: 2012.04.18 14:28:14 »
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, és elnézést, hogy egyből kérdéssel fordulok hozzátok, de tudnátok-e abban segíteni, hogy
egy avensis verso 2.0 benzinesnek a 180 ezres szerviznél a szokásos alap dogokon kívül esetleg milyen extrákat kell elvégezni?
Eddig sikerült kiderítenem, hogy kell gyertyacsere és 60 ezrenként váltóolaj csere, de kell-e még valami?

Tudom, vihetném szakszervizbe is, de van egy jó, megbízható szerelőm, csak épp fejből ő nem tudja ezeket.
A szervizkönyve német a kocsinak, de én csak angolul tudok, és hát belátom könnyebb itt rákérdezni, mint nekiállni fordítgatni.

Köszi. :helpsmilie:

Anroa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6324 Dátum: 2012.04.19 13:22:49 »
Vettem Avensis Verso-ra új nyári gumikat (Dunlop SP Sport FastResponse, csak ajánlani tudom, bár van ára) és ott nyári/téli gumicserénél a szerelő srác rábeszélt futóműállításra. Futóműállításon igazából semmihez sem kellett volna hozzányúlni, de ha már fent volt, akkor állított a futóműves egy picit az egyik kormányösszekötőn.
Eddig lehet, hogy nem néztem, hogy milyen a kocsi egyenesfutása, de innentől viszont néztem. Legnagyobb meglepetésemre egyenes kormánynál balra ment a kocsi (50 m-nél már kezdte elhagyni a sávot).  Visszavittem, megint feltették az érzékelőket és rendben volt minden. Itt valami nem stimmel.

A futóműves srác beindította a padon a kocsit és lás csodát előjött a félrehúzás oka. A szervo olajnyomásának felépülésekor egyenes kormányállásnál balra állt a kerék. Leállította a motort, másik irányba beállította. Mentem vele, és úgy érzem, hogy most egyenes kormányállásnál egyenesen megy a kocsi. Azt mondta erre a srác, hogy van ilyen. Főleg off BMW on -okon szokott ilyen lenni.

Volt valakinek ilyen tapasztalata?

@bézé: Összeszedem magam és ha nem felejtem el, akkor megnézem a szervíz könyvét.
Üdv, Andr's 95' CarinaE Wagon Gli 2.0

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6325 Dátum: 2012.04.19 14:15:03 »
Sziasztok!

Valakinek kellett már cserélnie kipufogó leömlő csonkot cserélnie 1.8 AveI-nél? ez a katalizátor előtti rész, illetve katalizátor is benne van.
Most kaptam szívhez, amikor 300 ropit mondtak rá. Mondjátok, hogy az nem reális!!!

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6326 Dátum: 2012.04.19 19:57:28 »
Sziasztok!

Valakinek kellett már cserélnie kipufogó leömlő csonkot cserélnie 1.8 AveI-nél? ez a katalizátor előtti rész, illetve katalizátor is benne van.
Most kaptam szívhez, amikor 300 ropit mondtak rá. Mondjátok, hogy az nem reális!!!

a gyári ár pedig atényleg ilyen brutális. Vegyél utángyártottat és kész :)

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6327 Dátum: 2012.04.20 08:35:19 »
a gyári ár pedig atényleg ilyen brutális. Vegyél utángyártottat és kész :)

Szerencsére meg lehet hegeszteni a csövet, csak a csillapítókat kell kicserélni. Egyben a csőcsonk csak a katalizátorral együtt kapható, ezért akartak lehúzni ennyivel. Persze a toyotások nem csinálják meg.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6328 Dátum: 2012.04.20 09:57:22 »
Szerencsére meg lehet hegeszteni a csövet, csak a csillapítókat kell kicserélni. Egyben a csőcsonk csak a katalizátorral együtt kapható, ezért akartak lehúzni ennyivel. Persze a toyotások nem csinálják meg.
Hibás volt a katalizátor amikor megvettem a kocsit (erről nem tudtam, lényegtelen már...) és akkoriban nekem is ilyen horror árat mondtak mert a leömlőtől katalizátorral együtt adták volna a toyotában a kipufogócsövet.
Szereltettem bele egy utángyártottat tizedáron.

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6329 Dátum: 2012.04.20 12:13:14 »
Hibás volt a katalizátor amikor megvettem a kocsit (erről nem tudtam, lényegtelen már...) és akkoriban nekem is ilyen horror árat mondtak mert a leömlőtől katalizátorral együtt adták volna a toyotában a kipufogócsövet.
Szereltettem bele egy utángyártottat tizedáron.

Azt nem említettem, hogy volt most egy "tavaszi akció" a szerviznél, hogy ingyen átnézik az autót, aminek az lett az eredménye, hogy cseréljem le a hátsó ablaktörlőt. Mondtam, hogy nagyon kemény átvizsgálás lehetett, hogy egy 11 éves autónál csak ezt találták.