Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3739111 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15195 Dátum: 2019.05.21 21:55:11 »
Kiskőrösi szerelő azt mondja ők már próbálkoztak az olcsóbb megoldással több tucat Avensisen, cserélték a gumit, a szivacsot, de azok sem tartottak tovább 2-3 évnél.
Én most találtam új után gyártott lámpát, 19600 Ft - most azt kell eldöntenem, megér-e ennyit (ugye eleve ott a szervószivattyú, amit hétfőn fognak beszerelni), vagy maradjon a szigetelés csere, és akkor majd 2-3 év múlva újra. Persze olcsóbb megoldás, de ha meg azt nézem, hogy ennyiért manapság már 2 karton cigit, de egy teletankot se kapsz, akkor annyira nem is vészes a lámpa ára...  :whistling: :hmmmm:

Feldobtam a témát FB Avensis csoporton, bakker ennyi gányolt Avensissel furikázó tulajjal még az életben nem találkoztam...  :eek: Szinte kivétel nélkül mindegyik megfúrta a lámpa alját, hogy a víz kicsöpöghessen - a hekkelt katalizátor, szonda és egyebekről meg inkább nem is beszélek...  :eek: ::) :no:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15196 Dátum: 2019.05.21 22:31:57 »
Kiskőrösi szerelő azt mondja ők már próbálkoztak az olcsóbb megoldással több tucat Avensisen, cserélték a gumit, a szivacsot, de azok sem tartottak tovább 2-3 évnél.
Én most találtam új után gyártott lámpát, 19600 Ft - most azt kell eldöntenem, megér-e ennyit (ugye eleve ott a szervószivattyú, amit hétfőn fognak beszerelni), vagy maradjon a szigetelés csere, és akkor majd 2-3 év múlva újra. Persze olcsóbb megoldás, de ha meg azt nézem, hogy ennyiért manapság már 2 karton cigit, de egy teletankot se kapsz, akkor annyira nem is vészes a lámpa ára...  :whistling: :hmmmm:

Feldobtam a témát FB Avensis csoporton, bakker ennyi gányolt Avensissel furikázó tulajjal még az életben nem találkoztam...  :eek: Szinte kivétel nélkül mindegyik megfúrta a lámpa alját, hogy a víz kicsöpöghessen - a hekkelt katalizátor, szonda és egyebekről meg inkább nem is beszélek...  :eek: ::) :no:
A 19k szerintem nem vészes. Pláne ha véglegesen megoldja a problémát. A 3 évenkénti szigeteléscsere is túlélhető, főleg ha filléres tétel.
Szvsz neked most egy izzócsere is sokkal fájdalmasabb, amennyi pénzedbe került ez a félrelépés.

Sárközi András

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15197 Dátum: 2019.05.22 08:16:20 »
Csak szgietelést cseréltek...pár ezer volt,de elég pepecs munka,mert ahova felragasztják az új szigetelést,ott alaposan le kell tisztítani a felületet,zsírmentesíteni kell,hogy az új szigetelés rendesen odaragadjon.Gondolom ezért egyszerűbb rámondani ,hogy komplett lámpa csere.
Persze,ha a szigetelésnél ázik és nincs megrepedve a búra,de szerintem máshol nem is ázhat...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15198 Dátum: 2019.05.22 09:06:27 »
A 19k szerintem nem vészes. Pláne ha véglegesen megoldja a problémát. A 3 évenkénti szigeteléscsere is túlélhető, főleg ha filléres tétel.
Szvsz neked most egy izzócsere is sokkal fájdalmasabb, amennyi pénzedbe került ez a félrelépés.

Az biztos, hogy még mindig azt a békéscsabai bakimat "törlesztem" a pénztárcám rovására, de remélhetőleg most az új szervó-szivattyúval, ami már tényleg egy Avensisbe való - meg fog szűnni minden gond.  :innocent:
És ki tudja, lehet a lámpámba is az a szerelő rúgott bele egy jó nagyot, amikor nem boldogult a motorral...  :D

Szerencsésnek mondhatom magam, hogy ezek a váratlan kiadások nem okoznak napi nehézséget (ilyenkor mindig az a hitelt kínáló reklám jut az eszembe, amikor a "boldog" pár még a babakocsit is hitelre veszi...), de persze ehhez azért erősen kell/kellett a külföldi munka, itthoni fizuból ez nekem sem menne, sajnos.  :no:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15199 Dátum: 2019.05.22 11:00:02 »
Csak szgietelést cseréltek...pár ezer volt,de elég pepecs munka,mert ahova felragasztják az új szigetelést,ott alaposan le kell tisztítani a felületet,zsírmentesíteni kell,hogy az új szigetelés rendesen odaragadjon.Gondolom ezért egyszerűbb rámondani ,hogy komplett lámpa csere.
Persze,ha a szigetelésnél ázik és nincs megrepedve a búra,de szerintem máshol nem is ázhat...
Ezt ismerem. Szúnyoghálókra kaptam a lakásra egy szerény 200€ körüli árajánlatot. Inkább felraktam tépőzáras szúnyoghálót, költsége 20€ összesen. :whistling: Ott is az a titok, hogy előtte a felületet teljesen le kell takarítani, aztán alkohollal meg kell pucolni. Előző lakásban hosszú évekig nem volt baj vele. Tényleg csak az előkészítésre kell figyelni.

És ki tudja, lehet a lámpámba is az a szerelő rúgott bele egy jó nagyot, amikor nem boldogult a motorral...  :D
Engedd el. Ha az élet citromot ad, csinálj belőle limonádét. Vedd úgy hogy tananyagot tolt eléd az élet.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15200 Dátum: 2019.05.22 11:46:51 »
Engedd el. Ha az élet citromot ad, csinálj belőle limonádét. Vedd úgy hogy tananyagot tolt eléd az élet.

Jaja, "kicsit" drága tanulság volt, és nem kívánok én neki semmi rosszat, nem vagyok az a típus - de hogy többé az autó közelébe nem engedem, az biztos...  :innocent: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15201 Dátum: 2019.05.23 10:33:51 »
Jaja, "kicsit" drága tanulság volt, és nem kívánok én neki semmi rosszat, nem vagyok az a típus - de hogy többé az autó közelébe nem engedem, az biztos...  :innocent: ;)
Már nem emlékszem: miért kellett cserélni azt a szervoszivattyút? Meg van még?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15202 Dátum: 2019.05.23 11:57:07 »
Már nem emlékszem: miért kellett cserélni azt a szervoszivattyút? Meg van még?

A szivattyú szintén a békéscsabai szerelő "kezei között" romlott el. Szintén nem jelezte előre, csak azzal fogadott, amikor mentem le a "kész" autóért (motor gyűrűzés), hogy a szervóval gondok vannak, de ha 2000 rpm felett tartom a motor fordulatszámát, akkor visszajön a rásegítés...  :eek: :hmmmm: :whistling:
És persze rögtön jött a hárítás, hogy ő nem hibás semmiben, az autó álltában egyszer csak elromlott, amikor másnap beindította, már nem volt szervó...

És ugye mivel nem mondta telefonon ezt az "apróságot" előtte, én szépen vonatra szálltam, és lementem a késznek hitt autóért, és természetesen arra hétvégére már le is szerveztem egy hosszú kirándulást - azaz kellett az autó.
Így abban maradtunk, hogy ő rendel a Bárdiból egy szivattyút hozzá, mert neki ilyen meg olyan kedvezménye van. A felújított szivattyúért 185e FT-t kellett fizetnem, és ebből később a Bárdi visszautalt 50e Ft-t, miután bevizsgálták és felújíthatónak ítélték az én eredeti szivattyúmat.
Csak ugye a szerelő azt sem közölte, hogy az általa rendelt szivattyú tulajdonképpen nem is típus specifikus, szóval szépen rátette a Corolla Verso felújított szivattyúját, és ehhez ugye már a hosszbordásszíj is más fogazatú volt, szóval nem is illett rá igazán.
Ezt az apróságot, hogy nem rá való szivattyút tett bele is szintén csak mellékesen közölte, amikor ismételten lementem az autóért. Én ugye közben külföldön dolgoztam, szóval nem fért bele egy esetleges 2-3 hetes várakozás, amíg kerít egy belevaló szivattyút - és ugye miután éppen akkor költöttem rá, így elhoztam így - és ebben persze már benne volt az is, hogy a békéscsabai szerelő ezek után többet a büdös életben nem fogja látni ezt az autót.
A bordásszíj/fogazat nem teljesen passzolása miatt a 195e km-es szerviznél már ékszíjat is kellett cserélni, mert volt rajta 3 kezdődő szakadás. És ugye még pluszban itt derült ki, hogy hála a békéscsabai kontárkodásnak, sikeresen megrepesztette a vezérműlánc burkolatomat is, aminek a cseréje szintén 6 számjegyű összeg volt, és most márciusban lett cserélve.
Az autóval 2 hete voltam műszakin, és a vizsgabiztos mondta, hogy a szivattyúm nagy valószínűség szerint kuka, olajos lett a keze, és látszik az autó alján, hogy szinte végig van olajjal spriccelve.
És ugye most lett rendelve bele való gyári szivattyú, amit hétfőn fognak beszerelni - és remélhetőleg ezzel megszűnik a kálváriám.

Szóval az eredeti, gyári szivattyú elvileg visszakerült a Bárdihoz felújításra (azóta meg ki tudja kinek adták el), a most benne lévő COV-ba valóval meg nem tudom mi lesz, szerintem a kiskőrösi szerelőre bízom, hogy elküldje-e szintén felújítani (mert viszem hozzá a szintén gyári önindítómat, ami meg márciusban purcant ki), és utána meg elvileg eladó lesz mindegyik. De ugyebár a szivattyú nem Avensisbe való, más hosszbordásszíj kell rá, szóval én biztosan nem úgy fogom árulni, hogy Avensishez való... :whistling: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Sárközi András

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15203 Dátum: 2019.05.23 16:14:41 »
Xtrem bontott szivattyún nem gondolkoztál?Anno én a klímakopresszorra kaptam 400-as árajánlatot,de szerencsémre volt bontottan jó állapotú az 75000 volt...
A lámpaszigetelés 6500-ft.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15204 Dátum: 2019.05.23 17:11:19 »
Bontott esetében mindig ott lesz a rizikó, és a rossz érzés, hogy akár már másnap az is felmondhatja a szolgálatot.  :hmmmm:

Szigetelés esetében is a szerelő - aki még nem játszotta el a bizalmam, nem úgy, mint a bcs-i... - azt mondta, hogy az új szigetelés, szivacs max 2-3 évre orvosolja a problémát, már cseréltek több tucat autón, és ugyanúgy beázott. Gyermekbetegségként jellemezte a hátsó lámpa beázását/párásodását.
És ugye erre van a gányolós megoldás, amit döbbenetemre szinte kivétel nélkül olvastam a FB csoportban, hogy mindenki fúrt a lámpa aljába egy kis lyukat, hogy azon kifolyhasson a víz. Nos, köszönöm, de én ilyesmire nem vetemedem. Ha csak majd az autó gányolására lesz pénzem, akkor inkább leteszem az autót, de ilyesmire nem vagyok hajlandó...  :nono:

Ma elhoztam az új lámpát, 19300 Ft. Utána pedig tankoltam 52L benzint, az volt 21e Ft. Szóval most egy tank benzin ára a nyugalom (fel)ára, hogy lesz egy új lámpám, és nem kell majd 2-3 év múlva azt figyelnem, hogy nem gyűlik-e megint a víz a lámpa alján. Azt hiszem nem bántam meg a döntésem.  :innocent:  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Sárközi András

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15205 Dátum: 2019.05.23 19:28:43 »
Akkor mehet a verseny,kinek bírja tovább!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15206 Dátum: 2019.05.23 19:36:26 »
Bontott esetében mindig ott lesz a rizikó, és a rossz érzés, hogy akár már másnap az is felmondhatja a szolgálatot.  :hmmmm:

Szigetelés esetében is a szerelő - aki még nem játszotta el a bizalmam, nem úgy, mint a bcs-i... - azt mondta, hogy az új szigetelés, szivacs max 2-3 évre orvosolja a problémát, már cseréltek több tucat autón, és ugyanúgy beázott. Gyermekbetegségként jellemezte a hátsó lámpa beázását/párásodását.
És ugye erre van a gányolós megoldás, amit döbbenetemre szinte kivétel nélkül olvastam a FB csoportban, hogy mindenki fúrt a lámpa aljába egy kis lyukat, hogy azon kifolyhasson a víz. Nos, köszönöm, de én ilyesmire nem vetemedem. Ha csak majd az autó gányolására lesz pénzem, akkor inkább leteszem az autót, de ilyesmire nem vagyok hajlandó...  :nono:

Ma elhoztam az új lámpát, 19300 Ft. Utána pedig tankoltam 52L benzint, az volt 21e Ft. Szóval most egy tank benzin ára a nyugalom (fel)ára, hogy lesz egy új lámpám, és nem kell majd 2-3 év múlva azt figyelnem, hogy nem gyűlik-e megint a víz a lámpa alján. Azt hiszem nem bántam meg a döntésem.  :innocent:  ;)
Nem lehet, hogy csak azért 2-3 év, mert nem szánják rá az időt az előkészítésre? Macera lepucolni, újrapucolni, zsírtalanítani, várni a száradást pormentesen, aztán felvinni egy megfelelő ragasztóval. Régi lámpát esetleg pucold meg rendesen, rakj rá szigetelést, aztán lesz egy tartalék. Vagy eladhatod.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15207 Dátum: 2019.05.24 01:24:11 »
Akkor mehet a verseny,kinek bírja tovább!

Ez nem verseny, remélem a tiéd is hosszú életű lesz, még magát az autót is túléli.  ;)

Csak nem tetszik sok autós hozzáállása, a füstülő, levedlett és külföldről behozott Passatok és 320d-k esetében talán megértem a gányolást, meg hogy kikötik a katalizátort meg egyebeket, a lényeg, hogy menjen, hogy mekkorát szennyez, kormol meg kit szívat vele, az nem érdekli őket. De hogy Avensis tulajok esetében is főleg olyan tanácsokkal látnak el a FB-on, ami olcsó gányolás, ezt nem tudom megérteni.
Amikor pl katalizátort cseréltem, olyan okosságokat írtak tulajok, hogy ők hogyan cselezték ki és kötötték ki, meg hogy jó úgy az autó, ha karácsonyfaként világít a műszerfalad vezetés közben, és hogyan úszták meg pár ezerből ezeket a dolgokat. Ahogy a lámpa megfúrását sem értem igazán, mint megoldás. Persze olcsónak olcsó, de azért egy Avensis kaliberű autótól ne sajnáljunk már 10-20e Ft-ot.  :wacko:

Mint kb amikor a luxusautóból kiszálló "iskolázott" tulaj 2000 Ft-ért tankol. Ha nincs rávaló, akkor ne erőltessük a dolgot... Mármint az autózást... Szerintem...  :innocent: :szemez: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15208 Dátum: 2019.05.24 08:21:30 »
Ez nem verseny, remélem a tiéd is hosszú életű lesz, még magát az autót is túléli.  ;)

Csak nem tetszik sok autós hozzáállása, a füstülő, levedlett és külföldről behozott Passatok és 320d-k esetében talán megértem a gányolást, meg hogy kikötik a katalizátort meg egyebeket, a lényeg, hogy menjen, hogy mekkorát szennyez, kormol meg kit szívat vele, az nem érdekli őket. De hogy Avensis tulajok esetében is főleg olyan tanácsokkal látnak el a FB-on, ami olcsó gányolás, ezt nem tudom megérteni.
Amikor pl katalizátort cseréltem, olyan okosságokat írtak tulajok, hogy ők hogyan cselezték ki és kötötték ki, meg hogy jó úgy az autó, ha karácsonyfaként világít a műszerfalad vezetés közben, és hogyan úszták meg pár ezerből ezeket a dolgokat. Ahogy a lámpa megfúrását sem értem igazán, mint megoldás. Persze olcsónak olcsó, de azért egy Avensis kaliberű autótól ne sajnáljunk már 10-20e Ft-ot.  :wacko:

Mint kb amikor a luxusautóból kiszálló "iskolázott" tulaj 2000 Ft-ért tankol. Ha nincs rávaló, akkor ne erőltessük a dolgot... Mármint az autózást... Szerintem...  :innocent: :szemez: ;)
:yes: :yes: :yes:
Egyebekben is. ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15209 Dátum: 2019.05.24 09:03:45 »
Akkor mehet a verseny,kinek bírja tovább!
Amikor vízpumpát cseréltem, elővigyázatosságból, akkor Izso mesélte, hogy neki 600.000km-en nem romlott el. Nem lepne meg, ha a szervo ugyanez a kategória lenne. A Passat szervoja 30 év és 400.000+ km alatt sem adta meg magát.

Ez nem verseny, remélem a tiéd is hosszú életű lesz, még magát az autót is túléli.  ;)

Csak nem tetszik sok autós hozzáállása, a füstülő, levedlett és külföldről behozott Passatok és 320d-k esetében talán megértem a gányolást, meg hogy kikötik a katalizátort meg egyebeket, a lényeg, hogy menjen, hogy mekkorát szennyez, kormol meg kit szívat vele, az nem érdekli őket. De hogy Avensis tulajok esetében is főleg olyan tanácsokkal látnak el a FB-on, ami olcsó gányolás, ezt nem tudom megérteni.
Amikor pl katalizátort cseréltem, olyan okosságokat írtak tulajok, hogy ők hogyan cselezték ki és kötötték ki, meg hogy jó úgy az autó, ha karácsonyfaként világít a műszerfalad vezetés közben, és hogyan úszták meg pár ezerből ezeket a dolgokat. Ahogy a lámpa megfúrását sem értem igazán, mint megoldás. Persze olcsónak olcsó, de azért egy Avensis kaliberű autótól ne sajnáljunk már 10-20e Ft-ot.  :wacko:

Mint kb amikor a luxusautóból kiszálló "iskolázott" tulaj 2000 Ft-ért tankol. Ha nincs rávaló, akkor ne erőltessük a dolgot... Mármint az autózást... Szerintem...  :innocent: :szemez: ;)
Teljes mértékben egyetértek. Mikor felmerült hogy katalizátorprobléma van és gyárit akarok, akkor úgy néztek rám mint a hülyére. Egyik fele azon a párton volt, hogy minek az bele, a másik meg azon, hogy utángyártott kell, mert igaz hogy az max 5 év, de nem fogod még 10 évig megtartani, úgyhogy ne törődj vele. Agyrém az emberek etikája. És akkor bátorkodj ki a használtpiacra és vegyél ezektől kocsit.
BTW a katalizátor&DPF kiiktatókat durván szankcionálnám, mindenki más egészségével is játszanak, hogy pár fillér haszonra tegyenek szert.