Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710748 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15120 Dátum: 2019.04.22 09:52:11 »
Hello, köszi  a képeket, bár nem teljesen ilyenekre gondoltam. Az én hasonló tépelődéseim addig fajultak, hogy meghámoztam kissé  a kérdéses elemet és eltoltam  a kihajtás irányába. Így láthatóvá vált  az alatta lévő felület, mely az eddigi leírások szerint takart volt és alatta jött létre a kárhozott korrózió/ törés. Mivel az én esetemben  a felület enyhén szólva "libabőrös" volt, lecsiszoltam, levédtem, és a helyén "vulkanova tape"-val rögzítettem. Eredetileg levágtam volna, de nem fértem hozzá flex-el és baromi kemény az acél hüvely. Hát ennyi.
Ha minden igaz ez egy megosztott album. (vagy nem) üdv, minden fórumozónak kellemes nyulat.
https://photos.app.goo.gl/1PneL3HAUtKxpeXa7
Ugye ez Neked is a bal oldal? Mert nálam ez a bogyó a kerékagytól kb 8-10 centire van, és nem annyira a motorhoz közel, mint a Te képeden.
Én nem tudtam elmozdítani, mert egy bilincs fogja, így alatta nem tudom milyen állapotban van. Ami rozsdát a képeimen látsz, az a bogyó és a kerék közötti szakaszon van.

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15121 Dátum: 2019.04.22 12:44:19 »
Hello, igen ez a bal oldal, de mint írtam én eltoltam  a kihajtás felé, hogy alatta nézelődjek és takarítsak. Utána visszatoltam, szigeteltem, bízok-remélek és nézem, hol van nem gagyi féltengely.
Avensis 1.8 / 2007

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15122 Dátum: 2019.04.22 21:01:36 »
Hello, igen ez a bal oldal, de mint írtam én eltoltam  a kihajtás felé, hogy alatta nézelődjek és takarítsak. Utána visszatoltam, szigeteltem, bízok-remélek és nézem, hol van nem gagyi féltengely.

www.teamtwork.hu

A TTG műhelyben találkoztam az üzletkötőjükkel / Kovács Tibor/.
Amikor majd kell, az ő portékájuk lesz beépítve a gépsárkányomba.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15123 Dátum: 2019.04.22 22:13:51 »
Tegnap a feleségemnél leállt az Avensis :cry:.Az alany 2.4benzin automata,azt mondta,hogy le fulladt,amit nehezen tudom elhinni,mivel egy automata nem fullad le...Megállt a piros lámpánál,s a motor leállt,utána be akarta indítani behúzta a választókart P-be,s csak másodikra indult be,haza ment vele,de nem értem a szituációt,valaki másnál volt már ilyen,vagy valami hasonló?

Ilyen még nem fordult elő nálam, és ma léptem át a 208e km-et a kocsival.
Valóban furcsa, hogy Aut váltó lefullad, max azt tudom elképzelni, hogy emelkedőn állt, és a fékről lelépve nem kezdett el kúszni az autó, de hogy a motor mitől állt le, az passz.  :hmmmm:
Lehetne esetleg az önindítója, hogy csak 2.-ra indult be, de attól meg nem fulladhatott volna le előtte.  :hmmmm:

Gondolom azóta nem produkálta a dolgot?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15124 Dátum: 2019.04.22 22:57:45 »
Tegnap a feleségemnél leállt az Avensis :cry:.Az alany 2.4benzin automata,azt mondta,hogy le fulladt,amit nehezen tudom elhinni,mivel egy automata nem fullad le...Megállt a piros lámpánál,s a motor leállt,utána be akarta indítani behúzta a választókart P-be,s csak másodikra indult be,haza ment vele,de nem értem a szituációt,valaki másnál volt már ilyen,vagy valami hasonló?
Van tárolt hibakód? Pillangószelep/torok környéke volt pucolva/szerelve mostanában? Véletlen tisztító adalékot nem raktál bele mostanában?

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15125 Dátum: 2019.04.22 23:40:30 »
Sík úton történt,új önindító,generátor van rajta,én majd csak szerdán leszek otthon azóta nem ment vele...nem lett tisztító adalék beletöltve,holnap viszi szerelőhöz...(más ügyben is)

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15126 Dátum: 2019.04.23 08:37:22 »
www.teamtwork.hu

A TTG műhelyben találkoztam az üzletkötőjükkel / Kovács Tibor/.
Amikor majd kell, az ő portékájuk lesz beépítve a gépsárkányomba.
És honnan fogod tudni, hogy mikor kell?

rbsat
És akkor ez a fotó már a kezelés után készült?
« Utoljára szerkesztve: 2019.04.23 08:41:52 írta kugyu21 »

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15127 Dátum: 2019.04.23 10:02:37 »
hello, a fotón a lecsiszolt tengely van, (nem fémtiszta, de már nincs rozsdás-revés felület) ezitán cink spray és vissza...
Avensis 1.8 / 2007

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15128 Dátum: 2019.04.23 14:02:36 »
hello, a fotón a lecsiszolt tengely van, (nem fémtiszta, de már nincs rozsdás-revés felület) ezitán cink spray és vissza...
De akkor nem volt jelentős különbség a szabad tengelyfelület és a bogyó alatti rész rozsdásodása között (a lecsiszolt felületen nem beazonosítható a bogyó helye).
Mert én ugyan nem láttam be a bogyó alá, de a töle a kerék felé eső szakasza rozsdás és nyomokban sincs rajta az talán műanyag borítás, míg a motor felőli rész még sértetlennek tűnik.
A bogyó elmozdításához levágtad a bilincset? És mivel pótoltad?

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15129 Dátum: 2019.04.23 21:36:16 »
Így van, az én tengelyem sehol sem volt olyan, mint a te képeden lévő. Mint írtam,  a gumi burkolatot levágtam  a két végén, ekkor el lehet tolni. A látvány koránt sem volt olyan, hogy elsírjam magam, ezért is lettem kíváncsi  a te esetedre, mert te képeden a nyaknál lévő rozsda sokkal nagyobb korróziót feltételez  a kérdéses darab alatt. (vagy nem) Láttam eltört tengelyt is, ezek súlyos keresztmetszet csökkenést mutattak. Mindenesetre ha lesz rá módom, inkább leflexelem és utána nem lesz találós kérdés az állapota.
Avensis 1.8 / 2007

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15130 Dátum: 2019.04.24 11:58:02 »
Így van, az én tengelyem sehol sem volt olyan, mint a te képeden lévő. Mint írtam,  a gumi burkolatot levágtam  a két végén, ekkor el lehet tolni. A látvány koránt sem volt olyan, hogy elsírjam magam, ezért is lettem kíváncsi  a te esetedre, mert te képeden a nyaknál lévő rozsda sokkal nagyobb korróziót feltételez  a kérdéses darab alatt. (vagy nem) Láttam eltört tengelyt is, ezek súlyos keresztmetszet csökkenést mutattak. Mindenesetre ha lesz rá módom, inkább leflexelem és utána nem lesz találós kérdés az állapota.
Miért vágtad le a gumi szélét? Ha a szélén, a vályatban rajta lévő roppantós bilincset lebontom, még nem tolható el?

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15131 Dátum: 2019.04.24 21:39:15 »
Egyrészt látni akartam, hogy mi van belül, mert ha csak  egy gumidarab, akkor annak  a tömege semmire sem elég. Hámozva a vulkanizált réteget, előtűnt az acél persely. Mivel  alatta a korrózió összegyógyítja a tengellyel  a perselyt/hüvelyt/csövet mindegy hogy hívjuk,  a tologatás nem egyszerű. Főleg, hogy akna  vagy emelő nélkül nőgyógyász eset.
Avensis 1.8 / 2007

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15132 Dátum: 2019.04.25 11:08:30 »
Egyrészt látni akartam, hogy mi van belül, mert ha csak  egy gumidarab, akkor annak  a tömege semmire sem elég. Hámozva a vulkanizált réteget, előtűnt az acél persely. Mivel  alatta a korrózió összegyógyítja a tengellyel  a perselyt/hüvelyt/csövet mindegy hogy hívjuk,  a tologatás nem egyszerű. Főleg, hogy akna  vagy emelő nélkül nőgyógyász eset.
Ja hogy a bucin belül fém érintkezik a féltengellyel!? Ezt a fényképről nem tudtam megállapítani, és én még a bilincset sem mertem levenni (nincs ilyenem a visszarakáshoz), nem hogy még fel is daraboljam a bucit, úgy hogy azt sem tudom róla, mire való. :)

sanyi17

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15133 Dátum: 2019.04.26 11:38:30 »
Sziasztok, kb. másfél éve vásároltam egy Avensist, 1.8-as motorral, 2007-es. Azóta is a következő probléma keseríti Toyota-s napjaimat: hideg motorral, kis sebességgel, pl. 2-es vagy 3-as fokozatban haladva, rángat, olyan mintha egy másodpercre elfogyna az üzemanyag, aztán pár másodpercig minden rendben, aztán újra a rángatás. Meleg motorral, pl. 5-ös fokozatban, egyenletes haladás mellett, az az érzésem, hogy folyamatosan rángat. Persze nem annyira, mint hideg motorral, de nem szép egyenletes a motor forgása. Gyertyát cseréltem (standard Denso), MAF szenzort megtisztítottam.
Van ötletetek, mi lehet a gond?

Köszönöm szépen!

Üdv Erdélyből,
Sándor


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15134 Dátum: 2019.04.26 15:44:01 »
Sziasztok, kb. másfél éve vásároltam egy Avensist, 1.8-as motorral, 2007-es. Azóta is a következő probléma keseríti Toyota-s napjaimat: hideg motorral, kis sebességgel, pl. 2-es vagy 3-as fokozatban haladva, rángat, olyan mintha egy másodpercre elfogyna az üzemanyag, aztán pár másodpercig minden rendben, aztán újra a rángatás. Meleg motorral, pl. 5-ös fokozatban, egyenletes haladás mellett, az az érzésem, hogy folyamatosan rángat. Persze nem annyira, mint hideg motorral, de nem szép egyenletes a motor forgása. Gyertyát cseréltem (standard Denso), MAF szenzort megtisztítottam.
Van ötletetek, mi lehet a gond?
Pillangószelep környékét takaríttasd ki teljesen.