Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710125 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14835 Dátum: 2018.09.16 11:33:26 »
Ha jar a motor, illetve ha uzem meleg, felkemenyednek a vízcsovek?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14836 Dátum: 2018.09.16 13:23:17 »
...
Ha lehetne rá like-ot nyomni, akkor menne. Pont ilyen leírásokra gondoltam a múltkor.

nagytor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14837 Dátum: 2018.09.16 18:18:39 »
vd1234 köszönöm a tippeket megnézem.
A vízcsövet nem lehet összenyomni, ha üzemmeleg.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14838 Dátum: 2018.09.16 18:51:52 »
vd1234 köszönöm a tippeket megnézem.
A vízcsövet nem lehet összenyomni, ha üzemmeleg.
Amikor nekem hengerfejes lett az OFF dízel, azért nézte a szerelő, hogy keményedik-e, mert olyankor a motortér összenyílik a vízkörrel és a nyomás növekedése így érhető tetten. Persze van egy természetes keménysége amikor üzem meleg, de ha nagyon gyors a keményedés, vagy lufiszerű a cső, akkor ott túlnyomás van.

nagytor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14839 Dátum: 2018.09.17 08:51:00 »
Amikor nekem hengerfejes lett az OFF dízel, azért nézte a szerelő, hogy keményedik-e, mert olyankor a motortér összenyílik a vízkörrel és a nyomás növekedése így érhető tetten. Persze van egy természetes keménysége amikor üzem meleg, de ha nagyon gyors a keményedés, vagy lufiszerű a cső, akkor ott túlnyomás van.
Köszönöm a tippeket, nagyon igy néz ki, hogy hengerfejes  :cry: .

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14840 Dátum: 2018.09.17 09:11:33 »
Köszönöm a tippeket, nagyon igy néz ki, hogy hengerfejes  :cry: .

Ez mit jelent? Ismeretes, hogy majd' minden belsőégésű motornak van illen.

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14841 Dátum: 2018.09.17 10:04:49 »
Köszönöm a tippeket, nagyon igy néz ki, hogy hengerfejes  :cry: .

Magyarul indításkor rögtön kemények lesznek a hűtőhöz vezető vastag vízcsövek?? Akkor ahogy már írták, valószínűleg a rendszerbe gáz áramlik, és ha hidegen leveszed a hűtősapkát, szerintem ott kellene bugyognia kifelé a gáznak.
A csövek hidegen, álló motorral puhák, könnyen összenyomhatók??

nagytor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14842 Dátum: 2018.09.18 08:12:47 »
Magyarul indításkor rögtön kemények lesznek a hűtőhöz vezető vastag vízcsövek?? Akkor ahogy már írták, valószínűleg a rendszerbe gáz áramlik, és ha hidegen leveszed a hűtősapkát, szerintem ott kellene bugyognia kifelé a gáznak.
A csövek hidegen, álló motorral puhák, könnyen összenyomhatók??
Hidegen puha a cső, de járó motornál nem lehet összenyomni. Nem mondanám, hogy szét akar pukkanni, be lehet nyomni minimálisan, érezni, hogy van benne nyomás. Próbáltam a hűtő sapkánál légteleníteni, jött is bugyborék, de egy idő múlva megszünt.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14843 Dátum: 2018.09.19 11:53:17 »
Hidegen puha a cső, de járó motornál nem lehet összenyomni. Nem mondanám, hogy szét akar pukkanni, be lehet nyomni minimálisan, érezni, hogy van benne nyomás. Próbáltam a hűtő sapkánál légteleníteni, jött is bugyborék, de egy idő múlva megszünt.
Ha hengerfejes lenne a járgány, akkor az olajbeöntő sapkája taknyos lenne 5-10ezer km alatt.
Hamarabb is megbizonyosodhatsz róla: vedd le a hűtővíztartály sapkáját, és indítsd el a motort. Ha felmelegedett üzemi hőfokra, akkor pipál (buborékok jönnek fel) a tartályban a víz, ha hengerfejes. Ha nem, akkor nem hengerfejes. :otlet:

nagytor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14844 Dátum: 2018.09.19 22:19:28 »
Ha hengerfejes lenne a járgány, akkor az olajbeöntő sapkája taknyos lenne 5-10ezer km alatt.
Hamarabb is megbizonyosodhatsz róla: vedd le a hűtővíztartály sapkáját, és indítsd el a motort. Ha felmelegedett üzemi hőfokra, akkor pipál (buborékok jönnek fel) a tartályban a víz, ha hengerfejes. Ha nem, akkor nem hengerfejes. :otlet:
Megpróbálja köszönöm! :-)

nagytor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14845 Dátum: 2018.09.20 12:41:19 »
Új fejlemény, felhívtam akitől vettem és ő azt mondta, hogy a műszerfalon a visszajelző tapad le néha. Felhívtam az Alig utcában lévő szervízt aki annyit mondott,hogy avensis műszeregységet már 10 éve nem javítottak, de vigyem be és 2 napon belül kiderítik.

Bekka27

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14846 Dátum: 2018.09.22 10:44:05 »
Sziasztok!!
Nem olyan régóta vagyok boldog tulajdonosa egyT25 Avensisnek.(1.8benzin)
Azt szeretném kérdezni ezekben van szervo olaj??
Illetve kerestem linket vki tudna segiteni utastér belső vilagitas cserejevel kapcsolatban.hogy kell?
Előre is köszi.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14847 Dátum: 2018.09.22 14:11:56 »
Sziasztok!!
Nem olyan régóta vagyok boldog tulajdonosa egyT25 Avensisnek.(1.8benzin)
Azt szeretném kérdezni ezekben van szervo olaj??
Illetve kerestem linket vki tudna segiteni utastér belső vilagitas cserejevel kapcsolatban.hogy kell?
Előre is köszi.
Van benne szervo olaj. Még sose töltöttem, szervízzel szoktam csináltatni ha kell, de google képkereső rögtön kidobta ezt itt.
Világítás első, hátsó, sminktükör, csomagtér vagy a kilépőfény? Ha ledest tervezel, akkor légy óvatos, mert a sofita kivitelű kínai csodák méretpontossága igen nagyvonalú és egy-két esetben már okozott zárlatot.
« Utoljára szerkesztve: 2018.09.22 14:18:33 írta Silent »

Bekka27

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14848 Dátum: 2018.09.22 16:32:46 »
 Szervo olaj infot köszi.ismerős rendelte Wish-ről belső világitás elsőre gondoltam bele teszem mert Avensis-be jo elvileg de ha necces hagyom annyit nem ér hogy zárlatos legyen gép.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14849 Dátum: 2018.09.23 18:21:56 »
Szervo olaj infot köszi.ismerős rendelte Wish-ről belső világitás elsőre gondoltam bele teszem mert Avensis-be jo elvileg de ha necces hagyom annyit nem ér hogy zárlatos legyen gép.
Be lehet tenni, csak figyelni kell. Viszont kizárólag a csomagtérben van értelme ledesíteni. Előre túl sok lenne az a fénymennyiség. Ha sötétben tartósan kilövöd vele az éjjeli látásodat az balesetveszélyes.