Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3730641 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15210 Dátum: 2019.05.24 09:08:29 »
A szivattyú szintén a békéscsabai szerelő "kezei között" romlott el. Szintén nem jelezte előre, csak azzal fogadott, amikor mentem le a "kész" autóért (motor gyűrűzés), hogy a szervóval gondok vannak, de ha 2000 rpm felett tartom a motor fordulatszámát, akkor visszajön a rásegítés...  :eek: :hmmmm: :whistling:
És persze rögtön jött a hárítás, hogy ő nem hibás semmiben, az autó álltában egyszer csak elromlott, amikor másnap beindította, már nem volt szervó...

És ugye mivel nem mondta telefonon ezt az "apróságot" előtte, én szépen vonatra szálltam, és lementem a késznek hitt autóért, és természetesen arra hétvégére már le is szerveztem egy hosszú kirándulást - azaz kellett az autó.
Így abban maradtunk, hogy ő rendel a Bárdiból egy szivattyút hozzá, mert neki ilyen meg olyan kedvezménye van. A felújított szivattyúért 185e FT-t kellett fizetnem, és ebből később a Bárdi visszautalt 50e Ft-t, miután bevizsgálták és felújíthatónak ítélték az én eredeti szivattyúmat.
Csak ugye a szerelő azt sem közölte, hogy az általa rendelt szivattyú tulajdonképpen nem is típus specifikus, szóval szépen rátette a Corolla Verso felújított szivattyúját, és ehhez ugye már a hosszbordásszíj is más fogazatú volt, szóval nem is illett rá igazán.
Ezt az apróságot, hogy nem rá való szivattyút tett bele is szintén csak mellékesen közölte, amikor ismételten lementem az autóért. Én ugye közben külföldön dolgoztam, szóval nem fért bele egy esetleges 2-3 hetes várakozás, amíg kerít egy belevaló szivattyút - és ugye miután éppen akkor költöttem rá, így elhoztam így - és ebben persze már benne volt az is, hogy a békéscsabai szerelő ezek után többet a büdös életben nem fogja látni ezt az autót.
A bordásszíj/fogazat nem teljesen passzolása miatt a 195e km-es szerviznél már ékszíjat is kellett cserélni, mert volt rajta 3 kezdődő szakadás. És ugye még pluszban itt derült ki, hogy hála a békéscsabai kontárkodásnak, sikeresen megrepesztette a vezérműlánc burkolatomat is, aminek a cseréje szintén 6 számjegyű összeg volt, és most márciusban lett cserélve.
Az autóval 2 hete voltam műszakin, és a vizsgabiztos mondta, hogy a szivattyúm nagy valószínűség szerint kuka, olajos lett a keze, és látszik az autó alján, hogy szinte végig van olajjal spriccelve.
És ugye most lett rendelve bele való gyári szivattyú, amit hétfőn fognak beszerelni - és remélhetőleg ezzel megszűnik a kálváriám.

Szóval az eredeti, gyári szivattyú elvileg visszakerült a Bárdihoz felújításra (azóta meg ki tudja kinek adták el), a most benne lévő COV-ba valóval meg nem tudom mi lesz, szerintem a kiskőrösi szerelőre bízom, hogy elküldje-e szintén felújítani (mert viszem hozzá a szintén gyári önindítómat, ami meg márciusban purcant ki), és utána meg elvileg eladó lesz mindegyik. De ugyebár a szivattyú nem Avensisbe való, más hosszbordásszíj kell rá, szóval én biztosan nem úgy fogom árulni, hogy Avensishez való... :whistling: ;)
A másba való szivattyú beszerelésére emlékszem, csak az nem volt már meg hogy miért kellett cserélni, és hogy hol van a régi.
Sajnos így tárgytalan a segíteniakarásom, mert a régi felújítására tudtam volna megbízható szakembert ajánlani. :(

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15211 Dátum: 2019.05.24 09:12:13 »
A másba való szivattyú beszerelésére emlékszem, csak az nem volt már meg hogy miért kellett cserélni, és hogy hol van a régi.
Sajnos így tárgytalan a segíteniakarásom, mert a régi felújítására tudtam volna megbízható szakembert ajánlani. :(

Elvileg a csere után lesz egy nem bele való COV szivattyúm, de akkor az önindítóval együtt a kiskőrösi szerelő felújíttatja egy ismerősévél. De azért köszönöm szépen!  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15212 Dátum: 2019.05.24 09:16:38 »
Mikor felmerült hogy katalizátorprobléma van és gyárit akarok, akkor úgy néztek rám mint a hülyére. Egyik fele azon a párton volt, hogy minek az bele, a másik meg azon, hogy utángyártott kell, mert igaz hogy az max 5 év, de nem fogod még 10 évig megtartani, úgyhogy ne törődj vele. Agyrém az emberek etikája. És akkor bátorkodj ki a használtpiacra és vegyél ezektől kocsit.
BTW a katalizátor&DPF kiiktatókat durván szankcionálnám, mindenki más egészségével is játszanak, hogy pár fillér haszonra tegyenek szert.

Igen, és nem ezt várná az ember egy Toyota / Avensis tulajtól. Azért szerencsére az utcán látható összképek alapján kevés Avensis van leharcolt állapotban. De most már sajnos az is igaz, hogy nem tudhatod a külső alatt milyen megoldások vannak/várnak, amit természetesen eladáskor biztosan elhallgatnának előled. Eljutunk oda, hogy most már akkor lassan egy használt Avensisben sem lehet majd megbízni?  :szemez: :innocent: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15213 Dátum: 2019.05.24 11:24:35 »
Igen, és nem ezt várná az ember egy Toyota / Avensis tulajtól.
A márka tulajdonlása semmire nem garancia. Sokan megveszik, mert szépen öregszik és mert a Japánt a közvélekedés szerint nem lehet elpusztítani és nem szarvízigényes, tehát egyes nézetek szerint nem kell neki karbantartás, mert úgysem romlik el. Winkler mesélte az égéstérben, hogy a terepjárókra ez halmozottan igaz. Mikor keresett volna, nem lehetett normálisat találni.

Azért szerencsére az utcán látható összképek alapján kevés Avensis van leharcolt állapotban.
Ezzel csak óvatosan. A gányolás kívülről sok esetben nem látszik. A tulaj előadja, hogy mennyire szereti a kocsit, lelkendezik kicsit, és kész is. Egy vizuálisan jó kiállású kocsit nem nehéz rámelegíteni az új vevőre. Főleg ha dízel és jön valami csodaváró aki meglátja a 12-15 éves csodás állapotú beltért.


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15214 Dátum: 2019.05.24 11:32:56 »
Igen, és nem ezt várná az ember egy Toyota / Avensis tulajtól.
Ezt nem tudom mire alapozod, nagyon nincs ez így. Itt mondjuk talán, de látva a FB-os csoportokat, hát semmi alapja az elvárásodnak.  :no:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15215 Dátum: 2019.05.24 12:12:37 »
A márka tulajdonlása semmire nem garancia. Sokan megveszik, mert szépen öregszik és mert a Japánt a közvélekedés szerint nem lehet elpusztítani és nem szarvízigényes, tehát egyes nézetek szerint nem kell neki karbantartás, mert úgysem romlik el. Winkler mesélte az égéstérben, hogy a terepjárókra ez halmozottan igaz. Mikor keresett volna, nem lehetett normálisat találni.
Ezzel csak óvatosan. A gányolás kívülről sok esetben nem látszik. A tulaj előadja, hogy mennyire szereti a kocsit, lelkendezik kicsit, és kész is. Egy vizuálisan jó kiállású kocsit nem nehéz rámelegíteni az új vevőre. Főleg ha dízel és jön valami csodaváró aki meglátja a 12-15 éves csodás állapotú beltért.


:D
Illen igényt, még egy használati kézikönyvben sem olvastam. ::) :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15216 Dátum: 2019.05.24 22:51:27 »
Ezt nem tudom mire alapozod, nagyon nincs ez így. Itt mondjuk talán, de látva a FB-os csoportokat, hát semmi alapja az elvárásodnak.  :no:

Igen, és erre kitérek a hozzászólásom végén, hogy most már egy Avensisben sem lehet megbízni.
És igen, sajnos az a FB csoport tele van gányolt példányokkal. Hogy a nagy alufelni, lehetőleg még más színűre is fújva miért fontosabb, mint egy működő katalizátor?... Agyrém...  :no:
Forrasztás, kikötés és elkötés, piszkálás, gányolás.
Aztán eladáskor jön az új tulaj, és egy hatalmasat csalódik...  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15217 Dátum: 2019.05.25 14:15:21 »
Igen, és erre kitérek a hozzászólásom végén, hogy most már egy Avensisben sem lehet megbízni.
És igen, sajnos az a FB csoport tele van gányolt példányokkal. Hogy a nagy alufelni, lehetőleg még más színűre is fújva miért fontosabb, mint egy működő katalizátor?... Agyrém...  :no:
Forrasztás, kikötés és elkötés, piszkálás, gányolás.
Aztán eladáskor jön az új tulaj, és egy hatalmasat csalódik...  :innocent:
Sokak fejében a katalizátor egy szűrő. Ráadásul egy spéci és drága szűrő. Ebből következik mindent ki kell bírnia, nehogy már cserélni kelljen. Egy levegő vagy olajszűrő párezer Ft, azt kicserélni ok. Bár van az ismerettségemben olyan aki erről is győzködni kell [emoji24]

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Jazzos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15218 Dátum: 2019.05.27 18:38:45 »
Sziasztok!

Megtaláltam az itteni 2008-as regisztrációmat. :)) Egy kis segítségre lenne szükségem, remélem jó helyre írok: 2003-as ötajtós T25-öm jobb hátsó lámpája egyre jobban ázik be. Úgy látom, repedt a műanyag burkolat. Nem nagyon találok hozzá emberi áron utángyárott alkatrészt, eredetit már nem biztos, hogy vennék hozzá. Bontottat sem találtam. Jó ehhez a ráncfelvarrott T25 hátsó lámpája? Mert ha csatlakozóra oké, akkor lehet kicserélném mindkettőt. Volt másnak is ilyen probémája?

Köszönöm előre is, ha válaszolni tud valaki.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15219 Dátum: 2019.05.27 18:50:07 »
Sziasztok!

Megtaláltam az itteni 2008-as regisztrációmat. :)) Egy kis segítségre lenne szükségem, remélem jó helyre írok: 2003-as ötajtós T25-öm jobb hátsó lámpája egyre jobban ázik be. Úgy látom, repedt a műanyag burkolat. Nem nagyon találok hozzá emberi áron utángyárott alkatrészt, eredetit már nem biztos, hogy vennék hozzá. Bontottat sem találtam. Jó ehhez a ráncfelvarrott T25 hátsó lámpája? Mert ha csatlakozóra oké, akkor lehet kicserélném mindkettőt. Volt másnak is ilyen probémája?

Köszönöm előre is, ha válaszolni tud valaki.
Esetleg ezeket a bontókat hívd végig, hátha van valahol: https://www.toyotaklub.hu/toyota-bontok/?_ga=2.196101548.1601270994.1558975705-931011045.1551257640
Ha nincs, akkor toyodiy.com-on érdemes kikeresni az alkatrészt és ebay-en rákeresni a cikkszámára. Angol bontott cuccok fillérekért vannak.

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15220 Dátum: 2019.05.27 19:47:09 »
Esetleg ezeket a bontókat hívd végig, hátha van valahol: https://www.toyotaklub.hu/toyota-bontok/?_ga=2.196101548.1601270994.1558975705-931011045.1551257640
Ha nincs, akkor toyodiy.com-on érdemes kikeresni az alkatrészt és ebay-en rákeresni a cikkszámára. Angol bontott cuccok fillérekért vannak.

...angol hátsó lámpa nem szabályos (másik oldalon van a tolatóm meg a köd,ugye),még a végén karambolozol és beleíratják a jegyzőkönyvbe,hogy ezért volt a baleset...

Jazzos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15221 Dátum: 2019.05.27 19:47:56 »
Esetleg ezeket a bontókat hívd végig, hátha van valahol: https://www.toyotaklub.hu/toyota-bontok/?_ga=2.196101548.1601270994.1558975705-931011045.1551257640
Ha nincs, akkor toyodiy.com-on érdemes kikeresni az alkatrészt és ebay-en rákeresni a cikkszámára. Angol bontott cuccok fillérekért vannak.

Köszönöm! Holnap végighívom, amelyeket még nem hívtam. Ebay-es lámpatestekkel az a gond, hogy tényleg mind angol és nem egyezik az európaival, nekem fehér tolatólámpa kellene, az meg piros.

Bónusz kérdés: múlt héten valami elkezdett zizegni kb 10-15 másodpercig a műszerfal környékén, amikor ráadom a gyújtást. Utána nem tudom előhozni a hangot, egészen a következő indítás előtti gyújtásig. Olyan, mintha szellőző-ventilátor lenne csapágyas, de azok ki vannak kapcsolva olyankor, már próbálgattam...

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15222 Dátum: 2019.05.27 19:48:53 »
Köszönöm! Holnap végighívom, amelyeket még nem hívtam. Ebay-es lámpatestekkel az a gond, hogy tényleg mind angol és nem egyezik az európaival, nekem fehér tolatólámpa kellene, az meg piros.

Bónusz kérdés: múlt héten valami elkezdett zizegni kb 10-15 másodpercig a műszerfal környékén, amikor ráadom a gyújtást. Utána nem tudom előhozni a hangot, egészen a következő indítás előtti gyújtásig. Olyan, mintha szellőző-ventilátor lenne csapágyas, de azok ki vannak kapcsolva olyankor, már próbálgattam...

airmix motor

Jazzos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15223 Dátum: 2019.05.27 19:59:10 »
airmix motor

Köszönöm a gyors választ! Hogy én miért nem jártam eddig ide?!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15224 Dátum: 2019.05.27 21:44:07 »
...angol hátsó lámpa nem szabályos (másik oldalon van a tolatóm meg a köd,ugye),még a végén karambolozol és beleíratják a jegyzőkönyvbe,hogy ezért volt a baleset...
Ezt nem tudtam. Akkor bontó. Vagy ebay nem angol lámpatestjei. EU-ban elég sokan árulnak bontott alkatrészeket.

Bónusz kérdés: múlt héten valami elkezdett zizegni kb 10-15 másodpercig a műszerfal környékén, amikor ráadom a gyújtást. Utána nem tudom előhozni a hangot, egészen a következő indítás előtti gyújtásig. Olyan, mintha szellőző-ventilátor lenne csapágyas, de azok ki vannak kapcsolva olyankor, már próbálgattam...
Ahogy a kolléga írja, legvalószínűbb az airmix szervo. Így javítható.
Márkaszervízben 100k az új, bontottan 40k környékén lehet kani ha van.