Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710245 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14685 Dátum: 2018.05.05 20:43:36 »
Megvolt a héten a tesztelés a porlasztófelújítás után. 300km alatt annyit tapasztaltam hogy sokkal csendesebb az autó de egy picit erőtlenebb is (gondolom a hibás porlasztókkal több üzemanyagot kapott a motor ezért erősebbnek tünt)

Hogy az olajhoz is hozzászóljak: Nekem a motorban 60000km volt mikor megvettem és Agip 5W30 as olajjal használom. Eddig 40000km ment bele ezzel az olajjal és úgy tűnik nem fogy belőle. Talán ahogy írják 1-2 deci 10000km alatt de annyi elszivároghat a turbótengelynél is vagy a kartergázzal is bekerülhet a szívócsőbe mert vékony olajköd az van a szívócsőben.

Ha 1 litert rá is kell tölteni olajcserétől olajcseréig azzal még együtt lehet élni szerintem .
Akkor van gáz ha annyira lefogy a szint hogy már bejelez a sárga visszajelző.
A piros visszajelzőről nem is beszélve azt azért ne várja meg senki!

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14686 Dátum: 2018.05.11 22:02:32 »
Sziasztok tegnap megadta magát a generátorom.
Elkezdett néha világítani a töltésjelző meg a gázolajszűrő hibajelző sárga lámpácska.
Volt már ilyen akkor kapott 2 új szénkefét de akkor is úgy voltam vele hogy ameddig van a csúszógyűrűből anyag addig had menjen. 2 évet ment és 40000km.
Eddig bírta a csúszógyűrű ami már annyira elkopott hogy a műanyaghoz ér hozzá a szénkefe.

Szerencsére egy nyíregyháza környéki cég KUKOLYVILL nagyon nagy raktárkészletében volt ilyen csúszógyűrű 800Ft.
Ezzel egyidejűleg cserélem a csapágyakat is amik spéci csapágyak a KOYO gyártja a DENSO-nak .
A nagyobb 5000FT a kisebb 2000Ft volt.
A gyűrűt lecseréltem és epokittel rögzítettem. Este megszárad és holnap felszabályzás után kezdődik az összerakás.
Eredeti volt a csapágy a generátorban és a gyűrű is eredeti volt 340000km alatt koptak el. Remélem kibír a felújítás után újabb pár 100000km.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14687 Dátum: 2018.05.11 22:11:16 »
Köszi a sok adatot/infót. :hug:
Jó dolog ha így neki mersz állni.

strom77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14688 Dátum: 2018.05.12 08:42:03 »
Én is holnap tesztelem a felújított porlasztóimat hosszú (100km) távon.
Remélem minden rendben lesz. :whistling: ;)
Na itt vagyok.Leírom hogy mi volt a gond.Először is ugye elvittem kiolvastuk a hibakódot ami nem volt.Utána végignézegettem amit írtál,de semmi változása nem volt.elmentem dolgozni de még erőtlenebb volt kb 70 et ment már csak de azt is olyan lassan vette fel hogy vége.a 17 kerületben mérgemben elmentem egyy bosch szervízbe.rádugták a gépet 5000 Ft és rögtön megmondta hogy nincs turbónyomás,sőt gázadásra vákuumot csinált.aznap nem volt idejük levenni a turbót,így ott hagytam és kollegám hazahozott.turbó le és kiderült hogy a  propeller éléről teljesen lekopott a lamella.gyors netes keresés után ujpesten wizard turbonál volt gyári felújított turbo 90000 ft+a rosszat le kellett adni.turbo fel és működik,de közben kiderült hogy az intercooler is el van tömődve így vettem azt is 47000 ft ért.most tökéletes és erősebb mint mikor megvettem.ennyi
email:strom@citromail.hu
06702498771

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14689 Dátum: 2018.05.12 11:49:03 »
Hűűű akkor a tiéd sem volt egy olcsó mulatság.
A lényeg hogy megvan a hiba.

Ava

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14690 Dátum: 2018.05.16 18:27:35 »
Sziasztok! Elnézést hogy megint írok de újra hibás az avensis.... 2 hete erőtlen lett szerelő hoz menetel meg lett csinalva... Valami baj volt a kipufogó rendszerrel... Ma munkából hazafelé  jött a kis sárga motorhiba lampa! Hazaérve radugtam a hibaolvasot p0032 p0038 lambdaszonda fűtés vezérlő áramkör magas jelszint. Van valakinek  esetleg erre tapasztalata vagy megint kérhetek időpontot a szerelotol?!? Köszönettel kétségbeesve....

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14691 Dátum: 2018.05.16 18:46:36 »
Sziasztok! Elnézést hogy megint írok de újra hibás az avensis.... 2 hete erőtlen lett szerelő hoz menetel meg lett csinalva... Valami baj volt a kipufogó rendszerrel... Ma munkából hazafelé  jött a kis sárga motorhiba lampa! Hazaérve radugtam a hibaolvasot p0032 p0038 lambdaszonda fűtés vezérlő áramkör magas jelszint. Van valakinek  esetleg erre tapasztalata vagy megint kérhetek időpontot a szerelotol?!? Köszönettel kétségbeesve....

https://www.autocodes.com/p0032_toyota.html, https://www.autocodes.com/p0038_toyota.html

itt vannak ötletek, lehet, hogy ugyanaz a gyökere a két dolognak, de lehet más gond is, biztosíték hibán keresztül a motorvezérlőig..
egyszerűbbtől haladj a nehezebb megoldás felé..

Ava

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14692 Dátum: 2018.05.16 19:26:59 »
Köszönöm a választ! Lehuztam mindkét szondát az aramkörröl ebben az esetben hibakodmentes vagyok! Visszadugtam elöbb a hatsót amire egyböl jött a kód majd töröltem a kódot kihuztam és az elsöt csatlakoztattam ismét hibakód jött... tanácstalan vagyok... ilyen még nem volt hogy egy autómat ilyen rendszerességgel szerelni kelljen...

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14693 Dátum: 2018.05.16 21:41:35 »
Köszönöm a választ! Lehuztam mindkét szondát az aramkörröl ebben az esetben hibakodmentes vagyok! Visszadugtam elöbb a hatsót amire egyböl jött a kód majd töröltem a kódot kihuztam és az elsöt csatlakoztattam ismét hibakód jött... tanácstalan vagyok... ilyen még nem volt hogy egy autómat ilyen rendszerességgel szerelni kelljen...

ha újnak vetted, akkor lehet ilyet mondani szvsz...
ha laikus vagy egy autóhoz, akkor vásárlás előtt kérj/hívj szerelőt magaddal, vagy vigyétek be egy állapotfelmérésre egy márkaszervizbe, egyrészt ha áll elébe a tulaj az már jó jel, illetve jó alkualap is, ha találnak valamit, amit talán még a tulaj sem vett észre. másrészt így le lehet kérdezni a korelőzményeket is, stb..
ha ezek kimaradtak, és meg lettél vezetve a kocsival, akkor 6hónapig lehet élni szavatossági jogoddal, de neked kell bizonyítani, hogy a keletkezett hibákról, tudnia kellett az eladónak.
vagy tudomásul kell venni, hogy belenyúltál, még ekkor is elviheted egy felmérésre, illetve apránként rendbe kell tenni az autót, ha végre egyben van, akkor onnantól lehet mondani, hogy állandóan szereltetni kell.. addig sajnos csak a rendbetételi fázis van, és ha nagyon le van lakva, (belsőleg) akkor ez sokáig tarthat.

elsőre a szondák fűtőbetétjének a biztosítékait nézd meg, hogy miről mennek és hogy jók-e, aztán ott van egy-egy vezérlő relé, ami kapcsolja a fűtést, azt is érdemes lehet kimérni, vagy direktbe kötni az erősáramú részt, hogy akkor megvan-e a hibajeled.. érdekes, hogy mindegyikben van fűtőszál, ha egy biztiről mennek, akkor lehet csak az ment ki..

Ava

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14694 Dátum: 2018.05.16 21:55:40 »
Köszi a gyoes választ!!! 2 autoszerelövel mentem... azt tudtuk hogy eszi az olajat ez le volt irva! olvastam hogy lehet gyürüzni kell az ár ehhez volt számitva. kivülröl bellülröl patent az autó. megvétel után gyürüzve lett 2000 km utan olajcsere majd 9600 utan kb 1-2 deci hianyozhatott belölle.
Olajcsere utan valami szétrágta a kabelkötegemet ez nem az autó hibaja... majd rá pár napra a fötengely jeladó ment tönkre 1 héttel késöbb tüzkarika csere mult hét szombaton komplett fékcsere meg féltengelyek komplett. most meg a p0032 p0038 jön az autoval kb 7 hónap alatt 20.000km-et mentünk
toyota 5w30al megy és mann filterekkel semmiböl sem gagyit veszek. ez egy kicsit sok igy egyszere... de lehet csak pesszimista vagyok...
az autot elsö tulajtol vettem a hatulja sérülve volt. szombaton folytatom a keresést majd meglátjuk mi lesz!
köszönöm a válaszokat!

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14695 Dátum: 2018.05.16 22:49:41 »
Köszi a gyoes választ!!! 2 autoszerelövel mentem... azt tudtuk hogy eszi az olajat ez le volt irva! olvastam hogy lehet gyürüzni kell az ár ehhez volt számitva. kivülröl bellülröl patent az autó. megvétel után gyürüzve lett 2000 km utan olajcsere majd 9600 utan kb 1-2 deci hianyozhatott belölle.
Olajcsere utan valami szétrágta a kabelkötegemet ez nem az autó hibaja... majd rá pár napra a fötengely jeladó ment tönkre 1 héttel késöbb tüzkarika csere mult hét szombaton komplett fékcsere meg féltengelyek komplett. most meg a p0032 p0038 jön az autoval kb 7 hónap alatt 20.000km-et mentünk
toyota 5w30al megy és mann filterekkel semmiböl sem gagyit veszek. ez egy kicsit sok igy egyszere... de lehet csak pesszimista vagyok...
az autot elsö tulajtol vettem a hatulja sérülve volt. szombaton folytatom a keresést majd meglátjuk mi lesz!
köszönöm a válaszokat!
Ebből is látszik, hogy igaza van annak az autókereskedő ismerősömnek, hogy a szerelő sem lát bele az autóba, ha nem szedi szét. :no:
Hány kilométer van a járgányodban? Az enyémben is a holtponti jeladó adta meg magát, anno. (+ a vvti szelep is :otlet: )   630ezer kilométer volt akkor benne. :hmmmm:

Ava

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14696 Dátum: 2018.05.17 20:11:49 »
Óra szerint 218.000 de foggalmam sincs.... az utolsó 8 év tüv papirok voltak meg hozzá meg az utolsó 1 év összes tankolás blokkja "kicsit perverz"
pár szervizszámla olajcseréröl meg a szervizkönyv 2012 ig vezetve... ez mind mindegy a kocsi kivül bellül szép csak a technika hagy maga utan kivanni valot! Amugy köszönöm hogy ennyien "szaladtatok a segitségemre" ez az elsö japán autóm...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14697 Dátum: 2018.05.17 20:58:57 »
A T25-el az a gáz, hogy az se látszik meg rajta ha tekernek rajta vissza 500.000 km-t. Új szőnyeg 12k, új kormánybőr 15k, új pedálgumi 3k és kész az újszerű állapotú kocsi a hihető 190.000km-es futással.

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14698 Dátum: 2018.05.22 15:44:42 »
Sziasztok. A generátor felújítás 1 hetes procedúra lett egy lazán hagyott csavar miatt.  :devil: :cry: :hmmmm: :wacko: :nono: :whistling:
A generátorban kicseréltem a csúszógyűrűt ami 340000km alatt elfogyott műanyagig. Ez egy 800Ft alkatrész A régit le kell törni róla egy fogóval. A vezetékeket ki kell bányászni a kétkomponensű ragasztó alól óvatosan. Az új csúszógyűrűt feltolni a tengelyre és beforrasztani a 2 kivezetést a tekercsvégekhez. A horonyban rögzíteni 2k ragasztóval epokittel vagy valami hasonlóval. Ezután fel kell szabályozni az új csúszógyűrűt esztergályossal. Aztán a 2 csapágy beszerelése már gyerekjáték.
Az összeszerelésnek van egy kis trükkje. A diódahidat a 3 leszorító csavarral le kell húzatni a helyére ezután a kivezetések könnyen beköthetőek. Ha nem huzatod le akkor szenvedés a vezetékek bekötése és bekötés után sérülhetnek lehúzáskor a tekercs lakkozásai.
A fesz szabályzó 2 csavarját el ne felejtsétek meghúzni (mint én :-D ). Mert a visszajelző nem fog jelezni de töltésetek sem lesz! Ezért kellett kivenni mégegyszer a generátort hogy rájöjjek hogy a fesz szabályzó csavarjait nem húztam meg . De szerencsére csak ennyi baja lett . Rögzítés után szép stabilan tölt. Remélem elmegy még pár 100000km legalább.

squalo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14699 Dátum: 2018.05.25 08:21:47 »
Sziasztok!
 :helpsmilie:

En is azzal dicsekedtem 7 èvig, hogy nincsenek hibàk, de most eljott a nagy nap. Az auto szerviz uzemmodba tette magat, kiirta a VSC rendszer, es a parkfèk rendszer ellenorzeset. Rogton a Toyotahoz mentem vele, ahol nagy szerencsemre egybol rà tudtak nezni. P062D hibakodot olvastak ki, amit ki is tudtak utni. Ez az 1. injektor hibàra utal, amit be is mertek, de tokeletes. Azt mondtak valami pillanatnyi zavar lehetett. Kb. 100km utàn visszajott ugyanugy.
Mit javasoltok? Vigyem mindennap kiuttetni 20'000-ert, vagy hagyjam, hogy kicserèljenek 4 injektort probàlkozàsbòl?
102 000 van benne. Ennyi erovel vehettem volna VW-t is 
  :hmmmm: