Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3826267 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2175 Dátum: 2009.02.17 21:12:17 »
Valamilyen szinten biztos működik, mert a pára valamivel csökkent, de semmiképpen sem növekedett, úgyhogy elsőre én is a gázra gondolok inkább, mint elektronikai hibára. Asszem megkérdezem kezelőorvosomat, gyógyszerészemet mielőtt nekiállok a klímát feltöltetni:)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2176 Dátum: 2009.02.18 01:02:38 »
Újabb téma:
D-CAT eléggé eszi az olajat. A szervíz mondja, hogy normális, mert nagy teljesítményű.
Kérdem én: Noooooormáááális?
Nekem első szervizkor (15E) a minimum alatt volt a szint. (1 centivel)
Aszonta a szaki, hogy ha övé lenne a vas, 8-10 ezrenként cserélne. Azóta így teszek. Jobb fajta 5W-30 és max 10 ezrenként csere.
Ez van. Nemcsak az aszfaltot harapja, az olajat is.
Egyébként a Toyota garanciában gyűrűzi(!) a D-CAT motorokat. Nekem is felajánlották, bár a szerelő megsúgta, hogy már 2-őt is csináltak, és nem igazán csökkent az olajfogyasztása. Szóval a bánat fogja szétszedetni a motorját. Melyik olajat kéne olajkajálás ellen használni? Mondjuk most volt a 60e-es szervíz, Castrol ööö-nem tom melyik olaj 5w40 ment bele. Majd figyelem az olajfogyit. Már kemény 1000km-t tettünk a kocsiba, amióta a miénk :)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2177 Dátum: 2009.02.18 06:39:53 »
Egyébként a Toyota garanciában gyűrűzi(!) a D-CAT motorokat. Nekem is felajánlották, bár a szerelő megsúgta, hogy már 2-őt is csináltak, és nem igazán csökkent az olajfogyasztása. Szóval a bánat fogja szétszedetni a motorját. Melyik olajat kéne olajkajálás ellen használni? Mondjuk most volt a 60e-es szervíz, Castrol ööö-nem tom melyik olaj 5w40 ment bele. Majd figyelem az olajfogyit. Már kemény 1000km-t tettünk a kocsiba, amióta a miénk :)

Bírom az ilyen szerelői "súgás"-okat  ::) ... Összeszámolni nem tudnám, hány téves infót hallottam már tőlük. Hogyaszondja, ő látott már kettőt. Ezt nevezem statisztikai mintának! Ha enné a motorom az olajat, és lenne lehetőség garanciálisan kísérletet tenni a megszüntetésére, én biztosan megpróbálnám.

Ami az olajat illeti: a gyári ajánlás szerint 5 W-30 való bele, ezen belül olyan, aminek ACEA B1-es a minősítése.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2178 Dátum: 2009.02.18 09:09:34 »
Mondjuk most volt a 60e-es szervíz, Castrol ööö-nem tom melyik olaj 5w40 ment bele.
Nem a legjobb választás...

Ami az olajat illeti: a gyári ajánlás szerint 5 W-30 való bele, ezen belül olyan, aminek ACEA B1-es a minősítése.
Igen, ezeket illik betartani. Én Liqui Moly Leichtlauf special SAE 5W-30-at használok illetve javasolok. (ACEA B1-es)

HUN337

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2179 Dátum: 2009.02.18 13:22:46 »
Újabb téma:
D-CAT eléggé eszi az olajat. A szervíz mondja, hogy normális, mert nagy teljesítményű.
Kérdem én: Noooooormáááális?
Nekem első szervizkor (15E) a minimum alatt volt a szint. (1 centivel)
Aszonta a szaki, hogy ha övé lenne a vas, 8-10 ezrenként cserélne. Azóta így teszek. Jobb fajta 5W-30 és max 10 ezrenként csere.
Ez van. Nemcsak az aszfaltot harapja, az olajat is.
Egyébként a Toyota garanciában gyűrűzi(!) a D-CAT motorokat. Nekem is felajánlották, bár a szerelő megsúgta, hogy már 2-őt is csináltak, és nem igazán csökkent az olajfogyasztása. Szóval a bánat fogja szétszedetni a motorját. Melyik olajat kéne olajkajálás ellen használni? Mondjuk most volt a 60e-es szervíz, Castrol ööö-nem tom melyik olaj 5w40 ment bele. Majd figyelem az olajfogyit. Már kemény 1000km-t tettünk a kocsiba, amióta a miénk :)
20.000kmel vettem a kocsim friss olajal meg szürövel, azóta mentem vele 10ezret nem pont kimélöen s nem nagyon fogyott belöle semmi pedig több hoszutáv volt benne 200+ tempoval (Hamburg-Salzburg =1000km 6.5 óra alatt) nektek mikor kezdte el enni?
üdv

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2180 Dátum: 2009.02.18 16:33:01 »
20.000kmel vettem a kocsim friss olajal meg szürövel, azóta mentem vele 10ezret nem pont kimélöen s nem nagyon fogyott belöle semmi pedig több hoszutáv volt benne 200+ tempoval (Hamburg-Salzburg =1000km 6.5 óra alatt) nektek mikor kezdte el enni?
üdv

Nem egyforma mértékben fogyasztják az olajat. Van, amelyik egyáltalán nem is fogyasztja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

g15tothg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • cruiser:)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2181 Dátum: 2009.02.18 20:07:48 »
Ma sikeresen aktiváltam a TSS indiításgátlót:) Benzinkúton egy KV után nyitom az autót és ahogy indítanám a gyári kulcsával a kicsikémet, dudahang és villogás meg minden a kocsi persze nem indult.

Nagy levegő , majd kulcs ki, kiszállás ajtó bezárás távírányitóval, majd nyitás távirányítóval és pöccre indult. Sose csinált még ilyet,  nektek volt már ilyen? Igaz a mobilt bennhagytam az csinálhat ilyet? Remélem nem próbálkozott vele valaki.

Gabe
Toyota Avensis 1.8 sol vvti sedan 2001.04.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2182 Dátum: 2009.02.18 21:42:52 »
Ma sikeresen aktiváltam a TSS indiításgátlót:) Benzinkúton egy KV után nyitom az autót és ahogy indítanám a gyári kulcsával a kicsikémet, dudahang és villogás meg minden a kocsi persze nem indult.

Nagy levegő , majd kulcs ki, kiszállás ajtó bezárás távírányitóval, majd nyitás távirányítóval és pöccre indult. Sose csinált még ilyet,  nektek volt már ilyen? Igaz a mobilt bennhagytam az csinálhat ilyet? Remélem nem próbálkozott vele valaki.

Gabe
Nekem csak a Corolla riasztója őrül meg, ha véletlenül bentfelejtem a Pannonos mobilom. Elég, ha épp a toronnyal kommunikál vagy sms jön, máris ordít. Általában tankoláskor szoktam pironkodni, mert kártyás fizetés után megy az sms... Az Ave nem csinál ilyet, sőt, eddig egyetlen általam használt autónál nem tapasztaltam ezt.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2183 Dátum: 2009.02.19 09:09:12 »
ennek meg hogy szétugrott a műszerfala.

CSATT

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2184 Dátum: 2009.02.19 09:19:15 »
ennek meg hogy szétugrott a műszerfala.

CSATT


Fog ez még úgy futni mit az én bontószökevényem. :(
Gyors kasznielem csere nagyából helyrehúzott futómű és pár lufi kicserélve.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2185 Dátum: 2009.02.19 11:31:19 »
Jobbik eset, ha a lufitkat valóban cserélik/pótolják.  :whistling:

Használt autók esetében is van egy életkor (ha jól rémlik talán 10 év?), amikor cserélni kell(ene) az ép lufikat, kíváncsi vagyok ezt hányan teszik meg...
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2186 Dátum: 2009.02.19 11:36:04 »
Ellenőrizni kell, nem cserélni.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2187 Dátum: 2009.02.19 15:23:45 »
ennek meg hogy szétugrott a műszerfala.

CSATT


Hát, ahogy kinéz, nem is csodálom! Szegény autó.
BekeN

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2188 Dátum: 2009.02.19 22:58:19 »
Egyébként a Toyota garanciában gyűrűzi(!) a D-CAT motorokat. Nekem is felajánlották, bár a szerelő megsúgta, hogy már 2-őt is csináltak, és nem igazán csökkent az olajfogyasztása. Szóval a bánat fogja szétszedetni a motorját. Melyik olajat kéne olajkajálás ellen használni? Mondjuk most volt a 60e-es szervíz, Castrol ööö-nem tom melyik olaj 5w40 ment bele. Majd figyelem az olajfogyit. Már kemény 1000km-t tettünk a kocsiba, amióta a miénk :)
Bírom az ilyen szerelői "súgás"-okat  ::) ... Összeszámolni nem tudnám, hány téves infót hallottam már tőlük. Hogyaszondja, ő látott már kettőt. Ezt nevezem statisztikai mintának! Ha enné a motorom az olajat, és lenne lehetőség garanciálisan kísérletet tenni a megszüntetésére, én biztosan megpróbálnám.
Egyrészt az említett szerelő a pilisvörösvári Mayer-ben dolgozik, ami ha jól tudom a legnagyobb itthoni Toyota szervíz, szóval látott már egyet s mást, másrészt pedig a munkafelvevő -akinek szintén D-Cat-ja van - mondta, hogy ő sem szedeti szét a motorját.
Az olajat biztosan eszi az autónk, mert amikor elhoztuk (59400km-rel), már a minimum alatt volt a szint. Azóta persze megvolt a 60e-s szervíz.

Akkor legközelebb 5W30-at próbálunk...
01010011: neked nem fogyaszt semennyi olajat?
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.19 23:05:24 írta Bicskei »
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2189 Dátum: 2009.02.19 23:24:19 »
Más téma: Gyári xenon magasságát sehogy sem lehet állítani?
Olyan rövid a fénycsóvája, hogy maga elé kb 8-10m-rel világít csak. Szervízben is azt mondták, hogy nem lehet állítani :banging:
Azért csak kell állítani, nem?!
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok