Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3731423 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Ava

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14655 Dátum: 2018.05.01 00:15:36 »
Télit cseréltem nyárira! Mindkettö 205 55 r16...
féltengelyeket cseréltem kb 3 hete! Majd jött a kipufogó probléma és a motorerö elment majd ez a p0500 as hibakod!

strom77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14656 Dátum: 2018.05.01 06:34:07 »
Nyugodjál meg dőlj hátra semmi nagy baj nincs.
Első körben cserélj egy gázolajszűrőt főleg ha régebben cserélted le. Aztán a gázolajszűrő 2 csövére tegyél normális bilincset mert gyenge a gyári rugós. Aztán ami megy lefelé a motorhoz oda is tegyél új bilincset mert az enyém is ott szívott farcs levegőt. 3000 felett csak fulladt az autó nekem is. Vagy a gumicső lesz kidörzsölődve valahol.
Ha ezek nem hoznak eredményt akkor érdemes a hátsó ülés alatt felszedni a tank fedelet és kivenni a szűrőt és kitakarítani.
Oké ha ezek megvannak utána jöhet a turbóról az intercoolerre menő cső ellenőrzése illetve a coolerről a szívócsőre menő cső bilincseinek ellenőrzése esetleg ha van aknád és segítséged akkor valaki nyomja a gázt 3000 fordulatig valaki pedig tapogassa a coolert hogy nem fúj -e ki valahol. Ha kifúj az se gond mert javítható!
Egyenlőre ezeken menj végig.
Kb 2-3 órás művelet ez az egész és tuti meglesz a hiba.
oké.köszi a tippeket.A szűrőt kivéve ma átnézem a dolgokat,majd jelzem a fejleményeket.éljen május elseje :)
« Utoljára szerkesztve: 2018.05.01 06:37:24 írta strom77 »
email:strom@citromail.hu
06702498771

Tomi85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14657 Dátum: 2018.05.01 10:41:58 »
Sziasztok!
Szeretnék venni egy Avennsisst 2.2d 2005-2006 150 pacist!A kérdés az volna hogy ebben a típusban van e részecske szürő? Próbáltam utánanézni valahol azt infót kaptam hogy a 177 pacisban van de 150 lóerősben nincsen!
Ti úgy gondolom hogy biztos tudjátok!
Nagyon tetszik de nem akarok részecske szürőt de szeretnék dízelt!
Válaszokat előre is köszönöm!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14658 Dátum: 2018.05.01 10:52:58 »
Szabad tudni hogy mi az oka a dízel választásának?

strom77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14659 Dátum: 2018.05.01 12:19:15 »
Nyugodjál meg dőlj hátra semmi nagy baj nincs.
Első körben cserélj egy gázolajszűrőt főleg ha régebben cserélted le. Aztán a gázolajszűrő 2 csövére tegyél normális bilincset mert gyenge a gyári rugós. Aztán ami megy lefelé a motorhoz oda is tegyél új bilincset mert az enyém is ott szívott farcs levegőt. 3000 felett csak fulladt az autó nekem is. Vagy a gumicső lesz kidörzsölődve valahol.
Ha ezek nem hoznak eredményt akkor érdemes a hátsó ülés alatt felszedni a tank fedelet és kivenni a szűrőt és kitakarítani.
Oké ha ezek megvannak utána jöhet a turbóról az intercoolerre menő cső ellenőrzése illetve a coolerről a szívócsőre menő cső bilincseinek ellenőrzése esetleg ha van aknád és segítséged akkor valaki nyomja a gázt 3000 fordulatig valaki pedig tapogassa a coolert hogy nem fúj -e ki valahol. Ha kifúj az se gond mert javítható!
Egyenlőre ezeken menj végig.
Kb 2-3 órás művelet ez az egész és tuti meglesz a hiba.
Na itt vagyok.Végigzongoráztam mindent.semmi változás.korom van erő nincs.kezd elegem lenni
email:strom@citromail.hu
06702498771

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14660 Dátum: 2018.05.01 12:45:37 »
Sziasztok!
Szeretnék venni egy Avennsisst 2.2d 2005-2006 150 pacist!A kérdés az volna hogy ebben a típusban van e részecske szürő? Próbáltam utánanézni valahol azt infót kaptam hogy a 177 pacisban van de 150 lóerősben nincsen!
Ti úgy gondolom hogy biztos tudjátok!
Nagyon tetszik de nem akarok részecske szürőt de szeretnék dízelt!
Válaszokat előre is köszönöm!
Oszt ugyan miért? Hogy többen haljanak meg?  :ph34r:
'08 RX400h
'09 Prius 3

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14661 Dátum: 2018.05.01 13:19:05 »
Sziasztok!
Szeretnék venni egy Avennsisst 2.2d 2005-2006 150 pacist!A kérdés az volna hogy ebben a típusban van e részecske szürő? Próbáltam utánanézni valahol azt infót kaptam hogy a 177 pacisban van de 150 lóerősben nincsen!
Ti úgy gondolom hogy biztos tudjátok!
Nagyon tetszik de nem akarok részecske szürőt de szeretnék dízelt!
Válaszokat előre is köszönöm!

részecskeszűrő 2005-től minden 177le-ben van, előtte és a többiben opcionálisan rendelhető volt, +facelift-esekben mindegyikben van..
amúgy a 2.2-es moci nem túl ajánlott.

viszont a részecskeszűrővel semmi gond nincs, működik/ön-tisztul az. mivel ez egy túra autó, ezért túrázni kell vele kb ennyi a nyitja, ha csak városban használnod, akkor ott már lehet gond abból, hogy a regenerálási folyamatot állandóan megszakítod a sok ki-be kapcsolással, rövid utakkal, amin nem melegszik fel a jármű, akkor egy idő után külső beavatkozásra lesz szükség..

de ez esetben meg felmerül a kérdés, hogy városra miért vennél dízelt?

Tomi85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14662 Dátum: 2018.05.01 19:25:01 »
Sziasztok! Igen városban használnám hogy miért a dízel nyomatéka, fogyasztása miatt meg persze mindig dízelem volt! Tudom szervíz költségek nagyobbak de ez van dízel párti vagyok! Köszönöm a válaszokat! Ha jól értem a 2.0d jobb választás lenne mint a 2.2d? Azt viszont honnan tudom megállapítani hogy van e benne részecske szürő vagy sem?

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14663 Dátum: 2018.05.01 19:26:50 »
Na itt vagyok.Végigzongoráztam mindent.semmi változás.korom van erő nincs.kezd elegem lenni
A tankból a szűrőt is kibontottad? Nekem az nagyon koszos volt anno és a tisztítása után jött meg a pacik 20-30%-a.
Esetleg valami előjele nem volt az elgyengülésnek?
Cserélni nem cseréltél valamilyen alkatrészt?
A füst arra utal hogy nem jó a keverék a hengerekbe. Tételezzük fel hogy a motorvezérlés jó és a porlasztás.
A levegő útját kell végig követni valami ott nem lesz rendben.
A turbó előtt a légtömegmérő és a légszűrő van . A szűrőt gondolom már nézted az annyira nem lehet eldugulva. A légtömegmérőt egy kis féktisztító sprével meg lehet fújkálni.
A turbóra a szívócső jól csatlakozik nincs eltörve ?
A turbótól az intercoolerig átnézted azt mondod. A cooler alsó csövet érdemes levenni nincs-e benne olaj ami leszűkíti a szívócsövet.
Utána a pillangószelepház takarítás jöhet szóba ott is le tud csúnyán rakódni. Valamint a teljes szívócső ami a hengerfejre van felcsavarozva az is nagyon le tud rakódva lenni . Én egy napig subickoltam az enyémet mire elfogadható lett 5mm vastag lerakódás volt benne . Esetleg még ami lehet az a hőmérséklet jeladó van egy a víznek ami ha a műszered jó nagyjából középre beáll akkor jó és van egy levegő hőmérséklet jeladó ami még lehet rossz. Ezt is könnyen ki lehet venni és féktisztítóval elmosni.
Egyenlőre ennyi jut eszembe.

Vagy .... az EGR szelep nyitott állapotban megszorult ezt is érdemes levenni kipucolni..

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14664 Dátum: 2018.05.01 19:40:30 »
Tudom szervíz költségek nagyobbak de ez van dízel párti vagyok!
Ha a szervízköltség nem számít, akkor vedd meg nyogodtan bármelyiket részecseszűrővel együtt. A Novoth írta egyszer valahol, hogy modern dízelnél csak az a biztos, hogy 10 éves kora után egy párszázezer-egymillió forint közötti összeget el kell majd költeni a kocsira.
Nekem volt dízelem, városi használat vége motorgenerál lett, de ha van rá lóvé, akkor nem gond ez se. Nekem most mindkettő benzines, és  nem hiányzik a dízel vélt nyomatéka. A dízelpártiság szép dolog, meg az is hogy minden pénzt hajlandó vagy rászánni szervízre. Viszont akkor nem értem hogy miért kérdés a részecskeszűrő. Ha dízelpárti vagy csak olyat vegyél amiben van. Azzal nem nyírod ki annyira a többieket.

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14665 Dátum: 2018.05.01 19:59:20 »
Sziasztok! Igen városban használnám hogy miért a dízel nyomatéka, fogyasztása miatt meg persze mindig dízelem volt! Tudom szervíz költségek nagyobbak de ez van dízel párti vagyok! Köszönöm a válaszokat! Ha jól értem a 2.0d jobb választás lenne mint a 2.2d? Azt viszont honnan tudom megállapítani hogy van e benne részecske szürő vagy sem?

A 2.0 D-4D-nél a 116le-ben nincs, a 126le-okban van..

Itt egy hasznos oldal itt mindent megtalálsz: http://www.toyodiy.com/parts/q.html

Tomi85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14666 Dátum: 2018.05.01 20:09:54 »
Ha átgondolod egy 1.8 benzines vagy 2.0 D köztük legalább 2-3 liter fogyasztás 0 van! Ez egy évre levitve majdnem kijön a többlet szervíz költségek!
Nekem elöte VW 1.9 pdtdi borám volt azzal 5.5l jártam el városban! Semmi plusz gondom nem volt vele mint egy benzinesel! Csak szeretnék egy fiatalabat és megtetszett az avenis ennyi!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14667 Dátum: 2018.05.01 20:16:47 »
Ha átgondolod egy 1.8 benzines vagy 2.0 D köztük legalább 2-3 liter fogyasztás 0 van! Ez egy évre levitve majdnem kijön a többlet szervíz költségek!
Nekem elöte VW 1.9 pdtdi borám volt azzal 5.5l jártam el városban! Semmi plusz gondom nem volt vele mint egy benzinesel! Csak szeretnék egy fiatalabat és megtetszett az avenis ennyi!
Csak ezt nem találod meg az újabb dízelekben. Ennyi  ;)

Kijöhet a szerviz költség, lehet. De pl azalatt áll az autó. És az a megtakarítás általában nem marad zsebben (mint ahogy a nem dohányzók sem Ferrarival járnak  :D ).

Korábbi évjáratban még találsz ilyet (előttem írták), de később már nem.

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14668 Dátum: 2018.05.01 20:31:46 »
Ha a szervízköltség nem számít, akkor vedd meg nyogodtan bármelyiket részecseszűrővel együtt. A Novoth írta egyszer valahol, hogy modern dízelnél csak az a biztos, hogy 10 éves kora után egy párszázezer-egymillió forint közötti összeget el kell majd költeni a kocsira.
Nekem volt dízelem, városi használat vége motorgenerál lett, de ha van rá lóvé, akkor nem gond ez se. Nekem most mindkettő benzines, és  nem hiányzik a dízel vélt nyomatéka. A dízelpártiság szép dolog, meg az is hogy minden pénzt hajlandó vagy rászánni szervízre. Viszont akkor nem értem hogy miért kérdés a részecskeszűrő. Ha dízelpárti vagy csak olyat vegyél amiben van. Azzal nem nyírod ki annyira a többieket.
Like

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14669 Dátum: 2018.05.01 20:37:49 »
Csak ezt nem találod meg az újabb dízelekben. Ennyi  ;)

Kijöhet a szerviz költség, lehet. De pl azalatt áll az autó. És az a megtakarítás általában nem marad zsebben (mint ahogy a nem dohányzók sem Ferrarival járnak  :D ).

Korábbi évjáratban még találsz ilyet (előttem írták), de később már nem.


benzinesben is lehet nagyot koppanni....
mindenki vegyen olyat amilyet szeret, ezt az avensist még lehet szerelni otthon, az alkatrész árak sincsenek elszállva, a lényeg hogy legyen gazdája, akkor hálás lesz a verda is..
« Utoljára szerkesztve: 2018.05.01 20:43:05 írta helkis »