Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3738407 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14640 Dátum: 2018.04.26 15:49:49 »
2002 Toyota Avensis 2000 D4D 1CD motorkóddal. Az autóban 340000Km van.
Valószínű még eredeti volt a porlasztó mert az előző tulaj szerint nem volt még a motor bontva csak mikor hozzám került az autó.

Melyik cég csinálta ilyen olcsón?

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14641 Dátum: 2018.04.26 19:27:08 »
http://www.kosa-muhely.hu/

Kosa műhely Nyírtelken. Nagyon korrektek voltak először csak bemérettem a porlasztókat ez megvolt 2 nap alatt. Kiderült hogy az egyik teljesen halott és a porlasztócsúcs csere nem segít rajta. 3db pedig javítható ha igénylem. (Mondhatták volna az összeset teljesen rossznak)
Aztán dönteném kellett így a rendbetételük mellett döntöttem. A rendberakás 2 nap alatt megvolt.
Közben kiderült hogy az enyém még nem kódos csak egy buta verzió amihez nem kell kódot generálni és nem kell feltanitani a motorvezérlőbe. :hug: :clap:
Bontóban is voltam mert kellett a szárukra megvezető kúp azt megkaptam a 4 db-ot 1000FT ért. Ott megkérdeztem 25000FT darabja a bontott porlasztónak. Száma:23670-27030
Lehet elég lett volna 1 db csere de napi szinten használom az autót és azért vettem avensist hogy ne hagyjon cserben soha! Szóval inkább rendbe rakattam az eredeti alkatrészeket. A bizonytalan használt helyett.
Remélem ehhez a részhez nem kell többé hozzányúlnom.

strom77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14642 Dátum: 2018.04.30 11:13:33 »
sziasztok.már nem tudom hova forduljak, úgyhogy leírom ide a gondomat ,hátha volt valakinek ilyen jellegű gondja.Adott egy 2001 d4d 2000 avensis kombi.A probléma kb 2 hete kezdődött azzal hogy elkezdett feketés füstölni a kocsi .de ekkor még ment normálisan,aztán a füst maradt és napról napra gyengébb lett.most ott tartok hogy 5 ben már nem tudom 3000 fordulatra se vinni és kb 110-120 at megy de olyan lassan veszi fel a sebességet hogy az borzasztó.elvittem szerelőhöz rádugtuk a gépre de hibakód nincs .Ma megpróbáltam és a leömlőt lekötöttem hogy hátha a katalizátor van eltömődve,de semmi változás.A turbó után az a merőleges szűrő az micsoda?részecskeszűrő lenne.segítségeteket előre is köszönöm
email:strom@citromail.hu
06702498771

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14643 Dátum: 2018.04.30 11:52:01 »
sziasztok.már nem tudom hova forduljak, úgyhogy leírom ide a gondomat ,hátha volt valakinek ilyen jellegű gondja.Adott egy 2001 d4d 2000 avensis kombi.A probléma kb 2 hete kezdődött azzal hogy elkezdett feketés füstölni a kocsi .de ekkor még ment normálisan,aztán a füst maradt és napról napra gyengébb lett.most ott tartok hogy 5 ben már nem tudom 3000 fordulatra se vinni és kb 110-120 at megy de olyan lassan veszi fel a sebességet hogy az borzasztó.elvittem szerelőhöz rádugtuk a gépre de hibakód nincs .Ma megpróbáltam és a leömlőt lekötöttem hogy hátha a katalizátor van eltömődve,de semmi változás.A turbó után az a merőleges szűrő az micsoda?részecskeszűrő lenne.segítségeteket előre is köszönöm

A részecskeszűrő 2006-2007-től indult, addig nem volt köztelező. Ezért a tiédbe biztos nincs..

-oljszinted rendben?
-üzemanyag fogyasztás?
-Egr + légtömegmérő tiszítás megvolt?
 


strom77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14644 Dátum: 2018.04.30 11:59:56 »
olaj rendben.légtömegmérő egr tisztítva.többet eszik egyértelműen de nem bír menni.akkor a turbó után mi az a szűrő?
email:strom@citromail.hu
06702498771

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14645 Dátum: 2018.04.30 12:12:18 »
olaj rendben.légtömegmérő egr tisztítva.többet eszik egyértelműen de nem bír menni.akkor a turbó után mi az a szűrő?

Nem tudom, ha a turbod vákum vezérelt, akkor annak az ágnak a tömítettségét ellenőrizd.. Esetleg a vákumszelep helyes működését..

Santi1981

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14646 Dátum: 2018.04.30 15:44:23 »
Sziasztok!
Még mindig küzdök a motor rángatással.
1.8 benzin, 2004
2-3 sebességnél durván berángat hosszan.
Nyáron, melegben jön inkább csak ki.
P1310 hibakód 3-s hengerre.
Volt már gyertya, trafó, befecskendező csere, sőt mivel a nyest megette a lamdaszonda kábelét így még az is.
Toyota szervizbe a nagyon " komoly" méréseik alapján is szondát mondtak, de azzal sem jött meg a gyógyulás.
Mit gondoltok, mi lehet még?
Trafó kábel esetleg, azt még nem cseréltem.. azt még kifogom, azt lehet trafóként egyesével cserélni?
Koszi

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14647 Dátum: 2018.04.30 16:56:18 »
Sziasztok!
Még mindig küzdök a motor rángatással.
1.8 benzin, 2004
2-3 sebességnél durván berángat hosszan.
Nyáron, melegben jön inkább csak ki.
P1310 hibakód 3-s hengerre.
Volt már gyertya, trafó, befecskendező csere, sőt mivel a nyest megette a lamdaszonda kábelét így még az is.
Toyota szervizbe a nagyon " komoly" méréseik alapján is szondát mondtak, de azzal sem jött meg a gyógyulás.
Mit gondoltok, mi lehet még?
Trafó kábel esetleg, azt még nem cseréltem.. azt még kifogom, azt lehet trafóként egyesével cserélni?
Koszi

Pedig annak kell lenie:

P1300 = ignition system malfunction (#1 coil/igniter circuit fault)
P1305 = same as above but #2 coil
P1310 = #3 coil
P1315 = #4 coil

Ha felcserélsz két ágat, és átmegy a hibakód a másikra akkor abban van a probléma..
« Utoljára szerkesztve: 2018.04.30 16:58:32 írta helkis »

Santi1981

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14648 Dátum: 2018.04.30 17:52:02 »
Köszi.
Ha jól értem cseréljem fel a pl. A 2-3 trafó kábelét és úgy vizsgáljam.
A 4 trafó kábel egy csatlakozóba végződik vagy 4 külön csatlakozó a vége? Csak ha egy a vége és a trafónál átcserélem a hengerek gyújtásánál nem lesz gond? Bocs csak nagyon nem értek hozzá és a felépítését sem ismerem :(
Udv.z

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14649 Dátum: 2018.04.30 17:56:39 »
sziasztok.már nem tudom hova forduljak, úgyhogy leírom ide a gondomat ,hátha volt valakinek ilyen jellegű gondja.Adott egy 2001 d4d 2000 avensis kombi.A probléma kb 2 hete kezdődött azzal hogy elkezdett feketés füstölni a kocsi .de ekkor még ment normálisan,aztán a füst maradt és napról napra gyengébb lett.most ott tartok hogy 5 ben már nem tudom 3000 fordulatra se vinni és kb 110-120 at megy de olyan lassan veszi fel a sebességet hogy az borzasztó.elvittem szerelőhöz rádugtuk a gépre de hibakód nincs .Ma megpróbáltam és a leömlőt lekötöttem hogy hátha a katalizátor van eltömődve,de semmi változás.A turbó után az a merőleges szűrő az micsoda?részecskeszűrő lenne.segítségeteket előre is köszönöm
Nyugodjál meg dőlj hátra semmi nagy baj nincs.
Első körben cserélj egy gázolajszűrőt főleg ha régebben cserélted le. Aztán a gázolajszűrő 2 csövére tegyél normális bilincset mert gyenge a gyári rugós. Aztán ami megy lefelé a motorhoz oda is tegyél új bilincset mert az enyém is ott szívott farcs levegőt. 3000 felett csak fulladt az autó nekem is. Vagy a gumicső lesz kidörzsölődve valahol.
Ha ezek nem hoznak eredményt akkor érdemes a hátsó ülés alatt felszedni a tank fedelet és kivenni a szűrőt és kitakarítani.

Oké ha ezek megvannak utána jöhet a turbóról az intercoolerre menő cső ellenőrzése illetve a coolerről a szívócsőre menő cső bilincseinek ellenőrzése esetleg ha van aknád és segítséged akkor valaki nyomja a gázt 3000 fordulatig valaki pedig tapogassa a coolert hogy nem fúj -e ki valahol. Ha kifúj az se gond mert javítható!
Egyenlőre ezeken menj végig.
Kb 2-3 órás művelet ez az egész és tuti meglesz a hiba.

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14650 Dátum: 2018.04.30 17:59:55 »
Az a szűrő a turbó után egy kezdetleges részecske szűrő ne foglalkozz vele nem azzal lesz a gond.

Ava

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14651 Dátum: 2018.04.30 21:06:06 »
Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni töletek.
Van egy T25 1.8 benzines 2004 es évjáratos Avensisem!
Multhét szombaton jó messze itthonról fura hang jött a motorhazból majd lehuzva az ablakot hallottam hogy eröteljesen kifuj a kipufogó!
Itthon megnéztem tüzkarikánál fuj ki! Szuper szombat kora du autosbolt megrendel... hazafelé már baromi erötlen volt az autó és 1300 felett rángatott.
Nem is jöttem vele a hazig inkabb leállitottam. Ma megjött a tüzkarika kicseréltem beinditom olyan hangja volt mintha nem lett volna benne légszürö
és állo helyzetben max 3200 ig forgott el. olyan mintha valami visszafogná vagy nemtudom... Esetleg valakinek van valami tippje?
Az utolsó probalkozasnal jött egy p0500 as hibakod "jarmüsebesség érzékelö A" de szerintem ennek semmi köze sincs a motor erötlenségéhez!
Köszönettel egy Avensis tulaj!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14652 Dátum: 2018.04.30 21:22:02 »
Én nyúlbéla vagyok, egyrészt nem értek hozzá, másrészt féltem a kocsit, ezért ilyenkor azonnal sürgősségi időpontot kérek a Mayertől. Általában másnap azonnal bevesznek valahogy.

Ava

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14653 Dátum: 2018.04.30 21:48:29 »
Én nyúlbéla vagyok, egyrészt nem értek hozzá, másrészt féltem a kocsit, ezért ilyenkor azonnal sürgősségi időpontot kérek a Mayertől. Általában másnap azonnal bevesznek valahogy.

Nagyon ugytűnik szerelö lesz belölle.. gondoltam megprobalom itt! Hátha van valakinek ötlete amit megprobalhatnék!?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14654 Dátum: 2018.04.30 23:11:05 »
Véletlen nem cseréltél kerékméretet nemrég? Szélsőséges esetben ez okozhat a doksik alapján kiértékelési hibát ami a motorerő korlátozásával jár biztonsági okokból.