Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3731015 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15060 Dátum: 2019.03.27 17:03:46 »
Ha tudtam volna a hiányáról én is elengedem egy morgással, de mivel nem feltételeztem, ezért nyugodtam használtam várva a jelre, és így jócskán kicsúsztam a ciklusból, nem tudva mennyit ártottam vele.
Totál minden bántás nélkül, ha de ennyire zéró infód se volt a kocsiról/márkáról, mielőtt megvetted és utána se olvastál (kezelési, kérdezés, bármi)?  :eek: Bocs, csak nekem fura, aki kvázi kívülről-belülről azelőtt ismertem a Corollámat, mielőtt megvettem volna valójában, annyira rá voltam állva...  :D

A bicskakulcsot sztem amúgy felejtsd el, én full rá voltam kattanva, de csak gányolva lehetne normálisat összehozni belőle, mert nem az olcsó, filléres tolla van (létezik TOY43 és 47) és iszonyú bumszli a bicska rész (a gyári, páromnak az van), szóval lemondtam róla, pedig a komplett Alit átnyálaztam egy éve, amikor meglett az enyém. Egyszerűen nem éri meg, hogy egy kétszer akkora dögöt csináljak a meglévő kulcsból.  :wacko:

Az sem mindegy ugye, miből ül át az ember, mik az elvárásai, én egy 19 éves Corollából ültem át, előtte egy 28 éves Kadettem volt, minimálisak voltak az igényeim, azokat bőven túlteljesíti az Avensis.  :lol: A T25-nél említettél anno ülést ismerősödnél, hogy valami nem állítható a tiedben már. Az övében véletlen nem egy angol jobb egy van...? Mert itthon egyetlen Toyotánál sem láttam, hogy csont ugyanazokat a funkciókat adná az anyós mint a vezetőülés. Minden Toyotában butább.

szerk: asszem ennek a nagy részét nem neked akartam :D
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.27 17:10:20 írta kleingy »
         

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15061 Dátum: 2019.03.27 18:54:51 »
Totál minden bántás nélkül, ha de ennyire zéró infód se volt a kocsiról/márkáról, mielőtt megvetted és utána se olvastál (kezelési, kérdezés, bármi)?  :eek: Bocs, csak nekem fura, aki kvázi kívülről-belülről azelőtt ismertem a Corollámat, mielőtt megvettem volna valójában, annyira rá voltam állva...  :D

A bicskakulcsot sztem amúgy felejtsd el, én full rá voltam kattanva, de csak gányolva lehetne normálisat összehozni belőle, mert nem az olcsó, filléres tolla van (létezik TOY43 és 47) és iszonyú bumszli a bicska rész (a gyári, páromnak az van), szóval lemondtam róla, pedig a komplett Alit átnyálaztam egy éve, amikor meglett az enyém. Egyszerűen nem éri meg, hogy egy kétszer akkora dögöt csináljak a meglévő kulcsból.  :wacko:

Az sem mindegy ugye, miből ül át az ember, mik az elvárásai, én egy 19 éves Corollából ültem át, előtte egy 28 éves Kadettem volt, minimálisak voltak az igényeim, azokat bőven túlteljesíti az Avensis.  :lol: A T25-nél említettél anno ülést ismerősödnél, hogy valami nem állítható a tiedben már. Az övében véletlen nem egy angol jobb egy van...? Mert itthon egyetlen Toyotánál sem láttam, hogy csont ugyanazokat a funkciókat adná az anyós mint a vezetőülés. Minden Toyotában butább.

szerk: asszem ennek a nagy részét nem neked akartam :D

Tényleg nem én vagyok az, akire gondolsz.
Az autó megvásárlásakor ezredrangú szempont lett volna a szervizciklus kijelzésének megléte, vagy hiánya, ezért ezt valóban nem vizsgáltam. Ráadásul mivel sokkal olcsóbb autó esetében van ilyen opció, nem gondoltam, hogy ebben nincs. Mikor ezzel szembesültem, kérdeztem, hogy csak én nem találok ilyet, vagy valóban nincs is. A választ megkaptam, rosszallottam, de elfogadtam. Túl van tárgyalva, és nem gondoltam, hogy ez ekkora vihart arat.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15062 Dátum: 2019.03.27 19:11:06 »
Nem január 1-én, és nem 0 km-el vettem az autót, és gondolom Te sem mindig kerek dátumra és km-re hordod szervizbe. Akkor mihez képest is telt le az esztendő, és mi látszik a naptárból? Vagy az azóta megtett kilométer hol látszik a futásteljesítményen? Senki nem kért elemzőlabort, csak a fedélzeti computerben egy kis memória címet, ahonnan ez kiolvasható, és amit sok, az Avensis árának töredékébe kerülő autó esetében szolgáltatnak.
De valóban ennyi energiával, amivel a Te pikirt kioktatásaidra válaszolok, már fel is jegyezhettem volna a fordulókat, ha tudtam volna az autó eme (szerintem) hiányosságáról. És ezzel én be is fejeztem Veled.

I tak dalse!!!  STABQ!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15063 Dátum: 2019.03.27 19:55:15 »
Tényleg nem én vagyok az, akire gondolsz.
Az autó megvásárlásakor ezredrangú szempont lett volna a szervizciklus kijelzésének megléte, vagy hiánya, ezért ezt valóban nem vizsgáltam. Ráadásul mivel sokkal olcsóbb autó esetében van ilyen opció, nem gondoltam, hogy ebben nincs. Mikor ezzel szembesültem, kérdeztem, hogy csak én nem találok ilyet, vagy valóban nincs is. A választ megkaptam, rosszallottam, de elfogadtam. Túl van tárgyalva, és nem gondoltam, hogy ez ekkora vihart arat.
A vihar a másik felhasználónak szól valójában asszem, akinek linkeltem is, hogy félrement tévesen neked a válasz.  :flowers:  :hug:
         

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15064 Dátum: 2019.03.27 20:14:50 »
A T25-nél említettél anno ülést ismerősödnél, hogy valami nem állítható a tiedben már. Az övében véletlen nem egy angol jobb egy van...? Mert itthon egyetlen Toyotánál sem láttam, hogy csont ugyanazokat a funkciókat adná az anyós mint a vezetőülés. Minden Toyotában butább.

Ráncfelvarrás utáni T25-ös anyósülése szintén 8 irányba állítható (legalábbis az Exe biztosan, és elektromosan persze), egyedül a deréktámasz az, amit "nem tud". És ha jól rémlik ezt az ennél drágább Toyoták se tudták és tudják azóta sem, Camry biztosan nem tudta, talán még a Land Cruiserek sem.  :hmmmm:
Akinek deréktámaszos anyósülés kell, annak már Lexust kell keresnie.  :eek: :hmmmm: :innocent: :szemez: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Steinerbeni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15065 Dátum: 2019.03.28 09:35:00 »
Sziasztok! Lenne egy problémám 2.0 d4d 126le.2007 es.találkozott-e már valaki azzal a problémával hogy az autó gondol egyet és leáll alapjáraton, amit általában egy csörgő kopogó motorhang előz meg. A kopogás sokszor jelen van de nem mindig, néha kisímul a motor hangja és tökéletesen üzemel néha 100 km én keresztül, aztán jön az ütemes csörgő kopogó hang és ha megállok alapjáraton leáll. Hideg meleg motornál előfordul. Hibakód nincs tárolt sem. Visszaindítás után többnyire elhalgat a kopogás és nem áll le. 4 injektor csere volt kb 60 000km el ezelőtt, értékei rendben vannak. Van lenne valakinek tippje vagy tapasztalata szívesen meghallgatnám mert tanácstalan vagyok. Előre is köszönöm!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15066 Dátum: 2019.03.28 11:13:04 »
Az első szondák itt vannak:

http-vel- mert a https-t nem jeleníti meg. ;)

okros1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15067 Dátum: 2019.03.28 11:37:25 »
http-vel- mert a https-t nem jeleníti meg. ;)

Köszi. Tegnap töröltem a p0133 hibát, majd ma 100km után jött újra a check engine. P0171, p0174. Ugyanaz a két hiba, csak az egyik az egyes hengerrel, a másik meg a kettesre jön. Légtömegmérő? Érdekes, h a p0133 nem jött vissza. Szerviz lesz sajnos, pedig a kocsi nem produkál érezhető hibát. Az a jó, hogy visszaolvasva eléggé meggyűlik a diagosoknak a dolga a nyomozással és sokszor csak cserélgetnek ész nélkül mindent... :(
Toyota Avensis T25 2.4 automata (2004)

Pales

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15068 Dátum: 2019.03.28 15:07:25 »
Sziasztok! 2004-es Avensis 2.4 automata kocsim bal féltengelyének belső csuklója lóg, gyorsításkor szétrázza a kocsit. Hol tudok ilyen alkatrészt emberi áron beszerezni? Köszi a segítséget.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15069 Dátum: 2019.03.29 06:36:22 »
Sziasztok.Este amikor már sötét van az automata váltó kulisszáján nektek világítanak a piktogrammok(P,R,N,D,S).?Nekem nem.. :cry:

nagytor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15070 Dátum: 2019.03.29 07:27:18 »
Szevasztok!
A hűtővíz hőmérséklet érzékelő gombát (T22 2000cm3) hol találom?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15071 Dátum: 2019.03.29 07:51:58 »
Szevasztok!
A hűtővíz hőmérséklet érzékelő gombát (T22 2000cm3) hol találom?

jármű motortere!?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15072 Dátum: 2019.03.29 08:13:38 »
Este amikor már sötét van az automata váltó kulisszáján nektek világítanak a piktogrammok(P,R,N,D,S).?Nekem nem.. :cry:

Igen, világítania kellene. Továbbá van egy kis pirosas fény is, ami az olvasó lámpa környékéről világít lefelé, szintén megvilágítva a kulissza környékét.
Nekem eddig csak az ülésfűtés tárcsájának a megvilágítása égett ki, nem nagy kunszt leszedni a burkolatot hozzá.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

nagytor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15073 Dátum: 2019.03.29 08:23:33 »
jármű motortere!?
Azon belül.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15074 Dátum: 2019.03.29 08:57:31 »
Igen, világítania kellene. Továbbá van egy kis pirosas fény is, ami az olvasó lámpa környékéről világít lefelé, szintén megvilágítva a kulissza környékét.
Nekem eddig csak az ülésfűtés tárcsájának a megvilágítása égett ki, nem nagy kunszt leszedni a burkolatot hozzá.  ;)
Gondoltam,hogy világítani kéne...
Nekem világít az ülésfűtés tárcsája.Hogy kell sztszedni a váltókulissza burkolatát?