Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3735925 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

VaZso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15630 Dátum: 2021.04.19 15:32:47 »
Nem tudom a frankót, de úgy rémlik, hogy ahol a gyártó normál izzóval adta ki a járművet, oda nem szabályos LED-et tenni (nekem is van LED, nem azért), és itt a szabályosság is fontos szempont volt  :hmmmm: Szerintem szabályosan és szépen megoldani ezt művészet kategória.

Igen, elvileg az sem szabályos - bár ez is egy olyan dolog, amit meg lehet műszakilag jól és rosszul is csinálni (LED-es helyettesítés), más kérdés, hogy ettől függetlenül mennyire vaskalapos a rendszer...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15631 Dátum: 2021.04.19 17:06:31 »
Az nem merül fel, mint lehetőség, hogy tolatókamerát szerelj fel? Tudom, bonyolultabb és drágább, de akkor te is többet látsz (igen, sötétben is, mert infrás).
« Utoljára szerkesztve: 2021.04.19 17:08:25 írta music »
music     

VaZso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15632 Dátum: 2021.04.19 18:08:13 »
Az nem merül fel, mint lehetőség, hogy tolatókamerát szerelj fel? Tudom, bonyolultabb és drágább, de akkor te is többet látsz (igen, sötétben is, mert infrás).

Van az autóban tolatókamera.
...viszont eléggé szűk térkövön tolatok be, amiben van egy törés is, onnantól valamivel szélesebb, majd van egy újabb forduló - ezért is kellene látnom, hol van az autó feneke és az autó széle, hogy ne menjek le róla a virágágyásba...
A beálló miatt végig a térkő bal széléhez kell igazodnom (tolató lámpa a másik oldalon van), az első szakaszon talán 5-10 cm van kétoldalt.
Továbbá az autó szedán, így a hátsó lökhárító kilóg a csomagtér síkjából, valószínűleg ez sem segít a megvilágításon.

A tolatókamerája nem igazán alkalmas arra, hogy az autó szélét az út széléhez viszonyítani lehessen (nincs rajta semmiféle segédvonal).

További probléma a tolatókamerával, hogy az okos tervezők kétféle üzemmódot találtak ki:
- Nappali
- Éjszakai

Ezzel semmi gond, ugyanakkor a fényérzékelőt kispórolták, és azt találták jó ötletnek, hogy, ha bármilyen lámpa világít az autón (helyzetjelzőt is beleértve), akkor éjszaka van, ha nem világít lámpa, akkor viszont nappal.

Én viszont minden esetben tompítottal közlekedem (városban is, nem csak azon kívül), így fel kell állítsam a kijelző "éjszakai" üzemmódhoz tartozó fényerejét (különben tűző napon nem látni), ez viszont pont a beállásnál ebben a formában vakít (hiába sötét a háttér), szóval sakk-matt.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10248
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15633 Dátum: 2021.04.19 20:37:58 »
Akkor egy nagy LED-es izzó bele és jól bevilágítani a beállót az udvarból :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15634 Dátum: 2021.04.20 12:30:24 »
És arra nincs mód, hogy ne az autóra, hanem az udvarba szerelj fel egy fotocellás lámpát? Akkor nincs probléma a fényerővel, és az autó is átmegy a műszakin.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15635 Dátum: 2021.04.20 12:46:28 »
És arra nincs mód, hogy ne az autóra, hanem az udvarba szerelj fel egy fotocellás lámpát? Akkor nincs probléma a fényerővel, és az autó is átmegy a műszakin.

Azután meg viszi az udvart pl.: a nagymamához, nagybácsiékhoz, tesóékhoz, barátokhoz, haverokhoz...?? vagy akárhova ahol sötétben tolatnia szükséges?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15636 Dátum: 2021.04.20 12:53:07 »
Van az autóban tolatókamera.
...viszont eléggé szűk térkövön tolatok be, amiben van egy törés is, onnantól valamivel szélesebb, majd van egy újabb forduló - ezért is kellene látnom, hol van az autó feneke és az autó széle, hogy ne menjek le róla a virágágyásba...
A beálló miatt végig a térkő bal széléhez kell igazodnom (tolató lámpa a másik oldalon van), az első szakaszon talán 5-10 cm van kétoldalt.
Továbbá az autó szedán, így a hátsó lökhárító kilóg a csomagtér síkjából, valószínűleg ez sem segít a megvilágításon.

A tolatókamerája nem igazán alkalmas arra, hogy az autó szélét az út széléhez viszonyítani lehessen (nincs rajta semmiféle segédvonal). 

További probléma a tolatókamerával, hogy az okos tervezők kétféle üzemmódot találtak ki:
- Nappali
- Éjszakai

Ezzel semmi gond, ugyanakkor a fényérzékelőt kispórolták, és azt találták jó ötletnek, hogy, ha bármilyen lámpa világít az autón (helyzetjelzőt is beleértve), akkor éjszaka van, ha nem világít lámpa, akkor viszont nappal.

Én viszont minden esetben tompítottal közlekedem (városban is, nem csak azon kívül), így fel kell állítsam a kijelző "éjszakai" üzemmódhoz tartozó fényerejét (különben tűző napon nem látni), ez viszont pont a beállásnál ebben a formában vakít (hiába sötét a háttér), szóval sakk-matt.

Ne add fel! LED a tolatóba és jóidő! A tiéd 2010 évjáratú, akkor már szerelték a toyglikat led fényforrásokkal. Nem fog senkit sem zavarni az az egy, még meg sem nézik. Az enyém jóval öregebb a tiédnél, és led van mindenhol, ahova találtam a kereskedelemben, és nem dobták ki egyszer se, m vizsgáról, a nálam töltött eddigi 12 éve alatt! :yes: :yes: ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

VaZso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15637 Dátum: 2021.04.20 14:36:10 »
És arra nincs mód, hogy ne az autóra, hanem az udvarba szerelj fel egy fotocellás lámpát? Akkor nincs probléma a fényerővel, és az autó is átmegy a műszakin.

Van az udvarban világítás, amikor nincs lekapcsolva... mozgásérzékelős, de viharos időben a növényzet mozgása miatt folyton világít, ilyenkor általában le lesz kapcsolva és utána sokszor úgy marad.
A hátsó részre szeretnék még világítást tenni, de ez csak ezen az egy helyszínen segít, nem általános megoldás.

Alapvetően az autó képessége kellene legyen, hogy a saját feneke mögé világít, hogy biztonságosan lehessen vele közlekedni hátrafelé is, nem csak fényárban úszó városi utcákon - ilyen alapon előre sem kellene fényszórókat tenni... :S

Ne add fel! LED a tolatóba és jóidő! A tiéd 2010 évjáratú, akkor már szerelték a toyglikat led fényforrásokkal. Nem fog senkit sem zavarni az az egy, még meg sem nézik. Az enyém jóval öregebb a tiédnél, és led van mindenhol, ahova találtam a kereskedelemben, és nem dobták ki egyszer se, m vizsgáról, a nálam töltött eddigi 12 éve alatt! :yes: :yes: ;)

Az összes féklámpa gyárilag LED-es benne egyébként.

Tudsz esetleg olyan LED-es lámpát ajánlani, ami alkalmas lehet a célra?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15638 Dátum: 2021.04.20 14:45:36 »
Van az udvarban világítás, amikor nincs lekapcsolva... mozgásérzékelős, de viharos időben a növényzet mozgása miatt folyton világít, ilyenkor általában le lesz kapcsolva és utána sokszor úgy marad.
A hátsó részre szeretnék még világítást tenni, de ez csak ezen az egy helyszínen segít, nem általános megoldás.

Alapvetően az autó képessége kellene legyen, hogy a saját feneke mögé világít, hogy biztonságosan lehessen vele közlekedni hátrafelé is, nem csak fényárban úszó városi utcákon - ilyen alapon előre sem kellene fényszórókat tenni... :S

Az összes féklámpa gyárilag LED-es benne egyébként.

Tudsz esetleg olyan LED-es lámpát ajánlani, ami alkalmas lehet a célra?

Önálló lámpát nem ajánlanék, viszont ha mindenáron mindkét oldalra akarsz megvilágítást, akkor azt a lámpát kicserélném, angol gyártású autóból /ha volt illen toygli ave/ bontottra, amiben nincs tolatást segítő megvilágítás. Az enyém angol kiadás, /igaz Corolla / de mindkét oldali hátsó lámpában van tolatást segítő megvilágítás. Kicseréltem led-re a fényforrásokat. Prímán látok sötétben is, amikor úgy hozza a helyzet, és maradt az eredeti kontúr (nekem az is fontos volt).
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

VaZso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15639 Dátum: 2021.04.20 16:39:30 »
Önálló lámpát nem ajánlanék, viszont ha mindenáron mindkét oldalra akarsz megvilágítást, akkor azt a lámpát kicserélném, angol gyártású autóból /ha volt illen toygli ave/ bontottra, amiben nincs tolatást segítő megvilágítás. Az enyém angol kiadás, /igaz Corolla / de mindkét oldali hátsó lámpában van tolatást segítő megvilágítás. Kicseréltem led-re a fényforrásokat. Prímán látok sötétben is, amikor úgy hozza a helyzet, és maradt az eredeti kontúr (nekem az is fontos volt).

Nem önálló lámpára gondoltam fent, hanem arra, hogy az eredeti izzó helyett tudsz-e LED-eset ajánlani (írtad, hogy ilyet használsz).
Elég széles skálán lehet sokféle minőség ezekből, nem biztos, hogy egyszerű jót találni - emiatt kérdeztem.

Sárközi András

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15640 Dátum: 2021.04.20 16:47:20 »
Nem önálló lámpára gondoltam fent, hanem arra, hogy az eredeti izzó helyett tudsz-e LED-eset ajánlani (írtad, hogy ilyet használsz).
Elég széles skálán lehet sokféle minőség ezekből, nem biztos, hogy egyszerű jót találni - emiatt kérdeztem.
Xenon.hu-n nézd meg, én mindig őket keresem, ha világításról van szó....

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15641 Dátum: 2021.04.20 17:51:57 »
Azután meg viszi az udvart pl.: a nagymamához, nagybácsiékhoz, tesóékhoz, barátokhoz, haverokhoz...?? vagy akárhova ahol sötétben tolatnia szükséges?
Olvass vissza egy kicsit, kapsz választ.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15642 Dátum: 2021.04.20 17:56:04 »
Nem önálló lámpára gondoltam fent, hanem arra, hogy az eredeti izzó helyett tudsz-e LED-eset ajánlani (írtad, hogy ilyet használsz).
Elég széles skálán lehet sokféle minőség ezekből, nem biztos, hogy egyszerű jót találni - emiatt kérdeztem.
Nemcsak a minőségben nagy a szórás, hanem a fényerőben is. Jobbfajta webáruházak mindig odaírják a nem hagyományos izzó fényáram adatát. (Elvileg mindenkinek kötelező lenne ráírni.)
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15643 Dátum: 2021.04.20 19:09:38 »
quote author=VaZso link=topic=342.msg730879#msg730879 date=1618929570]
Nem önálló lámpára gondoltam fent, hanem arra, hogy az eredeti izzó helyett tudsz-e LED-eset ajánlani (írtad, hogy ilyet használsz).
Elég széles skálán lehet sokféle minőség ezekből, nem biztos, hogy egyszerű jót találni - emiatt kérdeztem.
[/quote]

Nekem még a 2009-es Homasita-ból vásároltak szógálnak a hátsó lámpákban, de Kalapos cartárs javaslatára már a high beem LED-eket a Delman Kft. tőlvásároltam. Viszonylag periférián helyezkedik el az üzlet, de Homasita több helyen elérhető.Ezeknél is érdemes szemezgetni a honlapon.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

VaZso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15644 Dátum: 2021.04.20 19:18:47 »
Xenon.hu-n nézd meg, én mindig őket keresem, ha világításról van szó....

Köszönöm.
Látni érdekesnek tűnő LED-eket, de viszonylag szegényes technikai információkat adnak meg.

Odáig eljutottam, hogy elvileg a saját könyve szerint "Egyoldali kivezetésű izzók (átlátszó)" típusú izzó van a tolatólámpa foglalatban, a táblázat szerint 21W teljesítményű.
Igazán leírhatták volna értelmes formában is, hogy ez mégis milyen foglalatot takar... egy "gépkönyv"-ben...
Ha jól sejtem, ez elvileg a P21W / BA15s foglalat kellene legyen...

Vannak furcsa adatokkal rendelkező LED-ek ebben az áruházban,pl. P21W foglalatú CREE LED-del, 150W teljesítményfelvétellel... ez utóbbit valahogy nem hiszem el.
https://xenon.hu/index.php?route=product/product&path=2&product_id=69
Ez 12V-on 12.5A lenne, 14V-on számolva pedig 10.7A, ehhez vezeték keresztmetszet is kellene és messze van a 21W-tól, továbbá ekkora felületen szerintem el sem tudná disszipálni a veszteséghőt.
Vajon milyen Watt lehet ez?

A CREE LED-s megoldás valószínűleg jó fajta termék lehet (nem is olcsó), de elbizonytalanítanak a megadott adatok...
Fényerőt néznék szívesen, felvett (elektromos) teljesítményt, és színhőmérsékletet...

Nemcsak a minőségben nagy a szórás, hanem a fényerőben is. Jobbfajta webáruházak mindig odaírják a nem hagyományos izzó fényáram adatát. (Elvileg mindenkinek kötelező lenne ráírni.)

Így van - fényerőben, színhőmérsékletben óriási különbségek lehetnek (UFO színtől a kellemes fehérig van minden).

Én viszont egyre bizonytalanabb vagyok, ahogy a megadott adataikat nézem...
Azt próbálnák szemléltetni, hány W-os hagyományos izzónak felel meg?
...mert ez a 150W egyébként hülyeség...