Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3731453 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14760 Dátum: 2018.07.23 21:59:28 »
Sziasztok! Segítséget szetetnék kérni lambda szonda kellene az autóba T22 1zz-fe 1.8 vvti a két felső szonda közül a jobb oldali a rossz. Bárdi már 3at hozott egyik sem belevaló. Cikkszám elvileg 89465-20790 a szondán ez van meg denso 0920. Ha valaki cserélt már és tudja melyik denso szonda a jó írja meg legyszi szűrke a csatlakozója.
A gyári nem jó? Nekem berakással 67k volt márkaszervízben, de ha csak az alkatrészt kéred akkor 50 körül meg kéne lennie. Kicsit több mint az utángyártott, de szívásmentesen a kezedbe nyomják a megfelelő alkatrészt.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14761 Dátum: 2018.07.23 22:29:56 »
A gyári nem jó? Nekem berakással 67k volt márkaszervízben, de ha csak az alkatrészt kéred akkor 50 körül meg kéne lennie. Kicsit több mint az utángyártott, de szívásmentesen a kezedbe nyomják a megfelelő alkatrészt.
Majdnem biztos, hogy a gyári az a Denso.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14762 Dátum: 2018.07.23 23:34:53 »
Majdnem biztos, hogy a gyári az a Denso.
Nem is ez a fő kérdés, hanem az, hogy ha elmegy a Bárdiba és elmegy vele egy órája, majd a bepróbálásra még egy és ezt háromszor eljátssza, akkor 2500forintos órabér mellett már 15k értékű ideje ment el. Akkor már olcsóbb rögtön márkaszervízben megvenni.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14763 Dátum: 2018.07.23 23:37:08 »
Igen, nekem egy OFF autón rendszeresen ez van. Rövid utakra használva (hosszú útra van az AVE  ::) ), állandóan áll benne a víz, szétrohad és bizonyos fordulaton megszólal, rezonál.

15 km-t minimum megyek vele... igaz 40-nél többet ritkán. Falun belül biciklizem :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14764 Dátum: 2018.07.24 04:56:34 »
Nem is ez a fő kérdés, hanem az, hogy ha elmegy a Bárdiba és elmegy vele egy órája, majd a bepróbálásra még egy és ezt háromszor eljátssza, akkor 2500forintos órabér mellett már 15k értékű ideje ment el. Akkor már olcsóbb rögtön márkaszervízben megvenni.
Ezt így is lehet számolni, persze.

Viszont bénázásokkal előre nem tud az ember tervezni. Ha cikkszám alapján meghozza egy kereskedő, akkor annak ugyanannak kell(ene) lennie.

Pont a Bárdi volt véletlenül az, aki nekem 5 éve cikkszám és minta alapján nem tudott a Carinához vízpumpát hozni. Illetve tudott, de nem az alacsonyabbat, másodszorra sem, ez volt péntek este és szombat reggel. Harmadik alkalmat már nem kaptak, visszakértem a pénzt (Öcsém jóhiszeműen elhozta tőlük a rosszat), szombat délelőtt átmentem a Unixba, polcon volt (!) nekik 1 db oda való pumpa, igaz nem az Aisin, hanem Airtex. Ott meg a dobozból hiányzott az O-gyűrű (!!), de elhoztam. Azt  csapágyboltban kaptam még szombat délelőtt. Ez az időn kívül még  +150 km autókázás is jelent. Estére azért kész volt hála Istennek, vasárnapra már kellett a kocsi. Nekem ezt szerelő nem vállalta volna be (próbáltam már előtte). Szerelésért tehát nem fizettem, plusz tanultam. Ha beleszámolom a sok keringést, akkor is megérte ezért, meg mert tudtam a kocsit használni időben :)
Ha tehát mindent beleszámolok, lehet márkaszerviz megcsinálta volna annyiból, de nem biztos, őket nem próbáltam. Az viszont biztos, hogy nem akkorra. Ha meg úgy számolom, hogy autót bérlek napi x ezerért emiatt, szaladgálok azután is, akkor megint nem igaz a képlet ;)

Bocs a kissé OFF-ért.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.24 04:58:42 írta vd1234 »

Mosi82

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14765 Dátum: 2018.07.24 16:10:25 »
Köszi a tippet, első körben azt rendeltem de teljeden máshogy nézett ki mint ami bentvan vastagabb rövidebb visszadtam hogy nem ez lesz, lehet nem kellett volna. A másik dox-270 volt az meg a bal oldalra való egyébként ugyan úgy néz ki mint a 270 csak a csatlakozój más. Valami más tipp hátha. Kedvezménnyel beszerelve 30eft körül megáll a javítás azért az még minfig a fele a Toyota szervíz árának. A szonda meg ugyan az csak a cikkszámot kéne végre eltalálni. Egyébként csak a fűtőkör hibás az autó működik rendesen.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14766 Dátum: 2018.07.24 18:44:19 »
Szia!

Szívesen. Az ebay-es linken megadott szonda képe és a szakálmetálos kép ugyanaz. Ugyanarra a cikkszámra dobták. A tiéd nem olyan?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14767 Dátum: 2018.07.24 19:31:17 »
Ezt így is lehet számolni, persze.

Viszont bénázásokkal előre nem tud az ember tervezni. Ha cikkszám alapján meghozza egy kereskedő, akkor annak ugyanannak kell(ene) lennie.

Pont a Bárdi volt véletlenül az, aki nekem 5 éve cikkszám és minta alapján nem tudott a Carinához vízpumpát hozni. Illetve tudott, de nem az alacsonyabbat, másodszorra sem, ez volt péntek este és szombat reggel. Harmadik alkalmat már nem kaptak, visszakértem a pénzt (Öcsém jóhiszeműen elhozta tőlük a rosszat), szombat délelőtt átmentem a Unixba, polcon volt (!) nekik 1 db oda való pumpa, igaz nem az Aisin, hanem Airtex. Ott meg a dobozból hiányzott az O-gyűrű (!!), de elhoztam. Azt  csapágyboltban kaptam még szombat délelőtt. Ez az időn kívül még  +150 km autókázás is jelent. Estére azért kész volt hála Istennek, vasárnapra már kellett a kocsi. Nekem ezt szerelő nem vállalta volna be (próbáltam már előtte). Szerelésért tehát nem fizettem, plusz tanultam. Ha beleszámolom a sok keringést, akkor is megérte ezért, meg mert tudtam a kocsit használni időben :)
Ha tehát mindent beleszámolok, lehet márkaszerviz megcsinálta volna annyiból, de nem biztos, őket nem próbáltam. Az viszont biztos, hogy nem akkorra. Ha meg úgy számolom, hogy autót bérlek napi x ezerért emiatt, szaladgálok azután is, akkor megint nem igaz a képlet ;)

Bocs a kissé OFF-ért.
Ez nagyon függ attól, hogy értesz-e a szereléshez és hogy van-e kedved meg időd rá, nameg az, hogy a kieső kocsi hogyan érint. Nekem kevés az időm, és a kieső autó nem opció, úgyhogy szeretek inkább biztosra menni, akkor is ha drágább. A szomszédom például mindent maga szerel. Viszont az a szerelés ami a szervízben nekem 1-2 óra, nála nemritkán 4-6-8 óra, konstans káromkodás sorozattal fűszerezve. :D. Hol az a sztori, hogy a gyári alkatrész a csere után nem ugyanaz, hol meg az, hogy hiába vitte a cikkszámot, nem jót adtak neki... Hát marhára ráér, nekem ennyi időm nincs. :D Ráadásul a fazon semmiből nem tanul. Szerelni meg úgy szerel, hogy pótkerékhez való emelővel feltekeri a járgányt, aztán aláfekszik. A 3000 forintos bak már luxus.

Mosi82

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14768 Dátum: 2018.07.26 09:21:10 »
Szia!

Szívesen. Az ebay-es linken megadott szonda képe és a szakálmetálos kép ugyanaz. Ugyanarra a cikkszámra dobták. A tiéd nem olyan?
[/quote]
Igen arra a cikkszámra hozták a dox-0238-at, ami bent van az máshogy néz ki (vékonyabb hosszabb.) Azért mert máshogy néz ki mint a gyári, még lehet hogy belevaló? A végén még tényleg gyárit kell vennem 2,5szeres áron.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14769 Dátum: 2018.07.26 11:37:50 »
Ez nagyon függ attól, hogy értesz-e a szereléshez és hogy van-e kedved meg időd rá, nameg az, hogy a kieső kocsi hogyan érint. Nekem kevés az időm, és a kieső autó nem opció, úgyhogy szeretek inkább biztosra menni, akkor is ha drágább. A szomszédom például mindent maga szerel. Viszont az a szerelés ami a szervízben nekem 1-2 óra, nála nemritkán 4-6-8 óra, konstans káromkodás sorozattal fűszerezve. :D. Hol az a sztori, hogy a gyári alkatrész a csere után nem ugyanaz, hol meg az, hogy hiába vitte a cikkszámot, nem jót adtak neki... Hát marhára ráér, nekem ennyi időm nincs. :D Ráadásul a fazon semmiből nem tanul. Szerelni meg úgy szerel, hogy pótkerékhez való emelővel feltekeri a járgányt, aztán aláfekszik. A 3000 forintos bak már luxus.
Igen, de nekem meg annyi pénzem nincs, és nem is nagyon bízok meg bennük, hogy biztosan jól meg is csinálják: "Ha azt akarod, hogy valami jól meg legyen csinálva, csináld meg magad"... Pécsről valamiért elég sokan hordják a Toyotájukat Kaposvárra tudtommal, na az sem kevés idő pluszban, meg szervezés, szerintem annyiból itt nálam meg is csináltam simán, plusz még csomó dolgot hozzá (szelephézag-ellenőrzés, alapelőgyújtás-ellenőrzés), amiből talán az egyik legfontosabb, hogy a paszta 14 órát tudott kötni első indítás előtt. Ez egy szervizben nem biztos, hogy menne.
2 szerelőbakom van is, jut eszembe :) A másik meg az, hogy egy lambdaszonda csere szerintem nem tart órákig, bár nem láttam, milyen helyen van pontosan abban a kocsiban.
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.26 11:40:33 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14770 Dátum: 2018.07.26 11:51:13 »

Igen arra a cikkszámra hozták a dox-0238-at, ami bent van az máshogy néz ki (vékonyabb hosszabb.) Azért mert máshogy néz ki mint a gyári, még lehet hogy belevaló? A végén még tényleg gyárit kell vennem 2,5szeres áron.

Na ezen az oldalon érdekes dolgot találtam:
http://www.denso-am.com/e-catalogue/

Ide beírva a cikkszámot, két számon hoz szondát hozzá: DOX-0238 és DOX-0109

Ez a 109:


Esetleg nézd meg, mert típus szerint is lehet keresni benne.

Magyar oldalon is van 109:
https://www.autoalkatreszek24.hu/denso-1665303.html

Mosi82

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14771 Dátum: 2018.07.27 09:47:41 »
Na ez már stimmelni fog, formára legalábbis ugyanaz. Viszont ezt forrasztani kell, gondolom. Mindenesetre megrendelem. Sokat segítettél hálás köszönet érte.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14772 Dátum: 2018.07.27 13:16:12 »
Szívesen, remélem jó lesz  :yes:

Mosi82

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14773 Dátum: 2018.08.03 16:07:17 »
Lezárult a lambdaszonda sztori. Jó lett a javasolt. 12000Ft+ 8500Ft beszerelés hibakód olvasás törlés. A szonda ugyanaz mint a gyári ami kijött csak nincs rajta a Toyota felirat és hiányzik róla a csatlakozó. Köszi mégegyszer a tippet.

arpivw

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14774 Dátum: 2018.08.03 20:32:34 »
Sziasztok! A héten vettem egy Avensist(2007.es,2.0 benzin),úgy jártam vele,hogy nagyon erős benzinszag lett az utastérben,most ott van a Toyota márkaszervízben,ott leszedték a szívótorkot,s azt mondták,hogy injektor "ereszt",cserélni kell. Most az a kérdés,hogy ilyenkor mindet ki kell?