Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3816956 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6255 Dátum: 2012.03.25 21:43:47 »
Az AVe II fedcompja sem mutatott ilyet: ott 3,3 és 35,0 volt a két szélső érték.
music     

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6256 Dátum: 2012.03.26 14:53:22 »
Az AVe II fedcompja sem mutatott ilyet: ott 3,3 és 35,0 volt a két szélső érték.
Hát nem tudom, mert az enyémen is szoktam látni 0-t.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6257 Dátum: 2012.03.26 14:59:47 »
Természetesen nem csak motorféknél csinálja. :-)
Motorteret ellenőrizetem, senki se cserélte hibridre. :-D
Attila 31
  - Avensis
- Prius

klacka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6258 Dátum: 2012.03.27 18:23:06 »
Hali....Devemberbe lettem egy 2.2 D-cat avensis boldog gazdája...szívem vágya volt..meg volta vele elégedve nagyon,teljesítménnyel elsősorban főleg h. ajándékba volt egy P-box 200Le,450Nm...nem tapostam a szemét,csak amennyire egy dieselnek szabad...120-130-al járok vele de arra a tempóra is ésszel gyorsulok fel...lényegtelen...a gondom az h. múlthéten meg állt benne két henger..valószínűleg hengerfejes mert a víz eltünt belőle,most szerelőnél van és próbálják orvosolni!rengeteg fórumot olvastam de nem találtam hasonló sorsu tulajt...azért írtam ide h. nem-e hallot valaki ilyen vagy hasonló hengerfejes Avensisről...vagy 2.2 D-Cat ró...nagyon nagyot csalódtam főleg így h. ennyire óvat és vágytam rá és 3 hónap után feladta...előre is köszi

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6259 Dátum: 2012.03.27 19:58:41 »
Hát ez necces... én nem hallottam ilyenről... esetleg a p-box hatásainak járnék utána mondjuk más felhasználóknál...

Milyen olaj volt benne? Mennyi időnként/km-ként cserélted? Milyen gyakran ellenőrizted?

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6260 Dátum: 2012.03.27 20:32:27 »
sztem egyertelmuen a tuning az oka.elotted kitapostak,te meg mar ugy vetted.ezert nem szabad tuningost venni.en legalabbis tuti nem vennek.itt az eredmenye.nagyon sajnallak, mert ez tuti huzos lesz penzugyileg.sztem ahogy tudsz szalj ki belole.sok sikert!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6261 Dátum: 2012.03.27 21:06:28 »
A 2,2 D-CAT már önmagában is kihegyezett (és problémás) motor, abba még boxot... :whistling:
A 120-130-hoz és a finom gyorsuláshoz a lovak fele is elég lenne.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6262 Dátum: 2012.03.27 22:49:36 »
Én csak azt remélem, hogy vezetett szervízkönyves az autó, és márkaszervízbe vitted most is. Ha nem, akkor javítás után add el...

Ugyanis előfordulhat hogy nem a hengerfej csak a hibás, hanem a blokk is. Ha most valami maszekhoz vitted és az megcsinálja amit ilyenkor szoktak (hengerfej sikba köszörülés, tömítés csere), akkor jó lesz... egy darabig...
Arról nem is beszélve, hogy cseppet sem kicsi beavatkozás, ennél a motornál a hengerfejet sem lehet levenni a helyén, hanem úgy kezdődik, hogy motor ki...
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.27 22:52:56 írta Xanyi »
Xanyi

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6263 Dátum: 2012.03.27 23:31:28 »
en a helyedbe mindenkepp eladnam....mondjuk en epp ezert dizelt se vennek.egyszeruen lutri.

klacka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6264 Dátum: 2012.03.28 09:31:56 »
Maszek csinálja,de garantáltan tudja mit csinál...(nem kókány)elkezte lebontani nem kell kivenni a blokkot helyben meg tudja csinálni,meg akadt a 4-es porlasztó kiszerelésénél...lehetetlen emberi erővel kiszedni sajnos,most jön a cumi,drasztikusabb módszerrel veszi ki,csak sajnos akko új fog kelleni...:Segyébként kiderűlt h. van a kocsiba egy NEM gyári lefúvó szelep ami eddig ki volt kötve...a motorvezérlőből egy kábel lóg ki szal írható...sport légsűrő nyomai....szal sinen vagyunk ahogy valaki említette agyig volt húzva...ki lett taposva a szeme...:S

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6265 Dátum: 2012.03.28 10:18:31 »
ezutan a tortenet utan add el azonnal.ne is jarj vele.mar ha jot akarsz magadnak. :yes:

klacka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6266 Dátum: 2012.03.28 11:39:33 »
Elég nagy csalódás úgy h. évekig vár rá az ember és 3 hónap után megfekszik... :wacko:

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6267 Dátum: 2012.03.28 19:54:06 »
Elég nagy csalódás úgy h. évekig vár rá az ember és 3 hónap után megfekszik... :wacko:
Elég bajod van, ezért nem sorolom az okokat hogy miért voltál balfék a vételnél.
sztem:
Vagy add el a kocsit jelen állapotában, vagy vegyél bele egy motort és használd.

A megoldás, miszerint a szerelő majd megjavítja, ebben az esetben a sz*rból karikás-ostor fonásának esete.
Eladás esetén kibabrálsz a vevővel, aki kipereli az utolsó fityingedet is, mondván egy széthajtott vacakot sóztál rá (ha így tartod meg, maradsz ahol voltál).

Ebből a történetből nemigen jöhetsz ki jól. :hmmmm:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6268 Dátum: 2012.03.28 20:15:39 »

Ugyanis előfordulhat hogy nem a hengerfej csak a hibás, hanem a blokk is.

A 2.2 D4D is vékony alu. blokkos, mint az 1AZ-FSE D4-es?
Ha igen, akkor inkább a blokk megy el, mint a hengerfej).
A "vízivás" vagy egyikre, vagy másikra utal, de általában a blokk vékonyabb mint a hengerfej-öntvény.
Gondolom én. :eek:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

klacka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6269 Dátum: 2012.03.28 20:29:17 »
Elég bajod van, ezért nem sorolom az okokat hogy miért voltál balfék a vételnél.
sztem:
Vagy add el a kocsit jelen állapotában, vagy vegyél bele egy motort és használd.

A megoldás, miszerint a szerelő majd megjavítja, ebben az esetben a sz*rból karikás-ostor fonásának esete.
Eladás esetén kibabrálsz a vevővel, aki kipereli az utolsó fityingedet is, mondván egy széthajtott vacakot sóztál rá (ha így tartod meg, maradsz ahol voltál).

Ebből a történetből nemigen jöhetsz ki jól. :hmmmm:

Sajnos ugyan ez a felállást gondoltuk mi is.ha sikerűl bele blokkot venni az lesz ha nem,akko szervíz és eladás,az a baj blokkot nem nagyon találtunk eddig...:S:S Ha valaki tud érdekelne...
Egyébként írhatod h. Miért voltam balfék mert a hibáiból tanùl az ember...