Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3738992 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15645 Dátum: 2021.04.20 19:53:58 »
Olvass vissza egy kicsit, kapsz választ.

Illet pl.:
Van az udvarban világítás, amikor nincs lekapcsolva... mozgásérzékelős, de viharos időben a növényzet mozgása miatt folyton világít, ilyenkor általában le lesz kapcsolva és utána sokszor úgy marad.
A hátsó részre szeretnék még világítást tenni, de ez csak ezen az egy helyszínen segít, nem általános megoldás.

Alapvetően az autó képessége kellene legyen, hogy a saját feneke mögé világít, hogy biztonságosan lehessen vele közlekedni hátrafelé is, nem csak fényárban úszó városi utcákon - ilyen alapon előre sem kellene fényszórókat tenni... :S

Az összes féklámpa gyárilag LED-es benne egyébként.

Tudsz esetleg olyan LED-es lámpát ajánlani, ami alkalmas lehet a célra?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

VaZso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15646 Dátum: 2021.04.21 00:38:44 »
Külföldi webshopnál találtam egyértelműbb adatmegadásokat:

pl.
Color temperature:   6000K
Consumption:      8W - 10W
Equivalent:      40W incandescent
LED placement:      4 x 3 LEDs in sides - 4 LED in front
LEDs:         Cree, 16 x 5W

Tehát a nagy teljesítmények a magyar oldalon az "egyenértékű" izzóteljesítményt takarják.

Egyébként megnéztem sötétben kívülről a világítást, valószínűleg a legnagyobb gondom vele, hogy baloldalon nincs tolatólámpa, így 0 világítás van - gyakorlatilag ez az oldala sötét az autónak.
Valószínűleg, ha bekapcsolom a hátsó ködlámpát, akkor lehet látni is az autó mögött, csak ugye ez nem kapcsolható be az első ködlámpától függetlenül (a kapcsoló második állása a hátsó).
Ergo nem biztos, hogy sokat segít a tolatólámpa LED-esre cserélése, bár egy próbát éppen megérhet.

Azt hiszem, befejezem a téma "offolását"...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15647 Dátum: 2021.04.21 08:01:44 »
Külföldi webshopnál találtam egyértelműbb adatmegadásokat:

pl.
Color temperature:   6000K
Consumption:      8W - 10W
Equivalent:      40W incandescent
LED placement:      4 x 3 LEDs in sides - 4 LED in front
LEDs:         Cree, 16 x 5W

Tehát a nagy teljesítmények a magyar oldalon az "egyenértékű" izzóteljesítményt takarják.

Egyébként megnéztem sötétben kívülről a világítást, valószínűleg a legnagyobb gondom vele, hogy baloldalon nincs tolatólámpa, így 0 világítás van - gyakorlatilag ez az oldala sötét az autónak.
Valószínűleg, ha bekapcsolom a hátsó ködlámpát, akkor lehet látni is az autó mögött, csak ugye ez nem kapcsolható be az első ködlámpától függetlenül (a kapcsoló második állása a hátsó).
Ergo nem biztos, hogy sokat segít a tolatólámpa LED-esre cserélése, bár egy próbát éppen megérhet.

Azt hiszem, befejezem a téma "offolását"...
Anno a COV-ban kicseréltem ugyanilyen megfontolásból, nem igazán hozott áttörést. A led-est használtam, ha már megvettem, de igazán nem lett jobb, és ezt a fényerő adata sejtette is...
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15648 Dátum: 2021.04.21 08:46:57 »
Külföldi webshopnál találtam egyértelműbb adatmegadásokat:

pl.
Color temperature:   6000K
Consumption:      8W - 10W
Equivalent:      40W incandescent
LED placement:      4 x 3 LEDs in sides - 4 LED in front
LEDs:         Cree, 16 x 5W

Tehát a nagy teljesítmények a magyar oldalon az "egyenértékű" izzóteljesítményt takarják.

Egyébként megnéztem sötétben kívülről a világítást, valószínűleg a legnagyobb gondom vele, hogy baloldalon nincs tolatólámpa, így 0 világítás van - gyakorlatilag ez az oldala sötét az autónak.
Valószínűleg, ha bekapcsolom a hátsó ködlámpát, akkor lehet látni is az autó mögött, csak ugye ez nem kapcsolható be az első ködlámpától függetlenül (a kapcsoló második állása a hátsó).
Ergo nem biztos, hogy sokat segít a tolatólámpa LED-esre cserélése, bár egy próbát éppen megérhet.

Azt hiszem, befejezem a téma "offolását"...

Cserélj bal hátul lámpát, az nem illegal!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15649 Dátum: 2021.04.21 09:01:39 »
Nem hagyományos értelemben vett hiba, de adott egy T27-es Avensis.

Ugye az autónak egyetlen tolatólámpája van, amivel önmagában még nem lenne nagy gondom, viszont gyakorlatilag nem látni vele az autó mögött semmit.
Ha éjszaka, sötétben tolatok be az udvarba, egyszerűen nem látom, hol mennek a kerekek, állandóan a féket kell megnyomnom ahhoz, hogy némi fény is legyen az autó mögött - katasztrofálisan használhatatlan a tolatólámpája hagyományos értelemben vett "lámpa" célra...


Minden segítséget előre is köszönök.
Első körben én inkább az tolató lámpa fényforrását cserélném ki (valami normális LED-re). Egyszerűbb, olcsóbb, gyorsabb. Ha még így is kevés, akkor lépnék tovább plusz lámpa felszerelésével.

Az udvarra nem lehet világítást tenni?  :hmmmm:  Pl napelemes, LEDes, mozgás érzékelős (nem kell semmi kábelezés, felrakod és kész). Csak egy ötlet  :otlet:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15650 Dátum: 2021.04.21 10:36:42 »
Az udvarra nem lehet világítást tenni?  :hmmmm:  Pl napelemes, LEDes, mozgás érzékelős (nem kell semmi kábelezés, felrakod és kész). Csak egy ötlet  :otlet:
Hát nem olvastad a szakszerű választ? Íme:
Azután meg viszi az udvart pl.: a nagymamához, nagybácsiékhoz, tesóékhoz, barátokhoz, haverokhoz...?? vagy akárhova ahol sötétben tolatnia szükséges?
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15651 Dátum: 2021.04.21 10:50:18 »
Hát nem olvastad a szakszerű választ? Íme:
Szánom-bánom, de nem. De látom, nagyot nem vesztettem vele.
Egyébként meg ha valahova rendszeresen autóval tolat be valaki, ott meg kell oldani a világítást.  A nagyinál is. Nem a középkorban élünk.
Ha meg nagyon ritkán, akkor gondolom él ott még valaki, aki az ilyen ritka alkalmakkor ki tud menni segíteni pl egy zseblámpával.

33 éve vezetek, nagyon ritkán fordult elő , hogy tolatáskor nagyon hiányzott volna a díszkivilágítás. Valószínű szerencsés vagyok.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10250
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15652 Dátum: 2021.04.21 13:02:11 »
(...)
Egyébként meg ha valahova rendszeresen autóval tolat be valaki, ott meg kell oldani a világítást. (...)

Így van  :yes: , erre próbáltam rámutatni az előző oldalon ;)

Akkor egy nagy LED-es izzó bele és jól bevilágítani a beállót az udvarból :)

VaZso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15653 Dátum: 2021.04.21 15:05:22 »
Szánom-bánom, de nem. De látom, nagyot nem vesztettem vele.
Egyébként meg ha valahova rendszeresen autóval tolat be valaki, ott meg kell oldani a világítást.  A nagyinál is. Nem a középkorban élünk.
Ha meg nagyon ritkán, akkor gondolom él ott még valaki, aki az ilyen ritka alkalmakkor ki tud menni segíteni pl egy zseblámpával.

33 éve vezetek, nagyon ritkán fordult elő , hogy tolatáskor nagyon hiányzott volna a díszkivilágítás. Valószínű szerencsés vagyok.

Meg van oldva a világítás az udvarban a beállónál, de ettől még előfordul, hogy nem aktív (vihar miatti folyamatos kapcsolgatás miatti lekapcsolás, majd úgy marad, amíg nem kapcsolom vissza magam)...
Hátul meg előbb-utóbb fogok egyébként is világítást tenni, de a kritikus rész inkább az első.

Ettől függetlenül illene lennie az autón saját világításnak, ami a "semmi közepén" is képes teljesíteni a látás feltételeit, emiatt próbáltam olyan megoldást találni rá, ami az autó sajátja lehet, esztétikus, és lehetőleg szabályos is...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15654 Dátum: 2021.04.21 16:57:20 »
Meg van oldva a világítás az udvarban a beállónál, de ettől még előfordul, hogy nem aktív (vihar miatti folyamatos kapcsolgatás miatti lekapcsolás, majd úgy marad, amíg nem kapcsolom vissza magam)...
Hátul meg előbb-utóbb fogok egyébként is világítást tenni, de a kritikus rész inkább az első.

Ettől függetlenül illene lennie az autón saját világításnak, ami a "semmi közepén" is képes teljesíteni a látás feltételeit, emiatt próbáltam olyan megoldást találni rá, ami az autó sajátja lehet, esztétikus, és lehetőleg szabályos is...

Küzdelmesnek látszik a fenti hsz.-ből ítélve, hogy egy jól körülírt megoldás keresésben értelmes és univerzálisan használható ötletet meríts, ha a kánon csak egyet fúj! :yes:
Nem érzékelik, hogy a probléma a jármű hiátusa miatt áll fenn, és nem a parkolásra kiválasztott hely a probléma forrása.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10250
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15655 Dátum: 2021.04.21 17:00:48 »
Szerintem nem lesz szabályos, de:
http://4x4ledlights.eu/18w-os-6-ledes-munkalampa-tolatolampa-kiegeszito-lampa.html
Ha ez igaz, akkor 6db 3W-os LED, 18W, az 1,5A, kisüti a szemet sötétben.
Hátul keresni egy helyet neki, akár a lökhárító aljára egy lyukat fúrni és rácsavarni. Te látod. Sima kapcsolóval kapcsolni bentről, szükség esetén, de párhuzamba is lehet a gyárival.
Műszaki előtt meg legfeljebb levenni, bár nálam még műszakin soha senki nem nézett semmit index, féklámpa, tolatólámpa témakörben  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2021.04.21 17:02:21 írta vd1234 »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15656 Dátum: 2021.04.21 17:16:52 »
Olvass vissza egy kicsit, kapsz választ.

Na akkor talán tenmagad ha tennéd!


Van az udvarban világítás, amikor nincs lekapcsolva... mozgásérzékelős, de viharos időben a növényzet mozgása miatt folyton világít, ilyenkor általában le lesz kapcsolva és utána sokszor úgy marad.
A hátsó részre szeretnék még világítást tenni, de ez csak ezen az egy helyszínen segít, nem általános megoldás.

Alapvetően az autó képessége kellene legyen, hogy a saját feneke mögé világít, hogy biztonságosan lehessen vele közlekedni hátrafelé is, nem csak fényárban úszó városi utcákon - ilyen alapon előre sem kellene fényszórókat tenni... :S

Az összes féklámpa gyárilag LED-es benne egyébként.

Tudsz esetleg olyan LED-es lámpát ajánlani, ami alkalmas lehet a célra?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15657 Dátum: 2021.04.21 17:38:47 »
Nem önálló lámpára gondoltam fent, hanem arra, hogy az eredeti izzó helyett tudsz-e LED-eset ajánlani (írtad, hogy ilyet használsz).
Elég széles skálán lehet sokféle minőség ezekből, nem biztos, hogy egyszerű jót találni - emiatt kérdeztem.

Az autóm hátsó lámpáiban ilyenek vannak. Nem reflektorok, de lehet velük tolatni, nem vakon. A te autódban egy hasonló vagy nagyobb fényerejű+ a tolatókamerád nyújtotta előny elég lenne a biztonságos manőverekhez bárhol,  fényszegény környezetekben is.
Amióta megy a diskurzus a probléma körül, még magam is kedvet kaptam kicsit emelni a fényerejükön egy minőségi cserével. Azután tőlem építhet hordozható udvart a varjúkánon.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10250
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15658 Dátum: 2021.04.21 18:40:35 »
(...)
Amióta megy a diskurzus a probléma körül, még magam is kedvet kaptam kicsit emelni a fényerejükön egy minőségi cserével. (...)
7800-ért  :eek: Kiemelés a leírásából: "Ezen jármű-felszerelési cikk közúti forgalomban nem használható, kizárólag közút vagy közforgalom elől elzárt magánúton, vagy zárt pályás rendezvényen közlekedő járműre szerelhető fel!"
Jó lenne a szabályzásnak lépést tartani a korral, mert miért nem lehet legálisan beletenni egy nagyobb erejű fényforrást, ha az adott esetben csökkenti a közlekedőkre leselkedő veszélyeket?
Egyébként ha jól értelmezem, 30V-on lesz 300 lm a fényárama, 10V-nál még csak 50lm, 12-nél meg lehet interpolálni.
« Utoljára szerkesztve: 2021.04.21 18:42:42 írta vd1234 »

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15659 Dátum: 2021.04.21 19:55:45 »
https://photos.app.goo.gl/3tnCjrKUa77VJc1g8

a linken egy szétszedett t25 hátsólámpa van,nem gondolom,hogy a toyota javított a dolgon a t27-nél,a lényeg : műanyag a fényvisszaverő felület,felesleges nagy teljesítményű izzót rakni bele mert csak leégeti a foncsorozást...sajnos el kell fogadni,hogy ezek csak arra jók,hogy a mögöttünk jövő lássa,hogy tolatunk... :(