Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3741654 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15750 Dátum: 2021.07.06 14:44:48 »
Sajnos így van  :cry:
Most lesz két garnitúra gumi a kocsira, terv szerint egy éven belül, csak a gumik kb. 160 ezer plusz a szerelés. A régi 14-es alufelniket megcsináltattam, 40 ezer, vettem egy garnitúra pöpec gyári 15-ös alut, postával 40, az már 240 ezer. Szerintem a kocsi nem sokkal érne többet a piacon, persze nem eladó  ;)

Numberone

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15751 Dátum: 2021.07.06 16:39:42 »
A gépműhelyes fazon tulajdonosa egy Lexus márkájú járműnek. Ugyanígy szívta meg Ő is a 2 literes AD-s motorjával. Ráadásul Ő sokáig járt hengerfej problémával, ami miatt az öntvény repedt is. A 2,5 mm valós szám. Van tapasztalata a konstrukcióban. 1 év garanciát vállal a munkájára. A vetemedést úgy kell elképzelni, hogy a blokk legmélyebb pontja, és a legmagasabb pontja közötti különbség. A legmélyebb pontot a gyárilag kemény anyagú tömítés okozza. Belenyomódik a blokkba, hengerfejbe. Szóval az autógyárnak van ebben munkája. El is ismerték. Az ár közel reális. Ennyi az annyi. PL.: egy gyári hengerfej csavar készlet 40000 HUF Gyári állapotba állítják vissza. Nem utángyártott felújítás!

Arra a 2.5 mm-re kiváncsi lennék!!!
Mennyit fognak legyalulni a blokkbol és a hengerfejböl???
Tuti,hogy nem annyi,vagy ha igen,kuka a motor.
Vagy felhegesztik elötte?Mert,hogy 2.6 millimétert nem fognak legyalulni az biztos,mert a szelep beleérne a dugoba ha összerakják.
Na de mint irtam kiváncsi leszek a végére,meg a végösszegre is....

Atesz82

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15752 Dátum: 2021.07.08 12:34:28 »
Sziasztok

2 kérdésem van hozzátok, hátha tudtok rá válaszolni hogy aggódjak vagy sem.

1. könnyebbik: Év elején kuplungot cseréltek, azóta időnként kicsit hallom amikor a tárcsák szétválnak, ami nem zavar, de előzés után enyhe égett szagot érzek. Simán 2-es, 3-as sebességben ez normális csak azért mert 3000-4000es fordulaton pörög a motor?

2. nehezebb: Előzmény: tavaly akadt a kormány, kiszerelték a kormányművet, annak nem volt baja, majd valami kardánt kentek meg. (valaki itt említette is hogy ez valami típushiba, és az a megoldás rá...)
Hiba: Idén elkezdett nyöszörögni, recsegni a kormány. Csak hang, nem érzek visszajelzést a kormányon, illetve csak az utastérben lehet hallani. Szervízben szétkapták és azt mondták ott valami csapágy adja ki a hangot, de nem kell aggódnom, mert még több év mire tönkremegy, illetve teljes korményoszloppal együtt lehet csak cserélni. Engem azért zavar... (megjegyzem hogy homokhátságban lakom, a finom homok bejuthat olyan helyekre, amiket nem védenek meg...)


Köszönöm előre a tanácsokat, válaszokat.

(ui: 1999, 4A-FE, ráncfelvarrás előtti, 110Le)

opi77

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15753 Dátum: 2021.07.11 17:43:34 »
Sziasztok. Szeretném a segítségeteket kérni. Van egy 2.0 benzines t25-öm. Azt csinálja fékezésnél, hogy elég gyengécskén fog, de ha felengedem a pedált és újra lenyomom akkor meg tökéletes a fékhatás. De ha újra felengedem és lenyomom akkor megint gyengécske. Szerintetek mi lehet? Továbbá milyen első féktárcsát érdemes venni és milyen betétet hozzá? Mert hallottam olyat, hogy nem érdemes azonos gyártótól venni, hanem kombinálni kell.  Előre is köszönöm a válaszokat.
« Utoljára szerkesztve: 2021.07.11 17:50:02 írta opi77 »

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15754 Dátum: 2021.07.11 19:59:33 »
Nem válasz  a problémára, de gondolatébresztőnek: Évjárat, motorkód? Kb. mennyit szánsz rá? Ez kéne a féktárcsa javaslathoz. Fékfolyadék csere mikor volt, ABS lámpa ég-nemég, VSC lámpa ugyancsak, próbáltál légteleníteni? Lehet főfékhenger pl.
Avensis 1.8 / 2007

opi77

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15755 Dátum: 2021.07.11 20:59:31 »
2005-ös a masina, és az AZT250. A fékolaj teljes cseréje 1 hónapja megvolt, légtelenítéssel. Hibajelzés nincs a gépben. Hogy mennyit szánok rá, amennyit muszáj. :) Nem szeretném a legg gagyibb fékeket bele. Olyan jó középkategória.

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15756 Dátum: 2021.07.12 09:15:47 »
Féktárcsa: például FEBI, Bilstein, Bosch. Ezek 10-15 rugó/db árban vannak. (ZSU.hu, KAUFFER.hu) Én Zimmermann-t vettem anno, de az vagy nincs vagy marha drága lett. Fékbetét: Bosch, Febi-Bilstein Ez nem szentírás, minden csak tapasztalattal vegyes hiedelem, a szubjektív faktor szűrő itt nem indul el...
Avensis 1.8 / 2007

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15757 Dátum: 2021.07.12 12:07:06 »
Sziasztok, egy kis segítség kellene. A bal oldali fényszóróm nem működik. Izzót, biztosítékot néztem, rendben vannak.
A jobb oldalon minden működik. Hol keressem a hibát? Oldalanként külön van relézve?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15758 Dátum: 2021.07.12 12:56:06 »
Sziasztok, egy kis segítség kellene. A bal oldali fényszóróm nem működik. Izzót, biztosítékot néztem, rendben vannak.
A jobb oldalon minden működik. Hol keressem a hibát? Oldalanként külön van relézve?
Szia! Nem tudom, hogy változott-e a koncepció azóta, de a Carinánál nem egy, hanem két (közös) relé van a tompítotthoz és a reflektorhoz, és külön biztosítékok tartoznak a két oldalhoz. Nem tudom, milyen típusú a kocsid, Carinánál egy külön kis relédobozkában vannak ezek a biztik. TOYODIY-en leellenőrizheted, hogy nálad mi a helyzet.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15759 Dátum: 2021.07.12 15:20:18 »
Szia! Nem tudom, hogy változott-e a koncepció azóta, de a Carinánál nem egy, hanem két (közös) relé van a tompítotthoz és a reflektorhoz, és külön biztosítékok tartoznak a két oldalhoz. Nem tudom, milyen típusú a kocsid, Carinánál egy külön kis relédobozkában vannak ezek a biztik. TOYODIY-en leellenőrizheted, hogy nálad mi a helyzet.
Szia! Az autóm 2004 T25. A gépkönyv szerint a tompított két oldala külön van biztosítva (azt le is mértem - jó). Ezért gondoltam, hogy talán a relék is oldalanként vannak, de a relékről nem ír. Viszont a hibás oldalon van távolsági és helyzetjelző is, csak a városi nem műxik. TOYODIY-n van kapcsolási rajz is? Én eddig csak az alkatrész beazonosítására használtam.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15760 Dátum: 2021.07.12 17:02:54 »
Szia! Az autóm 2004 T25. A gépkönyv szerint a tompított két oldala külön van biztosítva (azt le is mértem - jó). Ezért gondoltam, hogy talán a relék is oldalanként vannak, de a relékről nem ír. Viszont a hibás oldalon van távolsági és helyzetjelző is, csak a városi nem műxik. TOYODIY-n van kapcsolási rajz is? Én eddig csak az alkatrész beazonosítására használtam.
Ott azt lehet csak ellenőrizni, hogy hány relével oldották meg. Itt a kapcsolási rajza a T25-nek, az 52. oldalon (nem teljes doksi, a lapon a 625. oldal)van a fényszóróé. Én egy relét látok, de két külön kört, egy-egy 15 és 10 A-es biztosítékkal a két oldalhoz.

spapp

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15761 Dátum: 2021.07.13 10:43:05 »
Arra a 2.5 mm-re kiváncsi lennék!!!
Mennyit fognak legyalulni a blokkbol és a hengerfejböl???
Tuti,hogy nem annyi,vagy ha igen,kuka a motor.
Vagy felhegesztik elötte?Mert,hogy 2.6 millimétert nem fognak legyalulni az biztos,mert a szelep beleérne a dugoba ha összerakják.
Na de mint irtam kiváncsi leszek a végére,meg a végösszegre is....
Mélyentiszteltek!

Tisztáztam a dolgot a megbízott szervizzel. Megkövetem magam. Ezt én néztem/hallottam félre. 0,25 mm volt a vetemedés mértéke.
Kérem elnézni félkegyelműségem!  :)
Ma kezdik meg az erőforrás beszerelést a karosszériába.
A gépműhelyes rakta össze a motort hengerfejestöl, alkatrészestöl.
A gépműhely munkadíj+alkatrész: 360000HUF
Információt kérek tőletek a témákban:
- az első kenőanyag+szűrő csere mikor lehet aktuális?
(az elkövetkező két hétben beletekerek vagy 1500-2000 kilométert kíméletes üzemmódban)
- a bejáratás lépései, határértékek(fordulatszám, dinamika, sebesség, terhelés)?
- motor kenőanyag(5w-30, 5w-40, C2, C3)?
(az enyémben van részecske szűrő ami működik is) 

Előre is köszönöm a segítséget!

Numberone

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15762 Dátum: 2021.07.13 17:24:22 »
Olcson megusztad!!

spapp

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15763 Dátum: 2021.07.13 18:37:05 »
Olcson megusztad!!
Ez csak a gépműhelyes költség volt. Ehhez jön hozzá a szerviz motor ki-be meg a többi. Az még kb. 200-220000 HUF.
Így lesz meg az 580000 HUF.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15764 Dátum: 2021.07.13 19:03:27 »
...
Információt kérek tőletek a témákban:
- az első kenőanyag+szűrő csere mikor lehet aktuális?
(az elkövetkező két hétben beletekerek vagy 1500-2000 kilométert kíméletes üzemmódban)
- a bejáratás lépései, határértékek(fordulatszám, dinamika, sebesség, terhelés)?
- motor kenőanyag(5w-30, 5w-40, C2, C3)?
(az enyémben van részecske szűrő ami működik is) 

Előre is köszönöm a segítséget!
Ha pl. gyűrűcsere is volt, akkor a gyűrű gyártója közli, mennyi idő múlva kell olajcsere, meg kell nézni. Nálam a Mahle 500 km-t írt (!), de 1-2000 km szokott lenni, amit akkor is megcsinálnék, ha nem volt gyűrűcsere, mert ilyenkor jobb egy átöblítés, szerintem. Az, hogy milyen olaj, abban nem tudok segíteni, ezt a kezelésiben vagy olajgyártók ajánlásaiban keresném.
Bejáratásnál kissé maradi lehetek, én annyira terheltem, amit erőlködés nélkül vitt a motor, és nem pörgettem 3000 fölé, de az enyém benzines, dízelt eddig sem pörgetnék. Összerakás után még nem lesz akkora kompresszió, nekem olyan 4-5000 km után kopott be a gyűrűszett, észre lehet venni :)