Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710011 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14985 Dátum: 2019.02.25 08:51:09 »
Sziasztok,

2003 sedanom van,fényszórója igen gyenge.
Jelenleg TYC fényszóróim vannak,utángyártottak,de ha jól értelmezem a gyáriak mind meghalnak,lepereg róluk a belső fémgőzölés?
akkor valszeg ezzel is ez történhet egy idő után?
Vagy szimplán sz@r...
Osram emeltfényűvel is kevés...

Ha gyárilag ilyen akkor a bontottnak nincs értelme,
utángyártottak még DEPO/Johns/Abakus van.. ennek 20.000-25.000FTdb-ja kedvezménnyel.
Gyári VALEOhoz nem kaptam árat de sejtem3x ennyi lesz..

Véleményetek szerint is a bontottat felejtsem el és másik utángyártottal oldjam meg?
Van valakinek ezekkel több mint 2-3 év tapasztalata?
Az én 2004-esemben azért volt kevés a fény, mert megolvadt a foglalat (gyári fényszóró és izzó) miatt nem a fókuszpontban volt az izzó. Mivel a garanciaidőn már túl volt az autó, elismerve hogy gyári hiba, 5% kedvezményt ajánlottak fel. Inkább DEPO-t vettem negyed áron. 10 éve működik rendesen, igaz kimélendő a fényszórót, nappal DRL-t használok.

Pentek84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14986 Dátum: 2019.03.01 08:16:08 »
Sziasztok Kedves Toyotások!
Adódott némi problémám az autómmal. Avensis 1.6 benzin 4AFE motoros. Egy ideje elég csúnya hangja lett szegénynek, és még rezonál is ,mint egy dízel.
Gázadásra kelepel, főleg 2000-es fordulat felett. Illetve gáz elvételnél szintén kelepel. Mintha a 4-es henger környékéről jönne. Nem, tudom eldönteni, hogy szelepek környékén lehet baj, vagy inkább dugattyú probléma lehet. Csináltam róla egy rövid videót, belinkelem hátha esetleg van valakinek tippje mi lehet vele.....https://m.youtube.com/watch?v=ChV-EpuPIAs

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14987 Dátum: 2019.03.01 17:15:41 »
Sziasztok Kedves Toyotások!
Adódott némi problémám az autómmal. Avensis 1.6 benzin 4AFE motoros. Egy ideje elég csúnya hangja lett szegénynek, és még rezonál is ,mint egy dízel.
Gázadásra kelepel, főleg 2000-es fordulat felett. Illetve gáz elvételnél szintén kelepel. Mintha a 4-es henger környékéről jönne. Nem, tudom eldönteni, hogy szelepek környékén lehet baj, vagy inkább dugattyú probléma lehet. Csináltam róla egy rövid videót, belinkelem hátha esetleg van valakinek tippje mi lehet vele.....https://m.youtube.com/watch?v=ChV-EpuPIAs
Szia!
Nekem olyannak tűnik a hang, mint ennél az esetnél:
www.youtube.com/watch?v=PYD-xAsHo8Q
és ez sajnos dugattyúcsapszeg kopás:
www.youtube.com/watch?v=EBzypqgDvYM

Kowboy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14988 Dátum: 2019.03.02 14:57:51 »
Sziasztok!

Nemrég került a családba 2006-os 2.0-s benzines Wagonunk...kellett a hely a gyerek miatt :)
szóval rögtön átnézettük a fehérvári szervizbe, meg kuplungot is cseréltettünk, nagyobb gázadásnál 4esbe és 5ösbe már megcsúszott...meg a másik jele ennek az volt amit már írtak is itt, hogy nagyon nehéz volt benyomni a pedált...na ezek a problémák megszűntek a csere után.
Hanem: előtte is és most is csinálja, amíg hideg a moci, pl az első 10 km-en, gyorsításkor elég rendesen fulladozik, vagy inkább dadog, akadozik. Erre beszéltük a gyertya cserét, ami meg is történt, na de ezek szerint nem az volt. Mondták továbbá a kuplungot is amíg nem melegszik át attól is lehet h még nem tapad rendesen...ugye kuplung is cserélve.
Mitől lehet még?
Másik: szerviz előtt nem tapasztaltam, az alapjárat -mikor már meleg- néha vissza esik 5-600 közé amitől eléggé remeg a kocsi. Ezt mi okozhatja?
Megint másik, amiben nincs tapasztalatom, de szerintem a kelleténél többet kell indítóznom hidegen és melegen is egyaránt. Az eddigi autóimnál amik kisebb köbcentisek voltak, rá a gyújtás, kulcs elfordít és megy...ennek kell 2-3 másodperc...ez így rendben van, ilyen, vagy itt is lenne valami?
Vagy egyszerűen vissza kellene vinnem ezekkel a tünetekkel???
Várom a válaszokat! :) üdv

En ma voltam legzsak vezerlot es utasoldali legzsakot csereltetni a visszahivas keretein belul a Toyotanal itt Londonban.
Egyuttal atneztek az autot es en is ereztem mar parszor csuszik a kuplung kaptam toluk egy nagyon vicces ajanlatot a cserere😁
Jot mosolyogtam mikor mondta az illeto es mutatta hogy majd hozzam vissza es kicserelik potom £1233.42-ert :clap:
Gondolom te sem 450 ezerert csereltetted munkadijjal :clap:
Valeotol valo kuplunggal volt mar valakinek dolga vagy melyik a legjobb dontes szerintetek?

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14989 Dátum: 2019.03.05 08:37:38 »
En ma voltam legzsak vezerlot es utasoldali legzsakot csereltetni a visszahivas keretein belul a Toyotanal itt Londonban.
Egyuttal atneztek az autot es en is ereztem mar parszor csuszik a kuplung kaptam toluk egy nagyon vicces ajanlatot a cserere😁
Jot mosolyogtam mikor mondta az illeto es mutatta hogy majd hozzam vissza es kicserelik potom £1233.42-ert :clap:
Gondolom te sem 450 ezerert csereltetted munkadijjal :clap:
Valeotol valo kuplunggal volt mar valakinek dolga vagy melyik a legjobb dontes szerintetek?
Nagyon OFF, de kikívánkozott belőlem:
Gondolom azért vagy Londonban, mert ott jobban megfizetik a munkádat mint itthon.
Képzeld, hozzád hasonlóan, az ottani autószerelőnek is magasabb az órabére, mint az itthoninak, ezért a szerviz rezsióradíja is magasabb.
Ennyire egyszerű az árajánlatuk.

vm69

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14990 Dátum: 2019.03.05 12:56:55 »
Sziasztok!

T25 ,2005-ös évjáratú 1.8 benzines  Avemhez ezt féltengelyt néztem ki,kedvezménnyel 39.000.-ért megtudom venni.

https://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatreszek/szemelygepjarmu/TOYOTA/AVENSIS/2005/1_8/B/eroatvitel---valto-kuplung-feltengely/feltengely-alkatreszek/feltengely-komplett?sid=42681432

Vélemény esetleg ?
Köszönöm!


rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14991 Dátum: 2019.03.05 19:28:05 »
T. Cartársak! 2007/1.8 -hoz olajteknő tömítést kerestem. (nem a leeresztő csavar) Az ajánlatok kizárólag tömítő pasztára szorítkoznak. Meg tudná erősíteni valaki, hogy nincs hagyományos értelemben vett tömítő lemez-gyűrű-lap-akármi csak  a pasztával kell körbe kenni  a peremet???? előre is kösz, üdv.
Avensis 1.8 / 2007

Blo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14992 Dátum: 2019.03.06 14:35:56 »
Sziasztok!

T25 ,2005-ös évjáratú 1.8 benzines  Avemhez ezt féltengelyt néztem ki,kedvezménnyel 39.000.-ért megtudom venni.

https://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatreszek/szemelygepjarmu/TOYOTA/AVENSIS/2005/1_8/B/eroatvitel---valto-kuplung-feltengely/feltengely-alkatreszek/feltengely-komplett?sid=42681432

Vélemény esetleg ?
Köszönöm!



Szia!

Ugyanezt szereltettem be egy 2008-asba majdnem ugyanennyiért, kb. másfél hónapja és pár száz kilométerrel ezelőtt. Beszerelésnél nem volt probléma és azóta sem. Amit kivettek azt félretettem, mert egyáltalán nem volt rossz állapotban, csak a műanyag borítás feslett fel a tengely egy hozzáférhető pontján, ahol majd ráérő időmben visszajavítom.

Kowboy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14993 Dátum: 2019.03.07 18:43:25 »
Nagyon OFF, de kikívánkozott belőlem:
Gondolom azért vagy Londonban, mert ott jobban megfizetik a munkádat mint itthon.
Képzeld, hozzád hasonlóan, az ottani autószerelőnek is magasabb az órabére, mint az itthoninak, ezért a szerviz rezsióradíja is magasabb.
Ennyire egyszerű az árajánlatuk.

Koszi...
Ha ezt nem mondtad volna hulyen halok meg.
Csak hogy megertsd miert nevettem jot rajta:
Egy jominosegu kuplung szett 350£
Egy jobb garanciat is vallalo muhely max 250£-ert megcsinalja.
Ez igy 600£ de szerintem olcsobban is meg tudom uszni te nem tartanad nevetsegesnek es irrealisan draganak tobb mint 2x ennyiert?
Semmi koze Angliahoz meg munkaberekhez pusztan hulyenek neznek  ::)

epaska

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14994 Dátum: 2019.03.08 12:47:40 »
Sziasztok!
En meg csak most allok Toyota vásárlás előtt, de szeretnék kérdezni pár dolgot.
Találtam egy 2003/6 havi Toyota Avensist 1.6 benzines kivitelben. Gyönyörű kívül, belül. Azt mondják a kereskedésben, hogy időnként világít a check engine lámpa, majd magától eltűnik. Ők katalizator vagy lambdaszonda hibát feltételeznek. Az előző tulaj etanollal tankolta. Lehet ez az oka a hibának? Érdemes megvenni ezt az autot ezeknek tudatában? Az etanol okozhat más problémákat is a motorban? Mennyire lenne költséges ennek a javítása? Válaszokat előre is köszönöm!

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14995 Dátum: 2019.03.08 12:54:20 »
Koszi...
Ha ezt nem mondtad volna hulyen halok meg.
Csak hogy megertsd miert nevettem jot rajta:
Egy jominosegu kuplung szett 350£
Egy jobb garanciat is vallalo muhely max 250£-ert megcsinalja.
Ez igy 600£ de szerintem olcsobban is meg tudom uszni te nem tartanad nevetsegesnek es irrealisan draganak tobb mint 2x ennyiert?
Semmi koze Angliahoz meg munkaberekhez pusztan hulyenek neznek  ::)
Ez megint csak nem újság, hogy a márkaszervizek sokkal drágábban dolgoznak, és számolják fel az anyagot is, mint a nem nevesített szervizek.
Az okfejtésem pedig azért volt, mert Te megkérdezted Shifti87-től, aki itthon csináltatta az autóját:
"Gondolom te sem 450 ezerert csereltetted munkadijjal"  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.08 12:57:49 írta kugyu21 »

Kowboy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14996 Dátum: 2019.03.08 19:00:58 »
Az nem kerdes volt vagy te latsz kerdojelet a vegen ? ::)

Amit kerdeztem arra nemjott valasz idaig.
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.08 19:07:55 írta Kowboy »

Shifti87

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14997 Dátum: 2019.03.09 07:08:24 »
Hali!
Egyrészről kint nem fogják hazai áron megcsinálni, másrészről nekem szerencsém is lehetett a fehérvári Toyotánál, mert a kollégám-szerelőm ha csinálta volna a dolgokat unixból rendelt összerakott cuccokból alig jöttünk volna ki olcsóbban. 225e Ft volt a kuplung, 4 gyertya, olaj+szűrő, lég és pollenszűrő, fékolaj csere. másnapra kész volt.
a kuplung jó lett, sokkal könnyebben kezelhető is,  viszont a feljebb említett csak hidegen rángatás megmaradt, max gyengébben. amíg a víz hőfok nem üzemi, addig kissé rángat.
Ja és 2 márkaszerviz között is nagy különbségek vannak, lehet megéri akár másik Toyotát is felkeresni...

még utólag annyit, hogy az alapjárati rángatás (valószínű leszedték a sarukat a szervizben), nagyon leengedés meg is szűnt, még 1 tankon belül....ügyes-okos "kis" kocsi :) tényleg betanította magát :)
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.09 07:15:25 írta Shifti87 »

Mekong

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14998 Dátum: 2019.03.10 08:13:02 »
Sziasztok! Toyotát szeretnék venni.Találtam Nagykőrösön egy t25-avensist 1.8 2006.06-ost. Szép állapotban van.Egy rövid próba kör alatt talált, pár hibára keresem a választ.Járo motornál a kormányt a két végállásba tekerve recsegö hang.Bentröl mintha hátulról jönne.A kuplung pedál nagyon kotyog v.lóg. Lehet hogy kicsit csúszik a kuplung,v én vagyok béna.Egy 15 éve használt 95-ös dízel passat után.Hátha tud valaki segíteni.Gondolkodom egy állapot felmérésen a kecsekeméti toyota szervizben.

krisz978

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14999 Dátum: 2019.03.10 16:07:24 »
Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni. T22 D4D avensisem van.
A következő hibát produkálja:Alkalomszerűen kigyullad az ABS lámpa, valamikor pár száz méter megtétele is elég, van amikor 100km alatt sem jön elő.Száraz időben is csinálja, szerintem nem beázás. Amikor kigyullad, onnantól kezdve nem alszik el, csak ha leveszem a gyújtást, majd ujraindítom. Általában nem fékezékor jön elő. De olyat is tapasztaltam hogy csúszás veszély nélkül is "rudossa" a pedált,enyhe fékezés él. Check engine lámpa nem világít. Valamelyik jeladó rá, illetve annak kontaktjára gyanakodom. Ki lehet olvasni hibakód olvasóval? Esetleg tipp a javításra valakinek?
Előre is köszönök minden érdemleges hozzászólást!