Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3728410 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10669
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15225 Dátum: 2019.05.27 22:29:56 »
Egy kis segítségre lenne szükségem, remélem jó helyre írok: 2003-as ötajtós T25-öm jobb hátsó lámpája egyre jobban ázik be. Úgy látom, repedt a műanyag burkolat. Nem nagyon találok hozzá emberi áron utángyárott alkatrészt, eredetit már nem biztos, hogy vennék hozzá. Bontottat sem találtam. Jó ehhez a ráncfelvarrott T25 hátsó lámpája? Mert ha csatlakozóra oké, akkor lehet kicserélném mindkettőt. Volt másnak is ilyen probémája?

Szia!
Nekem is beázott, én pont ma cseréltem ki a lámpát - új, után gyártott Depo márka, 19300 Ft-volt. Lehet picit drága, és van olcsóbb megoldás is a használt/bontott darab - csak ugye azoknál ugyanúgy, bármikor előjöhet ez a gond...
Nálam jó 3-4 cm magasan állt benne.
Van, aki megfúrja a lámpa alját, hogy ott kifolyjon a víz, de én ilyen "gányolásra" senkit sem buzdítok.  :nono: :no:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Jazzos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15226 Dátum: 2019.05.28 08:36:48 »
Szia!
Nekem is beázott, én pont ma cseréltem ki a lámpát - új, után gyártott Depo márka, 19300 Ft-volt. Lehet picit drága, és van olcsóbb megoldás is a használt/bontott darab - csak ugye azoknál ugyanúgy, bármikor előjöhet ez a gond...
Nálam jó 3-4 cm magasan állt benne.
Van, aki megfúrja a lámpa alját, hogy ott kifolyjon a víz, de én ilyen "gányolásra" senkit sem buzdítok.  :nono: :no:

Ennyit simán rászánnék a dologra, csak az a gondom, hogy ami nekem van "felülindexes" lámpa, olyat nem találtam utángyártottban. Csak olyat, amin középen van az index (2006-tól volt ilyen talán?). Ha azonosak a méretek és a csatlakozás, akár mindkettőt lecserélném, de erről sajnos nincs infóm. Ráadásul ötajtóshoz való kellene.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10669
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15227 Dátum: 2019.05.28 08:59:14 »
Ha ráncfelvarrás utáni az autód, akkor amolyan kis króm gyűrűcskék is vannak a hátsó lámpában. Illetve a legkönnyebb a faceliftes autót talán a tükörindexeiről felismerni. Ha ez(ek) vannak a tiédben, akkor már FL utáni.

Ezt találtam hirtelen, FL előtti 5 ajtóshoz:
https://www.autoalkatreszonline24.hu/abakus/8354917

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Jazzos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15228 Dátum: 2019.05.28 10:12:54 »
Ha ráncfelvarrás utáni az autód, akkor amolyan kis króm gyűrűcskék is vannak a hátsó lámpában. Illetve a legkönnyebb a faceliftes autót talán a tükörindexeiről felismerni. Ha ez(ek) vannak a tiédben, akkor már FL utáni.

Ezt találtam hirtelen, FL előtti 5 ajtóshoz:
https://www.autoalkatreszonline24.hu/abakus/8354917

Az enyém 2003-as, így bizosan nem a faceliftes modell. Ilyen lenne jó hozzá, ha fehér lenne a tolatólámpánál: https://www.xdalys.lt/en/toyota-avensis-t25-rear-light-lamp-right-03-06r_back-lights. De ha a faceliftes lámpa jó lenne hozzá, akkor vennék mindkét oldalit, aztán hadd szóljon.

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15229 Dátum: 2019.05.29 11:15:21 »
A 12. születésnapjára kapott egy csomagot az autó. TTG-nél kuplung csere (AISIN), Pátkainál futómű ellenőrzés és állítás, fékfolyadék ellenőrzés (220 C fok). Ma pedig  Toyota Hungary meghívott egy utas oldali légzsák cserére. (Már csak  a MOL hiányzik egy teli tank ajándékkal)
Avensis 1.8 / 2007

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15230 Dátum: 2019.05.29 11:28:04 »
A 12. születésnapjára kapott egy csomagot az autó. TTG-nél kuplung csere (AISIN), Pátkainál futómű ellenőrzés és állítás, fékfolyadék ellenőrzés (220 C fok). Ma pedig  Toyota Hungary meghívott egy utas oldali légzsák cserére. (Már csak  a MOL hiányzik egy teli tank ajándékkal)
Légzsákvezérlő computeredet kicserélték már? Arra is recall van, kérdezz rá.

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15231 Dátum: 2019.05.30 09:48:40 »
Kösz a figyelmeztetést, 14-én lesz  a csere, rákérdezek és majd beszámolok róla. Üdv.
Avensis 1.8 / 2007

tnorb

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15232 Dátum: 2019.05.30 11:51:09 »
A kombihoz más fajta féltengely való, mint a lépcsős hátúhoz, vagy a sedan-hoz? Nézegettem a féltengelyeket, és valamiért csak külön kombihoz találok balosakról hirdetést külföldi oldalakon. Vagy a kombikban gyakoribb ez a balos féltengely törés?
Sziasztok! Márkaszervíz másfél évtízedes tapasztalat alapján: igen, gyakoribb a T25-ös Avensisekben a bal féltengely törés. Nekem ma cserélik ki, mert el van vékonyodva. Szerencsétlen a konstrukció, nem szárad ki a gumiharang alatt, dunsztolódik a nedvességben és eltörhet. Figyelni kell rá. Ha törik, akkor trélerezés...
Avensis T25 1,8 2003

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15233 Dátum: 2019.05.30 16:36:02 »
...gyakoribb a T25-ös Avensisekben a bal féltengely törés...
Meg CoV, Corolla esetében is.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15234 Dátum: 2019.05.31 10:23:28 »
Sziasztok! Márkaszervíz másfél évtízedes tapasztalat alapján: igen, gyakoribb a T25-ös Avensisekben a bal féltengely törés. Nekem ma cserélik ki, mert el van vékonyodva. Szerencsétlen a konstrukció, nem szárad ki a gumiharang alatt, dunsztolódik a nedvességben és eltörhet. Figyelni kell rá. Ha törik, akkor trélerezés...
És arról, most mi az állásfoglalás, hogy kell-e az a bogyó a tengelyre, vagy nem. A cserélteken van még?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15235 Dátum: 2019.05.31 10:35:28 »
És arról, most mi az állásfoglalás, hogy kell-e az a bogyó a tengelyre, vagy nem. A cserélteken van még?
Szia!
Amikről eddig információm van, azokon már nincsen.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15236 Dátum: 2019.05.31 10:53:55 »
Szia!
Amikről eddig információm van, azokon már nincsen.
És ha az eredetiről leműtöm a bogyót, akkor elejét tudom venni  a korróziónak, vagy azon még szükség van arra, és emiatt valami más meghibásodási lehetőséget húzok magamra az eltávolítással?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15237 Dátum: 2019.05.31 12:02:41 »
Kösz a figyelmeztetést, 14-én lesz  a csere, rákérdezek és majd beszámolok róla. Üdv.
Érdemes előre rákérdezni, nekem rákérdezés után 2 hétre szóltak, hogy mehetek, mert megjött az alkatrész. Lehet letudnád egy körben. ;)

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15238 Dátum: 2019.05.31 12:03:46 »
És ha az eredetiről leműtöm a bogyót, akkor elejét tudom venni  a korróziónak, vagy azon még szükség van arra, és emiatt valami más meghibásodási lehetőséget húzok magamra az eltávolítással?
A leműtés a rásütött gumi lehámozásával kezdődik, utána az alatta lévő acél hüvelyt kell palástirányban leflexelni. Marha kemény. A kissé meghámozott acél hüvelyről nemrég tettem fel képet. A flexelés nem lesz egyszerű, mert hozzá kell férni, és nem fontos belevágni  a tengelybe.
Másik lehetőség, hogy szét kell kapni a féltengelyt a kerék felől, többek között  lehúzni  a csuklót és lefűzni a tengelyről a nemkívánatos részt. Ez utóbbi egy agyrém, nem is komolyan mondtam.
Ha lekerül akkor látszik, hogy van-e korrózió, van-e keresztmetszet változás. Ha nem drámai, akkor fémtisztára takarítás, zsírtalanítás, utána pl. cink spray, alvázvédő. Vagy tetszés szerint. Az eltávolítás bajt nem okoz.
Avensis 1.8 / 2007

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15239 Dátum: 2019.05.31 13:30:10 »
A leműtés a rásütött gumi lehámozásával kezdődik, utána az alatta lévő acél hüvelyt kell palástirányban leflexelni. Marha kemény. A kissé meghámozott acél hüvelyről nemrég tettem fel képet. A flexelés nem lesz egyszerű, mert hozzá kell férni, és nem fontos belevágni  a tengelybe.
Másik lehetőség, hogy szét kell kapni a féltengelyt a kerék felől, többek között  lehúzni  a csuklót és lefűzni a tengelyről a nemkívánatos részt. Ez utóbbi egy agyrém, nem is komolyan mondtam.
Ha lekerül akkor látszik, hogy van-e korrózió, van-e keresztmetszet változás. Ha nem drámai, akkor fémtisztára takarítás, zsírtalanítás, utána pl. cink spray, alvázvédő. Vagy tetszés szerint. Az eltávolítás bajt nem okoz.
Igen, csak éppen itt a fórumon (mással kapcsolatban) hangzott el, hogy az autógyárak nem szívesen költenek többet a szükségesnél (legyen az akár 2 eurocent, vagy itt inkább yen), ezért csak elgondolkodik az ember, hogy vajon mi célból került oda az a bogyó (gumistól és kemény hüvelyestül), van-e arra szükség?
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.31 13:32:28 írta kugyu21 »