Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3728604 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #180 Dátum: 2006.02.22 13:57:34 »
..igen! Örülnék ha a facelift-tel megoldódna minden eddig gond, és sok avensis tulaj jönne ide a klubba olyan autóval és beszámolna arról h 60e km után, tényleg semmi baja nincs a kocsinak.  de mire egy ilyen tulaj ide leírja, addig a mi kocsinkban 150e Km lesz...

A totalcar-os népítéletek közt is leginkább az újautó tulajok írják le a véleményüket 10e Km autózás után, és hát addig mindenkinek szép és jó az autója... (nekem is lassan frissíteni kell az ítéletemet :) )
30e-nél már pislogtunk egyet, hogy hm..kopott fékek? 10e km-enként kiégő égők? Zörög csörög? FElfüggesztési hibák? Mi a... ?
Én leginkább Tutivesztes kollégával állok kapcsolatban, és közel hasonló autónk van, hasonló hibákkal. Az enyém jóval egyszerűbb kivitel (nincs fed. komp, esőérzékelő, stb) de azért nagyjából megegyezik.
A vicc az, hogy az övében kb. 45e km van, az enyémben 65e és már sokkal több mindent kellett cserélni rajta. És abból kiindulva aggódom az én kocsim miatt is.. kíváncsi leszek, hogy 100e Km után mi lesz a hibalistám, illetve miket cseréltek az autón.

Akinek meg nyekereg a műszerfal, azt szervizben meg tudják javítani, kitömködik szivaccsal. Nekem is megoldották, elég masszív lett...
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #181 Dátum: 2006.02.22 14:35:31 »
Idézetet írta: "Xtrem"

Mondjuk a miénk 2005 februári gyártás ha jól láttam, gondolom 1-2 gyermekbetegséget orvosoltak rajta.
Sok emebrnek van 2003-as autója, és ugye ebben az évben mutatták be az autót. Gyermekbetegségek pedig ilyenkor előfordulnak...


A francba  :robbanfej:! Ezek szerint 2005-ös évjáratú autóra kell még várnom 4-5 évet.
No more "elsőszériás" használtautó :nene: .
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #182 Dátum: 2006.02.22 15:09:48 »
A lényeg talán mégis az, hogy 2 francia autó után sokkal jobbna szeretem az Avensist, bár ezek az "apró" de idegesitő hibák kicsit lelomboznak. Nem adom el 2 évesen azért mert ennyi baja volt, biztos meglesz 4-5 évig. Egyszerűen a hülye reklámok azok, amik félrevezetőek, hiszen a Toyota tudatosan arra hajaz hogy mennyire megbízható, sosem romlik el, stb. Mondjuk ez a "beázás" nekem gyanus, nem tudom hol az esőérzékelő reléje, de ismerősöm aki kicsit ért az autokhoz furán nézett. Esetleg valami ötlet?:) Szeke úr?
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #183 Dátum: 2006.02.22 15:18:04 »
Idézetet írta: "Tutivesztes"
Egyszerűen a hülye reklámok azok, amik félrevezetőek, hiszen a Toyota tudatosan arra hajaz hogy mennyire megbízható, sosem romlik el, stb.

Ez így van sajnos, ez a legnagyobb baj. :(  Nem kellene ennyire erőltetni a sosem elromlásos dolgot, mert ez sajnos már egy kocsira sem érvényes.

Idézetet írta: "Tutivesztes"
Esetleg valami ötlet?:) Szeke úr?

Nem tudok konkrétat a hibáról. Mostanában nem voltam és nem is leszek Kőrösön, nem tudom mikor fogom tudni megkérdezni  :roll:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #184 Dátum: 2006.02.22 15:50:58 »
Idézetet írta: "BÉGÉ"
Idézetet írta: "Xtrem"

Mondjuk a miénk 2005 februári gyártás ha jól láttam, gondolom 1-2 gyermekbetegséget orvosoltak rajta.
Sok emebrnek van 2003-as autója, és ugye ebben az évben mutatták be az autót. Gyermekbetegségek pedig ilyenkor előfordulnak...


A francba  :robbanfej:! Ezek szerint 2005-ös évjáratú autóra kell még várnom 4-5 évet.
No more "elsőszériás" használtautó :nene: .


Na igen , Toyotánál eddig nem kellett figyelni ilyesmire  :roll: ... persze igazából ez nem akkora probléma , mert ha pár évesen , mondjuk 100 ezer kilométerrel veszel meg egy ilyen 2003-as Ave II-est , akkor eléggé biztos lehetsz benne , hogy az előbújt hibákat időközben már orvosolták , garanciálisan , illetve visszahívás keretében . Szóval , a használt vásárlónak ezek a kockázatok eléggé másodlagosak . Rizikót inkább az vállal be , aki ÚJONNAN vesz meg egy elsőszériás kocsit  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #185 Dátum: 2006.02.22 16:00:06 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "Palaczk"

Ami az Ave II-t illeti : a gond az , hogy európai autó volt a Carina E is (többnyire) - és európai autó a te tönkretehetetlen , kiváló megbízhatóságú Ave I-esed is  :idea: ! Ezek a kocsik még szuperek voltak . Lehet , hogy látható-hallható-tapintható feelingre nem voltak olyan csúcs minőségűek , mint az Ave II - viszont nem is volt velük ennyi műszaki probléma.


A Carina E és az Ave I- is alapvetően másként épült fel, mint az AveII. Európai összeszerelés, de jórészt japánban megtervezett dolgok mutációi. Ott is érzékelhető volt, hogy az európai gyártás minőségromlást okozott. Az Ave II meg sokkal összetettebb darab, a 0-ról indult a tervezése, nem egy 1000 éve gyártott modell  más karosszériába rakása. A legfontosabb az, hogy a  :toy: nem akarja a szőnyeg alá söpörni a problémákat, hanem a megszokott normális módon kezeli.


Elolvastam pár órája ezt , azóta agyalok rajta .

Szóval : Carina E . Szerintem nincs igazán különbség az Ave II-eshez képest . A maga idejében , 92-ben ugyanúgy vadonatúj konstrukció volt , mint az Ave II - tehát nem pusztán továbbfejlesztés (mint az Ave I) . Ugyanúgy kifejezetten az európai piacra tervezett , szánt , fejlesztett típus volt (a nevébe is ezért került az E betű) . Kezdettől fogva gyártották Európában is , és az európai gyártású példányoknak az alkatrészei is európai beszállítók termékei .

Összetettség : stimmel , az Ave II bonyolultabb konstrukció , mint a Carina E . Csakhogy a Carina E is bonyolultabb konstrukció volt , mint teszem azt egy első generációs (84-88) Carina II-es - és mégsem volt kevésbé megbízható  :idea: ! Tehát : a Toyota akkor meg tudta oldani , hogy a modernebb , komplexebb autó ne romoljon el gyakrabban - ma nem tudja  :?: Ez itt a gond .

Nulláról indulás : nem teljesen stimmel . Az Ave II motorjai (és váltói) jelentős részben az előd modelltől származnak - hasonló volt a helyzet a Carina E esetében , ismét csak elmondható tehát , hogy nincs ezen a téren extra "mentsége" az Ave II-esnek a gyakoribb meghibásodásra . Sajnos  :(

------------------------------------

Korrekt hozzáállás a hibákhoz : vigasz ? Szerintem inkább a minimum , egy konszern részéről , amely legelsősorban a megbízhatósággal hirdeti magát  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #186 Dátum: 2006.02.22 16:02:31 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "Palaczk"
"A" japán megbízhatóságot produkálni , az a Mazda 6 - meg talán az Accord , utóbbiról igazából nincs információm .



Accord?  :rohog: Érdeklődj egy Honda szervízben. Pont ugyan az a helyzet mint az Avensisnél. Már nincs meg a japán gyártású autók megbízhatósága, sokkal bonyolultabb a modell, mint az előzők, és sokkal több a hibaforrás is.


Rendben , erről nem tudtam - írtam is , hogy nincs infóm róla . Jó hír  :( ... egy adalékkal több , amely megerősíti azt a meggyőződésemet , hogy problémásabb autós jövő elé nézünk  :cry:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #187 Dátum: 2006.02.22 16:13:30 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "squiddy"
Xtrem:
Mennyi km van most a 2.4-esben?


Ha ilyen szemszögből nézzük, akkor talán valóban nem annyi, hogy előjöhessen (ha előjönne) rajta ez a sok hibaforrás.
Csak kicsit felbosszantott ez a negatív hozzállás/autó leírása. Nem is az zavar, hogy szinte lesz@roz-nak egy olyan típust ami nekünk is van, félre ne értse valaki. Biztosan bosszantó, amikor a saját autóddal történik valami (ugye erre ott van példának a fekete Avensis hibája pont a nyári talin), de amíg ezek közül nem jelentkezik a mi esetünkben valami, addig azért csak a védelmem alá veszem az autót.
Pl aki 2005-ben vett mondjuk egy 1.8-as Avensist, nála is előfordulnak hasonló problémák? Sajnos nem sok ilyen Ave tulaj van itt a fórumon, hogy erre válaszoljon, de én nem nagyon hallottam ilyen panaszokról. Persze ettől még létezhet...

Amúgy a mutató 10e alatt van még, ami persze valahol kevés, de azért annyira már nem, hogy egy esetleges hiba ne jöhetne elő.

No mindegy.


Xtrem , én pont azért írtam ezt az egészet , mert nekem is tetszik ez az autó , elsőszámú jelöltként szerepel a Carina E utódjaként ! Úgyhogy elkezdtem nézegetni , hogy hozza-e azt , amit egy Toyotának hoznia kell . A válasz sajnos az , hogy nem teljesen hozza  :roll:

Ne haragudj , de ebből a szempontból nem nagyon számít , hogy 2005-ös autók tulajai mit mondanak . Ami számít , az az , hogy mi történik , ahogy múlnak az évek és a kilométerek . Persze én természetesen nem azt mondom , hogy minden Avéból törvényszerűen előjönnek majd a problémák x év elteltével . Nyilván nem . A nagy többségükből nem . De , és most jön a lényeg : az esélyek romlanak ! Még mindig jók - de nem olyan jók , mint régebben . Példa : korábban volt , mondjuk , 3 % esély rá , hogy egy középkategóriás Toyotával valami gond legyen az első 3 év alatt . Most van 6 % . Még mindig kevés - de a korábbinál lényegesen nagyobb . Ez sajnos teljesen nyilvánvaló .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #188 Dátum: 2006.02.22 16:15:43 »
Idézetet írta: "BÉGÉ"
Hello,

Csatlakozom Palaczk kollégához, de részemről még mindig  :toy: .
(Elég sok horrort hallottam más márkákról is, igaz nem a japán fajtából.)
Inkább kivárok  :turelmetlen: .
Vajon ez a helyzet a többi Toyota típussal is? (Engem speciel a Corolla Verso érdekel.)


Nem ! A többiekkel nem . A Yaris és a Corolla továbbra is kimagasló . Az Ave az , amely nem teljesít úgy , mint anno ugyanennyi idős korában a Carina E és utána az Ave I .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #189 Dátum: 2006.02.22 16:58:45 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Elolvastam pár órája ezt , azóta agyalok rajta .

Èn is. Nehéz igaszságot tenni, mert valahol mindenkinek igaza van. Igaz, hogy a statisztikában rosszabb lett az Ave. de az is igaz hogy ennek ellenére is még egy nagyon jó, vagy legalábbis jobb autó mint sok másik. Ha most a statisztikai elsö helyröl a másodikra esett, na bumm, hát ez tényleg nagyon borzalmas. Ha az Autobild tesztelöknél tönkrement ez vagy az, na ja, szerintem az Autobild nem fog soha egy japán autot sem dicsérni. Ahhoz képest nagyon német a szemüvegük. Hogy 30 ezer -nél kell féket cserélni? Az auto nem pihe súj.(súly?) Hogy egy Toyota nem romlik el soha? Ki mondta, és ki hiszi? Ez is csak egy auto. Aprilis ´04 -es az enyém. Most van benne 23500km. A bepárásodott fényszoron kivül még nem volt vele semmi. Azt is a 15000-es service-nél kicserélték szó nélkül. Ez az elsö japán autom, (eddig csak német autóim voltak, meg most a céges Alfa) de elégedett vagyok az autoval (tisztelet a kivételnek), de lehet hogy csak nagyon nagy szerencsém van.
Ha összehasonlitom az árat, akkor ennyi pénzért sehol nincs pl. összehasonlithato német auto. Azok legalább 10-15 ezer Euro-val drágábbak. Ès azoknak is vannak bajai, ha nem még több. A csak 2 éves garancia idöben is veszekedni kell sok minden miatt, mert nem olyan természetes hogy mindent szó nélkül cserélnek. Az biztos, hogy nem minden arany ami fénylik, mégha Toyota is van ráirva. De a hibákkal együtt (igen, vannak) se kell  más márkák mögött elbújnia. Èn egy céges Alfa-val járom az országot. Na az aztán egy "jó" auto. A statisztikán is valahol a 130. helyen van. Szóval, hasonlitani is kell néha. Más márkákhoz képest az Ave. még mindig nagyon is jó. Igy nézve még örülhetnénk is. Az hogy az Ave II-es nek több hibálya van mint régebben, igaz, de melyik új autonak nincs?
A hozzászólásommal nem szeretnék senkit támadni, ez csak az én személyes meglátásom.  :)
Ronin

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #190 Dátum: 2006.02.22 17:37:03 »
Idézetet írta: "Ronin"
Idézetet írta: "Palaczk"

Elolvastam pár órája ezt , azóta agyalok rajta .

Èn is. Nehéz igaszságot tenni, mert valahol mindenkinek igaza van. Igaz, hogy a statisztikában rosszabb lett az Ave. de az is igaz hogy ennek ellenére is még egy nagyon jó, vagy legalábbis jobb autó mint sok másik. Ha most a statisztikai elsö helyröl a másodikra esett, na bumm, hát ez tényleg nagyon borzalmas. Hogy 30 ezer -nél kell féket cserélni? Az auto nem pihe súj.(súly?) Hogy egy Toyota nem romlik el soha? Ki mondta, és ki hiszi? Ez is csak egy auto. Aprilis ´04 -es az enyém. Most van benne 23500km. A bepárásodott fényszoron kivül még nem volt vele semmi. Azt is a 15000-es service-nél kicserélték szó nélkül. Ez az elsö japán autom, (eddig csak német autóim voltak, meg most a céges Alfa) de elégedett vagyok az autoval (tisztelet a kivételnek), de lehet hogy csak nagyon nagy szerencsém van.
Ha összehasonlitom az árat, akkor ennyi pénzért sehol nincs pl. összehasonlithato német auto. Azok legalább 10-15 ezer Euro-val drágábbak. Ès azoknak is vannak bajai, ha nem még több. A csak 2 éves garancia idöben is veszekedni kell sok minden miatt, mert nem olyan természetes hogy mindent szó nélkül cserélnek. Az biztos, hogy nem minden arany ami fénylik, mégha Toyota is van ráirva. De a hibákkal együtt (igen, vannak) se kell  más márkák mögött elbújnia. Èn egy céges Alfa-val járom az országot. Na az aztán egy "jó" auto. A statisztikán is valahol a 130. helyen van. Szóval, hasonlitani is kell néha. Más márkákhoz képest az Ave. még mindig nagyon is jó. Igy nézve még örülhetnénk is. Az hogy az Ave II-es nek több hibálya van mint régebben, igaz, de melyik új autonak nincs?
A hozzászólásommal nem szeretnék senkit támadni, ez csak az én személyes meglátásom.  :)
Ronin


Ebben mind igazad is van . Ha olvastad , amit írtam , láthattad , hogy engem pont ez az általános romlási tendencia zavar - és persze ezen belül még külön az is , hogy a Toyota sem kivétel ez alól , legalábbis az Ave II esetében . Azt hiszem , abból amit írtam , sokminden olvasható ki , de az biztosan nem , hogy az Ave II-t rossz autónak tartanám .

Idézetet írta: "Ronin"
Ha az Autobild tesztelöknél tönkrement ez vagy az, na ja, szerintem az Autobild nem fog soha egy japán autot sem dicsérni. Ahhoz képest nagyon német a szemüvegük.


Ez nem így van , az évenkénti Qualitäts Riportot mindig a japánok nyerik (korábban a Toyota , most két éve a Mazda) ; legutóbb gyűjtötte be a Mazda 6 a legelső helyet az eddigi összes , nyúzótesztben szerepelt autó közül ; a Mazda 6 nyert a legutóbbi összehasonlító tesztben többek közt az új Passat ellen (és az Avensis is maga mögé utasította a Mondeot és a Vectrát) ; az új Yaris szintén nyert a legelső összehasonlító tesztjében ; a Corolla Verso legyőzte a Zafirát ; stb , ezek csak a legutóbbi példák , az utóbbi két hónap AutoBild-számaiból .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #191 Dátum: 2006.02.22 18:37:11 »
Namostmareleglegyen!!!!! Az en kisNagy dragaszagom nagyon jol viselkedik. 15000 km-nel volt ugyan egy paros hatso lengokarcsere, de azota semmi. Hogy miert??? Apolom a lelket!! Nem  :rohog: ni!!!
Minden reggel megsimogatom, megkerdezem hogy jol aludt e, dicserem hogy milyen szep stb... Ja es mivel a britt szigeteken szuletett termeszetesen angolul "beszelgetunk".... Most sem  :rohog: !!!!!! Bejott a dolog!!!!! Habar gondolom a szomszedok igen furcsan neznek, odamegyek az autohoz kb igy:

Howya doing girl? Did ya slepp well? We gonna do a trip today to Pecs, it's about 300 miles.... stb
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #192 Dátum: 2006.02.22 19:04:11 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Azt hiszem , abból amit írtam , sokminden olvasható ki , de az biztosan nem , hogy az Ave II-t rossz autónak tartanám .

Igazad van, nem is gondoltam ugy. A hozzászólásommal csak azt akartam mondani (néha körülményes, tudom) hogy mi Toy/Ave. tulajdonosok talán nagyon magas niveau -n nyafogunk. Más márka tulajdonosok örülnének ha ilyen "rossz" autojuk lenne, és a service is ilyen lenne mint a Toy.-nál. Gondolom nem kell márkákat nevezni, te is ismersz eleget.  :D  Az Autobild dolog, OK, nem vagyok jól informálva, neked gondolom abo -d van, én meg talán az orvosi városzobában talán belenézek néha. Az csak egy Vermutung(?magyarul?) volt tölem, ha nem igy van, örülök neki. De én ugyanigy nem olvasom a Computerbild, Bild-Zeitung, Bild am Sonntag, Frau in Bild, Bild in Bild, usw. De ez egy más thema.
Na, akkor megbeszéltünk mindent  :faradt:  :nagymosoly:
Ronin

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #193 Dátum: 2006.02.22 19:06:19 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Namostmareleglegyen!!!!! Az en kisNagy dragaszagom nagyon jol viselkedik. 15000 km-nel volt ugyan egy paros hatso lengokarcsere, de azota semmi. Hogy miert??? Apolom a lelket!! Nem  :rohog: ni!!!
Minden reggel megsimogatom, megkerdezem hogy jol aludt e, dicserem hogy milyen szep stb... Ja es mivel a britt szigeteken szuletett termeszetesen angolul "beszelgetunk".... Most sem  :rohog: !!!!!! Bejott a dolog!!!!! Habar gondolom a szomszedok igen furcsan neznek, odamegyek az autohoz kb igy:

Howya doing girl? Did ya slepp well? We gonna do a trip today to Pecs, it's about 300 miles.... stb


...jhaaaaa...háát ezért van a sok hiba??? Holnaptól elkezdek gügyögni a kicsikével.. :) hátha megjavul a fék :)

Igen, összességében nagyon jó autó! Én is elégedett vagyok vele a hibáit leszámítva...
sose legyen rosszabb!!!!
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #194 Dátum: 2006.02.22 19:06:48 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Namostmareleglegyen!!!!! Az en kisNagy dragaszagom nagyon jol viselkedik. 15000 km-nel volt ugyan egy paros hatso lengokarcsere, de azota semmi. Hogy miert??? Apolom a lelket!! Nem  :rohog: ni!!!
Minden reggel megsimogatom, megkerdezem hogy jol aludt e, dicserem hogy milyen szep stb... Ja es mivel a britt szigeteken szuletett termeszetesen angolul "beszelgetunk".... Most sem  :rohog: !!!!!! Bejott a dolog!!!!! Habar gondolom a szomszedok igen furcsan neznek, odamegyek az autohoz kb igy:

Howya doing girl? Did ya slepp well? We gonna do a trip today to Pecs, it's about 300 miles.... stb

Ez jó volt  :kacag: