Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710196 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14745 Dátum: 2018.07.01 16:12:42 »
Hiba nem hiba... megkérdezem:
- Ha kinyitom az Ave-t, kulcsáról távirányítóval, majd beülök és indítok, a csomagteret visszazárja  - Pl. kiállok a garázsból utána az udvar közepén cuccolnék, akkor újra ki kell nyitnom.
Azonban:
- Ha jó melegen áll, tűző napon, akkor nem zárja vissza.

Vagy nincs is ilyen összefüggés, valahogy én kapcsolgatok egy ilyen funkciót tudtom nélkül??? Tippek, ötletek??
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14746 Dátum: 2018.07.01 16:15:43 »
Hiba nem hiba... megkérdezem:
- Ha kinyitom az Ave-t, kulcsáról távirányítóval, majd beülök és indítok, a csomagteret visszazárja  - Pl. kiállok a garázsból utána az udvar közepén cuccolnék, akkor újra ki kell nyitnom.
Azonban:
- Ha jó melegen áll, tűző napon, akkor nem zárja vissza.

Vagy nincs is ilyen összefüggés, valahogy én kapcsolgatok egy ilyen funkciót tudtom nélkül??? Tippek, ötletek??
Nekem sose zárta vissza a csomagteret. Szerintem nem alap ficsör. Nem nyomtál rá véletlenül a csomagtér zárógombjára indításkor?
'08 RX400h
'09 Prius 3

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14747 Dátum: 2018.07.01 16:24:39 »
Nekem sose zárta vissza a csomagteret. Szerintem nem alap ficsör. Nem nyomtál rá véletlenül a csomagtér zárógombjára indításkor?

Már elég rég óta csinálja... ennyiszer nem tudom összebénázni.
Félelmem, hogy a csomagtérajtóba menő kábelköteget, az átvezetésnél kell megvizslatni.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14748 Dátum: 2018.07.01 16:26:36 »
Már elég rég óta csinálja... ennyiszer nem tudom összebénázni.
Félelmem, hogy a csomagtérajtóba menő kábelköteget, az átvezetésnél kell megvizslatni.
Hát, ha rég óta csinálja, akkor tényleg nem valószínű... :-D
'08 RX400h
'09 Prius 3

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14749 Dátum: 2018.07.01 22:07:39 »
Hiba nem hiba... megkérdezem:
- Ha kinyitom az Ave-t, kulcsáról távirányítóval, majd beülök és indítok, a csomagteret visszazárja  - Pl. kiállok a garázsból utána az udvar közepén cuccolnék, akkor újra ki kell nyitnom.
Azonban:
- Ha jó melegen áll, tűző napon, akkor nem zárja vissza.

Vagy nincs is ilyen összefüggés, valahogy én kapcsolgatok egy ilyen funkciót tudtom nélkül??? Tippek, ötletek??
Kontakthibának hangzik. Van egy kombi ajtóba való kábelkötegem(meg hátsó ajtóm meg üvegem hozzá :D) ha esetleg kipróbálnád, hogy nem-e abban van probléma.
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.01 22:12:25 írta Silent »

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14750 Dátum: 2018.07.01 22:50:09 »
Kontakthibának hangzik. Van egy kombi ajtóba való kábelkötegem(meg hátsó ajtóm meg üvegem hozzá :D) ha esetleg kipróbálnád, hogy nem-e abban van probléma.

Ha másképp nem megy... talira elhozhatod :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

deathcode

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14751 Dátum: 2018.07.02 16:40:35 »
Üdv!

Volt már valakinek úgy baja az alapjárattal, hogy nem induláskor (akkor 1400-on indul, melegen 800), hanem miután gangolt egyet-kettőt? Felpörög 2000-2100 köré, hiába szállok le a gázról vagy teszem üresbe, csak sebességben meg megy 2000 alá. Ezután az egyest kicsit nehezebben veszi, a rükverc már problémásabb. Kicsit tré így leállítani... Háromszor mentem vele így kb 5-5 km-t és ezek után éreztem is valami szagot, de nagyon lájtosan (meg ne kérdezzétek mifélét). Most nem megyek vele többet, mert parázok, hogy további bajt okozok, úgy néz ki, holnapután reggel tudom szervízbe vinni. Addig marad az izgulás, amit szarul viselek, mert 37 évesen ez az első autóm (vezettem már korábban) és csak egy hónapja vettem.

Megjegyzendő: egyszer már volt a szerelőnél a vásárlás előtti vizitet leszámítva, három okból:
• elöl kicsit kifújt a kipufogó - ezt befoltozták
• mikor vásárlás előtt belenézett, a váltó szimeringnél úgy látta, hogy kicsit engedi az olajat - ezt szétkapva viszont nem találtak igazi okot a jelenségre
• háromszor felvillant a check engine lámpa egy 120 km-es etap alatt, nagyjából 25, 10 és 5 másodpercekre, de mindannyiszor elaludt és nem hallottam, nem éreztem semmi furcsát - erre sem találtak igazi magyarázatot, valamit talán a gyújtáskapcsolóról magyarázott a srác meg hogy igazából ne aggódjak, csak ha többször csinálja vagy hallok/érzek is valamit, akkor vigyem be. Egyébként még kétszer felvillant, az előzőknél is rövidebb időre és szintén nem éreztem semmit. Az utolsó óta 100-150 km-t mentem már és eskü felhívtam volna a szerelőt, ha még egyszer felvillan!

Elnézést a fogalmazásért, minden technikai tudásom nagyjából a vezetésben kimerül és igyekeztem azt írni, amit hallottam.

Szóval viszem a szerelőhöz, csak gondoltam másnál volt már hasonló és megkérdezem.

Köszönöm
• Toyota Avensis 1.6 S

• You're doing what any sane man in your appalling circumstances would do. You're going mad.

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14752 Dátum: 2018.07.02 23:02:13 »
Üdv!

Volt már valakinek úgy baja az alapjárattal, hogy nem induláskor (akkor 1400-on indul, melegen 800), hanem miután gangolt egyet-kettőt? Felpörög 2000-2100 köré, hiába szállok le a gázról vagy teszem üresbe, csak sebességben meg megy 2000 alá. Ezután az egyest kicsit nehezebben veszi, a rükverc már problémásabb. Kicsit tré így leállítani... Háromszor mentem vele így kb 5-5 km-t és ezek után éreztem is valami szagot, de nagyon lájtosan (meg ne kérdezzétek mifélét). Most nem megyek vele többet, mert parázok, hogy további bajt okozok, úgy néz ki, holnapután reggel tudom szervízbe vinni. Addig marad az izgulás, amit szarul viselek, mert 37 évesen ez az első autóm (vezettem már korábban) és csak egy hónapja vettem.

Megjegyzendő: egyszer már volt a szerelőnél a vásárlás előtti vizitet leszámítva, három okból:
• elöl kicsit kifújt a kipufogó - ezt befoltozták
• mikor vásárlás előtt belenézett, a váltó szimeringnél úgy látta, hogy kicsit engedi az olajat - ezt szétkapva viszont nem találtak igazi okot a jelenségre
• háromszor felvillant a check engine lámpa egy 120 km-es etap alatt, nagyjából 25, 10 és 5 másodpercekre, de mindannyiszor elaludt és nem hallottam, nem éreztem semmi furcsát - erre sem találtak igazi magyarázatot, valamit talán a gyújtáskapcsolóról magyarázott a srác meg hogy igazából ne aggódjak, csak ha többször csinálja vagy hallok/érzek is valamit, akkor vigyem be. Egyébként még kétszer felvillant, az előzőknél is rövidebb időre és szintén nem éreztem semmit. Az utolsó óta 100-150 km-t mentem már és eskü felhívtam volna a szerelőt, ha még egyszer felvillan!

Elnézést a fogalmazásért, minden technikai tudásom nagyjából a vezetésben kimerül és igyekeztem azt írni, amit hallottam.

Szóval viszem a szerelőhöz, csak gondoltam másnál volt már hasonló és megkérdezem.

Köszönöm

nekem a benzines opelem csinálta kb ezt, miután fulladozás miatt, alapjárati léptetőmotort cseréltem, utángyártottat vettem első körben, ami kb 3 hónapig volt jó, alapjárat télen 1000-1200, majd bemelegedés után 800, 3hónap után megőrült, és pont fordítva működött, hidegem 500-700, alig akart elindulni, majd mikor bemelegedett, akkor 1500-2000rpm, pirosnál állva ez is elég látványos volt.. :) check engine is jött, alacsony feszültség az alapjárati motornál..
visszaraktam inkább a régit (bosch), aztán ebay-ről vettem olcsón egy gyárit, újat, azzal nem volt gond..

persze lehet nálad más a bibi, elsőre ki kéne olvasni a hibát, hátha tárolt valamit az ecu, illetve ha nemrég volt cserélve valami az alapjárati körben, akkor érdemes egy tanító kört menni a kocsival, így előbb megtanulja, hogy milyen paraméterek között kell dolgoznia, ezt úgy lehet előidézni, hogy mész vele 10-15km-t, amiben van olyan szakasz amikor van padlógáz is 3-asban pl.. illetve melegedjen be szépen a kocsi..

mindemellett érdemes lehet évente a légtömegmérőt, egr-szelepet kipucolni, utána tanítókör..

-olajszinted milyen? mikor lett cserélve az olaj?
-mennyi km van a kocsiban?
-motorkód? évjárat?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14753 Dátum: 2018.07.03 09:21:09 »
Ha másképp nem megy... talira elhozhatod :)
Ok, Egomi bazilika előtt szoktunk, de az időpont random, majd bedobom amikor jössz.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14754 Dátum: 2018.07.03 10:09:14 »
Üdv!

Volt már valakinek úgy baja az alapjárattal, hogy nem induláskor (akkor 1400-on indul, melegen 800), hanem miután gangolt egyet-kettőt? Felpörög 2000-2100 köré, hiába szállok le a gázról vagy teszem üresbe, csak sebességben meg megy 2000 alá. Ezután az egyest kicsit nehezebben veszi, a rükverc már problémásabb. Kicsit tré így leállítani... Háromszor mentem vele így kb 5-5 km-t és ezek után éreztem is valami szagot, de nagyon lájtosan (meg ne kérdezzétek mifélét). Most nem megyek vele többet, mert parázok, hogy további bajt okozok, úgy néz ki, holnapután reggel tudom szervízbe vinni. Addig marad az izgulás, amit szarul viselek, mert 37 évesen ez az első autóm (vezettem már korábban) és csak egy hónapja vettem.

Megjegyzendő: egyszer már volt a szerelőnél a vásárlás előtti vizitet leszámítva, három okból:
• elöl kicsit kifújt a kipufogó - ezt befoltozták
• mikor vásárlás előtt belenézett, a váltó szimeringnél úgy látta, hogy kicsit engedi az olajat - ezt szétkapva viszont nem találtak igazi okot a jelenségre
• háromszor felvillant a check engine lámpa egy 120 km-es etap alatt, nagyjából 25, 10 és 5 másodpercekre, de mindannyiszor elaludt és nem hallottam, nem éreztem semmi furcsát - erre sem találtak igazi magyarázatot, valamit talán a gyújtáskapcsolóról magyarázott a srác meg hogy igazából ne aggódjak, csak ha többször csinálja vagy hallok/érzek is valamit, akkor vigyem be. Egyébként még kétszer felvillant, az előzőknél is rövidebb időre és szintén nem éreztem semmit. Az utolsó óta 100-150 km-t mentem már és eskü felhívtam volna a szerelőt, ha még egyszer felvillan!

Elnézést a fogalmazásért, minden technikai tudásom nagyjából a vezetésben kimerül és igyekeztem azt írni, amit hallottam.

Szóval viszem a szerelőhöz, csak gondoltam másnál volt már hasonló és megkérdezem.

Köszönöm
Legeslegelőször pucoltass ki mindent amit lehet, hogy ezeket az okokat kizárd:
- pillangószelep
- alapjárati szelep
- egr
- légtömegmérő
Olyan helyet keress ahol képesek a rádugott műszer adatait lenaplózni, hogy a próbaút után látszódjon mi volt a hiba.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14755 Dátum: 2018.07.18 21:29:00 »
T22 faceliftes Avensis-ben fékezés után fütyül a szervónál.
Mivel sem új, sem bontott dobot nem találtam, kérdezném, hogy ez vajon lehet-e megoldás:
https://m.ebay.co.uk/itm/TOYOTA-AVENSIS-T22-YARIS-II-MK2-2-BRAKE-SERVO-BOOSTER-SEAL-GASKET-REPAIR-KIT-/253648308714?nav=SEARCH
(Ha a féket egy picit lenyomom, elhallgat.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14756 Dátum: 2018.07.22 12:22:51 »
Pár napja érdekes csörgésem van. Kipu-rendszer felől, indításkor és leállításkor, s nagy ritkán, ha nagyon leejti a fordulatot...

Aknám nincs... korlátozottan tudtam itthon meglesni, mivel a hátsó dob felől hallatszik, ott: Hővédő rendben, nem lóg, leállítva, cső végébe csimpaszkodva, megrázva nem ér semmi semmihez.


Van olyan, hogy a belseje kezd szétesni???
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14757 Dátum: 2018.07.23 09:58:06 »
Pár napja érdekes csörgésem van. Kipu-rendszer felől, indításkor és leállításkor, s nagy ritkán, ha nagyon leejti a fordulatot...

Aknám nincs... korlátozottan tudtam itthon meglesni, mivel a hátsó dob felől hallatszik, ott: Hővédő rendben, nem lóg, leállítva, cső végébe csimpaszkodva, megrázva nem ér semmi semmihez.


Van olyan, hogy a belseje kezd szétesni???
Igen, nekem egy OFF autón rendszeresen ez van. Rövid utakra használva (hosszú útra van az AVE  ::) ), állandóan áll benne a víz, szétrohad és bizonyos fordulaton megszólal, rezonál.
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.23 09:59:38 írta kugyu21 »

Mosi82

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14758 Dátum: 2018.07.23 18:41:26 »
Sziasztok! Segítséget szetetnék kérni lambda szonda kellene az autóba T22 1zz-fe 1.8 vvti a két felső szonda közül a jobb oldali a rossz. Bárdi már 3at hozott egyik sem belevaló. Cikkszám elvileg 89465-20790 a szondán ez van meg denso 0920. Ha valaki cserélt már és tudja melyik denso szonda a jó írja meg legyszi szűrke a csatlakozója.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14759 Dátum: 2018.07.23 20:45:33 »
Sziasztok! Segítséget szetetnék kérni lambda szonda kellene az autóba T22 1zz-fe 1.8 vvti a két felső szonda közül a jobb oldali a rossz. Bárdi már 3at hozott egyik sem belevaló. Cikkszám elvileg 89465-20790 a szondán ez van meg denso 0920. Ha valaki cserélt már és tudja melyik denso szonda a jó írja meg legyszi szűrke a csatlakozója.
Szia!

Cikkszám alapján a DOX-0238 lesz az:
https://www.ebay.com.au/itm/Denso-Lambda-Sensor-DOX-0238-DOX0238-Replaces-89465-20790-/322425311314
Kép alapján stimmel a Szalálmetálnál szintén cikkszám alapján talált képpel. Ott a listaára 43170 Ft, ha van kedvezményed, akkor annyival kevesebb.