Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3738504 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15030 Dátum: 2019.03.23 12:40:07 »
Senki nem tud segíteni???

Szia!

Van leírás T19-hez, nem tudom, hogy a T22-nél ez mennyire segítség:
discodan.org/gfx/celica/servicemanual/chassis/br.pdf

A diagnosztika az 58. oldalon indul.
Ha nem passzol hozzá, akkor is jó ötleteket lehet találni a 62. oldalán kezdődő hibakeresési/megoldási javaslatoknál. Nagyon elképzelhető, hogy egyszerű kontakthiba okozza.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15031 Dátum: 2019.03.23 21:26:10 »
Senki nem tud segíteni???


Ha kiolvas(tat)nád a hibakódot, az nagyban segítené kitalálni, hogy merre indulj el az invesztigációval.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15032 Dátum: 2019.03.24 11:28:20 »
Senki nem tud segíteni???

Kis kiegészítés:

Itt az Avensis részen szerintem lesz megfelelő leírás, de én nem néztem át.

krisz978

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15033 Dátum: 2019.03.24 18:21:10 »
Kis kiegészítés:

Itt az Avensis részen szerintem lesz megfelelő leírás, de én nem néztem át.
Ma nézettem egy maszek szerelőnél, de a hibakódolvasójában, nem volt t22 dizelhez program, próbáltuk többféle programmal, de az ABS-el nem kommunikált, csak a motorvezérlővel. Lehet máshova kellene vinni. De lehet máshol a hiba. Passz. A segítséget mindenkinek köszönöm!

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15034 Dátum: 2019.03.25 10:10:46 »
OFF Új hozzászólás írásakor mindig gondban vagyok, mert nem találok ilyen pociót, csak a meglévőhöz való hozzászólást
ON T25-nél nincs semmi szervizperiódusra való figyelmeztetés (kis ikon a műszerfalon, esetleg email a szerviztől)?  :eek:
A család által használt másik autónál (Fábia) van, így az Ave-nál nem is figyeltem erre, és most látom, hogy már túl vagyok az előírt kilométeren.
Ráadásul, most elbizonytalanodtam, hogy tényleg ennyire elfelejtkeztem volna róla, vagy megvolt, csak nem lett beírva a szerviznaplóba?
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.25 10:13:59 írta kugyu21 »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15035 Dátum: 2019.03.25 10:29:33 »
OFF Új hozzászólás írásakor mindig gondban vagyok, mert nem találok ilyen pociót, csak a meglévőhöz való hozzászólást
ON T25-nél nincs semmi szervizperiódusra való figyelmeztetés (kis ikon a műszerfalon, esetleg email a szerviztől)?  :eek:
A család által használt másik autónál (Fábia) van, így az Ave-nál nem is figyeltem erre, és most látom, hogy már túl vagyok az előírt kilométeren.
Ráadásul, most elbizonytalanodtam, hogy tényleg ennyire elfelejtkeztem volna róla, vagy megvolt, csak nem lett beírva a szerviznaplóba?
Nincs. Vagyis van, de csak a dízelekben.
Ha regisztrálod a kocsit a My Toyota oldalon, akkor az egy évről kapsz e-mailt.
Ha a km-fogyasztás dolgot vezeted valamelyik appon (pl Spritmonitor), akkor figyelmeztet a km-re és az időre is.
Ja meg van már mindenféle naptár, meg reminder app, amiket tetszés szerint használhatsz.  :flowers:

Én mivel 23x voltam már ugyanabban a szervizben a kocsival, nagyjából tudják, hogy milyen időközönként telik le a 15e km (évente kb 3x) és kapok tőlük erre vonatkozóan SMS-t
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.25 10:42:37 írta Nagycitrom »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15036 Dátum: 2019.03.25 10:38:34 »
OFF Új hozzászólás írásakor mindig gondban vagyok, mert nem találok ilyen pociót, csak a meglévőhöz való hozzászólást

Tudom, hogy nem jó a gomb név, de a Válasz gomb takarja a sima új hozzászólást.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15037 Dátum: 2019.03.25 13:38:07 »
Tudom, hogy nem jó a gomb név, de a Válasz gomb takarja a sima új hozzászólást.
Köszi, erre nem gondoltam, hiszen az éppen az ellenkezőjét jelenti.
És a másikra sem gondoltam. Az egész életem már csak reminderekből áll, nem gondoltam, hogy még erre is kell használnom ilyet.
Ha egy népautó másolatának legaljában van ilyen, miért nincs egy prémium márka, majdnem zászlóshajójában? Azt pedig végképp nem értem, hogy diesel miért érdemli meg jobban, mint a benzines? :)
A hibakód olvasónak sincs semmi olyan pontja, amiből látszana ez? Nem jegyeznek bele semmit a ciklikus szervizeléskor?
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.25 13:42:00 írta kugyu21 »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15038 Dátum: 2019.03.25 23:12:32 »
Nem vagyunk egyformák, nekem két autót kell fejben tartani, de megy. Mivel mindkettő gyakorlatilag új kora óta van nálam, tehát  többszöröseit kell csak tudni. Mondjuk 200e felett már kellett időnként gondolkodni  :D Egy egyiknél már csak az év játszik, mert megy max 6e km-t évente, arra meg kapok mélt meg mindent mindenhonnan.

Egyébként a km vagy a dátum okoz ekkora fejtörést neked?

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15039 Dátum: 2019.03.26 11:22:52 »
Nem vagyunk egyformák, nekem két autót kell fejben tartani, de megy. Mivel mindkettő gyakorlatilag új kora óta van nálam, tehát  többszöröseit kell csak tudni. Mondjuk 200e felett már kellett időnként gondolkodni  :D Egy egyiknél már csak az év játszik, mert megy max 6e km-t évente, arra meg kapok mélt meg mindent mindenhonnan.

Egyébként a km vagy a dátum okoz ekkora fejtörést neked?

Nekem hármat és mind használtan került hozzánk. Azért hitetlenkedek, mert a 2001-es Fábián a szerviznél nullázzák a tárolót és az egy év vagy a km lejártakor villog a jel a műszerfalon.
Egyébként az olajcserék közötti olajutántöltés is az Avé-val került a tudatomba, pedig volt már egy-két öreg autóm, de az olajcserekor a flakonban maradó fél-másfél liter olaj ott is maradt, soha sem kellett használni.
A km-el való megcsúszással problémázok, mert az évenkéntit elég rugalmasan kezelem  :nono:.

Anorbert

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15040 Dátum: 2019.03.26 13:57:09 »
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy T25 Avensis-nél a jobb oldali fűtés állító motor cseréjéhez szét kell szedni az egész műszerfalat?
Illetve a fűtés állító motor javítható?
Csinált már valaki ilyet?
Köszönöm.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15041 Dátum: 2019.03.26 14:20:32 »
Nekem hármat és mind használtan került hozzánk. Azért hitetlenkedek, mert a 2001-es Fábián a szerviznél nullázzák a tárolót és az egy év vagy a km lejártakor villog a jel a műszerfalon.
Egyébként az olajcserék közötti olajutántöltés is az Avé-val került a tudatomba, pedig volt már egy-két öreg autóm, de az olajcserekor a flakonban maradó fél-másfél liter olaj ott is maradt, soha sem kellett használni.
A km-el való megcsúszással problémázok, mert az évenkéntit elég rugalmasan kezelem  :nono:.
Az előző 2001-es Citroënenem is tudta (idő és km egyaránt), lépj túl rajta vagy vegyél helyette Fabiat  :tt2:   ;)   :flowers:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15042 Dátum: 2019.03.26 14:43:15 »
Nekem hármat és mind használtan került hozzánk. Azért hitetlenkedek, mert a 2001-es Fábián a szerviznél nullázzák a tárolót és az egy év vagy a km lejártakor villog a jel a műszerfalon.
Egyébként az olajcserék közötti olajutántöltés is az Avé-val került a tudatomba, pedig volt már egy-két öreg autóm, de az olajcserekor a flakonban maradó fél-másfél liter olaj ott is maradt, soha sem kellett használni.
A km-el való megcsúszással problémázok, mert az évenkéntit elég rugalmasan kezelem  :nono:.

Biztosan azért van, mert aki S.fábiát vásárol, annak szüksége van a villogásra, ha másért nem is. :whistling: ::) :tt2:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Koxi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15043 Dátum: 2019.03.26 18:58:09 »
Nekem hármat és mind használtan került hozzánk. Azért hitetlenkedek, mert a 2001-es Fábián a szerviznél nullázzák a tárolót és az egy év vagy a km lejártakor villog a jel a műszerfalon.
Egyébként az olajcserék közötti olajutántöltés is az Avé-val került a tudatomba, pedig volt már egy-két öreg autóm, de az olajcserekor a flakonban maradó fél-másfél liter olaj ott is maradt, soha sem kellett használni.
A km-el való megcsúszással problémázok, mert az évenkéntit elég rugalmasan kezelem  :nono:.
Lehetséges, hogy a Toyota mérnökeinek ez a piti feladat fel sem tűnt, ahogy a sorozatos váltóprobléma, olajfogyasztás és a féltengely anomália sem. Volt E-30-as BMW-m ami kb 1986-os konstrukció, és abban korrekt szervizintervallum jelző tájékoztatta a sofőrt a motorolaj aktuális állapotáról.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #15044 Dátum: 2019.03.26 23:35:54 »
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy T25 Avensis-nél a jobb oldali fűtés állító motor cseréjéhez szét kell szedni az egész műszerfalat?
Illetve a fűtés állító motor javítható?
Csinált már valaki ilyet?
Köszönöm.
air mix néven keress rá YouTube-on. ;)