Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3711003 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14805 Dátum: 2018.08.27 20:12:05 »
Akkor úgy helyesbítek, hogy mint egy léptetőmotor, ami keresi a megfelelő pozíciót, de nem találja. A hangon kívül hibát nem találok a klíma működésében. Akkor is erről a csigáról van szó?

igen

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14806 Dátum: 2018.08.27 21:41:27 »
Akkor úgy helyesbítek, hogy mint egy léptetőmotor, ami keresi a megfelelő pozíciót, de nem találja. A hangon kívül hibát nem találok a klíma működésében. Akkor is erről a csigáról van szó?
Véletlen nem egy All-Terrain Armored Transport motorját kaptad? :D Azoknak van lépegető hangja. :P
Egyébként itt láthatod hogy miért adja a hangot. ;)

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14807 Dátum: 2018.08.28 08:52:49 »
Véletlen nem egy All-Terrain Armored Transport motorját kaptad? :D Azoknak van lépegető hangja. :P
Egyébként itt láthatod hogy miért adja a hangot. ;)
Köszi a videót, majd ránézek, de még mindig nem igazán hiszem, hogy ez a hibajelenség adná azt a hangot, amit én hallok az enyémnél. Nálam ez azonnal a nyújtás ráadásakor  már hallható, és teljesen mindegy, hogy klíma megy-e, vagy sem. Olyan mint mikor az indításkor a rendszer bepozíciónálná magát a végállásokra, csak hogy nem hagyja abba.
Kár hogy a videóban nem mutatja meg, hogy nála ez e lelazulás milyen hangot eredményezett a javítás előtt.

joda

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14808 Dátum: 2018.08.28 22:53:58 »
Sziasztok.

Szét szedtem a munkatársammal az említett levegő terelő szervó motort.
A jobb oldalit javítottuk,de nem ez volt a hiba oka.
Otthon nem hagyott nyugodni és szétszedtem a műszerfal alattit is. (Ehez nehezebb hozzáférni!)
Na igen ez volt a hibás!
Javítás után ,tökéletesen működik.

Köszönöm mindenkinek.

(Sporoltam laza 110.000Ft-ot!  :clap:)

Újabb kérdésem lenne.

Tud valaki motorház szigetelő burkolatot??? (Az enyémet szétrágta a nyest.   :wacko: )

Üdv.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14809 Dátum: 2018.08.29 08:42:03 »
Otthon nem hagyott nyugodni és szétszedtem a műszerfal alattit is. (Ehez nehezebb hozzáférni!)
Na igen ez volt a hibás!
Javítás után ,tökéletesen működik.
Ehhez mit kellett lebontani? És mi volt a szervo baja? Csiga lazult le a tengelyről, vagy a motor adta meg magát?

airline

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14810 Dátum: 2018.08.29 09:22:36 »
Sziasztok.

Szét szedtem a munkatársammal az említett levegő terelő szervó motort.
A jobb oldalit javítottuk,de nem ez volt a hiba oka.
Otthon nem hagyott nyugodni és szétszedtem a műszerfal alattit is. (Ehez nehezebb hozzáférni!)
Na igen ez volt a hibás!
Javítás után ,tökéletesen működik.

Köszönöm mindenkinek.

(Sporoltam laza 110.000Ft-ot!  :clap:)

Újabb kérdésem lenne.

Tud valaki motorház szigetelő burkolatot??? (Az enyémet szétrágta a nyest.   :wacko: )

Üdv.
Szia. A műszerfal alattihoz hogyan lehet hozzáférni? Pár mondatban írd le légyszíves mert nekem is ez a problémám. Köszi.

Rapi75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14811 Dátum: 2018.08.29 12:59:52 »
Sziasztok.
Van egy 2008 decemberi Avensis (T25 4d4 2000 diesel) autóm. Egy pár hónapja néha azt csinálja, ha megy a klíma, hogy lámpánál egyszerűen megáll, semmi hibakódot nem mutat. Utána egyszerűen indítható (egy alkalommal csak harmadszorra). Volt olyan is, hogy ahogy álltam a lámpánál a fordulatszám elkezdett ugrálni, majd megállt az autó. Ezt pár hónap alatt néhányszor csinálta, de csak akkor ha ment a klíma, ezért úgy használtam, hogy városban kikapcsoltam a klímát, addig amíg álltam. Tegnap viszont klíma nélkül is megállt a lámpánál, természetesen elsőre újra indult. Itt viszont észrevettem, hogy előtte vesztett az erőből. Mi lehet a gond? Talán próbáljam meg kitakarítani az EGR szelepet?

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14812 Dátum: 2018.08.29 22:41:24 »
Sziasztok.

Szét szedtem a munkatársammal az említett levegő terelő szervó motort.
A jobb oldalit javítottuk,de nem ez volt a hiba oka.
Otthon nem hagyott nyugodni és szétszedtem a műszerfal alattit is. (Ehez nehezebb hozzáférni!)
Na igen ez volt a hibás!
Javítás után ,tökéletesen működik.

Köszönöm mindenkinek.

(Sporoltam laza 110.000Ft-ot!  :clap:)

Újabb kérdésem lenne.

Tud valaki motorház szigetelő burkolatot??? (Az enyémet szétrágta a nyest.   :wacko: )

Üdv.
A motorház szigetelő nekem reménytelen volt. Hazai, Ebay, lengyel oldalak, stb. A szétrágott részt kitöltöttem és ráhúztam GEO textíliából egy réteget. (ragasztó, körben ezer függönycsipesz...stb.) Azóta köszöni jól van.
Avensis 1.8 / 2007

Erzsébeti

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
    • http://kep.tar.hu/erzsebeti/index.phtml?aid=27653497&beginnum=
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14813 Dátum: 2018.09.02 14:39:27 »
Sziasztok!

Beléptem én is a táborba.

Lenne is mindjárt egy kérdésem.
Úgy érzem, hogy az autómnak eléggé fenn fog a kuplungja.
Magyarul az Ave pedálbenyomása után, mikor engedem a kuplungot akkor a pedálút első negyedében szinte semmi sem történik, majd utána kezd dolgozni és szépen a pedálút végénél engedi el a dolgot. A holtjátéka a pedálnak meg van!
Ez annyiban bosszantó, hogy hajtok egy Carinát is felváltva, de annak meg egészen alul dolgozik a kuplungpedálja, és így amikor carinázok akkor sokszor majdnem lefullad kuplungozásnál, míg az Ave meg szépen felpörög, mivel a carinához szokott lábammal kell néhány elindulás, mire bejön a rutin, hogy hol dolgozik a kuplung a pedálon...
Van rá lehetőség, hogy ezt a pedáljátékot az Ave-n kicsit lejjebb csaljam?

Egyébként mind a kettőnek szépen dolgozik a kuplungja, csak pont a két végleten az egyik lent, a másik fenn.... :(


köszönöm!

Avensis 1.8L Wagon Sol  '06

Carina E 1.6L Liftback XLI '98

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14814 Dátum: 2018.09.02 16:48:04 »
Meg kell szokni.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10230
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14815 Dátum: 2018.09.02 17:35:12 »
Szia!
Ha megnézed az utastérből, Carinán a kuplungpedál szárához kapcsolódik egy állítható hosszúságú nyomórúd. 12-es villáskulccsal tudod lelazítani a kontraanyát, és a rúd hosszát változtatva tudsz állítani a kuplungon. Ha ez van Avén is, akkor ott is tudsz.

TptkXRN2...


rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14816 Dátum: 2018.09.02 18:43:32 »
T. Urak!  Tanácsot szeretnék kérni: 2007 Ave sedan csomagtartó ajtó nyomógombján van  egy gumi (gumiszerű) takaró. Szétmállott. Avéhoz nem találok sehol, de Corolla, Rav4 típushoz ajánl  a net valamit. Tapasztalat? Fellelési hely? Köszi ha van javaslat. üdv.
Avensis 1.8 / 2007

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14817 Dátum: 2018.09.02 19:09:27 »
T. Urak!  Tanácsot szeretnék kérni: 2007 Ave sedan csomagtartó ajtó nyomógombján van  egy gumi (gumiszerű) takaró. Szétmállott. Avéhoz nem találok sehol, de Corolla, Rav4 típushoz ajánl  a net valamit. Tapasztalat? Fellelési hely? Köszi ha van javaslat. üdv.
RX-hez ebay-ről sikerült venni olcsón, csak rá kellett keresni a cikkszámra. Lett/Lengyel/Német forrásból pár nap alatt megjön.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14818 Dátum: 2018.09.02 19:29:25 »
Ebay-en Toyota Avensis Back Door Switch Assy kifejezésre keress rá. Ha kiszereled a kocsiból az alkatrészt, akkor lesz rajta pontos part number. Vagy felhívod a főoldali menüből valamelyik toyota bontót.

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14819 Dátum: 2018.09.02 21:36:36 »
Kösz Silent! A cikkszám megvan, de a gumi nincs külön. Lexusnak, amerikai Toyo modellnél van csak  a gumi, de Avénak nincs. A cikkszám alatti teljes szerelvény nem kell. Megyek Budakeszire.
Avensis 1.8 / 2007