Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3805972 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

jo7even

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2565 Dátum: 2009.07.13 19:19:01 »
Szombaton telibe kaptam egy jókora betonpadkát az autóm jobb elejével (így jár, aki nem az utat figyeli).
A lökhárítót csak horzsoltam, viszont kormányösszekötőt és gumiharangot kellett cserélni. A hattyúnyak elmászott majdnem fél centit (a keréknél már 2 cm a diff).
Valamint az ablakmosó motorja is eltörött. Arról nem is beszélve, hogy az alufelni rotty és már nem gyártanak ilyet, úgyhogy 4et kell vennem + min. 2 gumit, ugye...
A kérdés, hogy van-e valakinek ötlete, hogy hattyúnyakat és ablakmosó motort honnan tudnék keríteni? Rengeteg helyet végigkérdeztem, sehol nincs.
Előre is köszi a segítséget!

1998-as 1.6 Avensis Linea Terra, 4A-FE

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2566 Dátum: 2009.07.14 07:36:17 »
Kipróbáltam és tényleg csak a klímát kapcsolja be, de akkor is hülyeségnek tartom ezt a fajta megoldást. Nekem kézreállóbb lenne, ha a MODE gombbal tudnám az ablakra fújni az ájert, aztán ha kell AC akkor azt is bekapcsolom.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2567 Dátum: 2009.07.14 10:24:36 »
Én szeretem, szerintem rendkívül hatékony, és egyszerű. Ha csak simán az ablakra fújatod a levegőt, az legtöbbször se nem gyors, se nem hatékony.
music     

csövi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2568 Dátum: 2009.07.14 10:30:17 »
Szombaton telibe kaptam egy jókora betonpadkát az autóm jobb elejével (így jár, aki nem az utat figyeli).
A lökhárítót csak horzsoltam, viszont kormányösszekötőt és gumiharangot kellett cserélni. A hattyúnyak elmászott majdnem fél centit (a keréknél már 2 cm a diff).
Valamint az ablakmosó motorja is eltörött. Arról nem is beszélve, hogy az alufelni rotty és már nem gyártanak ilyet, úgyhogy 4et kell vennem + min. 2 gumit, ugye...
A kérdés, hogy van-e valakinek ötlete, hogy hattyúnyakat és ablakmosó motort honnan tudnék keríteni? Rengeteg helyet végigkérdeztem, sehol nincs.
Előre is köszi a segítséget!

A használtautón láttam bontott avensist hátha…

jo7even

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2569 Dátum: 2009.07.14 19:33:46 »
A használtautón láttam bontott avensist hátha…

Nagyon köszi a segítséget! Az autosszaki.hu-n találtam 7 bontani való Avensis-t, és mindegyiknél volt ablakmosó motor és csonkállvány is. A tender holnap reggel zárul :clap:
Amúgy ma hoztam elhoztam a szervízből, mert még egy db felnit kerítenem kell vhonnan, de vezethető így is. Persze a két centis nyeklés és a hátsó téligumis pótkerék nem könnyíti meg a dolgokat...   :hmmmm:

1998-as 1.6 Avensis Linea Terra, 4A-FE

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2570 Dátum: 2009.07.16 10:28:34 »
Jó napot Uraim!

Egy gyors kérdésem lenne: a 99-es, 1.6-os (4AFE) Avensisnek hol van a belső ventillátor szabályzó ellenállása. jelenleg csak a 4., leggyorsabb fokozatban üzemel egy kollégám ventillátora. Köszönöm a választ!
Zsono

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2571 Dátum: 2009.07.16 13:48:35 »
Jó napot Uraim!

Egy gyors kérdésem lenne: a 99-es, 1.6-os (4AFE) Avensisnek hol van a belső ventillátor szabályzó ellenállása. jelenleg csak a 4., leggyorsabb fokozatban üzemel egy kollégám ventillátora. Köszönöm a választ!


Megtaláltuk, ott van a gázpedál mellett jobbra, elég eldugott helyen, nem a hagyományos helyén.
Zsono

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2572 Dátum: 2009.07.19 20:29:38 »
Bár nem az autó hibája (de még az enyém sem), mégis költség lesz:
Felpattant útközben a Soroksári úton vmi kő a szélvédőre és egy ponton megsérült (mintha lőttek volna rá) és elindult egy 10-15 centis repedés a ponttól. A Toyotás kárfelmérő szerint csak a felső réteg sérült, így nem kell attól tartani hogy mondjuk beszakad, de a repedés persze szaladhat tovább. Elvileg a következő vizsgáztatásig ki lehetne húzni, de azért engem zavar...úgyhogy hamarosan olyan 160-170 ezer Ft-os be nem kalkulált kiadásra kell rávennem magam. :S
Cascoval persze más lenne a helyzet, de az elmúlt években többet spóroltam azzal hogy nem volt cascom, mint ez a mostani kiadás.

A héten kicseréltettem az ablakot a www.autoszelvedo.hu -nál. Nagyon korrektek voltak, (bár nem akarom elkiabálni) de nagyon szép és gyors munkát végeztek.
Ami a Toyotánál 160-170 ezer lett volna, az itt 34 ezer Ft-ból kijött. Az egyetlen különbség, hogy nem Piklington a márkája illetve nincs beleírva a szélvédő a TOYOTA.
Eredetileg olyat rendeltem amiben nem volt fűtés, viszont mivel mint kiderült csak fűtéses volt nekik, így a nem fűtéses áráért egy fűtésest kaptam. Az elmondásuk szerint az Avensisekben gyárilag megvan a csatlakozása a kábelnek, csak mivel használaton kívül van, van rajta egy kupak, így csak csak csatlakoztatni kell a fűtéses ablak kábelével. Az évszakra való tekintettel nem volt alkalmam kipróbálni még, de a hátsó szélvédő fűtésének a gombjával lehet bekapcsolni.
Utánaolvastam a neten, de nem igazán tiszta...fűtött első szélvédő csak az ablaktörlőlapát alatti részt melegíti meg, vagy az egész felületet? Az egyik oldalon azt írták, hogy az egész felületet melegíti, jóval vékonyabb fűtőszálak vannak az egész első szélvédőn mint a hátsón amin természetesen szemmel is látható.
A másik kérdésem pedig csak annyi, hogy egyébként milyen felszereltségi szinttől volt elérhető az első szélvédő fűtése?

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2573 Dátum: 2009.07.19 23:31:36 »
"fűtött első szélvédő csak az ablaktörlőlapát alatti részt melegíti meg" - csak igy ismerem az Avensis-nél
"milyen felszereltségi szinttől volt elérhető az első szélvédő fűtése?" - Executive-ben volt. Az alatti kivitelben  :?:, nem tudom.

murke

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
  • Avensis 2.0 D4D '04
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2574 Dátum: 2009.07.20 22:14:27 »
Csak az ablaktörlő helyét fűti, viszont külön kapcsolója van! Exében benne vn.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2575 Dátum: 2009.07.24 16:46:44 »
Ez kb. 150km városon kívül és 400km városban. (de a város is zömében elkerülő úton, ahol 70es tábla van és mondjuk 90nel rongyolok)
Ez kicsit sok. 9.7-10.2-es fogyit egy 1.6-os Avensis vagy full városi, azon belül is sűrű forgalomban és nehéz lábbal kéne egyen; vagy városon kívül kifejezetten taposva, mondjuk pályán 160 környékén. Nagy átlagban 8 fölött nem nagyon kéne egyen egy ilyen autó; nekünk 7.3 volt az össz-átlagunk az ugyanilyen motorral szerelt Carinára.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2576 Dátum: 2009.07.24 16:53:19 »
Kipróbáltam és tényleg csak a klímát kapcsolja be, de akkor is hülyeségnek tartom ezt a fajta megoldást. Nekem kézreállóbb lenne, ha a MODE gombbal tudnám az ablakra fújni az ájert, aztán ha kell AC akkor azt is bekapcsolom.
Teljesen egyetértünk, baromság, hogy csak ilyen körülményesen lehet kizárólag a szélvédőre irányítani a levegőt  :censored: ... Akarja a franc mindig bekapcsolni hozzá a klímát is, hisz nagyon gyakran nem párátlanítani szeretném a szélvédőt, hanem csak megakadályozni, hogy párásodjon  :wacko: ... Szal én sem tudom, miért nem lehet a MODE gombbal választani a "csak szélvédő" befújást is. Na mindegy, ez van. Mondjuk én amúgy is 70-80 %-ban a "láb+szélvédő" irányt használom (főleg októbertől áprilisig, tehát mikor nincs meleg), és végül is azzal is elég jól tisztán lehet tartani az üveget.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

jo7even

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2577 Dátum: 2009.07.24 17:51:10 »
Idézet
Ez kicsit sok. 9.7-10.2-es fogyit egy 1.6-os Avensis vagy full városi, azon belül is sűrű forgalomban és nehéz lábbal kéne egyen; vagy városon kívül kifejezetten taposva, mondjuk pályán 160 környékén. Nagy átlagban 8 fölött nem nagyon kéne egyen egy ilyen autó; nekünk 7.3 volt az össz-átlagunk az ugyanilyen motorral szerelt Carinára.

Hát szerintem is nagyon sok.. Most kap új gumikat, mivel összetörtem, lecseréltem az olajat, kitisztítom a légszűrőt és majd meglátjuk..
Szervizben volt már kétszer emiatt, senki sem tudta megmondani, hogy mi lehet az oka. Azt mondták mindkét helyen, hogy ilyen korú, ennyire tökéletes állapotú autót még nem láttak.  :hmmmm:

1998-as 1.6 Avensis Linea Terra, 4A-FE

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2578 Dátum: 2009.07.24 17:55:40 »
Akkor alkalmasint a lábaddal lehet a gond  :hmmmm: ::) :whistling: ... Bár hogy pl. egy 90-es tartós haladást az elkerülőn hogyan lehet elrontani, azt ne kérdezd  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

jo7even

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2579 Dátum: 2009.07.24 18:02:40 »
Hát nem rúgom neki túlzottan. 3000 fölött nem nagyon forgatom.
Arra gondolok, hogy ami megdobja az az, hogy megy folyton a klíma, koszos volt a légszűrőm, öreg az olajam és öregek a gumijaim.
Ha ezeket összeadom, akkor sztem simán másfél litert kitesznek.

1998-as 1.6 Avensis Linea Terra, 4A-FE