Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3709926 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Atesz82

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15585 Dátum: 2020.12.19 19:25:33 »
Hát nem vagyok benne biztos hogy eljutunk addig a pontig együtt az autóval, hogy kardánt kelljen cserélni. Nemrég hoztam el szervízből a kocsit, a "kardán wd40ezésen" kívül még cserélték a stab pálcákat, mert kopogott rossz úton. Most alig 200km után valami leszakadt elől és veri szét a dolgokat. Szóval most a legközelebbi benzinkúton várja, hogy felhívjam a kedves szervízt és kiabáljak kicsit. Nem hiszem hogy a sima 80-as tempójú országút használat tönkreteszi a kocsit, így úgy vélem valaki ott hibázott.

hiba: dub, dub, dub és 40 nél már eléggé remeg az autó, nagyon kis sebességnél oda vissza csapódik valami, nagyobbnál meg pörög és egy irányból csapódik valahova.

Szia!A legalsó kardàn cserèlhető.De irreàlisan sok az àra az autó èrtèkèhez kèpest.Ha talàlsz egy jó bontottat az mèg opció lehet.üdv

Atesz82

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15586 Dátum: 2020.12.28 13:13:13 »
bár nagy a csernd, de írom a fejleményeket.

Megemeltük ismerőssel, mutatja, hogy nincs bilincs a gumiharangnál és már kiszórta a zsírt, de azt is mondta hogy ez nem okozhatja a kotyogást
3. emelésnél megmozdult a kerék, dísztárcsa lekap, kézzel tudom csavarni a kerékanyákat. Ez volt a dub dub.

Hát nem vagyok benne biztos hogy eljutunk addig a pontig együtt az autóval, hogy kardánt kelljen cserélni. Nemrég hoztam el szervízből a kocsit, a "kardán wd40ezésen" kívül még cserélték a stab pálcákat, mert kopogott rossz úton. Most alig 200km után valami leszakadt elől és veri szét a dolgokat. Szóval most a legközelebbi benzinkúton várja, hogy felhívjam a kedves szervízt és kiabáljak kicsit. Nem hiszem hogy a sima 80-as tempójú országút használat tönkreteszi a kocsit, így úgy vélem valaki ott hibázott.

hiba: dub, dub, dub és 40 nél már eléggé remeg az autó, nagyon kis sebességnél oda vissza csapódik valami, nagyobbnál meg pörög és egy irányból csapódik valahova.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15587 Dátum: 2020.12.28 19:01:17 »
Szia!

Ez kemény  :eek:
Hogyan húzták meg az anyákat? Az előírt 103 Nm eddig gond nélkül működött nálam.

Azt javaslom, hogy mielőbb zárd le azt a porvédőt, és érdemes a zsírt is pótolni. Párszáz forint egy adag oda való zsír, és ha odafér, akkor kötegelő is elég rászorítani a helyére (ez Samarán és Marutin is működött anno). Persze jobb a fém bilincs.
Szétveri a zsírt, bemegy a víz meg a kosz, és hamar szétkopik a csukló  :surrender:

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15588 Dátum: 2020.12.30 20:11:52 »
Sziasztok!
Már rég voltam itt, de most újra a segítségeteket és a tapasztalataitokat kérem.
2004-es példányról van szó, amelynek a műszerfalborításával történik valami. Főleg felső, a szélvédőhöz közeli felület kezd kifehéredni, mintha a dér csípte volna meg, és ragad is.
Mi lehet ez, és hogyan tudom elhárítani illetve megakadályozni a továbbterjedést?
Valaki találkozott már ilyen jelenséggel?
Előre is köszönöm.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15589 Dátum: 2020.12.31 00:19:53 »
Nem járt a kocsi esetleg kézi mosóban, ahol a belsejét is ők takarították? Mert ilyenkor a nem jól megválasztott - és olcsó - ápolószereikkel tudnak ilyen elváltozásokat okozni.
Illetve sajnos vigyázni kell, mert rosszabb esetben a borítás el is tud kezdeni repedni is - és mindegy neki, van akinek az ajtókhoz közeli részen indult el a repedés (ott pedig azért napfény kevésbé éri a területet).

Én keresnék valami spéci ápolószert, és megpróbálnám azzal átkenni, hátha eltűnik ez a fehér folt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15590 Dátum: 2020.12.31 12:03:45 »
Nem járt a kocsi esetleg kézi mosóban, ahol a belsejét is ők takarították? Mert ilyenkor a nem jól megválasztott - és olcsó - ápolószereikkel tudnak ilyen elváltozásokat okozni.
Illetve sajnos vigyázni kell, mert rosszabb esetben a borítás el is tud kezdeni repedni is - és mindegy neki, van akinek az ajtókhoz közeli részen indult el a repedés (ott pedig azért napfény kevésbé éri a területet).

Én keresnék valami spéci ápolószert, és megpróbálnám azzal átkenni, hátha eltűnik ez a fehér folt.

Valóban volt belső takarításon, de hacsak nem a szer kipárolgása okozta az elváltozást, akkor nem lehet az, mert ahogy ezek áttörölték az biztosan nem ment ki a széléig, a jelenség pedig mm-re faltól-falig tart.
Az Asconámnak össze-vissza volt repedezve a műszerfala, de Toyota esetében ilyet nem láttam. Ezért itt nem a berepedezéstől félek, hanem a már sokszor, egyéb helyen lévő műanyagoknál előforduló ragacsos felszíni fellágyulástól.
A fehérség sem szép, de számomra ijesztőbb a ragadás.
Milyen spéci ápolószerre gondolsz?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15591 Dátum: 2020.12.31 15:47:49 »
Csak valamilyen márkás termékre, semmi különös. De még talán a bőrápoló sem ártana neki, bár biztosan van, aki ezt jobban tudja.
Mert gondolom a mosóban az ilyen 10-20L-es műanyag no name flakonos cuccokat fújják mindenhova, ahogy a törlőkendő minőségére (gondolom nem szarvasbőrt használnak) - és gyakori cseréjére sem adnak.  :whistling: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Atesz82

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15592 Dátum: 2021.01.01 23:55:10 »
Szia!

Ez kemény  :eek:
Hogyan húzták meg az anyákat? Az előírt 103 Nm eddig gond nélkül működött nálam.

Azt javaslom, hogy mielőbb zárd le azt a porvédőt, és érdemes a zsírt is pótolni. Párszáz forint egy adag oda való zsír, és ha odafér, akkor kötegelő is elég rászorítani a helyére (ez Samarán és Marutin is működött anno). Persze jobb a fém bilincs.
Szétveri a zsírt, bemegy a víz meg a kosz, és hamar szétkopik a csukló  :surrender:

fogalmam sincs, hogy húzták meg, arra tudok csak gondolni hogy többen dolgoztak rajta és mindegyik azt hitte a másik meghúzta.
nem vagyok benne biztos hogy nem szakadt el a gumiharang, így most a szervíz parkolójában várja hogy kinyissannak...

az anyákat meghúzta a közelben lévő gumisnál dolgozó srác, azt utána gurultam el a szervízbe.
« Utoljára szerkesztve: 2021.01.01 23:57:08 írta Atesz82 »

spapp

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15593 Dátum: 2021.01.05 16:44:47 »
Sziasztok!

Teóriákat, tapasztalati megosztásokat kérek tőletek a következő problémára:
A hűtőfolyadék szintje az "L"(low) jelzés alá süllyed 10 mm-el akárhányszor töltöm is utána. A szint az L - 10 mm alá nem süllyed akármennyit is megyek!
Ami biztos: nem hengerfejes. Nem látok szivárgást sehol. Hibakód nincs. A jármű normálisan működik.
Hová lesz a folyadék?




vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15594 Dátum: 2021.01.05 18:17:03 »
Szia!

Ebben az esetben gőzként távozik, legfeljebb ezt tudom elképzelni  :hmmmm:
Amúgy meg valahol a 10mm-es szint felett repedést a tartályon.

spapp

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15595 Dátum: 2021.01.05 18:38:38 »
Köszönöm a tippet. Tervbe veszem a tartályvizsgálati küldetést.

Atesz82

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15596 Dátum: 2021.01.10 18:07:12 »
Jól mondták előttem, kiegyenlítő tartályon lesz egy kicsi repedés, nekem is volt ilyen a felső saroknál volt a "lyuk", nem folyt ki, csak a gőz távozott. Másik hasonló lehetőség, hogy a kiegyenlítő tartályon lévő szelep nem bírja a normál üzemi nyomást és az ereszti ki. Arra ügyelj, hogy ha hosszú ideje volt így akkor a javítással/cserével utána nagyobb lesz a nyomás bent, mint előtte és ha bármi el van fáradva a hűtőrendszerben akkor bezony ott szivárgás lesz.

Sziasztok!

Teóriákat, tapasztalati megosztásokat kérek tőletek a következő problémára:
A hűtőfolyadék szintje az "L"(low) jelzés alá süllyed 10 mm-el akárhányszor töltöm is utána. A szint az L - 10 mm alá nem süllyed akármennyit is megyek!
Ami biztos: nem hengerfejes. Nem látok szivárgást sehol. Hibakód nincs. A jármű normálisan működik.
Hová lesz a folyadék?

spapp

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15597 Dátum: 2021.01.11 14:19:57 »
Találtam szivárgást 😟
A hűtőradátor alján valahol.
Viszont az említett szintnél lejjebb nem csökkent a folyadék mennyiség. Így még viszont az összesnek el kellett volna szivárognia. Rejtélyes...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15598 Dátum: 2021.01.11 16:51:19 »
Találtam szivárgást 😟
A hűtőradátor alján valahol.
Viszont az említett szintnél lejjebb nem csökkent a folyadék mennyiség. Így még viszont az összesnek el kellett volna szivárognia. Rejtélyes...

Nincsenek hűtőfolyadékszínű nyomok az oldalán, amik mutatnák a forrást?
Egyébként ha szivárog, akkor mindenképpen meg kellene csinálni, vagy cserélni.

hawkins

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15599 Dátum: 2021.01.27 09:48:52 »
Sziasztok!

Egy 2005-ös AVENSIS D-4D-m van és a problémám a következtő:

A fogyasztásmérő computer megkergült, ha tövig nyomom a gázt, 0 litert mutat, ha meg elveszem, akkor 44 litert. Mi lehet a gond?