Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3731944 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

erdelyiakos1988

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14790 Dátum: 2018.08.08 22:10:28 »
1. Nem tudom hogy látszott-e, de ha a szerelő meglátja és úgy dönt hogy nem akarja látni, akkor inkább nem látja, simán lehet hogy nem akar vele foglalkozni. Szerelődet kérdezd meg, hogy akarja-e egyáltalán. Ha nem akarja ne erőltesd, akkor inkább jelentkezz be ToyoTeam-hez vagy a Novoth Tibihez, ők már csináltak ilyet és nem is félnek tőle.
2. Lambdaszonda mérésére alkalmas OBD II. scanner nem mindenhol van, emiatt sokszor nem is nézik. Pedig ebay-ről 50$ ingyenes házhoz szállítással...
3. Nagyon helyes, gyári katalizátor kell bele. Viszont a hosszú élettartamért biztosíts neki jó körülményeket, tehát ne jusson bele olaj és sok hosszú út is legyen. Olajaból Liqui Molly-val vannak jó tapasztalatok, abból általában kevesebbet eszik meg, tehát kevesebb jut el a katalizátor felé.

A két literesnél a városi használattól kokszosodik. Minél rövidebbeket mész annál jobban. Az alacsony hőfok, meg a kartergáz visszavezetés nem jóbarátok. Kb. a dízeles használat paraméterei igazak erre a motorra. Ha azoknak nem felelsz meg, akkor nem a legjobb választás. Nem véletlen hívják pályázó kocsinak a 2 literest. Nagyon igényli, hogy üzemmeleg legyen és ott legyen sokat használva. Városi használatra 1.8 a jobb, ott nemcsak a lökettérfogat kisebb, de a kokszosodást kiváltó ok sincs. Ha mindenképp megtartanád, akkor arra érdemes figyelni, hogy időnként alaposan meghajtsd egy olyan úton amin a dízel is bőőőven bemelegedne.

Értem. Köszönöm a tanácsokat sokat segítettél.

Üdv.:
Ákos

arpivw

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14791 Dátum: 2018.08.11 09:14:04 »
ToyoTeamGarage-t érdemes megkeresni, nekik megvan az a szerelési szabadságuk ami a márkaszervizeknek nincs. Márkaszervizekben mindent cseréltetnek, sok esetben akkor is ha nem kéne, mert pl. javítható fillérekből.  Ez valószínűleg valami policy náluk. A kiszerelt régi alkatrész meg ott marad náluk, de ha van egy élelmesebb szerelő a környéken, akkor valószínűleg az alkatrész ilyenkor nem kerül megsemmisítésre, hanem újjászületik egy párezer forintos tömítéssel.

arpivw

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14792 Dátum: 2018.08.11 09:21:53 »
Köszi a választ,meglett a probléma,az injektornál lévő tömítést cserélték,azóta viszont megmaradt a benzinszag,igaz nem olyan durván,de azért érződik,na most mivel még nem jártam így nem tudom,hogy meddig "normális"ez? A kokszosodási problémát hol lehet normálisan megoldani? Köszi

krisz978

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14793 Dátum: 2018.08.16 13:13:24 »
Sziasztok!
Kis segítségre lenne szükségem.D4d motoros avensisemből eltünt az 5.sebesség.Nem szeretnék teljes váltót cserélni,csak az5.fokozat fogaskerekeit egy másik váltóból.Az lenne a kérdésem hogy a zégergyürüs tengelyen lévő fogaskereket hogyan tudom eltávolítani?
Előre is köszönöm!

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14794 Dátum: 2018.08.16 21:11:31 »
Sziasztok!

A teljes fórumot nem olvastam végig, de pár száz oldalt igen és "sajnos" nem találkoztam hasonló problémával.
Van egy 2004-es 2.0 benzines avensisem. Elvileg 196 000 km-rel vettük, most 220 000 km van benne. OMV prémium 95 benzint tankolunk bele. Lassan 2 éve nálunk van. Amikor megvettük nem volt vele semmi gond, aztán pár hónap múlva hidegen gázadásra alig észrevehetően elkezdett rángatni. Elvittem szerelő(k)höz. A szerelők azt mondták, hogy erőtlen. Én a 60 lóerős 20 éves opel astra után nem éreztem erőtlennek. Kicserélték a gyertyákat, a légtömegmérőt, kitakarítottak valami szelepet (amin keresztül a motor a levegőt beszívja), de a hiba nem változott. Sőt most már gyakorlatilag mindig érezni a rángatást. Kigyorsításnál, folyamatos haladásnál és, ha sebességben motorfékkel (tehát nem ad gázt az injektor, ha jól értelmezem) gurul az autó akkor is érezni a rángatást. Hibakód nincs hozzá, nem is volt. Azt mondják, hogy cseréljek injektort.
A kérdésem az lenne, ha az injektorom rossz, annak nem kellene valamilyen hibakódot kiírnia?

Nem tudom, mennyire tartozik az előbb vázolt hibához, de a teljesség kedvéért leírom, hátha segít. Volt egy hibakód amit kiírt az autó többször is. Kiolvasás után azt mondták, hogy a katalizátor rossz, de érezni nem lehetett rajta semmit. Ki is lett cserélve. Azt mondta a szerelő, hogy szét van égve. A csere után kb egy hónappal újra jött a katalizátor hibakód. Erre a szerelő csak rázta a fejét és ezzel sem vagyunk előrébb. (Egyszer kiütötte, majd ismét jelentkezett és azt is kiütötte, de megint világít.)

Ez ugye két hiba, nem tudom mennyire lehet közük egymáshoz.
U.i.: Az autó ette az olajat. 10 000 km alatt full-ról minimumra. Szelepszárszimering cserélve lett azóta nem fogy az olaj.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdvözlettel:
Erdélyi Ákos
Én megnézném a trafókat is. Ha elhasználódott, az is rángatást okoz.

Tie

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14795 Dátum: 2018.08.25 12:50:22 »
Üdv,
2005-ös 1.8vvti.
Gyerek bekapcsolva hagyta a hátsó világítást, akksi lekókadt. Tolásra beindult, itthon viszont megint nem indul.
Akksiban 12.4V  gyújtáson (klíma ventit pörgeti, minden működik), viszont a kulcs elfordítására csak egy kattanás, némi halk zúgás-búgás, viszont semmi önindítózás nem történik.
Annak, hogy az önindító meghalt volna, nem volt semmi de semmi előjele. Nincs valami trükk, valami komputeres letiltás, ami ilyen akksilemerülésnél aktiválódik, vagy mittomén?
Bikázó akkupackkal sem, másik autóról bikázva sem történik semmi.
Biztosítékok rendben vannak. Van valami ötletetek?
Avensis T25 Kombi 1.8 Sol Technic 2005

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14796 Dátum: 2018.08.25 16:16:15 »
Az akkunak egy speciális regeneráló töltés jót tenne, de nem ez okozza az indítás hiányát.
Nem húz be a behúzó tekercs ( bendix) , azaz vagy maga a tekercs a hibás, vagy a vele kapcsolatos áramkörben vmi.

A régebbi autókon ideiglenes segített egy kalapács amivel a megfelelő helyre ütve az indító motor működni kezdett. A mostani autóknál erre általában nincs elég hely.

joda

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14797 Dátum: 2018.08.26 19:09:02 »
Sziasztok.

Toyota Avensisem (2004 1.8 benzin) a mai napon érdekes dolgot művelt.
Mivel estt és megáztam így ráadtam a fűtést.
Viszont csak a bal oldalon fújta a meleget , a jobba oldalon pedig a hideg normál levegőt nyomta.(Digit klímás)
Kikapcsoltam ,majd vissza de semmi változás.Próbáltam állítgatni Pl. Dual ki-be de semmi.
Valahol olvastam erről egy korábbi bejegyzésben ,de sajnos nem találtam meg.
Tudna valaki segíteni,hogy mi lehet a baja?

Köszönöm szépen.

Attila

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14798 Dátum: 2018.08.26 20:36:34 »
Valószínűleg a kesztyűtartónál lévő szervo motor adta meg magát. Márkaszervíz hoz neked 110k-ért újat. Vagy bontott van 40 körül.
Ha nem vagy ennyire szerencsés és nem a kesztyűtartón át hozzáférhető motorral van gond, akkor a harmadik motorhoz a műszerfalat elég rendesen le kell bontani. Az első airmix a vezető jobb térdénél van, de neked nem azzal lesz a gondod.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14799 Dátum: 2018.08.26 20:40:59 »
Lehet tévedek, de úgy emlékszem, hogy valaki arról írt, hogy ilyen motort szétszedett, kipucolt és/vagy megkent (megfelelő kenőanyaggal), és így megjavította. A kiszerelést és a beépítést  nem lehet megúszni, egy próbát megérhet.

joda

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14800 Dátum: 2018.08.26 21:09:32 »
Én is hallottam ezekről a motorokról.
A kesztyűtartó felöl nekim is ciripelt,de már jó ideje elhalgatot.(Azt hittem megjavúlt!)
Állítolag jobb oldal kető van ,de én nem tudom ,hogy néz ki.
Nincs estleg egy kép beszerelve, hogy keressem  vagy ,hogy néz ki?

Köszönöm szépen.

Üdv.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14801 Dátum: 2018.08.26 21:12:03 »
Lehet tévedek, de úgy emlékszem, hogy valaki arról írt, hogy ilyen motort szétszedett, kipucolt és/vagy megkent (megfelelő kenőanyaggal), és így megjavította. A kiszerelést és a beépítést  nem lehet megúszni, egy próbát megérhet.
Ha folyamatosan hallod a klattyogást, akkor még meg lehet csinálni. A műanyag csiga lazul le a tengelyről, ha sikerül fixálni, akkor megszűnik a probléma.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14802 Dátum: 2018.08.27 13:57:48 »
Ha folyamatosan hallod a klattyogást, akkor még meg lehet csinálni. A műanyag csiga lazul le a tengelyről, ha sikerül fixálni, akkor megszűnik a probléma.
Nekem nem klattyogás hallatszik jobb oldalról, hanem folyamatos ketyegés. Olyan a hangja, mint a HDD háttértár fejpoziciónáló motorjának, folyamatos kisfile-ok másolásakor.
Ugyanarra gondolsz?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14803 Dátum: 2018.08.27 14:57:43 »
Olyan a hangja, mint a HDD háttértár fejpoziciónáló motorjának, folyamatos kisfile-ok másolásakor.
Ugyanarra gondolsz?
WD? Seagate? Samsung? Mind más hangot ad...
Az Avensisben mindenesetre egyféle ismétlődő hangja van és a lelazult csiga az oka.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14804 Dátum: 2018.08.27 15:59:55 »
WD? Seagate? Samsung? Mind más hangot ad...
Az Avensisben mindenesetre egyféle ismétlődő hangja van és a lelazult csiga az oka.
Akkor úgy helyesbítek, hogy mint egy léptetőmotor, ami keresi a megfelelő pozíciót, de nem találja. A hangon kívül hibát nem találok a klíma működésében. Akkor is erről a csigáról van szó?