Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3739873 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9390
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15840 Dátum: 2022.07.20 21:17:52 »
Találkoztatok már olyannal, hogy T25 tankoló fedele kinyílik magától? Nagyobb melegben csinálja főleg és úgy vetem észre, hogy a sofőrajtó becsapásától nyílik néha.
A záró pöcköt fújd be zsírsray-jel vagy valami olajjal. Ez 2 Ft-os javítás és jó eséllyel megoldja a problémádat.
Ha nem, akkor jöhet a drágább javítás.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15841 Dátum: 2022.07.24 08:54:50 »
Köszönöm, rápróbálok. :)

Péter67

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15842 Dátum: 2022.08.26 12:56:53 »
Üdv mindenkinek . még ujj vagyok itt de a segítségeteket szeretném kérni, adott egy avensis t22 1,6ccm 4A-FE 110 le motorral többszöri kiolvasáskor semmi hiba (hidegen melegen) viszont hideg motornál szépen jár .meleg motornál ingadozik a fordolat épphogy le nem áll . több szerelö sem találta meg az okát . mitöl csinálhatja ezt?  köszönöm ha valakinek van ötlete és nem tartja magában.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15843 Dátum: 2022.08.26 21:42:57 »
Üdv!
Nem biztos, de úgy emlékszem, hogy ez valami jeladó gond szokott lenni, főtengely vagy vezérműtengely jeladó  :?:
Remélem még jön gondolat a témához.

Thai

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15844 Dátum: 2023.05.10 10:47:12 »
Haliho!
2.4-es benzines Avensist érdemes automata váltóval megvenni?
2005 évjárat.
-- THAI --

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15845 Dátum: 2023.05.10 11:31:36 »
2.4-es benzines Avensist érdemes automata váltóval megvenni?
2005 évjárat.

A 2.4-es motorhoz csakis Aut váltó létezett.  :D ;) Amúgy nekem is pont ilyen van.  ;)
Sajnos az autó ugye már 18 éves, szóval sajnos lutri, hogy milyen tulajdonosa / tulajdonosai voltak előtte...
Ha a váltó is megkapta a rendszeres odafigyelést (olaj és szűrőcserék), és betartottak vele 1-1 játékszabályt, akkor egy hallatlanul finom mechanikával rendelkező, intelligens, a vezetési stílusodhoz is alkalmazkodó szerkezetet kapsz, amivel öröm lesz minden egyes megtett km.
Ráadásul a 2.4-es motor is hozzátesz a bőséges erőtartalék érzéséhez az utakon, és csak ehhez a motorhoz kínáltak 5 sebességes váltót (a 2.0 benzineshez felárért rendelhető Aut váltó csak 4 sebességes volt).

Szóval a próbakör alkalmával nagyon oda kell figyelni a váltóra is, pl ha fokozatba rakod, érezned kell, hogy az autó mozgásba akarna jönni, ha te azt nem akadályoznád a fékpedál nyomásával. Ha a kocsi nem akar "kúszni", akkor az a váltó azonnal felejtős. Ahogy ha bármiféle rángást, rángatást érzel 1-1 fokozat váltásakor, vagy ha azt érzed, hogy hirtelen nem tudja eldönteni, hogy váltson-e sebességet, akkor azonnali hatállyal köszönd meg a tesztvezetés lehetőségét, és menekülj onnan, mert egy pénztemető lesz.
Illetve bárki mondjon bármit is, ennyi évesen nincs az a motor, ami ne csipegetné, rosszabb esetben már enné is az olajat. Erre is nagyon oda kell figyelni.
És persze a legfontosabb, a 2.0 és 2.4-es benzines motorok közvetlen benzinbefecskendezésesek, amik nagyon kényesek az üzemanyag minőségére - ezért ha a tulaj azt mondja neked, hogy simán elment ez 95-ös benzinnel is eddig, akkor szintén gondolkodj el azon, hogy akkor vajon maga a Toyota miért ajánlja kizárólag a 98-as és annál magasabb oktánszámú üzemanyagokat ezekhez a motorhoz...  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Thai

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15846 Dátum: 2023.05.10 13:02:41 »
Köszi a választ!
Mivel még nem volt automata váltós autóm, így szerintem a tipik hibákat sem venném észre egyedül.
Az általad leírtakat olvastam a neten itt-ott. Asszem ezek fényében kihagyom ezt a verziót. ;-)
-- THAI --

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15847 Dátum: 2023.05.10 23:42:46 »
Azért ha kifognál egy nagy becsben - és karban tartott példányt, azzal nem lenne sok gondod.  ;)

Éppen ezért sajnos a nepper telepeken várakozó példányok nagy része sajnos felejtős...  :no:

De van remény.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Shabba

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15848 Dátum: 2023.07.26 05:04:19 »
Sziasztok! Remélem még működik ez a fórum...segítséget kérek 1 T25, 2.2D, 177LE- a motor erős csak néha alapjáraton megáll, ingadozik az alapjárat és nagyon furán reagál a pedálra, erőtlen ilyenkor és ha újraindítom megy tovább 1 ideig.Aztán megint csinálja. Menet közben megtorpan néha majd megy tovább...
Szerencsétlenkednek a szerelők vele és elfogyott a türelmem, keresek 1 jó diesel szerelőt aki Toyotás vagy ha van infótok a hibával kapcsolatosan. Köszönöm szépen!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15849 Dátum: 2023.07.26 15:29:24 »
Szia!
A legfontosabb infó a motorral kapcsolatban, hogy felejtős. Aki teheti, szabadulni próbál tőle. Nem véletlen, hogy olcsóbbak, mint egy mezei 1.8-as benzines Avensis, mert nem éppen a megbízható motorok közé tartozik (erről van is Totalcar cikk, hogy a világ 10 legsz@rabb motorja, és persze ez is köztük van).

Vagy itt van a Marci véleménye is a motorról, pedig ő is Toyota párti, de ezt nem ajánlja senkinek: https://totalcar.hu/tanacsok/nepperuzo/2022/06/06/feljek-a-toyota-dizeltol-mint-ordog-a-tomjenfusttol-/

Az EGR szeleptől kezdve a porlasztócsúcsokon át mindennel gond lesz / lehet, a DPF, az úgynevezett 5.-ik injektor, sok esetben indokolatlanul magas olajfogyasztás
Rutinos sofőrök maguk tisztítják már ezeket, aztán valameddig megint jó lesz.

Eszméletlenül kényes az üzemanyag minőségére, ami nálunk sajnos még a prémium gázolajok közül sem mindegyik "ízlik" neki.

És gondolom szintén beszédes lehet, hogy egy idő után a Toyota is belátta, és felhagyott ennek a motornak a forgalmazásával.

Amúgy nekem meg a 2.4-es benzines motorral van belőle, sajnos ez sem éppen a hibamentességéről híres...  ::)
Az a régi szlogen, hogy kimegy a világból is és elnyűhetetlen... sajnos már nagyon régóta nem úgy van...
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Shabba

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15850 Dátum: 2023.08.01 17:53:08 »
Szia! Nagyon szépen köszönöm a választ!
Már régóta minden rosszat mondanak a típusról de 7 éve van nálam és nem hengerfejes 18 évesen, a dpf ki lett berhelve 4 éve és nem is volt bajom vele sokáig. A egr szelep tiszta, az injektorok bevizsgálva és megfelelők. A szervízek nem hozzáértése sokkoló...Tudsz esetleg más előforduló hibáról ami valami jeladó vagy valami elektronikus kütyü? Az autó erős és csak véletlenszerűen csinálja, ilyenkor elmegy az ereje és nem jól reagál a gázpedálra, megtorpan majd megy tovább.

Köszönöm szépen!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15851 Dátum: 2023.08.02 13:42:14 »
Mivel nekem nem volt ilyen motorom, így nem mélyedtem bele az esetleges egyéb / további hibákba.

De ha a Toyotához értő szakember véleményére lennél esetleg kíváncsi, akkor megérhet egy kört Budapesten (Újpest) a ToyoTeam Garage, vagy akiket én tudok szívből ajánlani, az pedig a Toyo-Tech Autószerviz Kiskőrösön (budapestiként én is oda hordom az autómat)  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Shabba

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15852 Dátum: 2023.08.06 18:09:11 »
Szia! Köszönöm szépen a válaszod és a kocsit elviszem az ajánlott szervízbe.
Hívatkozhatok Rád?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15853 Dátum: 2023.08.06 23:19:50 »
Szia! Köszönöm szépen a válaszod és a kocsit elviszem az ajánlott szervízbe.
Hívatkozhatok Rád?

Ha Kiskőrösre mész, akkor igen - ott ismer mindegyik szerelő.  :D
Gergő, aki Budapestről jár le, és 2.4-es Avensist hajt. Ebből tudni fogják.  :D

Újpesten nem ismernek, talán 1x jártam ott max, csak a fórumokon dicsérték többen is, ezért írtam őket is, mint szakértők.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

gambler

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15854 Dátum: 2023.08.23 15:57:08 »
Üdv!
Nem biztos, de úgy emlékszem, hogy ez valami jeladó gond szokott lenni, főtengely vagy vezérműtengely jeladó  :?:
Remélem még jön gondolat a témához.

Sziasztok ! Hasonló gonddal küzdök én is, megoldódott a probléma időközben ?
Köszi !