Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710639 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15300 Dátum: 2019.08.18 13:08:20 »
Én is Navilex-Zolit tudom ajánlani, mert itthon nagyon kevés autó lett Navival értékesítve, szóval az itthoni kereskedők, szervizesek nem biztos, hogy a helyzet magaslatán fognak állni. Hogy egyre több Navis autó bukkan fel pedig annak tudható, hogy keresett típus az Avensis, ezért jön belőle annyi Németből és Ausztriából, ahol természetesen - és már akkoriban is használható extra volt a Navi. Mo térkép esetében ha ez még a CD-s verzió, akkor nagy lefedettségre nem is lehet számítani, illetve hamarosan ezen CD-k DVD-k gyári frissítése is véglegesen abba fog maradni, jobb erre is lassan felkészülni.  :szemez: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15301 Dátum: 2019.08.18 15:01:59 »
Régebben vki a fórumról az E12 fejegységét Panasonic szervizben tudta megcsináltatni.

Toyota2008

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15302 Dátum: 2019.08.20 20:14:02 »
Sziasztok

Ma a rádió egyik pillanatról a másikra beindult es újra csinál mindent sajnos a navi meg nem működik de lehet h megoldódik az is magatol koszonom a segítséget nektek

Gby

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15303 Dátum: 2019.08.23 12:27:26 »
Sziasztok, egy kis segítséget kérnék!

Vásároltam (külföldről látatlanul....tudom ez az én bajom ) egy 2005 ös Avensist -1.8 vvti  1ZZU a motorkód.  azt mondta a "remek" szerelő hogy jó lesz az autó, ők hozták be külföldről....
Sajnos nagyon mellé sikerült nyúlni, teljes motorfelújítás lett a vége olajfogyasztás miatt...
hengerfej, dugattyú, hónolás...vezérlészett ... minden, minden
Lenne párkérdésem, ha megtudnátok válaszolni.

1. A szerelő 10w40 es olajat tett a bejáratáshoz, a felújítás után ez megfelelő-e? (a gyári 5w-s)
2. Hány km ert kell bejáratnia felújítás után az autót?
3. A felújított motor hosszabb állás után 1 másodpercig csörög /szerintem a lánc lehet/  (pl egy nap állás után biztosan). Ez rendben van-e így? A szerelő azt mondta hogy ez így jó. Ebben kételkedem azért- mert ez egy "új" motor lett, tehát nem kellene csörögnie.
4. A katalizátor elégtelen működés hibakódját is kiírja az autó. az a felújítás következménye?
5. A kuplung fel lett újítva, (én cserét kértem a szerelő azt mondta hogy nem kell mert )de kő kemény maradt, és eltűnt a csúsztatási lehetőség, vagy fog vagy nem... ha a szerelő azt mondta hogy jó a kuplung, akkor miért kellett a ferodolozás?
6. Szerintem továbbra is eszi az olajat az autót, fogyott az olaj a bejáratás alatt ezt hogyan lehet ellenőrizni?

A lényeg hogy jó pénzt kifizettem érte és szerintem nem jó az autó. Szegedi vagyok a környéken hova lehetne elvinni ahol normális a szerelő, és jól megcsinálják az autót

Videót is készítettem:


Előre is köszönöm a szakértő választ!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15304 Dátum: 2019.08.23 15:54:12 »
Az olajat cseréld le 5w30-ra (amit leengedtél, azt borítsd a szerelő fejére! ).
Cserélj olajszűrőt is, valószínű a láncsörgés is  megoldódik (gyári Toyota vagy MAN).

Tapatalkkal küldve

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15305 Dátum: 2019.08.23 20:02:10 »
Sziasztok, egy kis segítséget kérnék!

Vásároltam (külföldről látatlanul....tudom ez az én bajom ) egy 2005 ös Avensist -1.8 vvti  1ZZU a motorkód.  azt mondta a "remek" szerelő hogy jó lesz az autó, ők hozták be külföldről....
Sajnos nagyon mellé sikerült nyúlni, teljes motorfelújítás lett a vége olajfogyasztás miatt...
hengerfej, dugattyú, hónolás...vezérlészett ... minden, minden
Lenne párkérdésem, ha megtudnátok válaszolni.

1. A szerelő 10w40 es olajat tett a bejáratáshoz, a felújítás után ez megfelelő-e? (a gyári 5w-s)
2. Hány km ert kell bejáratnia felújítás után az autót?
3. A felújított motor hosszabb állás után 1 másodpercig csörög /szerintem a lánc lehet/  (pl egy nap állás után biztosan). Ez rendben van-e így? A szerelő azt mondta hogy ez így jó. Ebben kételkedem azért- mert ez egy "új" motor lett, tehát nem kellene csörögnie.
4. A katalizátor elégtelen működés hibakódját is kiírja az autó. az a felújítás következménye?
5. A kuplung fel lett újítva, (én cserét kértem a szerelő azt mondta hogy nem kell mert )de kő kemény maradt, és eltűnt a csúsztatási lehetőség, vagy fog vagy nem... ha a szerelő azt mondta hogy jó a kuplung, akkor miért kellett a ferodolozás?
6. Szerintem továbbra is eszi az olajat az autót, fogyott az olaj a bejáratás alatt ezt hogyan lehet ellenőrizni?

A lényeg hogy jó pénzt kifizettem érte és szerintem nem jó az autó. Szegedi vagyok a környéken hova lehetne elvinni ahol normális a szerelő, és jól megcsinálják az autót

Videót is készítettem:


Előre is köszönöm a szakértő választ!
3. Láncfeszítő patron biztosan ki lett cserélve?
4. P0420? Hátsó lambdaszondánál szondakiemelő rakható fel, ha a kipuffgáz összetétel egyébként határértékeken belül van.
5. Ha hibásnak érzed akkor élj a garanciális igényeddel. Itt a fórumon a csere a megszokott.
6. 5W30-at tegyél bele és nézd meg, hogy fogyasztja-e. Ha igen, akkor élj a garanciális jogaiddal a motorfelújítást illetően.

Szerintem ne ragaszkodj mindenáron Szegedhez, ha eredményt vársz. ToyoTeamGarage ami kell neked, de hasonló szituban amikor vittek hozzájuk autót, akkor mondták, hogy nem szívesen nyúlnak hozzá másik szerelő után. Aki rögtön hozzájuk ment az eddig mindig boldogan távozott, tényleg rendbetett autóval. A javítást szabad tudni, hogy ki/hol csinálta neked?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15306 Dátum: 2019.08.25 22:11:01 »
Én még a kiskőrösi srácokat tudom ajánlani - attól függ merre laksz és mi esik útba - nem egy ilyen mások által már szétgányolt motort tettek rendbe.
Nincs honlapjuk, mert nem szorulnak reklámra, van bőven ügyfelük.  ;)
Toyo-Tech Autószervíz, ha kell tudok tel számot adni.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

hawkins

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15307 Dátum: 2019.09.02 10:22:24 »
Sziasztok!
Egy 2005-ös Avensis T25 2.2 d-4d tulandonosa vagyok és az alábbi problémám van: a hűtő-fűtő ventillátor nem működik, klíma mellett megfulladok a melegben. Néztem a biztosítékokat, de nem tudom, merre lehet. Nem tudjátok, hogy hol található? Vagy más baj lehet?
Köszi a választ előre is!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15308 Dátum: 2019.09.02 11:41:58 »
Sziasztok!
Egy 2005-ös Avensis T25 2.2 d-4d tulandonosa vagyok és az alábbi problémám van: a hűtő-fűtő ventillátor nem működik, klíma mellett megfulladok a melegben. Néztem a biztosítékokat, de nem tudom, merre lehet. Nem tudjátok, hogy hol található? Vagy más baj lehet?
Köszi a választ előre is!
Bal térdnél vannak a biztosítékok és a motortérben. A más baj lehet a ventilátor kimúlása, vagy az airmix motorok valamelyikének hibája. Ha a ventillátor felpörög, de levegő nem jön, akkor airmix szervók egyike múlt ki.

hawkins

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15309 Dátum: 2019.09.02 12:39:01 »
Akkor valószínű a ventillátor kimúlása, mert adott már ki ütemes, fura, szakaszos hangokat. Ventillátort érdemes újat venni (nagy különbség van árban az új és a bontott között)?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15310 Dátum: 2019.09.02 12:46:17 »
Akkor valószínű a ventillátor kimúlása, mert adott már ki ütemes, fura, szakaszos hangokat. Ventillátort érdemes újat venni (nagy különbség van árban az új és a bontott között)?
Autóvillamosságis felkeresése javallott, mert itt összesen 4 féle probléma lehet. A szaki meg fogja mondani mi a baj és meg is fogja oldani. Van 3 airmix motor és a venti. Az airmix darabja 100.000 ft, bontva 40.000 körül van. Viszont lehet, hogy 2 munkaórában megcsinálják neked, mert pl. csak a csigát kell az egyik airmix-ben visszarögzíteni a tengelyre és megvagy 15k HUF pénzből. Itt a fórumon eltippelgetni lehet, de azzal nem leszel előrébb. ;)

hawkins

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15311 Dátum: 2019.09.02 14:59:01 »
Köszönöm a segítséget, így teszek!  :winkiss:

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15312 Dátum: 2019.09.03 15:11:11 »
Autóvillamosságis felkeresése javallott, mert itt összesen 4 féle probléma lehet. A szaki meg fogja mondani mi a baj és meg is fogja oldani. Van 3 airmix motor és a venti. Az airmix darabja 100.000 ft, bontva 40.000 körül van. Viszont lehet, hogy 2 munkaórában megcsinálják neked, mert pl. csak a csigát kell az egyik airmix-ben visszarögzíteni a tengelyre és megvagy 15k HUF pénzből. Itt a fórumon eltippelgetni lehet, de azzal nem leszel előrébb. ;)

Azért egy kereplő, majd aztán teljesen elnémuló ventilátor esetén nem feltétlenül az airmix motorok lesznek ludasok, még ha ez tipikus nyűgje is a T25-nek. Nézesse meg a user ventit villamos oldalon, majd mechanikailag, utána lehet továbblépni. 

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15313 Dátum: 2019.09.03 16:10:45 »
Azért egy kereplő, majd aztán teljesen elnémuló ventilátor esetén nem feltétlenül az airmix motorok lesznek ludasok, még ha ez tipikus nyűgje is a T25-nek. Nézesse meg a user ventit villamos oldalon, majd mechanikailag, utána lehet továbblépni.
Korábban volt aki a gázpedál feletti airmix klattyogására mondta, hogy kerreg, így arra hogy ki minek hív egy hangot, nehéz objektíven alapozni. Autóvillamossági szerelő nyilván megnézi azt is. Ha feltekered, de nem zúg fel a műszerfalban a venti, akkor egyértelmű, hogy merrefelé kell nézelődni.

Gby

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15314 Dátum: 2019.09.10 15:04:04 »
Sziasztok a zörgéses téma vége a következő lett:

A felújított kuplung  annyira kemény maradt csak hosszútávfutóknak erőnléti edzés céljából ajánlom, és szaggat, lefullad az autó induláskor.... Természetesen visszavittem a szerelőhöz, ő is lefulladt vele... de azt mondta hogy ez jó..  :no: meg hogy lehet vele váltan... mondtam neki hogy fáj a talpam és térdem is ha használom... erre mutatta a rom 25 éves audiját hogy annak is ilyen a kuplungja és semmi baja...

A motor természetesen továbbra is zörög indításkor, a szerelő bevallotta, hogy nem a lánc zörög hanem más, és nem volt szerszáma hozzá,  és így nem tudom hogy jó lett-e felújítás... szinte biztos hogy jó :)
 
A motor felújításra megkérdeztem hogy nyomáspróba volt-e? mondta hogy nem mert nincs szerszámja hozzá... (ehhez sem)


A kókány "szerelő" (G. Atti) természetesen elhajtott... hogy nem csinálja meg, azt amit meg kellett volna csinálnia... és nem ellenőrzi le a munkát  sem...
Ezen a ponton búcsúztam el tőle és a pénzemtől is  :censored:

Elvittem egy másik szervizbe is ott mondták hogy fakkor áradjak vissza oda ahol "szerelték" az autót hiszen van rá garancia...

Írtam az ajánlott TOYOTA szerelőnek /köszönet érte/ és hívtam is őket,  nagyon-nagyon korrektek és segítőkészek voltak, ajánlom mindenkinek, de mivel a hibák javítását újbóli szereléssel lehetne csak korrektül megoldani (gyári alkatrészekkel), erre mágegyszer se pénzem, se időm se energiám nincs... minden elfogyott :)

A Tanulság mégis pozitív bennem, mivel sokat tanultam, sok tanulópénzért, és rengeteg időmért, és legközelebb már ne tudnak átverni (ilyen könnyen biztosan nem) a kóklerek (G. Atti és  F. Roli) és a hozzá hasonló csalók!

Köszönöm a segítséget, jó autózást!