Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3738973 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15075 Dátum: 2019.03.29 09:59:09 »
Köszi. Tegnap töröltem a p0133 hibát, majd ma 100km után jött újra a check engine. P0171, p0174. Ugyanaz a két hiba, csak az egyik az egyes hengerrel, a másik meg a kettesre jön. Légtömegmérő? Érdekes, h a p0133 nem jött vissza. Szerviz lesz sajnos, pedig a kocsi nem produkál érezhető hibát. Az a jó, hogy visszaolvasva eléggé meggyűlik a diagosoknak a dolga a nyomozással és sokszor csak cserélgetnek ész nélkül mindent... :(
Rossz helyre címezted, rbsat lesz a te embered, én csak a videó linkjét javítottam. :)
A szervízbe úgy kell beadni, hogy a hiba javítását kéred. Amit aláírsz, azon a hibajelenség megszüntetése legyen. Sok esetben az alkatrész cseréjét iratják alá veled, és ha nincs ott, hogy te x hibajelenség megszüntetését igényled, akkor a te költséged lesz ha utólag a jelenség a részegység cseréjétől nem szűnt meg.

Szevasztok!
A hűtővíz hőmérséklet érzékelő gombát (T22 2000cm3) hol találom?
toyodiy.com-on a robbantott ábrán próbáld beazonosítani.

Gondoltam,hogy világítani kéne...
Nekem világít az ülésfűtés tárcsája.Hogy kell sztszedni a váltókulissza burkolatát?
5 másodperc keresés alapján így. ;)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15076 Dátum: 2019.03.29 11:50:43 »
Azon belül.

Igen, én is ezt írtam.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15077 Dátum: 2019.03.29 12:51:52 »

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15078 Dátum: 2019.03.29 16:44:14 »
Silent.

Kösz,de automata váltó van s így nem müxik...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15079 Dátum: 2019.03.29 20:53:40 »
Szerintem ugyanazzal a logikával jön le. A szoknyának van egy pereme amivel be lehet jutni alá.
szerk.
Ok, látom, műanyag. Kis keresgélés után találtam ilyet, a szerelési logikának hasonlónak kéne lennie.

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15080 Dátum: 2019.04.02 00:55:51 »
En ma voltam legzsak vezerlot es utasoldali legzsakot csereltetni a visszahivas keretein belul a Toyotanal itt Londonban.
Egyuttal atneztek az autot es en is ereztem mar parszor csuszik a kuplung kaptam toluk egy nagyon vicces ajanlatot a cserere😁
Jot mosolyogtam mikor mondta az illeto es mutatta hogy majd hozzam vissza es kicserelik potom £1233.42-ert :clap:
Gondolom te sem 450 ezerert csereltetted munkadijjal :clap:
Valeotol valo kuplunggal volt mar valakinek dolga vagy melyik a legjobb dontes szerintetek?

Helló!

Nekem egy éve kuplungozták. Itt a győri Toyotában vettem a gyári kuplung szettet hozzá. Valeo a gyári kuplugja!

Azóta mentem kb.15 ezer km-t. Meg vagyok vele elégedve.

SxySensor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15081 Dátum: 2019.04.07 16:16:48 »
Sziasztok,

A 2005 Toyota Avensis-emben a középső LCD kijelző elkezdett villogni. A háttérvilágítás ki/bekapcsol, a szövegből nem látszik semmi. A szerelő azt mondta, hogy típus hiba és adott hozzá egy szép magas számot javítási költségnek. Szerintem ez valami kondi, ellenállás hiba lehet, amit otthoni korrigálható. Tudtok kérlek segíteni, hogyan tudom kiszerelni a fedőlapot, hogy mögé tudjak nyúlni?
https://drive.google.com/open?id=1iwaRXw8qXoFjs0CLqJ7rHWPZ24db7WhX


András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15082 Dátum: 2019.04.07 18:56:30 »
Sziasztok,

A 2005 Toyota Avensis-emben a középső LCD kijelző elkezdett villogni. A háttérvilágítás ki/bekapcsol, a szövegből nem látszik semmi. A szerelő azt mondta, hogy típus hiba és adott hozzá egy szép magas számot javítási költségnek. Szerintem ez valami kondi, ellenállás hiba lehet, amit otthoni korrigálható. Tudtok kérlek segíteni, hogyan tudom kiszerelni a fedőlapot, hogy mögé tudjak nyúlni?
https://drive.google.com/open?id=1iwaRXw8qXoFjs0CLqJ7rHWPZ24db7WhX

Nekem is volt ilyen. Egy próbát megér az orosz módszer, csapj oda egyet a műszerfal tetejére, de erősebben. Nekem bejött, meggyógyult tőle.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15083 Dátum: 2019.04.07 21:40:39 »
Sziasztok,

A 2005 Toyota Avensis-emben a középső LCD kijelző elkezdett villogni. A háttérvilágítás ki/bekapcsol, a szövegből nem látszik semmi. A szerelő azt mondta, hogy típus hiba és adott hozzá egy szép magas számot javítási költségnek. Szerintem ez valami kondi, ellenállás hiba lehet, amit otthoni korrigálható. Tudtok kérlek segíteni, hogyan tudom kiszerelni a fedőlapot, hogy mögé tudjak nyúlni?
https://drive.google.com/open?id=1iwaRXw8qXoFjs0CLqJ7rHWPZ24db7WhX
A T25 fedcompja egy csoda. A legjobb amit tehetsz vele, hogy kidobod és beteszed a kesztyűtartó rekeszt a helyére. Egyébként jó helyen kapirgálsz, autóműszerész olcsón meg fogja tudni javítani.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15084 Dátum: 2019.04.07 22:18:43 »
A T25 fedcompja egy csoda. A legjobb amit tehetsz vele, hogy kidobod és beteszed a kesztyűtartó rekeszt a helyére. Egyébként jó helyen kapirgálsz, autóműszerész olcsón meg fogja tudni javítani.

Jó az  :clap:, ma megjártuk Tiszafüred - Poroszlót  oda-vissza Csorvásról, a BC máris 5 alatti átlagfogyasztást jelez. Igaz, teljesen alákalkulál, de legalább következetes... én tudok belőle következtetni.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15085 Dátum: 2019.04.07 23:14:01 »
Ebben azért akkor méreteset léptek előre. Nekem mindkét T27-ben teljesen korrekt értékeket ad. Az első szériás még tévedett 1, max 2 tizedet, de a 2017-es mindig tizedre pontos a számoláshoz képest. És még a Range funkció is stimmel  :yes:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15086 Dátum: 2019.04.08 09:03:48 »
Jó az  :clap:, ma megjártuk Tiszafüred - Poroszlót  oda-vissza Csorvásról, a BC máris 5 alatti átlagfogyasztást jelez. Igaz, teljesen alákalkulál, de legalább következetes... én tudok belőle következtetni.
Pár év után fél liter pontossággal eltalálom a fogyasztást az adott útra. Már pontosabb vagyok mint a T25 fedcomp :D

Ebben azért akkor méreteset léptek előre. Nekem mindkét T27-ben teljesen korrekt értékeket ad. Az első szériás még tévedett 1, max 2 tizedet, de a 2017-es mindig tizedre pontos a számoláshoz képest. És még a Range funkció is stimmel  :yes:
Ugyanez a tapasztalat, bár T27-ből nincs saját, csak a tulajok elmondása. T25  fedcomp nagy mellényúlás volt a Toyota részéről. Tiszttára mintha valami spanyol-olasz beszállítói kooperációban készült volna egy júliusi  szieszta alatt. Faceliftre vajon cserélték? :hmmmm:
De: Egy szavam nincs, mert egyébként a komplett T25 egy művészi alkotás, mai napig elfog a Minőség érzete ha beleülök. Ha a saját hülyeségeinket leszámítom akkor azt kell mondanom, hogy a kocsi eddig nem sok problémával lepett meg minket.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15087 Dátum: 2019.04.08 10:51:28 »
Valóban óriási visszalépés volt a T25-ös fed compja a T22-eshez képest. Az maga volt az álom, ez meg néha magától is nulláz a tetejébe, és olyan értékeket mutat, ami azért még a 2.4-es mocinak is vicc (max range telitankkal 390 km...  :D ).

Gondolom nem véletlenül van rajta egy gomb, amivel ki lehet kapcsolni az egész fed compot, tudták milyen sz@r lett a végtermék...  :innocent: ;) :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15088 Dátum: 2019.04.08 11:32:32 »
Valóban óriási visszalépés volt a T25-ös fed compja a T22-eshez képest. Az maga volt az álom, ez meg néha magától is nulláz a tetejébe, és olyan értékeket mutat, ami azért még a 2.4-es mocinak is vicc (max range telitankkal 390 km...  :D ).

Gondolom nem véletlenül van rajta egy gomb, amivel ki lehet kapcsolni az egész fed compot, tudták milyen sz@r lett a végtermék...  :innocent: ;) :D
A T25 fedcomp kidobása vicces módon az az eset ami növeli a kocsi értékét. :D
Gyakorlatilag semmit nem mutat ami hiányozhatna bárkinek. Ha az ember tudja a fogyasztását akkor elég az A/B trip km-óra álláson figyelnie, hogy mikor menjen tankolni. Vagy a sárga lámpától kezdve elmegy 100km-en belül. Extra poén, hogy ez a műszerek szégyene 2-3 ismert módon tud elromlani.

Blo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15089 Dátum: 2019.04.08 15:29:53 »
Sziasztok!

A T25 1.8-as kuplungját lehet állítani, ha nem jó helyen fog?