Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3737399 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15810 Dátum: 2022.01.12 07:33:37 »
Üdv!
Ha kettővel feljebb elolvasod ott írtam bővebben az alap promlémámról. A fordulat nem emelkedik. Nem csúszik a kuplung. Ha így lenne akkor gondolom minden indulásnál érezhető lenne. Sőt a kuplun pedált lassan engedve én is ellenőriztem. Az alsó 1/3-ban kezd el fogni. Nem godolnám hogy ez a baj. Menet közben gondol egyet és megtorpan az autó. Gyertyák is újak.

Üdv!
Az már régebben elolvastam, én azt nem értem, amire válaszoltam, a lejjebb kiemelt rész:

Köszönöm a gyors választ. Az érdekes az, hogy nekem az áram nem megy el semennyire. Egyszerűen megtorpan az autó, mintha húznák vissza. Nem áll le a motor, de a gázpedált tövig nyomva csak erőlködés van és semmi nyomaték nincs semilyen állásába a tengelykapcsolónak. A fordulatszám mérő mutatója felmegy 1800-2000-ig, de 5-tel halad a kocsi.

Nivre

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15811 Dátum: 2022.01.12 07:44:06 »
Üdv!
Az már régebben elolvastam, én azt nem értem, amire válaszoltam, a lejjebb kiemelt rész:


És úgy lehet kuplung probléma a jelenség, hogy a hiba után leállítom, majd újra indítva ismét megy az autó addig amíg "ő úgy gondolja"?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15812 Dátum: 2022.01.12 07:48:48 »
OK! Én is gondoltam a kuplungra, de az lehetséges, hogy napokig nem produkálja a hibát. Majd normálisan haladok városi forgalomban és mondjuk egy piros lámpánál nem indul el az autó csak vánszorogva. Ha kuplun tárcsa el lenne kopva, nem kéne minden alkalommal produkálnia valami hibát. Ne értersetek félre, nem okoskodni akarok, de volt már kupungos autóm. Ott amint elkopott a réteg minden esetben fent fogva indult el nagy gázzal. Jelen esetben ilyen jelenség nincs. És mint korábban írtam mielőtt elő jön a hiba rángat kettőt-hármat és utána általában jelentkezik. És ami lényeges, hogy félre állval, leállítva, majd egy perc múlva újra indítva megy az autó egészen a következő jelenségig, ami teljesen bizonytalan időnként jön elő. Most a szerelő a motorvezérlő komputer bemérést javasolta.

OK, így egyértelműbb már, nem kuplung lesz.
Bár nem tudom konkrétan milyen autód van (motor miatt ugye), de bemérés helyett lehet jobban járnál, ha egy bontottra kicseréled az ECU-t és kipróbálod, hogy azzal ugyanezt csinálja-e? Bemérésnél mondjuk ezt kiszedik, vacakolnak vele egy ideig, addig nem tudod használni a kocsidat, aztán biztosra valószínűleg úgysem tudja megmondani, mi a bánata, de szerintem ezért is fizetni fogsz, aztán a végén meg csak veszel egy bontottat.
Amúgy nem ECU, hanem inkább valami érzékelő hibára gondolok elsőre. Ezeken pl. EGR is van nem? Az plusz egy lehetőség akár. Gyújtás elosztós?
Ha jó is az ECU, akkor is lehet kontakthiba, törött vezeték a kábelkötegben, ki tudja mi minden.
Több kérdés is felmerül még, pl: Milyen hibakód van konkrétan (akkor is, ha nem erre utal)? Üzemanyagszűrő / légszűrő volt cserélve rendszeresen, fals levegőt kap-e valahol?

Nivre

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15813 Dátum: 2022.01.19 16:26:05 »
És úgy lehet kuplung probléma a jelenség, hogy a hiba után leállítom, majd újra indítva ismét megy az autó addig amíg "ő úgy gondolja"?

Kezd kikristályosodni a probléma ezzel a nyomatékvesztéssel/leszabályzással. Van egy P0012-es hibakódom. Itt a keresőbe beírva volt 3 bejegyzés, de nem találtam rá érdemi javaslatot. Ez a VVT-i kerékkel függ össze, egy mágnes szelep hibára mutat. Találtam egy külföldi oldalról fordított leírást. Abban is egyértelműen leírják, hogy ennek a szelepnek a hibájából elfogyhat az erő a kocsiból. Kérdésem valaki ezt a szelepet cserélte már vagy van egyébb ötlete? Köszönöm.

Sebesi78

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15814 Dátum: 2022.01.20 09:33:25 »
Üdvözletem!

Avensis T25 fűtése csak akkor működik ha országúton nagyobb sebességgel közlekedem. Ha beérek lakott területre vagy el sem hagyom abszolút nem fűt. A motor üzemmeleg állapota ellenére. Hol lehet a hiba?

Lazarevics

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
    • http://kulfoldimagyarok.co.cc
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15815 Dátum: 2022.01.20 16:16:53 »
Elsőnek a motor üzemmeleg, és a vízhőfokmérő szerint is? Mutató középen áll? Ha nem, akkor termosztát probléma (dízel, benzines?)

Ami még lehet: levegős a rendszer ha mostanában volt fagyálló csere. így hirtelen ennyi jutott eszembe

VaZso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15816 Dátum: 2022.01.20 19:51:25 »
Avensis T25 fűtése csak akkor működik ha országúton nagyobb sebességgel közlekedem. Ha beérek lakott területre vagy el sem hagyom abszolút nem fűt. A motor üzemmeleg állapota ellenére. Hol lehet a hiba?

...csak halkan kérdezem...

Forog a beltéri ventilátor normális sebességgel, vagy csak akkor van értékelhető légáramlat, ha gyorsan mész?

Balázs 77

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15817 Dátum: 2022.01.25 21:22:14 »
Sziasztok! 2003 Avensis Verso D4D
Hiba, random leáll. Bagy egyből újra indul vagy várni kell vele meghatározhatatlan ideig és utána indul újra. Első hiba , hogybedobott egy jelzést, miszerint megtelt a gázolajszűrő vízzel. Még csere előtt , menet közben leállz és indítás után, nem reagált a gázadásra. Szürő kicserélve , hiba maradt. Mimdent átnéztek, mechanikai probléma nincs, hibakód nincs, motorvezérlőt nézték hiba nincs. Szerelő teljesen tanácstalan. Ötlet valakinek?

papjoska

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15818 Dátum: 2022.01.29 18:55:58 »
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! 5.injektor hibákra lennék kiváncsi.Ha az injetor rossz és álladoan nyitott álapotban van, akkor lehet az hogy döl a füst a kipufogoból? Olajat nem eszi 290 e van a motorba 2.0 d4d 126 le
! 2-3 napig nem füstöl utána meg okádja a kékes, büdös füstöt. Ha van valakinek tapasztalata, azt szivesen venném, ha megosztaná velem. K
Köszönöm

Balázs 77

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15819 Dátum: 2022.03.14 09:07:38 »
Sziasztok! 2003.10. havi Avensis Verso d4d.
Hiba : Először világít egy lámpa, ami azt jelzi, hogy megtelt az üzemanyagszűrő vízzel. A következő jelenség, hogy nem mindig reagált a gázpedálra , csak alapjaraton járt . Kb 60 km t mehettem vele , mikor leállt bedobta a motor lámpat . Azóta cseréltek benne üzemanyagszűrőt, ami tele volt trutyival, de nem segített. Befecskedezők jók, nagynyomású szivattyú jó. Cseréltek benne nagynyomású szelepeket ami bontott volt, de fél órát járt és megállt.
Ötlet esetleg h mi lehet a probléma?

MaciWorks

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15820 Dátum: 2022.04.13 09:08:42 »
Sziasztok,

Jó rég jártam errefelé, pedig az öreg T22 még mindig megvan. Hál' Istennek, nem sok problémával. Mindenesetre most lenne egy régi hibám, ami sajnos egyre bosszantóbb.
Airmix (legalábbis ilyesmire tippelek)... Tudom, ezerszer ismételt kérdés a fórumon, igyekeztem is átolvasgatni a fórumot, de nem találtam egyértelmű megoldást.

T22 Avensis, 1ZZ, sedan, 2001-es. Klíma kissé ergya, de még úgy-ahogy működik (klímás betervezve), fűtés van (már amikor), de sajnos a probléma azzal van, ahogy ezek összességében működnek.
A lényeg: a fűtés / hűtés tekerőjét vagy éppen klíma üzemmódot teljesen mindegy hova állítom, totál random, hogy éppen hűt vagy fűt, illetve az is, hogy hova megy a levegő. Rohadtul bosszantó, főleg esős párás időben, mert nem, vagy alig tudom lefújatni a párát. Folymatosan változik a levegőáramlás iránya, illetve hol van, hol nincs fűtés.
Én Airmix problémára gondoltam, de nem egyértelmű, mit is kellene bűvölni.
Toyodiy-en böngészve 2 alkatrészt látok:
87106H - SERVO SUB-ASSY, DAMPER(FOR AIRMIX) - 87106-20500
87106J - SERVO SUB-ASSY, DAMPER(FOR MODE) - 87106-20480
Bontoplaza-n bogarásztam, ott szervó állító motorként viszont  637007820 -as gyári számú kütyüt dob a rendszer.
Nem igazán értem, nem igazodok el, pontosan mi lenne cserés, illetve akkor mi a helyes cikkszám. Vagy a 63-as az Denso cikkszám, a 87-es meg Toyota? Sajnos a Denso keresője sem dob ki semmit.
Köszön szépen bárminemű segítséget.

icamingo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15821 Dátum: 2022.04.25 16:46:53 »
Sziasztok!
T22-es D4D 85kw (1CD), a következő hibajelenség: Ha teljesen bemelegedett a motor (kb. 20-40 km után), menet közben vészüzembe kapcsol az autó, kigyullad a check engine, gázadásra nem reagál, kb. fél perc múlva le is áll. Újraindítom (menet közben) és általában megint jó, valamikor 2x újraindítás után szűnik meg egy időre. Bevizsgáltattam a porlasztókat (az egyiket fel is újíttattam), a magasnyomású pumpát is. Ki lett pucolva teljesen a szívócsonk, ill. az üzemanyag tartályban a zsák is. Összeszerelés után szintén előjön a hiba. Gondoltam a légtömegmérőre is, az jónak tűnik, az ellenállások is épek benne, féktisztítóval átfújkodtam.
Még a legelején elvittem egy szerelőhöz, kiolvasta a hibát és azt mondta, hogy az üzemanyag rendszerben van valahol a hiba, nem tudja megmondani pontosan, szép sorban ki kell cserélni mindent, kezdjük a porlasztóval.
Nagyon ritkán (eddig 2x az elmúlt fél évben) az ABS lámpa is kigyullad, bár lehet az független ettől.
Lehet valamelyik érzékelő a hibás és ha bemelegszik akkor tilt az autó?
Az EGR is ki lett pucolva, bár az nem volt vészes.
Van valakinek ötlete, mi lehet a hiba?

Köszönöm
« Utoljára szerkesztve: 2022.04.25 16:51:11 írta icamingo »

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15822 Dátum: 2022.04.29 19:22:49 »
Lehet néztétek már de a főtengely jeladót érdemes kiszerelni . Olajteknő felett van az ékszíjtárcsa mögé bedugva előlről.
Ha azon van egy kis fémpor az tud hasonló galibákat okozni. Ha ezt lehúzod vagy kontakthibás akkor a motor azonnal megáll.

Vezérműtengely jeladónál is érdemes megtakarítani . De azt ha lehuzod akkor is megy az autó csak vészüzembe.
Max 30km/h és 70 literes fogyasztással.

Ami még tud galibát okozni az a két szelep a nagynyomású szivattyún scv vagy valami hasonló neve van piros és zöld is van belőle. Legalább is ez az egyik típushibája a nagynyomású résznek. ::)

Kocsis Rajmund

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15823 Dátum: 2022.07.01 08:22:06 »
Szia sikerült megoldani a vezető oldali kilma bajt? Nekem se jó jelenleg :(

Kraven25

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15824 Dátum: 2022.07.13 20:58:07 »
Sziasztok,
szeretnék segítséget elektromos kézifék problémával kapcsolatban. Érdekelne a hibakeresés menete és megoldási javaslatok!
Márkaszervíz megbukott, katasztrófa ami ott megy, csak a lehúzás a lényeg.

Parking Brake Inoperable
C13A3 hibakód, kézi üzem nem működik, automata behúzás leállításkor és induláskor kioldás tökéletesen megy.

Kérem segítsen aki jártasabb a témában, köszönöm!