Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3731461 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15690 Dátum: 2021.05.20 19:52:07 »
(...) a másik  a turbócső elszakadt de azt se találok hozzá. Megmaszekoltam de azért kicserélném ha találnék hozzá újat,de eddig csak lengyeleknél találtam bontottat azt is aranyáron..
Ez nem egyértelmű nekem, ez a töltőlevegő cső? Ilyen néven találtam párat.

suta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15691 Dátum: 2021.05.21 20:42:38 »
Ez nem egyértelmű nekem, ez a töltőlevegő cső? Ilyen néven találtam párat.

Na igen,mindent szét lehet egyszer szedni ::)             potenciométer :   https://allegro.pl/oferta/avensis-t22-2-0-td-pedal-gazu-potencjometr-8584564104?item=8584564104

turbócső :       https://allegro.pl/oferta/avensis-t22-2-0-d4d-rura-filtra-turbiny-powietrza-9510568201?reco_id=0a90a74e-ba64-11eb-8e22-b026284462b0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

a légszűrőházról megy a turbóra és beleköt a kartelcső az oldalába.

« Utoljára szerkesztve: 2021.05.21 20:49:20 írta suta »
SUTA :-)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15692 Dátum: 2021.05.21 21:39:58 »
(...) A toyotánál mindenre aranyárat mondanak ( pl: kulcsba a távirányító tönkrement, 130 000ft + rátanítás, több kulcsost is megjártam de javítani nem tudják,klónozni nem tudják,aki rendelt hozzá másikat az sem tudta a kocsival elfogadtatni az új kulcsot)  máshonnét meg nehéz beszerezni  az újat.  Két problémám van  a gépmadárral egyik ez a potenciométer ezt rendeltem a húzottszeműektől csak valahogy be kéne  építeni a másik  a turbócső elszakadt de azt se találok hozzá. Megmaszekoltam de azért kicserélném ha találnék hozzá újat,de eddig csak lengyeleknél találtam bontottat azt is aranyáron..
Nem próbáltad ki még ezt a resetelési módszert?
Ránéztem kicsit toyodiy-en a T22 1CD-FTV-re. Kulcsot találtam, ezt elvileg kellene tudni hozni a márkaszerviznek, és nem is aranyáron, azt nem tudom, mi van benne:
https://www.toyodiy.com/parts/p_E_2001_TOYOTA_AVENSIS_CDT220L-AWMEYW_6712.html, itt a 69052-05030 jelű rész elérhető, 50 euró alatt. Esetleg összehozni a mostaniból meg ebből egy újat, ha ebben volna távirányító.
Nagy eldugva megvan a pedál is:
https://www.toyodiy.com/parts/p_E_2001_TOYOTA_AVENSIS_CDT220L-AWMEYW_7801.html
A turbót is megtaláltam, de ilyen csövet sehol, légszűrőnél sem, de lehet, hogy rossz autót nézek:
https://www.toyodiy.com/parts/p_E_2001_TOYOTA_AVENSIS_CDT220L-AWMEYW_1701.html

Sajnos nem olyan csövet találtam, amit mutattál :(

Szerk.:
De mégis megvan hála Istennek, csak nem mutatták a leágazást az ábrán:
https://www.toyodiy.com/parts/p_E_2001_TOYOTA_AVENSIS_CDT220L-AWMEYW_1703.html Itt a 17880-27010 jelű alkatrész, és márkaszerviz ezt is be kellene tudja szerezni, kb. 66 eurós áron.
Ráadásul pl. a Szakálmetál tud is ilyet szerezni, eredeti Toyota alkatrészben, csak 48200 HUF listaáron, és május 28-ra meghoznák  :surrender: Nekem 15% kedvezményt dob rá, de úgy is kb. 41000 HUF, de kapható, és ha náluk van, akkor a márkaszerviz már nem lehet ilyen t*ketlen, hogy náluk ne lenne  :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2021.05.21 21:50:49 írta vd1234 »

suta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15693 Dátum: 2021.05.22 16:46:46 »
Nem próbáltad ki még ezt a resetelési módszert?
Ránéztem kicsit toyodiy-en a T22 1CD-FTV-re. Kulcsot találtam, ezt elvileg kellene tudni hozni a márkaszerviznek, és nem is aranyáron, azt nem tudom, mi van benne:
https://www.toyodiy.com/parts/p_E_2001_TOYOTA_AVENSIS_CDT220L-AWMEYW_6712.html, itt a 69052-05030 jelű rész elérhető, 50 euró alatt. Esetleg összehozni a mostaniból meg ebből egy újat, ha ebben volna távirányító.
Nagy eldugva megvan a pedál is:
https://www.toyodiy.com/parts/p_E_2001_TOYOTA_AVENSIS_CDT220L-AWMEYW_7801.html
A turbót is megtaláltam, de ilyen csövet sehol, légszűrőnél sem, de lehet, hogy rossz autót nézek:
https://www.toyodiy.com/parts/p_E_2001_TOYOTA_AVENSIS_CDT220L-AWMEYW_1701.html

Sajnos nem olyan csövet találtam, amit mutattál :(

Szerk.:
De mégis megvan hála Istennek, csak nem mutatták a leágazást az ábrán:
https://www.toyodiy.com/parts/p_E_2001_TOYOTA_AVENSIS_CDT220L-AWMEYW_1703.html Itt a 17880-27010 jelű alkatrész, és márkaszerviz ezt is be kellene tudja szerezni, kb. 66 eurós áron.
Ráadásul pl. a Szakálmetál tud is ilyet szerezni, eredeti Toyota alkatrészben, csak 48200 HUF listaáron, és május 28-ra meghoznák  :surrender: Nekem 15% kedvezményt dob rá, de úgy is kb. 41000 HUF, de kapható, és ha náluk van, akkor a márkaszerviz már nem lehet ilyen t*ketlen, hogy náluk ne lenne  :otlet:


Szeva!

Kipróbáltam a 2-10-s módszert többször is ( akkusarut levéve  15 perceket várva két próbálkozás között ) de így sem fogadta el az új potenciométert. Néztem  a linkeket,nekem  a kulcsok - zárak jók,megvan mindhárom kulcs hozzá csak a távirányító halt meg a kulcsban. Már csak 1 kulcsban megy. A kulcsot szétszedve rajta van  a kód de nem lehet hozzá rendelni (egyik kulcsos se tudott ) csak  a gyárit tudnám a Toyotánál mint említettem arany  áron.  A gázpedál link nem  az enyém,az a másik típus ,megnéztem a cikkszámra. Sajnos kétfélével is szerelték őket nekem jutott a másik a  ritka mint a fehérholló típus. És ez igaz a fékrendszeremre is meg stb......  A turbócső viszont talált,de ennyit kérni egy 30cm-s gumicsőért???
SUTA :-)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15694 Dátum: 2021.05.22 18:25:22 »

Szeva!

Kipróbáltam a 2-10-s módszert többször is ( akkusarut levéve  15 perceket várva két próbálkozás között ) de így sem fogadta el az új potenciométert. Néztem  a linkeket,nekem  a kulcsok - zárak jók,megvan mindhárom kulcs hozzá csak a távirányító halt meg a kulcsban. Már csak 1 kulcsban megy. A kulcsot szétszedve rajta van  a kód de nem lehet hozzá rendelni (egyik kulcsos se tudott ) csak  a gyárit tudnám a Toyotánál mint említettem arany  áron.  A gázpedál link nem  az enyém,az a másik típus ,megnéztem a cikkszámra. Sajnos kétfélével is szerelték őket nekem jutott a másik a  ritka mint a fehérholló típus. És ez igaz a fékrendszeremre is meg stb......  A turbócső viszont talált,de ennyit kérni egy 30cm-s gumicsőért???
Szia!
Akkor sajnos meg kellene találni, mi ehhez a módi, már ha jó a pedál, amit próbálgatsz bele  :hmmmm:
Kulcs:
Mi megy benne tönkre? Egy dolgot tudok elképzelni, a mikrokapcsolót, gondolom az van benne, szerintem gond nélkül cserélhető. Más miatt van velük gond??
Ezek a kulcsok gyáriak, ha megrendeled az egyiket a márkaszervizben, azt ők meg kellene mondják előre, lesz-e benne távirányító, és mennyiért tanítják fel, illetve az ára <50 euró, ami kb. 20 ezer alatti, ez pedig jelentősen eltér a 130-tól, tehát nem értem, ez hogy jött ki nekik??
Pedál:
Ha alvázszám alapján keresel rá, akkor tuti jó részhez visz, de azt én sajnos nem tudom, csak az alapján kereshettem, amit látod a profilodból.
Turbócső:
Nem kell a Szakálnál venni, és amihez ár is van a toyodiy-en, azt itt Pécsen eddig még mindent be tudtak szerezni, nem tudom, hogy nálatok mit bénáznak. Ráadásul az árnál sem szokott nagy eltérés lenni az oldalon írthoz képest, vagyis 66 euró az közel sem 41 ezer, hanem mondjuk 24 ezer. A lényege a hozzászólásomnak az volt, hogy van és beszerezhető az alkatrész. Amúgy meg ha sehol nem tud beszerezni valamit az ember, akkor sajnos 41 ezret is kiad érte, ha már annyira tropa  :helpsmilie:

Szerintem alvázszám alapján pontosan megtalálod az oldalon ezeket a tiédhez, és pontos cikkszámokkal lehet indulni a márkaszerviznél. Ha pedig szórakoznak, akkor egy másiknál, mert ezek is eltérnek egymástól hozzáállásban is, ahogy én hallottam  :hmmmm: Nekem itt Pécsen volt, hogy egy váltócsavart meghoztak Belgiumból, mert egész Európában egy volt, az is ott, és hála Istennek pár nap alatt átvehettem  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2021.05.22 18:34:04 írta vd1234 »

suta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15695 Dátum: 2021.05.22 19:12:11 »
Szia!
Akkor sajnos meg kellene találni, mi ehhez a módi, már ha jó a pedál, amit próbálgatsz bele  :hmmmm:
Kulcs:
Mi megy benne tönkre? Egy dolgot tudok elképzelni, a mikrokapcsolót, gondolom az van benne, szerintem gond nélkül cserélhető. Más miatt van velük gond??
Ezek a kulcsok gyáriak, ha megrendeled az egyiket a márkaszervizben, azt ők meg kellene mondják előre, lesz-e benne távirányító, és mennyiért tanítják fel, illetve az ára <50 euró, ami kb. 20 ezer alatti, ez pedig jelentősen eltér a 130-tól, tehát nem értem, ez hogy jött ki nekik??
Pedál:
Ha alvázszám alapján keresel rá, akkor tuti jó részhez visz, de azt én sajnos nem tudom, csak az alapján kereshettem, amit látod a profilodból.
Turbócső:
Nem kell a Szakálnál venni, és amihez ár is van a toyodiy-en, azt itt Pécsen eddig még mindent be tudtak szerezni, nem tudom, hogy nálatok mit bénáznak. Ráadásul az árnál sem szokott nagy eltérés lenni az oldalon írthoz képest, vagyis 66 euró az közel sem 41 ezer, hanem mondjuk 24 ezer. A lényege a hozzászólásomnak az volt, hogy van és beszerezhető az alkatrész. Amúgy meg ha sehol nem tud beszerezni valamit az ember, akkor sajnos 41 ezret is kiad érte, ha már annyira tropa  :helpsmilie:

Szerintem alvázszám alapján pontosan megtalálod az oldalon ezeket a tiédhez, és pontos cikkszámokkal lehet indulni a márkaszerviznél. Ha pedig szórakoznak, akkor egy másiknál, mert ezek is eltérnek egymástól hozzáállásban is, ahogy én hallottam  :hmmmm: Nekem itt Pécsen volt, hogy egy váltócsavart meghoztak Belgiumból, mert egész Európában egy volt, az is ott, és hála Istennek pár nap alatt átvehettem  :clap:

A potenciométeren rajta van  a cikkszáma,az alapján könnyű volt beazonosítani. Passzol is az új a helyére és pont olyan mint az eredeti ami rajta van csak nem tudom elfogadtatni  a kocsival.  A kulcsban meghalt az elektronika és nem tudják javítani, 1 kulcs azért jó mert azon csak a gombokat kellett cserélni igaz annak  az elektronikának  a háza meg több helyen el van repedve ( megy szét darabokra a kulcs elektronikája,szétporlik  a műanyag ) de a kulcsba belerakva szépen működik egyenlőre. Próbálkoztam azzal is hogy klónozzanak hozzá csak távirányítót de nem lehet. Egyik kulcsos rendelt hozzá kulcsot  35 000 ft lett volna,de nem fogadta el  a kocsi azt sem pedig gyakorolt vele fél délelőtt. Azon is rajta a szám de azon számút nem tudnak beszerezni. Csak a márkaszervizen keresztül menne. Egyenlőre elvagyok egy működő távirányítóval aztán ha ez is megadja magát attól még tudom használni hagyományos módon mert a kulcsos azt mondta a benne lévő indításgátló vagy mi még akkor is kommunikál  a kocsival ha a zárnyitó  része megadja magát. És ez igaz lehet mert a halott elektronikás kulccsal is tudom indítani  a kocsit. A turbócső a vékony részénél a kanyarban simán ketté vált, de megragasztottam alluminium szalagal ( hegesztők használják ) nagyon stabilan tartja. jobb mint az eredeti! és hőáló :clap: Ha más nem lesz akkor azt is rendelek  a Kóreaiaktól .
SUTA :-)

doors67

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
  • csirke
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15696 Dátum: 2021.05.23 07:50:13 »
[qÜdv Fórumtársak.Ha segitséget jelent valakinek most találtam rá.Minden megvan az avensis-Toyota Avensis (2002-2007) javítási kézikönyv letöltés - www.autorepguide.com author=Bicskei link=topic=342.msg59787#msg59787 date=1120941926]
Már rég gondolkodtam, hogy csinálok egy ilyen topicot, hááát tessék.

Akkor kezdeném is a gondommal:
D4D, nehezen veszi a hátrameneti fokozatot, jellemzően kétszer kell kuplungolni. Miért lehet ez? Kuplung tárcsa hiba?

Ami viszont a nagyobb bajunk, arról nem az autó tehet, hanem a puntós, aki belénk jött :( :
www.versenyezz.hu/avecrash.jpg
www.verseny
Csak a TOYOTA semmi más!

suta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15697 Dátum: 2021.05.23 09:38:27 »
[qÜdv Fórumtársak.Ha segitséget jelent valakinek most találtam rá.Minden megvan az avensis-Toyota Avensis (2002-2007) javítási kézikönyv letöltés - www.autorepguide.com author=Bicskei link=topic=342.msg59787#msg59787 date=1120941926]
Már rég gondolkodtam, hogy csinálok egy ilyen topicot, hááát tessék.

Akkor kezdeném is a gondommal:
D4D, nehezen veszi a hátrameneti fokozatot, jellemzően kétszer kell kuplungolni. Miért lehet ez? Kuplung tárcsa hiba?

Ami viszont a nagyobb bajunk, arról nem az autó tehet, hanem a puntós, aki belénk jött :( :
www.versenyezz.hu/avecrash.jpg
www.verseny

Üdv
Hát igen,ilyen ez a váltó! Nekem 2006-óta megvan ez a D4D-s Avensis de mindig is ilyen volt a váltója. Volt kettőstömegű lendkerék csere ( értelem szerűen akkor már komplett kuplung csere,szimeringek,váltóolaj,stb.. ) de a váltó továbra is úgyanúgy működött - (dik) azóta is. A kettős kupplungolás megszokott nálam észre se veszem már. 
SUTA :-)

spapp

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15698 Dátum: 2021.05.28 15:36:07 »
Nincsenek hűtőfolyadékszínű nyomok az oldalán, amik mutatnák a forrást?
Egyébként ha szivárog, akkor mindenképpen meg kellene csinálni, vagy cserélni.
Harcostársak!
Azt hittem hogy megvilágosodok, de egyre sötétebb van.
Megvan a hűtőfolyadék veszteség oka: A túlfolyón kinyomja a gyári kupakkal, és egy új utángyártott kupakkal is. És egy deci marad a kiegyenlítőben.
A hőfokmérő nem fickádozik. A fűtés jól működik. A kiegyenlítőből nem jön füst. Nem olajos.
Egy termosztátcsere megoldaná a problémát?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15699 Dátum: 2021.05.28 21:10:12 »
Ugh...
Hát nem tudom. Továbbra sem ismerem a típust :(
Felmerültek kérdések bennem hirtelen:
Ha nem hengerfejes, akkor mitől nő meg a rendszerben ennyire a nyomás??
Ha zárt a rendszer (és elvileg az egy darabig), akkor valamiért túl kell melegednie szerintem, hogy ekkora nyomásnövekedés legyen.
Ha túlmelegszik, annak akkor milyen okai lehetnek? Hűtőradiátor tiszta (kívül-belül), le tudja dobni a szükséges hőt? Áramlik a folyadék a csövekben rendesen, nincs dugulás?
Termosztát nem nyitna, de akkor a tőle elvezető cső nem melegedhetne rendesen üzemmeleg motornál sem  :hmmmm: Vízpumpa nyomja a folyadékot rendesen???
Benzinesnél a túl nagy előgyújtás is okozhat túlmelegedést, dízelnél nem tudom, de gondolom itt is lehet gond a túl korai befecskendezés.
Én ezeken mennék végig  :surrender:
« Utoljára szerkesztve: 2021.05.28 21:23:35 írta vd1234 »

Numberone

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15700 Dátum: 2021.05.29 21:02:27 »
Harcostársak!
Azt hittem hogy megvilágosodok, de egyre sötétebb van.
Megvan a hűtőfolyadék veszteség oka: A túlfolyón kinyomja a gyári kupakkal, és egy új utángyártott kupakkal is. És egy deci marad a kiegyenlítőben.
A hőfokmérő nem fickádozik. A fűtés jól működik. A kiegyenlítőből nem jön füst. Nem olajos.
Egy termosztátcsere megoldaná a problémát?

Hello!
Hengerfejes lesz az enyémböl kiindulva.....
Ugyanez a problémám volt.Motorcsere lett belöle.Neki se álltunk meghengerfejezni,,,

Numberone

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15701 Dátum: 2021.05.29 21:05:11 »
« Utoljára szerkesztve: 2021.06.02 11:09:32 írta Nagycitrom »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15702 Dátum: 2021.05.30 13:41:02 »

Bocsánat, de nem jelenik meg, ha a linkben ott van a https, az s-t kell kivenni belőle és akkor jó  :otlet:

« Utoljára szerkesztve: 2021.06.02 11:10:23 írta Nagycitrom »

spapp

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15703 Dátum: 2021.06.02 17:43:57 »
Nem gondolom hogy hengerfejes lenne. Nincs gőz a kipufogóban. Mindíg marad a kiegyenlítőben egy kevés. Ha nem töltök utána, az a kevés akkor is benne marad. Ha hengerfejes lenne azt is megenné. Nem érzek égésterméket a hűtőfolyadékban. Lehült állapotban erős vákuum van a rendszerben. Hidegen- melegen könnyen indul.

Numberone

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15704 Dátum: 2021.06.02 20:30:17 »
Az enyém is ilyen volt!Igy ***ott át a tápioszöllösi paraszt,"kevés" fagyállo volt a kiegyenlitö tartályba mikor vettem,80-90-nél semmi gond nem volt vele,de 130-nál nyomta ki a vizet a tulfolyon.60 kilométeren 2 decit.
Az Avensis III-ban le van irva,nogy mi volt.Kivette a paraszt a gumigyürüt a kiegyenlitö sapkájábol ugy adta el a kocsit.Aztán természetesen tagadta.Ügyvédi felszolitás,rendörségi feljelentés/amivel nem foglalkoztak/ a vége az lett,hogy be kellett nyelnem,hogy hengerfejesen vettem egy kocsit.Mint irtam,motorcsere lett belöle.
99 százalékra mondom,hogy hengerfejes....