Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3731133 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Czirbi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15150 Dátum: 2019.04.29 13:50:33 »
....helló,  két hónapja vagyok Toyota tulajdonos ( Avensis ) , húsz évig Mitsubishi fan voltam ( csak Galant ) , de egy hónapja Bicskénél elaludtam a pályán , a szalagkorlát fogott meg , totál károsra tört a szivem csücske . Kilencvenhét óta nem gyártják, elég nehéz olyat találni amelyik nem rohad , egyre kevesebb az alkatrész ....Fájó szívvel típust váltottam . Előbb utóbb tagságim is lesz , most tájékozódom befogadtok -e . Kétezres , kétezer négyes jó állapotú az autóm , kedvelem .Nyomógombbal a tükrök elektromosan behajthatók , a jobb oldali nem reagál. Nem tudom mi baja lehet , ahogy azt sem hová vihetném . A Japker útba esik, teszek ott egy próbát .Köszönöm , ha elolvastátok az írásomat .

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15151 Dátum: 2019.04.29 14:33:48 »
....helló,  két hónapja vagyok Toyota tulajdonos ( Avensis ) , húsz évig Mitsubishi fan voltam ( csak Galant ) , de egy hónapja Bicskénél elaludtam a pályán , a szalagkorlát fogott meg , totál károsra tört a szivem csücske . Kilencvenhét óta nem gyártják, elég nehéz olyat találni amelyik nem rohad , egyre kevesebb az alkatrész ....Fájó szívvel típust váltottam . Előbb utóbb tagságim is lesz , most tájékozódom befogadtok -e . Kétezres , kétezer négyes jó állapotú az autóm , kedvelem .Nyomógombbal a tükrök elektromosan behajthatók , a jobb oldali nem reagál. Nem tudom mi baja lehet , ahogy azt sem hová vihetném . A Japker útba esik, teszek ott egy próbát .Köszönöm , ha elolvastátok az írásomat .
Hali, tükörrel először autóvillamosságishoz mennék vele. Ha a motor romlott el és csere szükséges, akkor itt vannak a bontók, felesleges odamenni, inkább hívd fel őket, hogy T25 Avensishez keresel jobbos motoros tükröt. Vagy ebay-t nézd meg, angol forrásból olcsón beszerezhetőek az Avensis alkatrészek. De legelőször autóvillanyászhoz menj el vele, mert ha nem kap delejt, akkor a csere se fog segíteni.

Czirbi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15152 Dátum: 2019.04.29 15:22:32 »
 .... köszönöm a válaszod, nem írtam , de az elektromos beállítás működik , csak a behajtás nem indul el a jobb oldalon . Gondolom a motor azonos . De én is az villanyászra gondoltam elsőre .Péntekre kaptam időpontot .

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15153 Dátum: 2019.04.29 20:39:57 »
Két motornak kell benne lennie. Ha nem így lenne, akkor az egyetlen motor kihajtását el kéne osztani a tükör és a behajtó tengely között. Túl bonyolult lenne.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15154 Dátum: 2019.04.29 21:09:49 »
Mentünk volna reggel, erre zörög alul és elment a motorerő. Na mi lenne? Kizárásos alapon katalizátor.... Hétfőn hívom Mayert, hogy mikorra tudnak bele rendelni. Asszony szeme felakadt, mikor mondtam mennyi lesz. :D
Asszony barátnője idezavarta az autószerelő férjét, hogy mindenképpen nézzen rá a kocsira.
1. Megyek vele, hangos mint állat, de a motorerő megvan. Az történt, hogy asszony hallotta hogy hangos a motor, nem nyomta a gázt és ezért nem volt motorerő.
2. Barátné férje kinyitotta a műhelyét, csáposra feltette a kocsit és megnéztük. Az van, hogy a középdob és a hátsó dob csövezés találkozásánál lerohadt a közép felől jövő cső. Körhegesztés lesz, 3500 jó magyar forintért.  :clap: :1eye:
« Utoljára szerkesztve: 2019.04.29 21:15:21 írta Silent »

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15155 Dátum: 2019.04.29 21:47:54 »
Hálátlan autó. Nem hagyja kiköltekezni az embert.... :nonono:
Avensis 1.8 / 2007

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15156 Dátum: 2019.04.30 08:51:52 »
Akkor olcsón megúszod.  :clap: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15157 Dátum: 2019.04.30 21:36:53 »
Hiba - nem hiba fingom nincs.
A T27-ben indulás után (kb 10-15km/felett) bezárja az ajtókat. Ez állandóan megszívat :P A könyvben azt írja, hogy gyújtás On állásában kell az ajtó-könyöklőn lévő zárógombot 5 mp-ig nyomva tartani utána ez aktív. Megszüntetni meg kell ismételni. Megcsináltam, mégis bezár. Sőt kipróbáltam úgy is, hogy a gyújtás On állása mellett a nyitófunkciót (billenőkapcsoló másik iránya) nyomtam 5mp-ig.... de így is aktív az ajtózárósdi.

Ki tudja, hogyan lehet ezt kilőni!?!? :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15158 Dátum: 2019.04.30 23:05:40 »
Akkor olcsón megúszod.  :clap: ;)
4000 lett a vége. Plusz megtoldottam egy ezressel, mert szinte azonnal tudtak fogadni.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15159 Dátum: 2019.04.30 23:10:33 »
Hiba - nem hiba fingom nincs.
A T27-ben indulás után (kb 10-15km/felett) bezárja az ajtókat. Ez állandóan megszívat :P A könyvben azt írja, hogy gyújtás On állásában kell az ajtó-könyöklőn lévő zárógombot 5 mp-ig nyomva tartani utána ez aktív. Megszüntetni meg kell ismételni. Megcsináltam, mégis bezár. Sőt kipróbáltam úgy is, hogy a gyújtás On állása mellett a nyitófunkciót (billenőkapcsoló másik iránya) nyomtam 5mp-ig.... de így is aktív az ajtózárósdi.

Ki tudja, hogyan lehet ezt kilőni!?!? :)
Ha ugrott volna már be melléd imigration officer elől sprintelve menekülő nicaraguai hot-dog árus lejárt USA vízummal, aki a képedbe üvölti, hogy hajts, akkor nem akarnád te azt kikapcsolni soha többé. Ha beszálltam azonnal zárom az ajtókat. Mindig.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15160 Dátum: 2019.05.01 11:54:36 »
Ezzel újat írtál, nekem a szervizben állították be, nem tudtam a manuális módszerről.
Hagyd bekapcsolva, csak állítsák át úgy, hogy a bal1nyitásakor minden ajtó nyílik.
Meg fogod szokni, hogy ha mész az asszonyért, akkor mielőtt megállsz, kinyitod gombbal az ajtón. Nekem már megy így tíz év után! [emoji16]  [emoji12]

Tapatalkkal küldve


Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15161 Dátum: 2019.05.04 12:15:40 »
Tegnap felvillant a check engine lámpám.
Előzmény annyi, hogy apróbb építkezés és felújítás folyik a lakás körül, így reggelente az autóval kiállok a kocsibeállóról az utcára, estefelé meg vissza (a garázs tele van cuccokkal, szóval most pár napig/hétig a szabad ég alatt éjszakázik). Ez nem éppen motorbarát üzemelés, tudom - és persze remélem is, hogy csak ettől villant fel a lámpa - jelezve, hogy ideje majd kicsit megkergetni a kicsikét.  :D
Ma reggel ránéztem obd-vel, valami oxigén akármit írt ki, kiütöttem, mentem egy 20 km-es távot 60 feletti sebességgel, és azóta nem villant fel újra.
Jó lenne, ha nem kellene mostanában megint költeni az autóra, mert már cserélve lett és kapott gyári új katalizátort is...  :szemez: ::) :innocent:  :nono: :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15162 Dátum: 2019.05.04 14:54:20 »
Tegnap felvillant a check engine lámpám.
Előzmény annyi, hogy apróbb építkezés és felújítás folyik a lakás körül, így reggelente az autóval kiállok a kocsibeállóról az utcára, estefelé meg vissza (a garázs tele van cuccokkal, szóval most pár napig/hétig a szabad ég alatt éjszakázik). Ez nem éppen motorbarát üzemelés, tudom - és persze remélem is, hogy csak ettől villant fel a lámpa - jelezve, hogy ideje majd kicsit megkergetni a kicsikét.  :D
Ma reggel ránéztem obd-vel, valami oxigén akármit írt ki, kiütöttem, mentem egy 20 km-es távot 60 feletti sebességgel, és azóta nem villant fel újra.
Jó lenne, ha nem kellene mostanában megint költeni az autóra, mert már cserélve lett és kapott gyári új katalizátort is...  :szemez: ::) :innocent:  :nono: :whistling:
Véletlen nem L1 O2 sensor volt? Az az első lambdaszonda a katlizátor előtt, nem kell komolyan venni, ha nem jön vissza a törlés után. Mióta a márkaszerviz kicseréltette velem feleslegesen, azóta van egy használt tartalékom itthon.  :whistling:
Bár lehet neked a 2.4-es motort több lambdaszondával is kibélelték. :hmmmm:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15163 Dátum: 2019.05.04 23:15:59 »
Véletlen nem L1 O2 sensor volt?

Nem jegyeztem meg, és persze ne forduljon elő megint, de ha újra felvillan, akkor megjegyzem a pontos nevet és a hibakódot is.  ;)
BT-s telefonról törölve gondolom ezt már a márkakereskedésben a saját spéci olvasójukkal sem tudják visszanézni, milyen hibát jelezhetett.

Mindenesetre nem voltam túl boldog, amikor felvillant a lámpa...  :szemez: :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15164 Dátum: 2019.05.05 12:03:58 »
Érdemes ilyenkor a "freeze frame" adatokat kiolvasni  a hibakód törlése előtt. Fontos adat, hogy a beírt hiba időszakos, vagy állandó - ebben a jelzett adatok adnak támpontot. Gondolom, ha törlés után nem jön vissza, akkor időszakos hiba volt, valóban nem kell vele foglalkozni. Sajnos a hibakód törléskor a F-F adatok is törlődnek, van ugyan visszaállítási lehetőség de ez a funkció nem minden OBD diag eszközben elérhető. Szerintem próbáld meg  aF-F adatokat megnézni utólag ( diag 2-es mód) hátha hátha....
Avensis 1.8 / 2007