Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3731004 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14895 Dátum: 2018.10.24 10:43:25 »
Na ez az, hogy ha a kulcs nyitná az ajtót, már semmi bajom nem lenne, onnantól már a 12V betápot is tudnék adni az akkunak, ha épp az a gondja. Lehet a ledeket még villogtatja, de már az ajtókat nem nyitja, annyira lemerült..Kérdés, hogy így hipp-hopp egy exide premium 4 éves akku mitől..

Arra nem emlékszel, vagy nem tudná itt megnézni vki, hogy a T25-nél a kulcsot merre kellene tudnom elfordítani az ajtó zárban? Illetve meddig fordul a kulcs a zárban? Negyedet, felet, vagy kevesebbet, hogy kinyissa az ajtót?
Nem az akku volt a vétkes, hanem a riasztó agya.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14896 Dátum: 2018.10.24 11:59:47 »
Nem az akku volt a vétkes, hanem a riasztó agya.

Kinyittattuk a kocsit. Most már nyitva, de a távirányítók nem mennek. Mi az eljárás avensis 2004-es T25-nél a távok központira rátanításához? Vagy akku saru le fel, aztán meglátjuk?
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14897 Dátum: 2018.10.24 12:46:42 »
Akku jó akkor? Azokat a zárakat azért jó lenne megindítani.

TtkXRN2...

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14898 Dátum: 2018.10.24 14:26:00 »
Kinyittattuk a kocsit. Most már nyitva, de a távirányítók nem mennek. Mi az eljárás avensis 2004-es T25-nél a távok központira rátanításához? Vagy akku saru le fel, aztán meglátjuk?
És végül hogyan sikerült kinyitni?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14899 Dátum: 2018.10.24 18:23:27 »
T25-nél a kulcsot merre kellene tudnom elfordítani az ajtó zárban? Illetve meddig fordul a kulcs a zárban?
Előre és hátra is forgatható, negyedfordulatot kb 45 fokot megy mindkét irányban.

szerk.
Közben látom hogy megoldódott. Hogyan sikerült kinyitni? Vagy jött kulcsos, párnával kiemelte az ajtókeretet és oldotta a belső zárat?
« Utoljára szerkesztve: 2018.10.24 18:25:10 írta Silent »

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14900 Dátum: 2018.10.24 20:27:04 »
Előre és hátra is forgatható, negyedfordulatot kb 45 fokot megy mindkét irányban.

szerk.
Közben látom hogy megoldódott. Hogyan sikerült kinyitni? Vagy jött kulcsos, párnával kiemelte az ajtókeretet és oldotta a belső zárat?

Az lett a megoldás, amit írtál. A zár azóta sem megy.

Mindenki okulására elmondom, hogy a T25 is képes elfelejteni a távokat. Szervíz szerint ez nem jellemző eree, csak a korábbi típusoknál voltak ilyen gondok.

Amit nagyon tudok ajánlani, hogy időnként mindenki ellenőrizze, hogy az ajtaja nyitható-e kulccsal mechanikusan is. Ha nem, akkor könnyen úgy jár mint én. Most zárszerkezetet cseréltetek majd, szervízben lehet betétet rendelni, ami passzol a gyári szettre, csak a kódkulcs melletti számos lapocska kell hozzá. Hátha ez segít valakinek.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14901 Dátum: 2018.10.24 21:02:48 »
Enyémet minden tél előtt befújom WD40-el. Nameg nyáron rendszeresen nyitom a szervízkulcsal, mert egyedül azt tudom bevinni szörfözni.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14902 Dátum: 2018.10.24 21:27:27 »
Kinyittattuk a kocsit. Most már nyitva, de a távirányítók nem mennek. Mi az eljárás avensis 2004-es T25-nél a távok központira rátanításához? Vagy akku saru le fel, aztán meglátjuk?
Akkusaru le. Lámpa felkapcsol 10sec-ra (a kósza áramok végett), utána akkusaru vissza. A távkapcsolót nem kellett tanítani. Az ablakot igen, és a rádiót is újra kell programozni, meg a fogyadatok is újra indulnak.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14903 Dátum: 2018.10.25 07:36:00 »
Akkusaru le. Lámpa felkapcsol 10sec-ra (a kósza áramok végett), utána akkusaru vissza. A távkapcsolót nem kellett tanítani. Az ablakot igen, és a rádiót is újra kell programozni, meg a fogyadatok is újra indulnak.

Ezt az akku saru le dolgot T25- nél sikerült elérni? Azért bízom benne, hogy ez csak egy szerencsétlen véletlen volt.. Amügy nem lett volna nálunk se gond, ha nem épp 2 hónapos kicsit kellett volna ma orvoshoz vinni. Elég szerencsétlenül jött az egész. Eddig nem volt ilyen gondja.

Enyémet minden tél előtt befújom WD40-el. Nameg nyáron rendszeresen nyitom a szervízkulcsal, mert egyedül azt tudom bevinni szörfözni.

Szörfözni? Csak a szervíz kulcs nyitja az ajtót, a másik kettő nem? Vagy ezt mire érted, hogy csak azt használod ehhez? Épp az a gond, ha nem nyitja az ajtót a normál kulcs az azért necces, hogy mindenhová vinni kell a kulccsomót ahhoz, hogy a véletlen gondokat elkerülhesse az ember. Nálam mondjuk egyik sem nyitotta az ajtót..Egyikkel sem fordult el a zár majd egy tubusnyi wd40 után sem..
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14904 Dátum: 2018.10.25 07:50:02 »
Csak a szervíz kulcs nyitja az ajtót, a másik kettő nem? Vagy ezt mire érted, hogy csak azt használod ehhez? Épp az a gond, ha nem nyitja az ajtót a normál kulcs az azért necces, hogy mindenhová vinni kell a kulccsomót ahhoz, hogy a véletlen gondokat elkerülhesse az ember. Nálam mondjuk egyik sem nyitotta az ajtót..Egyikkel sem fordult el a zár majd egy tubusnyi wd40 után sem..
Mindhárom kulcs nyitja. Viszont a szürke szervíz kulcs nem érzékeny a vízre. Sokakkal ellentétben én nem szeretem kinthagyni a parton a törölköző alatt.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14905 Dátum: 2018.10.25 07:54:00 »
Mindhárom kulcs nyitja. Viszont a szürke szervíz kulcs nem érzékeny a vízre. Sokakkal ellentétben én nem szeretem kinthagyni a parton a törölköző alatt.

Így már értem. :) A szörfözés nem volt meg. Egyébként a gyári kulcs távja elég vízhatlan tud sztem lenni. Ha szedted már szét, az egyik oldalon a gumipad védi, a hátulján pedig szintén egy gumi borítást kapott. Merülés ellen nem véd, de fröccsenő víztől sztem simán. Ha a gumi nincs persze kirepedve. :)
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14906 Dátum: 2018.10.25 13:19:41 »
Így már értem. :) A szörfözés nem volt meg. Egyébként a gyári kulcs távja elég vízhatlan tud sztem lenni. Ha szedted már szét, az egyik oldalon a gumipad védi, a hátulján pedig szintén egy gumi borítást kapott. Merülés ellen nem véd, de fröccsenő víztől sztem simán. Ha a gumi nincs persze kirepedve. :)
Strandon nem bízom a törölközőszéfben, a zsebemben van egy hurok, oda van karabínerezve egy ultralight mini karabinerrel.
Türcsi-széf sztori: Helyi strandról vittek el nyáron kocsit. A tulaj rögtön a strandtól akart kártérítést, amiért a pléd alól elvették a kulcsát. Amikor közölték vele, hogy a széfszolgáltatás 600ft körül van és kártérítés nincs, mert szabadon hagyta az értékét, jól bosszút állt és adott egy egycsillagos Google review-t.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14907 Dátum: 2018.10.25 13:47:39 »
Ezt az akku saru le dolgot T25- nél sikerült elérni? Azért bízom benne, hogy ez csak egy szerencsétlen véletlen volt.. Amügy nem lett volna nálunk se gond, ha nem épp 2 hónapos kicsit kellett volna ma orvoshoz vinni. Elég szerencsétlenül jött az egész. Eddig nem volt ilyen gondja.

Szörfözni? Csak a szervíz kulcs nyitja az ajtót, a másik kettő nem? Vagy ezt mire érted, hogy csak azt használod ehhez? Épp az a gond, ha nem nyitja az ajtót a normál kulcs az azért necces, hogy mindenhová vinni kell a kulccsomót ahhoz, hogy a véletlen gondokat elkerülhesse az ember. Nálam mondjuk egyik sem nyitotta az ajtót..Egyikkel sem fordult el a zár majd egy tubusnyi wd40 után sem..
:yes: T25-nél  :yes:

pamaverpi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14908 Dátum: 2018.10.29 17:57:46 »
Avensis Verso egyik kulcsát elvesztettem … mi lenne a legkedvezőbb megoldás ezt pótolni szerintetek ?
CLM20L model; 2002-es D4D

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14909 Dátum: 2018.11.07 17:29:11 »
Mennyire jellemző, hogy a hátsó kerekek külső szélének kopását futóműhiba okozza ? Ma voltam gumisnál, azt mondta, hogy nem biztos hogy az a baj. Hozzátette, hogy 7-8 ezerért beállítják, de meg kellene hozzáértővel nézetni.    :eek:
« Utoljára szerkesztve: 2018.11.07 17:33:10 írta szikla2 »
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-