Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3742115 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

mamuluk98

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15735 Dátum: 2021.06.29 17:30:55 »
Sziasztok!

Egy olyan probléma jelentkezett a 2003-as Avensisomnál, hogy nem tudom kinyitni a motorháztetőt
A fogantyú (KÉP1) amivel nyitni lehet nem "pattintja" ki. Kicsit megpróbáltam széjjel szedni és megtaláltam a drótot aminek nyitnia kéne, de hiába húzom puszta kézzel, meg sem mozdul (KÉP2)

KÉP1
https://imgur.com/a/Oaofjr8
KÉP2
https://imgur.com/a/IRIrxbf

A belsejéről tudtam még pár képet csinálni, de ezek számomra nem voltak hasznosak egyáltalán:

https://imgur.com/a/ihH08x3
https://imgur.com/a/GnnNv3f

A másik probléma ami miatt ez egyáltalán felmerült, az hogy indítás után pár másodpercig világít az olajjelző lámpa majd elalszik. Nem tudom hogy ez csak elektronikai hiba vagy tényleg kevés az olaj, ezt szeretném megnézni.

Valakinek bármi tapasztalata, hogyan lehet otthon megcsinálni ezt?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15736 Dátum: 2021.06.29 18:15:55 »
Szia!

Hát kb.úgy, mint ahogy a szerviz is tudná:
Régen az Ignisnél volt ilyen gond nálunk, ott úgy csinálták meg márkaszervizben (garanciás autó volt akkor még), hogy egy másiknál nézte a szerelő, és úgy tudta kipattintani a hűtőrácson keresztül valamivel (Apám vitte be, én nem voltam ott, csak hallottam utólag). Ha tudod, nézd meg egy másiknál, mit pattint ki a zárnál a bowden, és egy jól behajtott acélosabb dróttal szerintem megoldható. Amúgy utána vissza kellett akasztani a bowden végét a zárhídnál, ők sem tudták, hogy akadt ki, azóta sem volt ilyen vele, kb. 15 éve.

A másik, hogy alulról próbálsz meg belenyúlni, leszedve a lemezeket, bár nem tudom, mennyi hely van ott ehhez  :hmmmm:
De mindkét esetben jó tudni, mit kell megmozdítani. Amikor nyitva van, akkor látod, hogy csak kiakadt a vége, vagy elszakadt a szál benne.

Az is jó lehet, hogy alvázszám (VIN) alapján rákeresel toyodiy.com-on a kocsidra, és ott megnézed, mi a motorháztető zárszerkezeted cikkszáma (Hood Lock & Hinge  , a Body szekcióban, azon belül meg a Lock Assy, Hood a zárszerkezet). Erre meg fogsz találni neten sok képet, azon is lehet már látni szerintem valamit. Én most rákerestem találomra egy 2003-as Avensisre, találtam egy cikkszámot (53510-05050), de alvázszám alapján lehetne biztosra menni.
Azért képek itt vannak:
https://www.google.com/search?q=53510-05050&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk02vFF0Y3jkFuwjL_xDmsdRN3kBaRg:1624983113636&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi7-4Pqnb3xAhU0AhAIHRuyAD8Q_AUoAnoECAEQBQ&biw=1536&bih=712

Egy érdekesebb megoldás:
https://www.youtube.com/watch?v=XAepJyqThVs
 ::)
« Utoljára szerkesztve: 2021.06.29 18:27:51 írta vd1234 »

Benpe

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15737 Dátum: 2021.07.02 20:50:30 »
Mai napon visszakaptam az autót az autókereskedéstől, akik szervizeltették az autót az EPB miatt, mely a vásárlás után előjött.
Ma vagy 30x használtam este a "kézi" féket, mindig jól működött, tette a dolgát, szépen oldott magától, hangja is normális volt. :clap:

A márkaszerviz 637e.-t akarta javítani, vezérlőegység hibával. Elvileg átnézték a fékrendszert. Mondtam nekik, hogy menet közben hallom, hogy a betét finoman fog a tárcsán és kevés fékezésnél is nagyon meleg a hátsó könnyűfém felni (jobb oldalon jobban, mint a bal oldalon, kézzel érezhetően), de gurítani sík úton simán lehetett kézzel, meg meg is indult magától egy kisebb lejtőn, de biztos fogott valamennyire.
Ők nem találtak semmi problémát az EPB-vel és általánosan sem. A vezérlőt kell cserélni,de ugye olcsóbb "kézi" nélkül... :censored:
Majd a kaposvári szagszervizről a topikjábanban hosszabban is leírom a véleményem (ha lesz időm rá), mert más élmény is ért náluk először és utoljára. Van egy megbizható független Bosch szerviz ahová régóta hordtam az autóim és az asszonyét is, ha éppen volt valami, de, mint ahogy írtam a hiba miatt vittem szándékosan ide.

Kiderült, hogy a hátsó mechanikus rész volt (gondolom a hosszabb állás miatt) beállva és ott kellett javítani. Maga a vezérlővel nincs gond. Behúzáskor nem tudott behúzni teljesen és ekkor dobta a hibát, majd kifele is szorult, de ezt lehetett a hangján is hallani, hogy erőlködik.
Nem is melegszenek hátúl a fékek most úgy, mint javítás előtt, a fékes hang is megszűnt. :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2021.07.02 21:18:51 írta Benpe »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15738 Dátum: 2021.07.02 21:29:36 »
Örülök, hogy megoldódott a probléma  :clap:

Igen, sajnos oda jutottunk, hogy a márkakereskedés "szakszervize" sem biztos, hogy minőségi, hozzáértő munkát/munkásokat alkalmaz.

Gondolom ebben a szakmában is aki megtehette, az kiment külföldre 2-3x több fizetésért dogozni, és csak a kókány, hozzá nem értő maradt itthon - tisztelet a kivételeknek, mert szerencsére azért még vannak ilyenek Toyota vonalon is.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15739 Dátum: 2021.07.02 22:01:22 »
Én is örülök!  :yes:

Viszont az előzmények alapján érdemesnek tartom elgondolkodni az egység megfelelő tömítéséről, mert előbb vagy utóbb esélyes, hogy tényleg azzal lesz baj  :hmmmm:

spapp

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15740 Dátum: 2021.07.04 12:51:59 »
Én szerencsésnek mondom magam abban az értelemben,hogy sikerült bele vennem egy 98 ezer mérföldet futott angol kocsibol egy motort.Két nap alatt ki és beraktuk,csak amit vettem az 2009-es évjáratu volt ami nem részecskeszürös az enyém meg az volt.Plusz 85 ezerért kapott egy uj szoftvert a kocsi,és jobb mint uj korában...
A Tanácsom,hogy vegyél bele egy másik motort./én véleményem/
Én már 200 ezret kiárultam a bontott motorombol.

A teljes diagnózis: A hengerfej átment a nyomáspróbán. Nem vetemedett, nem repedt.  Amit a hengerfej tömítés már nem tudott lekezelni, az a blokk 2,5mm-es vetemedése.
De a gépműhely ezt is megoldja. De ha már úgy is szét kell bontani a motort, akkor miért ne újítsák fel? A teljes motorfelújítás mellett döntöttem. A gyári állapotba való visszaállítás összege: 580000 HUF. A cseremotor lutri. Annak a fényében hogy a Toyota elismerte hogy az AD motorjai problémásak. 7 év vagy 180000 km-en belül garanciába cserélték-cserélik.
A kuplung meg a kettőstömegű cseréje nem tud megvalósulni. Erre most nincs keret. Ez az 580 is erősen fáj. Ráadásul az asszonytól is azt hallgatom hogy szar autót vettünk. Akinek van majomra, annak legyen banánra is... Bár ez a banán prémium áras.

Numberone

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15741 Dátum: 2021.07.04 20:18:37 »
Nekem a gépmühely 780 ezret mondott a javitásra,ezért cseréltem motort...
Kiváncsi leszek a végösszegre....

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15742 Dátum: 2021.07.04 20:43:54 »
2,5mm az rengeteg, itt tizedmilliméterek lehetnének legfeljebb. Ez mitől lehet?? Gépműhely síkba hozza, legközelebb megint elvetemedik? Vagy ez már nem fog?? Csak hangosan gondolkodok  :hmmmm:

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15743 Dátum: 2021.07.05 18:12:38 »
Ha a 2,5 helyett  0,25 mm-t akartál írni az OK. A 2,5 mm-t semmilyen túlméretes hengerfej tömítés nem fogja kiegyenlíteni, spec én ekkora értékről még sohasem hallottam. Azért járd körbe ezt az ajánlatot, mert könnyen lehet, hogy fizetés után lesz kuka a blokk. Sok szerencsét!
Avensis 1.8 / 2007

spapp

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15744 Dátum: 2021.07.05 19:22:21 »
A gépműhelyes fazon tulajdonosa egy Lexus márkájú járműnek. Ugyanígy szívta meg Ő is a 2 literes AD-s motorjával. Ráadásul Ő sokáig járt hengerfej problémával, ami miatt az öntvény repedt is. A 2,5 mm valós szám. Van tapasztalata a konstrukcióban. 1 év garanciát vállal a munkájára. A vetemedést úgy kell elképzelni, hogy a blokk legmélyebb pontja, és a legmagasabb pontja közötti különbség. A legmélyebb pontot a gyárilag kemény anyagú tömítés okozza. Belenyomódik a blokkba, hengerfejbe. Szóval az autógyárnak van ebben munkája. El is ismerték. Az ár közel reális. Ennyi az annyi. PL.: egy gyári hengerfej csavar készlet 40000 HUF Gyári állapotba állítják vissza. Nem utángyártott felújítás!

Numberone

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15745 Dátum: 2021.07.05 19:53:35 »
Legyen szerencséd hozzá!
Hivatalos árajánlatom van papiron Toyota szerviztöl,ök 2.2 millioért csinálták volna,mint irtam a gépmühelytöl 780 ezres ajánlatot kaptam ugíanugy mint Neked furás,sikköszörülés hengerfej,blokk,uj csapágysor,szelepek becsiszolva uj tömitések stb-stb...
Na nekem ennyi pénzem nem volt rá,pláne ugy,hogy egy fillért se tudtam kicsikarni az eladobol. :cry:

spapp

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15746 Dátum: 2021.07.05 20:00:53 »
Azért 2,2 millió mert azt Toyota ruciban csinálják, Toyota bögréből isszák a Toyota kávét. És Toyota logót szarnak a szerelők. Ezt tényleg meg kell fizetni! :yes:

Ronin 8

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15747 Dátum: 2021.07.05 21:27:46 »
Fűzött blokk,üres hengerfej meg gyàri tömìtès garnitúràval.Ez a 2.2m.Az autó újkori àrához van sajnos viszonyìtva.Ezèrt kerül fele annyiba a Diesel mint a benzines használtan.

spapp

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15748 Dátum: 2021.07.06 09:33:20 »
És az avulást nem veszik figyelembe? És akik ezt kitalálják csodálkoznak hogy az 50 éves feleségüket nem tudják becserélni két 25 évesre?  :no:

Sárközi András

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15749 Dátum: 2021.07.06 14:27:41 »
És az avulást nem veszik figyelembe? És akik ezt kitalálják csodálkoznak hogy az 50 éves feleségüket nem tudják becserélni két 25 évesre?  :no:
pl. a gumisnál figyelembe veszik az avulást vagy máshol?
Egyedül a biztosítók veszik figyelmbe az avulást, de ott sem mi járunk jól...