Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3736586 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

sanyi17

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15135 Dátum: 2019.04.26 17:10:18 »
Pillangószelep környékét takaríttasd ki teljesen.
Köszönöm szépen!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15136 Dátum: 2019.04.27 15:01:57 »
Nincs tárolt hibakód....de azt figyeltem meg,hogy lassitáskor majd teljes megálláskor leesik a fordulatszám 800ford/perc alá,s utána áll be normális alapjáratra,s kuszna az autó folyamatosan,(tudom,hogy ez működési sajátosság).minimális de tényleg kicsi remegés van ha D-be van a váltó,s kicsit hullámzik az alapjárat,ha ártalom P-be akkor helyre jön az alapjárat,s bársonyosan forog tovább a motor....A kérdésem az lenne,hogy másnak is ilyen a viselkedése az automata váltós kocsinak?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15137 Dátum: 2019.04.27 17:18:30 »
Nincs tárolt hibakód....de azt figyeltem meg,hogy lassitáskor majd teljes megálláskor leesik a fordulatszám 800ford/perc alá,s utána áll be normális alapjáratra,s kuszna az autó folyamatosan,(tudom,hogy ez működési sajátosság).minimális de tényleg kicsi remegés van ha D-be van a váltó,s kicsit hullámzik az alapjárat,ha ártalom P-be akkor helyre jön az alapjárat,s bársonyosan forog tovább a motor....A kérdésem az lenne,hogy másnak is ilyen a viselkedése az automata váltós kocsinak?
Felújíttattad már a citromot a váltóban?

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15138 Dátum: 2019.04.27 18:49:01 »
Dehogy,még egy hónapja vettem...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15139 Dátum: 2019.04.27 22:33:21 »
Ha túlesel rajta, ezek az anomáliák várhatóan meg fognak szűnni.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15140 Dátum: 2019.04.28 10:32:25 »
Mentünk volna reggel, erre zörög alul és elment a motorerő. Na mi lenne? Kizárásos alapon katalizátor.... Hétfőn hívom Mayert, hogy mikorra tudnak bele rendelni. Asszony szeme felakadt, mikor mondtam mennyi lesz. :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15141 Dátum: 2019.04.28 14:02:11 »
Ha még jól rémlik 200-250e körül van a gyári katalizátor, az enyém is túl van már egy cserén.  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15142 Dátum: 2019.04.28 15:48:55 »
Ha még jól rémlik 200-250e körül van a gyári katalizátor, az enyém is túl van már egy cserén.  :innocent:
Legutóbb 240-et mondtak rá, de az másfél éve volt. Abban reménykedni se merek, hogy hétfőn lesz cucc és be is tudják tenni. Neked mit cseréltek még? Gondolom a két oldalon ilyenkor a tömítéseket is frissítik?

robitrodnav

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15143 Dátum: 2019.04.28 19:12:46 »
Sziasztok!
 
Klíma problémám van . Az utastérben a klíma bekapcsolásakor " fehér ködöt " fúj az utastérbe.

Hol keressem a hibát ?

Előzmény : tavasszal és a rá következő évben ismét feltöltettem, a szezonban működött. 2x töltettem , mindkét alkalommal azt mondták hogy minden rendben ... Elvittem másik szervízbe , elmondtam hogy ködöt fújt az utastérbe. A szerelő a klimahűtő cseréjét javasolta , mert szerinte ott szökik a nyomás...

Mi a javaslat mit lehet mit kell cserélni javítani ?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15144 Dátum: 2019.04.28 19:29:27 »
Sziasztok!
 
Klíma problémám van . Az utastérben a klíma bekapcsolásakor " fehér ködöt " fúj az utastérbe.

Hol keressem a hibát ?

Előzmény : tavasszal és a rá következő évben ismét feltöltettem, a szezonban működött. 2x töltettem , mindkét alkalommal azt mondták hogy minden rendben ... Elvittem másik szervízbe , elmondtam hogy ködöt fújt az utastérbe. A szerelő a klimahűtő cseréjét javasolta , mert szerinte ott szökik a nyomás...

Mi a javaslat mit lehet mit kell cserélni javítani ?
Micila lehet a te embered, úgy emlékszem  hogy járatos a témában. De a klíma nem egy közismerten problémás dolog a típusnál. Régóta van meg a kocsi? Vagy ismeretlen az előélete?

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15145 Dátum: 2019.04.28 19:42:49 »
Legutóbb 240-et mondtak rá, de az másfél éve volt. Abban reménykedni se merek, hogy hétfőn lesz cucc és be is tudják tenni. Neked mit cseréltek még? Gondolom a két oldalon ilyenkor a tömítéseket is frissítik?
Az sem baj, ha a lambda szonda épségben méltóztatik kijönni... Mellesleg  az eBay-on 185 fontocska tömítéssel-csavarral - de Q1 Brand, amit nem tudtam dekódolni. :hmmmm:
Avensis 1.8 / 2007

robitrodnav

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15146 Dátum: 2019.04.28 20:06:36 »
3 éve van meg kb. Minden más működik, csak a klíma nem.
Második tulaj vagyok , működött amikor vettem.

Amit nem értek hogy a legutóbbi feltöltésnél is minden rendben volt a gép szerint , működött is egész nyáron , párátlanításra télen is. Használtuk folyamatosan szinte.
De egyszer csak jött a köd mint a diszkóban ...
Nem sérült , nem szerelt , olajcserén kívül semmi nem történt az autóval .

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15147 Dátum: 2019.04.28 21:11:26 »
Az sem baj, ha a lambda szonda épségben méltóztatik kijönni... Mellesleg  az eBay-on 185 fontocska tömítéssel-csavarral - de Q1 Brand, amit nem tudtam dekódolni. :hmmmm:
Szonda kiemelőben van, úgyhogy ki fog jönni. Láttam az ebay-es katalizátorokat, de túl sok utángyártottat hallottam már 3-4 év után tönkremenni. A gyári minőségbiztosításon átesett termék biztosan bírja hosszútávon is. Tegyük fel, hogy beteszel utángyártottat és 4 évente megy a csere. A végére többe kerül mint eleve a gyárit betenni.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15148 Dátum: 2019.04.28 23:06:03 »
Legutóbb 240-et mondtak rá, de az másfél éve volt. Abban reménykedni se merek, hogy hétfőn lesz cucc és be is tudják tenni. Neked mit cseréltek még? Gondolom a két oldalon ilyenkor a tömítéseket is frissítik?

Mondjuk úgy, hogy szinte mi voltunk az utolsó kuncsaftok egyike a kiskőrösi szervizben a bezárás előtt, szóval az ügyvezető, akivel több évtizedes ismeretség volt adott rá egy ilyen 220e Ft-s ajánlatot a gyári katalizátorra - szóval hogy mi is lehet(ett) az "igazi" ár, és mi is történt a kocsival a szervizben valójában, azt sajnos nem tudom, ugye én még a tengeren voltam, Édesapámat pedig sajnos már nem tudom megkérdezni...  :cry:

De amúgy a cserés alkatrészek nagy része még a békéscsabai malőrre vezethető vissza, ugye a szervó szivattyú (ami ráadásul nem is Avensisbe való, hanem COV-ba, de azért csak beletette a nem rávaló hosszbordásszíjjal együtt - szóval majd egyszer az is cserés lesz megint a saját megnyugtatásomra), utána a megrepesztett vezérlánc-burkolat, és ugye még a jó ég tudja mihez nyúlt az a szerelő... Az olcsó anyagokkal gyűrűzés után összerakott motor (pasztázás, régi tömítések újra felhasználása, stb.) esetében is már jó pár dolog azóta cserés lett.
Az biztos, hogy rendesen megbűnhődtem már azért (lelkileg, anyagilag, szabadidő-ügyileg), hogy ott kötöttem ki nála...  :whistling: :hmmmm:  :no: :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2019.04.28 23:08:45 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15149 Dátum: 2019.04.28 23:15:51 »
Ilyenkor a pénz a legkevesebb. De a szabadidőd, meg a stressz, meg a kisördög :devil: a válladon, ami azt suttogja, hogy mi derül még ki legközelebb...