Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3738991 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

SlickMotor

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15675 Dátum: 2021.05.03 19:24:03 »
5w30 van benne , de úgy hiszem bedobom majd egy szervizbe egy kis törődésre akkor.. Szivesen javítanám én , de csápos híján földharcoljon akinek hat anyja van egy utcában külön apáktól  :lol: A motorok mellett amúgy sincs sok időm ilyesmire.  :whistling: A szervizelések szerencsére nem lettek elbagatelizálva, egy gazdás autóról beszélünk amit végig márkaszervizbe hordtak (bár az én szakmámból kiindulva ez még nem jelent semmit ha jobban belegondolok).

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15676 Dátum: 2021.05.17 05:06:59 »
Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy 2005-ös, 2.0 benzines (1AZ-FSE) Avensist, amivel akadt is egy kis probléma, amit időközben sikerült is orvosolni.
(Az egyik injektornál el volt törve/szakadva az O-gyűrű, ez okozott problémát)
Amióta megcsinálták,  az alapjáratom, még meleg motornál is 1000/1100 környékén mozog, ez normálisnak mondható?
Illetve amit észrevettem, hogy olyan 3000-es fordulat alatt elég gyengén muzsikál a technika, nem úgy húz ahogy az elvárható lenne egy ilyen motortól, sőt igazából nagyobb sebességi fokozatban lehet érezni, hogy darabosan gyorsul ebben a tartományban. (100-as OMV benzin van benne)
Valami ötlet, hogy ez miért lehet?
Egyébként azt olvastam, hogy ebbe a konstrukcióba nem használható az e10 benzin. Valakinek tapasztalat/vélemény erről?
Illetve az ablakemelőim valamiért nem mennek automatikusan, folyamatosan tartani kell, ha teljesen fel/le akarom húzni. Tudja valaki hogyan lehet betanítani?
Előre köszi a válaszokat!
Üdv: Laci

Szia!

Nekem is ilyen kocsim van, már 8 éve hajtom.

Sajnos ennek a típusnak jellemző hibája, a koksz lerakódás a szívó oldalon. Én két évente kitakarítom. Szívócső le, pillangó szelep sor alaposan kitakarít, és húzni fog az autó alulról is, alapjárat is stabil lesz. Pár órás munka. A másik dadogós gyorsulás, okozhatja a lambda szonda, ez is saját tapasztalat. Még akkor is, ha nincs hiba kód. Ki kell méregetni nem szakadt-e. Nálam már három lett cserélve.

Az ablakokat minden áramtalanítás után újra kell tanítani. Lehúzod, úgy tartod egy picit, felhúzod, megint úgy tartod egy picit és kész.


Remélem tudtam segíteni.

szaboka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15677 Dátum: 2021.05.17 21:50:26 »
Üdv.
Van egy Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D , 2000. évjáratú gépkocsim. 14 éve van nálam, eddig semmi baja nem volt, a kopó alkatrészeket cseréltem.  Előjött egy olyan probléma, hogy nem lehet első sebességből kivenni, míg mozog a jármű. Álló helyzetben simán veszi a sebességeket. Sőt kettessel indulva a többi sebességet is veszi oda- vissza. Kuplung frissen cserélve. Olajszint jó. Van e ötletetek vagy esetleg tapasztalatotok erre a problémára?
Köszi!

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15678 Dátum: 2021.05.18 18:58:33 »
Hello, Ugyanez  a hibám volt nekem is, kuplung csere után. Visszavittem a (fórumon agyondícsért Toyota gurukhoz) csere után 1-2 héttel - csak hümmögtek. kulissza olajozás... meg egyéb szenteltvíz.... Szóval kb. 1 év alatt jött rendbe magától. Az sk. véleményem szerint kontár módon lett összerakva, központosító célszerszám nélkül, és végül összekopott. Ennyi. Vagy nem. De a jelenség ugyanaz volt mint most neked.
Avensis 1.8 / 2007

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10250
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15679 Dátum: 2021.05.18 19:33:40 »
Szerintem az első kuplung kinyomásnál helyére kerül a tárcsa, de nehezen tudom elképzelni, hogyan tudták összerakni központosítatlanul  :hmmmm:
Azt inkább el tudom képzelni, hogy valamit elszabtak a váltóműködtető kulisszánál (?), arra gondolok, amibe a bowdenek mennek a váltóra. Azon látnék lehetőséget ésszel állítani, de ez csak futó ötlet.

Numberone

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15680 Dátum: 2021.05.18 19:43:37 »
Hello, Ugyanez  a hibám volt nekem is, kuplung csere után. Visszavittem a (fórumon agyondícsért Toyota gurukhoz) csere után 1-2 héttel - csak hümmögtek. kulissza olajozás... meg egyéb szenteltvíz.... Szóval kb. 1 év alatt jött rendbe magától. Az sk. véleményem szerint kontár módon lett összerakva, központosító célszerszám nélkül, és végül összekopott. Ennyi. Vagy nem. De a jelenség ugyanaz volt mint most neked.
Valoszinü nem használták ezt a szerszámot hozzá.
10754023
Van aki azt mondja a Toyotához nem kell,mert állitolag a gyár nem irja,hogy kéne használni,de mi a miénknél ilyennel raktuk össze a kuplungot januárban,mert a szerelöm azt mondta,hogy csak ezzel hajlando összerakni.Unixnál lehet bérelni.Diesel Avensis

szaboka

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15681 Dátum: 2021.05.19 09:25:00 »
Hello, Ugyanez  a hibám volt nekem is, kuplung csere után. Visszavittem a (fórumon agyondícsért Toyota gurukhoz) csere után 1-2 héttel - csak hümmögtek. kulissza olajozás... meg egyéb szenteltvíz.... Szóval kb. 1 év alatt jött rendbe magától. Az sk. véleményem szerint kontár módon lett összerakva, központosító célszerszám nélkül, és végül összekopott. Ennyi. Vagy nem. De a jelenség ugyanaz volt mint most neked.

A kuplung csere előtt is észlelhető volt ez a probléma.

suta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15682 Dátum: 2021.05.19 12:12:41 »
Üdv!

Tudtok valamit a gázpedál potenciométer ( fojtószelep jeladó ) cseréről? Csere után fel kell tanítani a kocsit az új alkatrészre???? Rendeltem újat,csere könnyen ment, indítás után meg chek lámpa- szerviz üzemmód. Vissza kellett tennem az eredetit azzal nincs lámpa csak hát az meg kopott.
SUTA :-)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10250
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15683 Dátum: 2021.05.19 13:24:17 »
Üdv!

Tudtok valamit a gázpedál potenciométer ( fojtószelep jeladó ) cseréről? Csere után fel kell tanítani a kocsit az új alkatrészre???? Rendeltem újat,csere könnyen ment, indítás után meg chek lámpa- szerviz üzemmód. Vissza kellett tennem az eredetit azzal nincs lámpa csak hát az meg kopott.

Szia!

Nem hallottam ilyenről, hogy kellene, de itt egy videó, igaz, hogy nem dízel Toyota, de komplett fojtószelepcsere után (TPS-sel együtt) simán indít a jóember:
https://www.youtube.com/watch?v=86KxEqBgxis
Mondjuk az akkut levette, lehet, hogy az a reset számít neki ilyenkor?  :hmmmm:
Carinán biztos nem kell tanítani csere után, inkább kalibrálni, azt is részletesen taglalja a javítási.
« Utoljára szerkesztve: 2021.05.19 13:28:40 írta vd1234 »

suta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15684 Dátum: 2021.05.19 18:35:25 »
Szia!

Nem hallottam ilyenről, hogy kellene, de itt egy videó, igaz, hogy nem dízel Toyota, de komplett fojtószelepcsere után (TPS-sel együtt) simán indít a jóember:
https://www.youtube.com/watch?v=86KxEqBgxis
Mondjuk az akkut levette, lehet, hogy az a reset számít neki ilyenkor?  :hmmmm:
Carinán biztos nem kell tanítani csere után, inkább kalibrálni, azt is részletesen taglalja a javítási.

Nekem a gázpedálon van a jeladó ( pótméter potenciométer vagy még kitudja hány neve van ) . Az alkatrészen rajta van a cikkszám,az alapján rendeltem meg az újat . Többe került a vám meg a posta mint az alkatrész de legalább passzol a helyére. Akkusarut én is levettem vártam 20 percet aztán visszaraktam de hiába. Nem is értem hogyan érzékeli hogy kicseréltem.
SUTA :-)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10250
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15685 Dátum: 2021.05.19 18:57:12 »
Nekem a gázpedálon van a jeladó ( pótméter potenciométer vagy még kitudja hány neve van ) . Az alkatrészen rajta van a cikkszám,az alapján rendeltem meg az újat . Többe került a vám meg a posta mint az alkatrész de legalább passzol a helyére. Akkusarut én is levettem vártam 20 percet aztán visszaraktam de hiába. Nem is értem hogyan érzékeli hogy kicseréltem.
Elnézést, kissé figyelmetlen voltam:
"Tudtok valamit a gázpedál potenciométer ( fojtószelep jeladó ) cseréről?"
A fojtószelepállás-érzékelő (TPS, Throttle Position Sensor) az, ami van Carinában is. De ezt benéztem, mert dízelen ez másképpen van  :surrender:
« Utoljára szerkesztve: 2021.05.19 19:00:28 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10250
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15686 Dátum: 2021.05.19 19:23:08 »
Biztos, hogy szakadt ott valami?
Ebben a videóban tisztítást mutatnak, vagy azt már próbáltad gondolom...
https://www.youtube.com/watch?v=9L1wqv002fk

Egy Infinity-nél találtam ilyesmit, ott csere után 2mp gyújtás ráadás után 10 mp kikapcs és ezt kétszer, utána instalállva van az APPS (Accelerator Pedal Position Sensor).
https://www.youtube.com/watch?v=TdO7fGP80Dc
T22-höz egyelőre nem találtam konkrétan ilyet, de itt is lehet ilyen   :hmmmm: De az is lehet, hogy ez a reset általában is, én kipróbálnám... csak nem szabad közben a pedált működtetni természetesen.

Google idézet:
How do you reset the accelerator pedal position sensor?
Operation Procedure

    Make sure that the accelerator pedal is fully released.
    Turn ignition switch “ON” and wait at least 2 seconds.
    Turn ignition switch “OFF” wait at least 10 seconds.
    Turn ignition switch “ON” and wait at least 2 seconds.
    Turn ignition switch “OFF” wait at least 10 seconds.
« Utoljára szerkesztve: 2021.05.19 19:39:24 írta vd1234 »

suta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15687 Dátum: 2021.05.20 11:33:18 »
Hali!
 Igen,az  Infinity-s történet olyan mint az enyém.Én is erre gondoltam hogy van egy ilyen procedúra az elfogadtatásához, ezt lehet kipróbálom. Chek lámpát adott a potenciométer hibára és azt szervizben bevizsgálták és megerősítették. Sok éve visszatérő hiba ami eleinte csak hideg időben                   
 ( mínuszokban ) jött elő, aztán évről - évre emelkedett a hőmérséklet határ. Idén már plusz 10 fokos hőmérséklet körül volt.Egy ponton meg lehet kopva a potenciométer. Az én avensis-m 2001-s ránc felvarrott és szokott lenni az alkatrésszel gubanc. A toyotánál mindenre aranyárat mondanak ( pl: kulcsba a távirányító tönkrement, 130 000ft + rátanítás, több kulcsost is megjártam de javítani nem tudják,klónozni nem tudják,aki rendelt hozzá másikat az sem tudta a kocsival elfogadtatni az új kulcsot)  máshonnét meg nehéz beszerezni  az újat.  Két problémám van  a gépmadárral egyik ez a potenciométer ezt rendeltem a húzottszeműektől csak valahogy be kéne  építeni a másik  a turbócső elszakadt de azt se találok hozzá. Megmaszekoltam de azért kicserélném ha találnék hozzá újat,de eddig csak lengyeleknél találtam bontottat azt is aranyáron..
SUTA :-)

suta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15688 Dátum: 2021.05.20 18:32:29 »
Biztos, hogy szakadt ott valami?
Ebben a videóban tisztítást mutatnak, vagy azt már próbáltad gondolom...
https://www.youtube.com/watch?v=9L1wqv002fk

Egy Infinity-nél találtam ilyesmit, ott csere után 2mp gyújtás ráadás után 10 mp kikapcs és ezt kétszer, utána instalállva van az APPS (Accelerator Pedal Position Sensor).
https://www.youtube.com/watch?v=TdO7fGP80Dc
T22-höz egyelőre nem találtam konkrétan ilyet, de itt is lehet ilyen   :hmmmm: De az is lehet, hogy ez a reset általában is, én kipróbálnám... csak nem szabad közben a pedált működtetni természetesen.

Google idézet:
How do you reset the accelerator pedal position sensor?
Operation Procedure

    Make sure that the accelerator pedal is fully released.
    Turn ignition switch “ON” and wait at least 2 seconds.
    Turn ignition switch “OFF” wait at least 10 seconds.
    Turn ignition switch “ON” and wait at least 2 seconds.
    Turn ignition switch “OFF” wait at least 10 seconds.

Eddig még nem láttam ilyen potenciométert amit itt tisztítanak de már olvastam erről. Ez az a típus amit egy amerikai beszállító cég gyártott  a toyotának és hajlamos volt fennakadni a gázpedál volt is belőle halálos baleset meg nagy visszahívás is a Toyotánál. 2005 utánikba szerelték őket de asszem európába nem jött belőle. Az enyémben denso van,egy kerek nem szédszedhető darab.
SUTA :-)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10250
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15689 Dátum: 2021.05.20 19:29:06 »
No, azért egy próbát megérne már a 2-10-es módszer, kíváncsi vagyok, mi lenne belőle  :otlet:
Amúgy "nem szétszedhető" dolgok szerintem nincsenek  ;)