Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3738879 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15405 Dátum: 2020.01.20 19:16:00 »
Sziasztok, megvan az ok a vízfogyasztásra. Termosztátház tömítést és már akkor vízpumpát is cserélni kell. Nem tudja valaki h milyen vízpumpa van a toyotákban? Ki a beszállító?
Köszi

Aisin

toyoave04

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15406 Dátum: 2020.01.20 19:19:30 »

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15407 Dátum: 2020.01.22 23:14:15 »
Sziasztok! Tavaly októberben vettem egy 2004-es, 1.8-as benzines Avensis kombit, manuális váltóval. Hollandiából jött, (állítólag) 218000 km-rel, én vagyok az első itthoni tulaj. Vásárlás után olaj, fékbetét, kopó-fogyó apróságok cseréje megvolt, azóta járok vele, szépen teszi a dolgát. Mivel a kuplung nagyon lent fogott, és kemény is volt, gondoltam csere érett, most januárban kicseréltettem azt is. A kuplung puha lett, de ugyanúgy lent fog, vagy inkább még rosszabb lett, teljesen bele kell nyomnom a padlóba, hogy kiemeljen. Mondtam a szerelőnek, hogy állítson rajta. Azt mondta, nem lehet, ez hidraulikus, ilyen. Ez tényleg így van, vagy van valami megoldás? (Azon kívül, hogy kivágok egy kockát a szőnyegből, hogy mélyebbre nyomhassam...)
Ha lent fog a kuplung, akkor új a tárcsa, ha magasan, akkor kopott.  :yes:

fzsolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15408 Dátum: 2020.01.22 23:29:48 »
Ha lent fog a kuplung, akkor új a tárcsa, ha magasan, akkor kopott.  :yes:

Köszi a választ! Igen, ezt mondta ma a szerelőm is. De én azt szeretném, ha középen fogna. Vagy legalább ne a padlószöszök magasságában  :wacko:
Tényleg nincs semmi állítási lehetőség?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15409 Dátum: 2020.01.23 04:48:38 »
Köszi a választ! Igen, ezt mondta ma a szerelőm is. De én azt szeretném, ha középen fogna. Vagy legalább ne a padlószöszök magasságában  :wacko:
Tényleg nincs semmi állítási lehetőség?

A pedál holtjátékot megmértétek?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10250
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15410 Dátum: 2020.01.23 06:01:37 »
Köszi a választ! Igen, ezt mondta ma a szerelőm is. De én azt szeretném, ha középen fogna. Vagy legalább ne a padlószöszök magasságában  :wacko:
Tényleg nincs semmi állítási lehetőség?

A kuplungpedál szárán levő munkahenger nyomórúd hosszát lehet állítani (gondolom, mert Carinán lehet és valószínűleg a tiéd is hidraulikusan mehet), azzal nagyban javítható a helyzet.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15411 Dátum: 2020.01.23 08:23:18 »
Sziasztok! Tavaly októberben vettem egy 2004-es, 1.8-as benzines Avensis kombit, manuális váltóval. Hollandiából jött, (állítólag) 218000 km-rel, én vagyok az első itthoni tulaj. Vásárlás után olaj, fékbetét, kopó-fogyó apróságok cseréje megvolt, azóta járok vele, szépen teszi a dolgát. Mivel a kuplung nagyon lent fogott, és kemény is volt, gondoltam csere érett, most januárban kicseréltettem azt is. A kuplung puha lett, de ugyanúgy lent fog, vagy inkább még rosszabb lett, teljesen bele kell nyomnom a padlóba, hogy kiemeljen. Mondtam a szerelőnek, hogy állítson rajta. Azt mondta, nem lehet, ez hidraulikus, ilyen. Ez tényleg így van, vagy van valami megoldás? (Azon kívül, hogy kivágok egy kockát a szőnyegből, hogy mélyebbre nyomhassam...)
Ahány Toyotát eddig vezettem, mindnek tökig ki kellett nyomni a kuplungját a megfelelő érzetű váltáshoz. Ami nagyon fontos az az, hogy a kuplung pedál alatt mindig csak egyetlen szőnyeg legyen!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15412 Dátum: 2020.01.23 10:18:50 »
Ha lent fog a kuplung, akkor új a tárcsa, ha magasan, akkor kopott.  :yes:
Vadiúj autónál is fent fogott - azóta is ott.  :hmmmm:

Don Sniper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15413 Dátum: 2020.01.23 16:47:38 »
Sajnos utolérte az enyészet a fényszóróimat (2006-os Avensis) és a jó H7-es izzók ellenére elég hervatagon világítanak.
Azt a tippet kaptam, hogy újítassam fel a fényszórók foncsorozását mert ezeknek még mindig jobb lesz így a vetítési képe, mint a boltban kapható utángyártottaké (Depo, Tyc)

Valaki tud esteleg megbízható céget ajánlani aki korrekt minőségben és árban elvégzi a felújítást?
Köszi előre is!

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15414 Dátum: 2020.01.25 07:42:02 »
Vadiúj autónál is fent fogott - azóta is ott.  :hmmmm:
Akkor neked használtat tett bele a toyotagyár. Vidd vissza! :D

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15415 Dátum: 2020.01.25 07:49:00 »
Sajnos utolérte az enyészet a fényszóróimat (2006-os Avensis) és a jó H7-es izzók ellenére elég hervatagon világítanak.
Azt a tippet kaptam, hogy újítassam fel a fényszórók foncsorozását mert ezeknek még mindig jobb lesz így a vetítési képe, mint a boltban kapható utángyártottaké (Depo, Tyc)

Valaki tud esteleg megbízható céget ajánlani aki korrekt minőségben és árban elvégzi a felújítást?
Köszi előre is!
Új: 15-20ezer/db ebay... :whistling:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15416 Dátum: 2020.01.25 09:16:50 »
Akkor neked használtat tett bele a toyotagyár. Vidd vissza! :D
Nagyon jó használtat, még mindig jó [emoji23]

Tapatalkkal küldve


orban istvan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15417 Dátum: 2020.01.26 13:15:31 »
Sziasztok, segitsegeteket szeretnem kerni egy ugyben . t25 avensis 2005 - os dizel , kigyujtotta a check lampat szervizben azt mondtak hogy EGR szelep , megjavitottak . Ujra kigyujtotta az lampat ujra EGR szelep hibat adott ki , szelepet csereltem es ujra kigyujtotta a lampat . Elvittem markaszervizbe kipucoltak a szivotorkot a turbon is javitottak valamit ezek utan ujra kigyult a lampa . Erre azt mondtak hogy az EGR szelep hol mukodik hol nem ezert tettek bele meg 1 EGR szelepet de ezek utan is kigyult a lampa . A lampat olyankor szokta kigyujtani miutan meg van kergetve kb. 4000 f/p es utana normalisan van jaratva . Mar a markaszervizben is tanacstalanok . Elore is koszonom a valaszotokat ! ( eg a check lampa de az auto jol megy nem veszit az erobol )

Blo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15418 Dátum: 2020.01.26 16:25:13 »
Sziasztok!

Futómű gondjaim vannak egy 2008-as T25 1.8-assal.
Az autó nagy sebességnél jobbra húz. Egy futómű beállítás után sem változott a helyzet ráadásul a mért paraméterek is romlottak:
Utánfutás: bal 4°35' jobb 3°30' (gyári érték 1°55' - 3°25')
Terpesztés: bal 12°33' jobb 24°50' (gyári érték 11°11' - 12°41')

Lehet ezeket állítani? Elég nagyok az eltérések a két oldal között és a gyári értéktől is.
Esetleg csak alaktrész cserével orvosolhatóak? Hiába próbáltam utánaolvasni semmi konkrétat nem találtam (itt a fórumon sem) és nem tudom, hogy merre induljak. Az a minimum, hogy visszaviszem, fussanak neki még egyszer, de nem igazán bízom benne, hogy van elég tudása az adott szervíznek, ha volt képük kiadni így az autót.
Szóval ha van valakinek tapasztalata, kérem ossza meg velem.

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15419 Dátum: 2020.01.26 18:06:59 »
Sziasztok!

Futómű gondjaim vannak egy 2008-as T25 1.8-assal.
Az autó nagy sebességnél jobbra húz. Egy futómű beállítás után sem változott a helyzet ráadásul a mért paraméterek is romlottak:
Utánfutás: bal 4°35' jobb 3°30' (gyári érték 1°55' - 3°25')
Terpesztés: bal 12°33' jobb 24°50' (gyári érték 11°11' - 12°41')

Lehet ezeket állítani? Elég nagyok az eltérések a két oldal között és a gyári értéktől is.
Esetleg csak alaktrész cserével orvosolhatóak? Hiába próbáltam utánaolvasni semmi konkrétat nem találtam (itt a fórumon sem) és nem tudom, hogy merre induljak. Az a minimum, hogy visszaviszem, fussanak neki még egyszer, de nem igazán bízom benne, hogy van elég tudása az adott szervíznek, ha volt képük kiadni így az autót.
Szóval ha van valakinek tapasztalata, kérem ossza meg velem.

igazából pont az a baj, hogy mindent lehetne állítani, de mivel sokáig nem kell hozzányúlni, mire kéne, jól összegyógyul minden, van tűrés amibe, ha még belefér, akkor nem nyúlnak hozzá, de sokszor életszerűbb, hogy azért nem nyúlnak hozzá, mert nagyon macerás lenne egy berohadt csavart egy kicsit arrébb mozdítani..
és a legdurvább, hogy igazuk is van, mert ha elkezdi bolygatni a csavart, lehet beletörik, és hirtelen nem csak egy futómű beállítás költségével nézel szembe, hanem egy pár drága futómű alkatrész árával is, de ezekről jobb helyeken tájékoztatják az ügyfelet, aki majd eldönti, hogy megéri-e a felárat..
illetve még mindig elmehetsz egy másik futóműveshez, aki már látott avensist és tudja, hogy mit hogy kell állítani..  ;)