Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3731910 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15045 Dátum: 2019.03.26 23:43:05 »
Lehetséges, hogy a Toyota mérnökeinek ez a piti feladat fel sem tűnt, ahogy a sorozatos váltóprobléma, olajfogyasztás és a féltengely anomália sem. Volt E-30-as BMW-m ami kb 1986-os konstrukció, és abban korrekt szervizintervallum jelző tájékoztatta a sofőrt a motorolaj aktuális állapotáról.
Váltó gond igen ritka, főleg Avenál, érdekérdeke mód te vagy a sokadik svéd 2.0 váltó gonddal, abbam más mint a mienben, ezt itthon nem is árulták. Olajfogyi 2000 óta gond, féltengely t27 óta nem (kivéve dízeleket), előtte igen,  érintette a covot, corollát, celikát, stb.
         

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15046 Dátum: 2019.03.27 08:06:21 »
Az előző 2001-es Citroënenem is tudta (idő és km egyaránt), lépj túl rajta vagy vegyél helyette Fabiat  :tt2:   ;)   :flowers:
Még egyet?  :eek:

micila
Nem a villogás a lényeg, hanem a gondoskodás a felhasználóról.  :yes:

kleingy
Váltógondom mondjuk nekem sincs, de ez az olajfogyasztás is érdekes dolog. Ha 2000-ig meg tudták oldani, utána miért kell nekünk ezzel együttélnünk?
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.27 08:20:24 írta kugyu21 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15047 Dátum: 2019.03.27 10:04:44 »
...
Váltógondom mondjuk nekem sincs, de ez az olajfogyasztás is érdekes dolog. Ha 2000-ig meg tudták oldani, utána miért kell nekünk ezzel együttélnünk?

Hát nem igazán. Az 1994-1995-ös 4A-FE motoros Carinák is gyári gyűrűhibásak. Ezzel együtt 1 liter/1000 km olajfogyasztás mellett is rendesen mentek, hibakód nélkül. Olajat kellett tölteni bele, és elkoszolta a katalizátort persze  :cry:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15048 Dátum: 2019.03.27 10:07:29 »
Még egyet?  :eek:

micila
Nem a villogás a lényeg, hanem a gondoskodás a felhasználóról.  :yes:

kleingy
Váltógondom mondjuk nekem sincs, de ez az olajfogyasztás is érdekes dolog. Ha 2000-ig meg tudták oldani, utána miért kell nekünk ezzel együttélnünk?

Igen érzékelem már itt is néhány éve, hogy a felhasználók jól behatárolhatóan kis részére ráfér minden gondoskodás. Szinte mindenről kíván információt, de úgy hogy ha lehet még kérni se kelljen. Egyeseknek azt is meg kell mondani, hogy melyik kezében van a szalvéta és melyikben a wc papír. akibor000 cartárs úgy mondá eccer " a szájába kell köpni, hogy nyála legyen". Az önellátás és gondoskodás egy jól körülírható szellemi nívó meglétét feltételezi. Az önhibából /lustaságból/ elkövettet gondatlanságot az élet bünteti. 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15049 Dátum: 2019.03.27 11:09:31 »
kleingy
Váltógondom mondjuk nekem sincs, de ez az olajfogyasztás is érdekes dolog. Ha 2000-ig meg tudták oldani, utána miért kell nekünk ezzel együttélnünk?
Na ez az, ami tényleg cikis...
         

okros1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15050 Dátum: 2019.03.27 11:52:44 »
Sziasztok. Kaptam egy check engine-t. Kiolvastam. P0133. O2 Sensor slow response. Tudom, hogy több szonda is van a gépben. Ez elvileg nem katalizátor utáni lehet, mert az pl p0420 hibakóddal jön, igy a kiemelő nem játszik. Ez melyik lehet? És hol vannak a 2.4 benzinbe a szondák. Nyilván viszem majd szervizbe, de azért tájékozódni szeretnék még időben. Köszi
Toyota Avensis T25 2.4 automata (2004)

Anorbert

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15051 Dátum: 2019.03.27 13:03:59 »
air mix néven keress rá YouTube-on. ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15052 Dátum: 2019.03.27 13:05:17 »
Sziasztok. Kaptam egy check engine-t. Kiolvastam. P0133. O2 Sensor slow response. Tudom, hogy több szonda is van a gépben. Ez elvileg nem katalizátor utáni lehet, mert az pl p0420 hibakóddal jön, igy a kiemelő nem játszik. Ez melyik lehet? És hol vannak a 2.4 benzinbe a szondák. Nyilván viszem majd szervizbe, de azért tájékozódni szeretnék még időben. Köszi
Konkrét választ nem tudok, de toyodiy.com alvázszám és robbantott ábra?
         

Anorbert

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15053 Dátum: 2019.03.27 13:05:40 »
Köszönöm szépen! :clap: :clap: :clap:

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15054 Dátum: 2019.03.27 13:38:14 »
Igen érzékelem már itt is néhány éve, hogy a felhasználók jól behatárolhatóan kis részére ráfér minden gondoskodás. Szinte mindenről kíván információt, de úgy hogy ha lehet még kérni se kelljen. Egyeseknek azt is meg kell mondani, hogy melyik kezében van a szalvéta és melyikben a wc papír. akibor000 cartárs úgy mondá eccer " a szájába kell köpni, hogy nyála legyen". Az önellátás és gondoskodás egy jól körülírható szellemi nívó meglétét feltételezi. Az önhibából /lustaságból/ elkövettet gondatlanságot az élet bünteti.
Ha neked ez jelenti a szellemi nívót, akkor bevállalom. de szerintem több mint kétszerese pénzért ennyi apróság elvárható lenne...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15055 Dátum: 2019.03.27 14:50:47 »
Ha neked ez jelenti a szellemi nívót, akkor bevállalom. de szerintem több mint kétszerese pénzért ennyi apróság elvárható lenne...
Na ja. Meg még sorolhatnám azokat a kényelmi dolgokat, amik nincsenek meg a Toyotákban. 10 éve mást sem írtam itt, hogy egy Citroënen Picasso után mennyi mindent kellett nélkülöznöm, amit sok éven keresztül megszoktam.
De ez nem így működik. El kell fogadni, hogy ezen a téren a Toyota nagyon nem európai módon gondolkodik. Olyan egyszerű dolgok hiányoztak eddig, mint pl hazakísérő fény.
Szerintem nincs olyan autómárka vagy típus, ami maradéktalanul tökéletes mindenkinek, mindenben. Tehát az ember mérlegel és kompromisszumot köt. Ez is az.
És azt is tudomásul kell venni, hogy egyik Autó gyártó sem jótékonysági intézmény, hanem profit orientált cég, akik elsősorban a részvényeseiknek akarnak megfelelni és csak utána a piacnak. Ha úgy gondolják, hogy annak a bizonyos funkciónak az elhagyásával megspórolnak 1,5$-t,és emiatt kevesebb vevőt veszítenek, mint amennyit megspóroltak, akkor kihagyják. Nagyon magas darabszám mellett így jönnek a $ milliók pluszban.

Szóval én is morgok a sóherságokon, csak könnyebben elengedem  ;)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15056 Dátum: 2019.03.27 15:29:32 »
Ha neked ez jelenti a szellemi nívót, akkor bevállalom. de szerintem több mint kétszerese pénzért ennyi apróság elvárható lenne...


Az az apróság, hogy eltelt egy esztendő a naptárból látszik. Az eltelt időtől függetlenül a jármű jelzi a futásteljesítményt is. Ezeken kívül még elemző laborvizsgálatot és eredményfüggő tevékenységi jeleket is elvárni a járműtől szerintem nem apróság.Egy mobil labor sok 10 millió forint befektetést igényel. 1. opció; Sokkal inkább apróság a tulajdonos nyilvántartása amiben feljegyzi az aktuális csere idejét és győz az energiaminimumra törekvés! 2. opció; Sic itur ad imbecil! by micila
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15057 Dátum: 2019.03.27 15:54:51 »
Sziasztok. Kaptam egy check engine-t. Kiolvastam. P0133. O2 Sensor slow response. Tudom, hogy több szonda is van a gépben. Ez elvileg nem katalizátor utáni lehet, mert az pl p0420 hibakóddal jön, igy a kiemelő nem játszik. Ez melyik lehet? És hol vannak a 2.4 benzinbe a szondák. Nyilván viszem majd szervizbe, de azért tájékozódni szeretnék még időben. Köszi

Az első szondák itt vannak:

  Más..
A Toyota kényelmi hiányosságairól az  a véleményem, hogy az autók döntő többségét nem Európában adják el. Azaz, a nagy piac dönti el, hogy mit barkácsolnak bele. Ázsiában, Afrikában, Amerikában nem kell...
Avensis 1.8 / 2007

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15058 Dátum: 2019.03.27 16:45:41 »

Az az apróság, hogy eltelt egy esztendő a naptárból látszik. Az eltelt időtől függetlenül a jármű jelzi a futásteljesítményt is. Ezeken kívül még elemző laborvizsgálatot és eredményfüggő tevékenységi jeleket is elvárni a járműtől szerintem nem apróság.Egy mobil labor sok 10 millió forint befektetést igényel. 1. opció; Sokkal inkább apróság a tulajdonos nyilvántartása amiben feljegyzi az aktuális csere idejét és győz az energiaminimumra törekvés! 2. opció; Sic itur ad imbecil! by micila
Nem január 1-én, és nem 0 km-el vettem az autót, és gondolom Te sem mindig kerek dátumra és km-re hordod szervizbe. Akkor mihez képest is telt le az esztendő, és mi látszik a naptárból? Vagy az azóta megtett kilométer hol látszik a futásteljesítményen? Senki nem kért elemzőlabort, csak a fedélzeti computerben egy kis memória címet, ahonnan ez kiolvasható, és amit sok, az Avensis árának töredékébe kerülő autó esetében szolgáltatnak.
De valóban ennyi energiával, amivel a Te pikirt kioktatásaidra válaszolok, már fel is jegyezhettem volna a fordulókat, ha tudtam volna az autó eme (szerintem) hiányosságáról. És ezzel én be is fejeztem Veled.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15059 Dátum: 2019.03.27 16:57:21 »
Na ja. Meg még sorolhatnám azokat a kényelmi dolgokat, amik nincsenek meg a Toyotákban. 10 éve mást sem írtam itt, hogy egy Citroënen Picasso után mennyi mindent kellett nélkülöznöm, amit sok éven keresztül megszoktam.
...
Szóval én is morgok a sóherságokon, csak könnyebben elengedem  ;)

Ha tudtam volna a hiányáról én is elengedem egy morgással, de mivel nem feltételeztem, ezért nyugodtam használtam várva a jelre, és így jócskán kicsúsztam a ciklusból, nem tudva mennyit ártottam ezzel.
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.27 17:00:02 írta kugyu21 »