Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3731519 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14610 Dátum: 2018.04.16 21:23:15 »
ezzel van valakinek talapsztalata?
http://xado.hu/problema-megoldasok/alvaz/56

http://xado.hu/xado-technologia
Konkrétan a zsírral nincs, de sok más termékükkel már régóta van, és mind jó tapasztalat.

jacko78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14611 Dátum: 2018.04.19 20:43:30 »
Sziasztok!
T25 2.2 d-cat motornál felvillant a villáskulcs. Az autón nem tapasztalunk semmit. Segítsetek mire utalhat a kis ikon hátha jellemző hibát mutat. Sokat olvastam erre nem akadtam rá.

Az autó nemrég egy generálon esett át mert a kedves szerelő a tűzkarika cserénél beleszakította a szerszámot. Le kellett venni a hengerfejet és kiszikráztatni a szerszámot. Végül síkolták is meg szelepszár szimmeringet is cseréltek. Minden vissza lett építve. Kb 6-7ezer km-t mentünk azóta és most felvillant. Levettem a sarut elaludt de most újra világít.
Kérlek, amennyiben tudtok segítsetek!
Köszönöm Péter

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14612 Dátum: 2018.04.19 20:49:17 »
Sziasztok!
T25 2.2 d-cat motornál felvillant a villáskulcs. Az autón nem tapasztalunk semmit. Segítsetek mire utalhat a kis ikon hátha jellemző hibát mutat. Sokat olvastam erre nem akadtam rá.

Az autó nemrég egy generálon esett át mert a kedves szerelő a tűzkarika cserénél beleszakította a szerszámot. Le kellett venni a hengerfejet és kiszikráztatni a szerszámot. Végül síkolták is meg szelepszár szimmeringet is cseréltek. Minden vissza lett építve. Kb 6-7ezer km-t mentünk azóta és most felvillant. Levettem a sarut elaludt de most újra világít.
Kérlek, amennyiben tudtok segítsetek!
Köszönöm Péter

Ki kell olvastatni a hibakódot..

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14613 Dátum: 2018.04.19 21:31:48 »
Segítsetek mire utalhat a kis ikon hátha jellemző hibát mutat. Sokat olvastam erre nem akadtam rá.
Kézikönyv írja. El kell menni a szervizbe. Sarut hiába veszed le és ütöd ki, a kódot generáló hibaok nem szűnik meg tőle. Nagyon ne halogasd a szerviz látogatását, mert élő hibakódnál nem működnek a menetbiztonságért felelős fedélzeti rendszerek, úgymint az ESP, ABS, stb..

jacko78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14614 Dátum: 2018.04.19 23:16:31 »
Köszönöm szépen. Ez nem volt kérdés. Azt gondoltam lehet általánosságban beszélni róla de akkor nem. Gondolom ez valami periférikus hiba lehet mint pl ABS, Klímakompresszor stb. vagy valami hasonló mert csak sárga és nem check engine.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14615 Dátum: 2018.04.20 05:13:07 »
Sziasztok!
T25 2.2 d-cat motornál felvillant a villáskulcs. Az autón nem tapasztalunk semmit. Segítsetek mire utalhat a kis ikon hátha jellemző hibát mutat. Sokat olvastam erre nem akadtam rá.

Az autó nemrég egy generálon esett át mert a kedves szerelő a tűzkarika cserénél beleszakította a szerszámot. Le kellett venni a hengerfejet és kiszikráztatni a szerszámot. Végül síkolták is meg szelepszár szimmeringet is cseréltek. Minden vissza lett építve. Kb 6-7ezer km-t mentünk azóta és most felvillant. Levettem a sarut elaludt de most újra világít.
Kérlek, amennyiben tudtok segítsetek!
Köszönöm Péter

Esetleg akciós szerszámok a LIDL-ben!?! ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14616 Dátum: 2018.04.20 10:21:12 »
Köszönöm szépen. Ez nem volt kérdés. Azt gondoltam lehet általánosságban beszélni róla de akkor nem. Gondolom ez valami periférikus hiba lehet mint pl ABS, Klímakompresszor stb. vagy valami hasonló mert csak sárga és nem check engine.
Van egy aránylag hosszú listája a hibalehetőségeknek. Egyszerűen nincs értelme felsorolni a listát. Az akksi levétel meg azért se a legjobb út, mert ha elmúlik és nem jön elő, akkor mi alapján olvassa ki a szerelő hogy mi volt? Ha egy hosszú úton lep meg váratlanul, mert időszakosan jön elő, nem leszel jobb helyzetben. Pláne ha mondjuk vészüzemmóddal jár együtt.

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14617 Dátum: 2018.04.23 09:25:45 »
Sziasztok!

Úgy tudom, hogy a gyertyák meglehetősen mélyen vannak, a szokásos (általános) gyertyakulcs elvileg nem ér le.
Tudnátok mutatni példát, hogy milyen kulccsal érnék le, amivel cserélhetném a gyertyákat?
Köszönöm!

UI.: az mennyire "para", hogy esetleg beleszakad a gyertya? Érdemes inkább langyos motorból kiszedni vagy hűljön teljesen le? Illetve, ha nincs hozzá nyomatékkulcsom, semmiképp ne álljak neki vagy azért ésszel meghúzhatom szabad kézzel is?
(20-30 évvel ezelőtt ezek nem voltak ekkora problémák, de azért kíváncsi vagyok, hogy Ti cseréltek-e nyomatékkulcs nélkül vagy semmiképp sem).
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14618 Dátum: 2018.04.23 10:20:32 »
Hello! Benzines gyertya nem szokott beszakadni, az  a diesel izzítók és esetleg injektorok privilégiuma.
Gyertyakulcs pl.: http://www.homasita.hu/categories/472, ez nem lehet olyan gagyi, hogy a gyertyát ne csavarja ki. A gyertyák zömülő alátétje lehetővé teszi, hogy érzéssel húzva kézzel érezd, mikor kezd zömülni. Megtépni nem kell. Nem feltétlenül nyomatékkulcsos a csere, de ha invesztálsz rá, akkor olcsóbb szervizben  a gyertyacsere.
Avensis 1.8 / 2007

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14619 Dátum: 2018.04.23 20:05:41 »
Sziasztok!
T25 2.2 d-cat motornál felvillant a villáskulcs. Az autón nem tapasztalunk semmit. Segítsetek mire utalhat a kis ikon hátha jellemző hibát mutat. Sokat olvastam erre nem akadtam rá.

Az autó nemrég egy generálon esett át mert a kedves szerelő a tűzkarika cserénél beleszakította a szerszámot. Le kellett venni a hengerfejet és kiszikráztatni a szerszámot. Végül síkolták is meg szelepszár szimmeringet is cseréltek. Minden vissza lett építve. Kb 6-7ezer km-t mentünk azóta és most felvillant. Levettem a sarut elaludt de most újra világít.
Kérlek, amennyiben tudtok segítsetek!
Köszönöm Péter

A villáskulcs azt jelenti, hogy az "olajmenedzsment" szerint olajat kellene cserélned. Ez persze nem valószínű, inkább az van, hogy a legutóbbi olajcserénél nem nullázták a szerviz intervallumot.
Ez nem a szokásos motor hibakód lámpa ugye? Hanem a LCD kijelzőn jelenik meg a villáskulcs. Jól értem?

Ha igen, ki tudod Te is  nullázni. Úgy emlékszem, hogy a napi számláló nullázoját nyomva tartva kell ráadni a gyújtást így kinullázza.

Sok sikert.

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14620 Dátum: 2018.04.23 20:33:42 »
Hello! Benzines gyertya nem szokott beszakadni, az  a diesel izzítók és esetleg injektorok privilégiuma.
Gyertyakulcs pl.: http://www.homasita.hu/categories/472, ez nem lehet olyan gagyi, hogy a gyertyát ne csavarja ki. A gyertyák zömülő alátétje lehetővé teszi, hogy érzéssel húzva kézzel érezd, mikor kezd zömülni. Megtépni nem kell. Nem feltétlenül nyomatékkulcsos a csere, de ha invesztálsz rá, akkor olcsóbb szervizben  a gyertyacsere.

Köszi!  ;)
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14621 Dátum: 2018.04.24 08:44:59 »
Köszi!  ;)
De ha érdekel nyomatékkulcs, tudok adni (Csepel).

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14622 Dátum: 2018.04.24 09:34:01 »
De ha érdekel nyomatékkulcs, tudok adni (Csepel).
milyened van?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14623 Dátum: 2018.04.24 13:05:43 »
Tegnap voltam szerelőnél, hosszbordás szíj, görgők, vízpumpa csere, olaj, olajszűrő, +többi szűrő, +első fotómű szilentek..
mindenre azt mondta a szaki, hogy már időszerű volt, pár szimmeringet is kellett cserélni, (főtengely, váltó/difi)
tényleg patent lett minden.. 

Ma hoztam el a kocsit, el is mentem egy ózonos klímatisztításra, ami közben a kocsi lefulladt.. (többször is. :() (hibakód nincs,) egyeztettem a szerelővel, rövid ötletelés után arra jutottunk, hogy a klímakompresszor lesz a ludas, csak a régi szíjjal tudott annyit csúszni, hogy ne okozza ezt a jelenséget.. ami még ebbe az irányba mutat, a műszeregység alatti fényforrás egy pillanatra elhalványul, ha elindul a kompresszor, ezt annak tudom be, hogy akkora árammal indul, hogy máshonnan elveszi a delejt..  (illetve keresztbe tesztelés is megtörtént:klíma nélkül, nem fulladt le azóta sem..)

kérdéseim: érdemes-e felújítani a kompresszort (költségcsökkentésnek leadni a régit (van ilyen szolgáltatás egyáltalán?)), vagy bontott, vagy új?

előre is köszi!


kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14624 Dátum: 2018.04.24 13:41:05 »
milyened van?
Lengyelpiacos :). A kerékanyákhoz vettem néhány éve, mert egy kerékcsere alkalmával a gumis megszakította öket, az összes csavart és anyát cserélni kellett. Azóta inkább én cserélek kereket és ezzel húzom meg.

Helkis
A Kocsi autós boltot kérdezd meg, szerintem ök foglalkoznak felújítással, nekem Fábia kormányszervót javítottak meg (20/564-5297)
« Utoljára szerkesztve: 2018.04.24 13:44:26 írta kugyu21 »