Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3816952 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

csevart

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • 2002 Avensis 1,6 VVTi
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6285 Dátum: 2012.04.01 20:34:01 »
Sziasztok.Egy érdekes jelenségre lettem figyelmes az automnál.Állo helyzetből valo elindulásnál,ballra kitekert kerékállásnál kattogo hangot adott ki az auto.Majd a kővetkező ballos elindulásnál megismétődött majd utána minden a  legnagyobb rendben volt.Eltelt két hét,addig probálgattam ,hallgattam de nem ismétlődött meg a jelenség.Tegnap este ismét,egy ballos elindulásnál jött a kattogo hang.Utána semmi,probáltam mindkét oldalra kitekert kerekekkel elindulni de nem ismétlődött meg a kattogo hand.Amit tudni kell hogy először ez közvetlenül a nyári kerekek felrakása után jött elő.Nem vagyok versenyző tipus,nem taposom a kocsit.Érdeklődnék,hogy szerintetek mi lehet ez?/remélem hogy nem  a gömbcsuklo,vagy hasonlo csemegék/

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6286 Dátum: 2012.04.01 20:39:05 »
A kerékcsavarokat én ***ára megnézném első körben...

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6287 Dátum: 2012.04.01 21:03:11 »
Sziasztok.Egy érdekes jelenségre lettem figyelmes az automnál.Állo helyzetből valo elindulásnál,ballra kitekert kerékállásnál kattogo hangot adott ki az auto.Majd a kővetkező ballos elindulásnál megismétődött majd utána minden a  legnagyobb rendben volt.Eltelt két hét,addig probálgattam ,hallgattam de nem ismétlődött meg a jelenség.Tegnap este ismét,egy ballos elindulásnál jött a kattogo hang.Utána semmi,probáltam mindkét oldalra kitekert kerekekkel elindulni de nem ismétlődött meg a kattogo hand.Amit tudni kell hogy először ez közvetlenül a nyári kerekek felrakása után jött elő.Nem vagyok versenyző tipus,nem taposom a kocsit.Érdeklődnék,hogy szerintetek mi lehet ez?/remélem hogy nem  a gömbcsuklo,vagy hasonlo csemegék/
Ha kormánymű lenne, akkor mindig ugyanannál a pontnál kattogna de azt parkolásnál észrevennéd, mindig ugyanott kattog.
Nekem produkált ilyen koppanó hangot elindulásnál: axiálcsukló és gömbcsukló lógott. Kicseréltettem, azóta rendben van.
Az alkatrészektől  ne félj, nem drágák (autótékától vettem kaptam 30% kedvezményt, az axiál 4000, a külső gömbfej 6600Ft/db).
A szerelés 1 napos meló, utána pedig az első futóművet be kell állítani.

csevart

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • 2002 Avensis 1,6 VVTi
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6288 Dátum: 2012.04.01 21:10:42 »
Amikor először jelentkezett,rögtön visszamentem a garázsba,áthuzni a csavarokat.Meg se tudtam mozditani,ugy be voltak huzva.A héten elviszem szervizbe nézzék meg hogy mi is lehet ez.koszi a hozzászolásokat

hoattis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6289 Dátum: 2012.04.02 19:45:13 »
Ma vásárolt 2002-es 1.6-os Avensis-ben 40 km megtétele után kigyulladt a motorhibát jelző led. A próbaúton és utána 40 km-ig persze semmi. Az autó megy, húz, nem rángat, nem dadog. Létezik olyan, hogy a kereskedő kitörli a hibakódot, és az csak később jön elő újra?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6290 Dátum: 2012.04.02 19:53:07 »
Igen, ugyanezt produkálta nálam a lambdaszonda. Egy idő után már állandóan világítani fog törlés után is amit az akkusaru pár perces leszedésével követhetsz el. Nekem 80ezer körül volt darabja és 4 kellett bele.

hoattis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6291 Dátum: 2012.04.02 20:00:07 »
Igen, ugyanezt produkálta nálam a lambdaszonda. Egy idő után már állandóan világítani fog törlés után is amit az akkusaru pár perces leszedésével követhetsz el. Nekem 80ezer körül volt darabja és 4 kellett bele.

Remélem nem ilyesmiről van szó. De gondolom azt nem tudja megtenni, hogy a szervizben a diagnosztikai géppel se tudják kiolvasni a hibát, ugye?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6292 Dátum: 2012.04.02 20:08:12 »
Remélem nem ilyesmiről van szó. De gondolom azt nem tudja megtenni, hogy a szervizben a diagnosztikai géppel se tudják kiolvasni a hibát, ugye?
a 2 literesben van 4 szonda, a tiéd 1.6-os abban 1 vagy 2 szonda van "csak"
vidd el CO mérésre és rögtön kiderül hogy lamdba szonda baj-e vagy más.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6293 Dátum: 2012.04.02 20:14:44 »
Vagy olvastasd ki a hibát mielőtt törölnéd. Igen az 1.6ban kettő van. Mindenesetre a kereskedő jóna ***láda, hogy ilyet tesz... ez egyértelműen csalás...

hoattis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6294 Dátum: 2012.04.02 20:29:23 »
Vagy olvastasd ki a hibát mielőtt törölnéd. Igen az 1.6ban kettő van. Mindenesetre a kereskedő jóna ***láda, hogy ilyet tesz... ez egyértelműen csalás...

Holnap reggel a kereskedővel együtt megyünk és kiolvastatjuk.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6295 Dátum: 2012.04.02 20:32:27 »
Drukkdrukkdrukk!

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6296 Dátum: 2012.04.03 09:40:23 »
Majd írd meg ,h mennyi volt a szivattyú. Nekünk is elhalt és most egy R5 szivattyúja van benne. De mi nem bontottunk lökhárítót,csak levettük a motor burkolatot alúlról és onnan felnyúlva lett kivéve.
10-12 ezer kozott lattam bontott szivattyut. Ezt piszok draganak tartom. Ebay-en 15-20 font kozott vannak, sot 20-ert mar uj utangyartott is, csak persze azt haza is kellene szallittatni. Mindegy, valoszinuleg ez a megoldas lesz. A szerelom azt mondta talan meg lehet uszni a lokos leszedest Ave2-nel is: vagy a jobb sarvedo felol, vagy aknabol a motorburkolatot leszedve, ahogy te is irtad.
Annak mindenesetre nem orulok, hogy szerelo lesz a dologbol, egy ilyen kis vacak miatt. Ha hozzafernek en is akarmikor ki tudnam cserelni, elvegre van rajta 2 kabel, meg gondolom 2 csavar tartja, 12V-t rakotve ki lehet probalni, hogy megy-e, azt csokolom. Allitolag nem tul gyakori, hogy csak ugy kinyiffanjon, legfeljebb csak ha szarazon jaratjak fel percnel tovabb. Valoszinuleg dugulas lehet inkabb.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

hoattis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6297 Dátum: 2012.04.03 09:59:57 »
Holnap reggel a kereskedővel együtt megyünk és kiolvastatjuk.

Kiolvastattuk a hibakódot: P420 - Katalizátor hatásfoka nem megfelelő.
A kocsiról tudni kell, hogy közel egy évet állt, mielőtt megvettem, 1-2 próbakört mentek vele összesen. A tankban nem sok benzin volt.
Tegnap elhoztam a kereskedőtől, teletankoltam, és mentem kb. 40 kilométert, mikor kigyulladt a lámpa.
Ma a kiolvasás után kitörölte a kódot szaki, utána mentem vele 60 km-t, meg is hajtottam. Többször leállítottam és újraindítottam, de egyelőre nem villant fel újra.
A szerelő szerint  normális, a sok állás és akár az állott üzemanyag miatt simán előfordulhat. Azt mondta, menjek vele vagy 1000 km-t, és kiég rendesen a katalizátor.
A Toyota szervizbe gondolom hiába viszem el kitörölt hibával, nem látnának semmit.

Mi a véleményetek?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6298 Dátum: 2012.04.03 17:54:18 »
Kiolvastattuk a hibakódot: P420 - Katalizátor hatásfoka nem megfelelő.
A kocsiról tudni kell, hogy közel egy évet állt, mielőtt megvettem, 1-2 próbakört mentek vele összesen. A tankban nem sok benzin volt.
Tegnap elhoztam a kereskedőtől, teletankoltam, és mentem kb. 40 kilométert, mikor kigyulladt a lámpa.
Ma a kiolvasás után kitörölte a kódot szaki, utána mentem vele 60 km-t, meg is hajtottam. Többször leállítottam és újraindítottam, de egyelőre nem villant fel újra.
A szerelő szerint  normális, a sok állás és akár az állott üzemanyag miatt simán előfordulhat. Azt mondta, menjek vele vagy 1000 km-t, és kiég rendesen a katalizátor.
A Toyota szervizbe gondolom hiába viszem el kitörölt hibával, nem látnának semmit.

Mi a véleményetek?
200 km autópálya alatt tutira kitisztul a katalizátor, ha ki tud. Ha azután nem lesz hibakód, remélhetőleg megúsztad.
Ha nem, akkor istenem, egy lamdba szonda cserével többe kerül a gép, ha ezen kivül _semmi_ más baja nincs! :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6299 Dátum: 2012.04.03 18:18:51 »
Azért a lambda szonda és a katalizátor nem ugyanaz.
Katalizátor ára kb 5x-öse a lambda szondáénak.

Kitörölt hibakóddal is lehet nézni a gyári műszeren a katalizátor működését.
Xanyi