Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3739364 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

simonzo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15255 Dátum: 2019.06.13 18:31:21 »
Köszi!De hol a megbízható hely?Már rengeteg szerelőben csalódtam...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15256 Dátum: 2019.06.13 22:12:41 »
Köszi!De hol a megbízható hely?Már rengeteg szerelőben csalódtam...
https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1323.0

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15257 Dátum: 2019.06.14 08:54:21 »
TTG esetében FB-on olvastam Szutitól, hogy igen, nem ők a legolcsóbbak, de a szakértelmet azt meg kell fizetni.
Lehet ez is jó, ha pedig van hozzá garancia, és teszem azt az udvaron is látni szép számmal értékes(ebb) autókat, akkor más tulaj is már rájuk bízta a kedvencét, amit szintén jó jel lehet.

És persze ha a csere mellett döntesz náluk, remélhetőleg a féltengellyel nem lesz több hiba, azaz nem is fog szóba kerülni, hogy ők harmadáron is elvégezték ua a munkát, és mivel még tartós is lesz, nem kell többet hozzányúlni.  ;)

Ha kellemesek lesznek a tapasztalataid, akkor lehet én is náluk fogok kikötni a végén.  ;)
Ha nagyságrendileg közel egyforma lenne az ár, nem kétséges, hogy TTG, de a harmad ár azért már elgondolkodtató.
Viszont bármennyire is kedvezőbb ez az ár, nem lenne jó úgy járni vele, mint Te a szervószivattyúval. :( Akkor, ha el nem felejtem, hazafelé arra fordulok és belesek az udvarra.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2019.06.14 08:56:06 írta kugyu21 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15258 Dátum: 2019.06.14 09:31:48 »
Én megszívtam, az biztos...  :censored:
De a békéscsabai szerelőt, a maga kis házi sufni és koszos szervizállásával nem igazán nevezném szerviznek, "szak"szerviznek meg pláne nem...  :innocent: :hmmmm: ;)

Illetve lehet valóban ért az 1.6 és 1.8-as motorokhoz, de ne rajtam és a 2.4-esen kísérletezgessen, mert elég sokat szívtam miatta.  :no: :nono:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15259 Dátum: 2019.06.16 18:30:25 »
Pénteken megvolt  a visszahívásos utas oldali légzsák csere a Toyota Mayer Budakeszi helyőrségben. 1 óra. Amit Silent írt, arról nem tudtak. (légzsák vez.comp. csere)
Avensis 1.8 / 2007

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15260 Dátum: 2019.06.16 21:07:48 »
Most megnéztem a levelet, amit küldtek.  :hmmmm:
Nem szerepel benne melyik oldali légzsákról van szó, csak hogy a srs légzsákrendszer központi egységének az áramköre alkalmas lehet rövidzárlat keletkezésére.
Néhány esetben az övfeszítők megfeszülhetnek, a légzsák visszajelző lámpája felvillanhat, és a légzsák rendszer indokolatlanul működésbe léphet.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15261 Dátum: 2019.06.16 21:09:59 »
Ha nagyságrendileg közel egyforma lenne az ár, nem kétséges, hogy TTG, de a harmad ár azért már elgondolkodtató.
Ha az általam írt árhoz hasonlítod, akkor vedd figyelembe, hogy nekem kattogott, tehát sokkal több dolgot kellett rajta cserélni mint pusztán a féltengelyt.


Pénteken megvolt  a visszahívásos utas oldali légzsák csere a Toyota Mayer Budakeszi helyőrségben. 1 óra. Amit Silent írt, arról nem tudtak. (légzsák vez.comp. csere)
Itt a hír egy random oldalról.
Ide üsd be az alvázszámodat, kiírja ha van recall a kocsidra.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15262 Dátum: 2019.06.16 21:16:57 »
Most megnéztem a levelet, amit küldtek.  :hmmmm:
Nem szerepel benne melyik oldali légzsákról van szó, csak hogy a srs légzsákrendszer központi egységének az áramköre alkalmas lehet rövidzárlat keletkezésére.
Néhány esetben az övfeszítők megfeszülhetnek, a légzsák visszajelző lámpája felvillanhat, és a légzsák rendszer indokolatlanul működésbe léphet.
Nem légzsákot cserélnek. Van egy központi board (lényegében egy kiértékelő számítógép), ami baleset esetén az impact szenzoroktól érkező jeleket kiértékeli és eldönti, hogy a 9 légzsákból melyeket explodálja. Az USA közlekedési hatósága a saját vizsgálatai alapján lehetségesnek tartja, hogy 8 haláleset azért következett be, mert a légzsákvezérlő nem a helyzetnek megfelelően értékelte ki a jeleket és emiatt nem nyitott légzsákot amikor pedig kellett volna.
Érdekesség: Az előző recall esetében az terjedt el, hogy utasoldali légzsák csere törtnik, pedig valójában csak a pirotechnikai indítópatront cserélték, a légzsákhoz nem nyúltak.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15263 Dátum: 2019.06.16 21:17:27 »
Ide üsd be az alvázszámodat, kiírja ha van recall a kocsidra.

Nálam csak a visszahívás ténye látszik, de hogy mire pontosan, az nem:

VIN:SB1BP****
Year:2005
Model:Avensis
Engine:2.4L petrol Direct Injection
Transmission:Automatic Transmission
We have identified that your Toyota is subject to a voluntary customer service campaign or outstanding safety recall.

This can be rectified at no cost.

If you require any further information or wish to make an appointment, please contact your local Toyota Dealer.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15264 Dátum: 2019.06.17 08:30:31 »
Ha az általam írt árhoz hasonlítod, akkor vedd figyelembe, hogy nekem kattogott, tehát sokkal több dolgot kellett rajta cserélni mint pusztán a féltengelyt.
Beszéltem velük, elmondtam miről lene szó (még azt is megkérdeztem ők tudnak-e valami mérőszámot, paramétert, ami alapján detektálni lehet, hogy szükséges-e a csere), és sajnos nekem is a 110k árat mondták.  :(

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15265 Dátum: 2019.06.17 08:33:47 »
Nem légzsákot cserélnek. Van egy központi board (lényegében egy kiértékelő számítógép), ami baleset esetén az impact szenzoroktól érkező jeleket kiértékeli és eldönti, hogy a 9 légzsákból melyeket explodálja. Az USA közlekedési hatósága a saját vizsgálatai alapján lehetségesnek tartja, hogy 8 haláleset azért következett be, mert a légzsákvezérlő nem a helyzetnek megfelelően értékelte ki a jeleket és emiatt nem nyitott légzsákot amikor pedig kellett volna.
Érdekesség: Az előző recall esetében az terjedt el, hogy utasoldali légzsák csere törtnik, pedig valójában csak a pirotechnikai indítópatront cserélték, a légzsákhoz nem nyúltak.
Én két hónapja voltam, és nekem is a patron és központi egység cseréjéről beszéltek.

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15266 Dátum: 2019.06.18 11:07:24 »
Megnéztem az értesítő levelet. Abban az áll, hogy utas oldali patron csere. A munkalapon az áll, hogy  BGG23 Corolla 150 TSAM utas oldali légzsák csere.
Ennyi. A visszahívás linken ugyan az van, mint amit Xtrem linkelt. Mellesleg  a visszahívás évjárat és egyéb  függő is  lehet.
Avensis 1.8 / 2007

Subby

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15267 Dátum: 2019.06.24 20:52:35 »
Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, és nagyon hasznosnak találom  :yes: Rögtön le is kérdeztem alvázszám alapján az autót (T25, 2004, 2.0 benzin) a visszahívás miatt. Persze hozta is, hogy fennáll a dolog, majd hívtam a Toyotát, és nekem azt mondták, hogy a visszahívás az én esetemben a légzsákvezérlő computerre, az utasoldali légzsákra (gondolom a patront értik ez alatt) és a vonóhorogra vonatkozik (ez utóbbi érdekes  ::), de nem érint). Megrendelték az első két dolgot, majd hívnak.

Üdv.:
Subby

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15268 Dátum: 2019.06.26 14:14:05 »
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
1.8-as, 5 ajtós, T25-ről lenne szó. Az utóbbi időben nagyon büdös benzinszag terjeng a garázsban, jobbára a háta körül.
A múltkor, amikor a visszahívás miatt voltam a szervizben, jeleztem nekik, és kértem nézzék meg mitől lehet.
Amikor kész volt az autó, a benzinszagra vonatkozó kérdésemre azt mondták, hogy felfújták (átfújták vagy megfújták, már nem emlékszem) a rendszert, és nem találtak szivárgást (5k+ÁFA). Arra a kérdésre, hogy akkor mégis honnan a benzinszag, csak a vállukat vonogatták.
Az hogy egy szakszerviz így áll hozzá nem kevés pénzért, egy dolog, csak azt remélem, a légzsákkal kapcsolatos teendőjüket sokkal nagyobb szakértelemmel végezték.
De továbbra is szaglik az autó, és jó lenne tudni az okot és elhárítani.
Vannak-e ötleteitek hol keressem a forrást (a benzin nyilván a tankban van  :)), esetleg járt-e már valaki hasonlóan, és tudja-e a megoldást?
Előre is köszönöm.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15269 Dátum: 2019.06.26 14:54:20 »
A légzsák dolgok cseréje plug&play. Az még megy nekik. A kreatív problémamegoldásra való képesség már erősen márkaszervíz függő. A legtöbb kocsival nincs gond, mert csak fiatal korában jár ott. A típushibákra meg kidolgoznak protokollt. Ezért pingvineztek neked.