Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3732347 alkalommal)

1 tag és 6 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14580 Dátum: 2018.04.03 22:58:33 »
Köszönöm a tippet, milyen lehetőségek vannak? vegyek én újat és próbáljam meg kicserélni, vagy szerelő mindenképp (bár szívesen megtanulom berhelni az autót, nem biztos hogy rögtön bele mernék nyúlni ilyenekbe). Nameg jól értelmezem, hogy a Gyújtóra gondolsz? ami pl egy ilyen kis eszköz?

https://www.autoalkatreszonline24.hu/toyota/avensis-t22/15518/10250/gyuejtoetekercs?sort_categories[]=689
Igen. :yes:
Ha még nem adta be végleg a kulcsot, akkor csak egy új trafó végig próbálgatása során, próbaúton található meg. De ha már az alapjáraton is dadog, akkor elég könnyen kideríthető. Járó motornál, egyesével lehúzva róla a csatit, a hibás trafónál nem fog változni az alapjárat, a jó trafónál pedig összeomlik.

winctaylor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14581 Dátum: 2018.04.03 23:04:17 »
Igen. :yes:
Ha még nem adta be végleg a kulcsot, akkor csak egy új trafó végig próbálgatása során, próbaúton található meg. De ha már az alapjáraton is dadog, akkor elég könnyen kideríthető. Járó motornál, egyesével lehúzva róla a csatit, a hibás trafónál nem fog változni az alapjárat, a jó trafónál pedig összeomlik.

Alapjárat igazából abból a szempontból furcsa nekem, ami lehet enm furcsa, hogy van hogy indításnál alapból,hidegen nagyobb fordulaton megy, aztán áll be 800-1000 körülire, viszont van amikor olyan 800-on pörög az alapjárat, de azt stabilan tartja.

Köszönöm a válaszokat :) Meg fogom próbálni megnézni, remélem nem történt még végzetes kár :).

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14582 Dátum: 2018.04.04 12:20:37 »
Alapjárat igazából abból a szempontból furcsa nekem, ami lehet enm furcsa, hogy van hogy indításnál alapból,hidegen nagyobb fordulaton megy, aztán áll be 800-1000 körülire, viszont van amikor olyan 800-on pörög az alapjárat, de azt stabilan tartja.

Köszönöm a válaszokat :) Meg fogom próbálni megnézni, remélem nem történt még végzetes kár :).
A fordulatszámon nem látszik a trafó rosszulléte, csak hallani lehet, hogy egyenetlenül jár a motor. A vezérlő elektronika próbál stabilizálni. Az én volt 1.8-nál 2500-3000 közötti fordulaton kapkodott a motor, ha a trafó rosszalkodott.

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14583 Dátum: 2018.04.04 18:41:09 »
Alapjárat igazából abból a szempontból furcsa nekem, ami lehet enm furcsa, hogy van hogy indításnál alapból,hidegen nagyobb fordulaton megy, aztán áll be 800-1000 körülire, viszont van amikor olyan 800-on pörög az alapjárat, de azt stabilan tartja.

Köszönöm a válaszokat :) Meg fogom próbálni megnézni, remélem nem történt még végzetes kár :).

Szerintem, ha nincs bekapcsolva a klíma v fűtés, akkor annak 800-on kell lennie.. Nálam legalább is így van..

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14584 Dátum: 2018.04.05 07:28:59 »
Szerintem, ha nincs bekapcsolva a klíma v fűtés, akkor annak 800-on kell lennie.. Nálam legalább is így van..
A dízelnél nem tudom, de az 1.8 benzin 600-700 között normális.

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14585 Dátum: 2018.04.06 00:19:34 »
Sziasztok az avensisem 3 napja nehezen indul melegen. T22 avensis 2.0 D-4D.
Hidegen teljesen jól indul de ha bemelegszik és leállítom akkor nagyon nehezen indul újra. Mondjuk a hidegindítási idő 3s A melegindítási 15-20s.
Az autó gyorsul rendesen jó az alapjárat semmi jele levegősödésnek vagy bármi más hibának.
Motorhiba jelző nem világít a műszerfalon.
A nagynyomású szivattyú svc (ha jól írom) szelepeire gyanakszom. Lehet melegen nem jól szabályozzák a nyomást. Hétvégén kicserélem mindkettőt mert pont van itthon 2 bontott. Valakinek volt már hasonló hibája? Szivesen veszek minden ötletet hogy mi lehet a hiba.
Most Mol neo evo van a kocsiban még ma meghajtom hátha csak valami múló rosszullét piszkolódás vagy hasonló.

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14586 Dátum: 2018.04.06 07:42:07 »
Sziasztok az avensisem 3 napja nehezen indul melegen. T22 avensis 2.0 D-4D.
Hidegen teljesen jól indul de ha bemelegszik és leállítom akkor nagyon nehezen indul újra. Mondjuk a hidegindítási idő 3s A melegindítási 15-20s.
Az autó gyorsul rendesen jó az alapjárat semmi jele levegősödésnek vagy bármi más hibának.
Motorhiba jelző nem világít a műszerfalon.
A nagynyomású szivattyú svc (ha jól írom) szelepeire gyanakszom. Lehet melegen nem jól szabályozzák a nyomást. Hétvégén kicserélem mindkettőt mert pont van itthon 2 bontott. Valakinek volt már hasonló hibája? Szivesen veszek minden ötletet hogy mi lehet a hiba.
Most Mol neo evo van a kocsiban még ma meghajtom hátha csak valami múló rosszullét piszkolódás vagy hasonló.

én inkább valamilyen jeladóra tippelnék, aminek melegen elmegy az ellenállása, opelnél volt ilyen gondom, ott főtengely jeladó volt a ludas, itt lehet még holtponti jeladó alsó vagy felső, esetleg vízhőfok jeladó..

az scv a railcső nyomást állítja be, tehát az inkább teljesítmény problémával, alapjárat problémával járna szerintem..

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14587 Dátum: 2018.04.06 13:25:56 »
Üdvözlet kartársak!
Eddig még nem írtam ide csak olvasgattam, ugyanis eddig egy 92-es 1,6-os japán Carina tulajdonosa voltam, és fél éve pedig egy '01-es Avensis 2.0 D-4 1az-fse boldog tulajdonosává váltam.
Nagyon meg vagyok elégedve vele, viszont ma voltam átvizsgáltatni és pár apróságot kell majd csináltatni rajta, főleg a fékek terén ami viszont kicsit hátbavágott, hogy a vizsgálat során a "hátsó fékmunkahengerek folynak" sorra közölték hogy komplett féknyereg cserék.
Hát én nem tudom, és hát nem is vagyok szerelő, de ugyan akkor miért lehet kapni különt fékmunkahengereket pár ezerért?
Kicsit erősnek tartom hogy 40-50E-ért komplett nyergeket cseréljenek vagy nem is tudom mennyit fognak majd mondani az árajánlatban.

Egyáltalán kell azokat cserélni? vagy csak nekik ez az egyszerűbb?
Köszönöm válaszotokat.
Üdv
VSanyi

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14588 Dátum: 2018.04.06 13:34:14 »
A dízelnél nem tudom, de az 1.8 benzin 600-700 között normális.
T27 1.8 ha meleg a motor akkor 500-on áll a fordulat. Meg csak 25000 km van benne.

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14589 Dátum: 2018.04.06 21:40:25 »
Üdvözlet kartársak!
Eddig még nem írtam ide csak olvasgattam, ugyanis eddig egy 92-es 1,6-os japán Carina tulajdonosa voltam, és fél éve pedig egy '01-es Avensis 2.0 D-4 1az-fse boldog tulajdonosává váltam.
Nagyon meg vagyok elégedve vele, viszont ma voltam átvizsgáltatni és pár apróságot kell majd csináltatni rajta, főleg a fékek terén ami viszont kicsit hátbavágott, hogy a vizsgálat során a "hátsó fékmunkahengerek folynak" sorra közölték hogy komplett féknyereg cserék.
Hát én nem tudom, és hát nem is vagyok szerelő, de ugyan akkor miért lehet kapni különt fékmunkahengereket pár ezerért?
Kicsit erősnek tartom hogy 40-50E-ért komplett nyergeket cseréljenek vagy nem is tudom mennyit fognak majd mondani az árajánlatban.

Egyáltalán kell azokat cserélni? vagy csak nekik ez az egyszerűbb?
Köszönöm válaszotokat.
Üdv
VSanyi
Ha mindent jól értettem, (2001, D4, AZT220, 1AZ-FSE)  akkor a ToyoDIY.com-on nézve neked hátul dobféked van. Ott nincs féknyereg. Van  a hagyományos fék munkahenger, melynek darabja 4 rugó, 1 db./oldal.  (zsu.hu pl.) Ha csak felújító készlet, az kemény 700 HUF/ oldal, de ezzel több munka van. Ha be van rohadva, vagy kráteresen korrodált, akkor érdemes kompletten cserélni. Más ott nem folyhat, minden egyéb csak kopott lehet. Ezt  a dolgot jobban el kellene magyaráznia a szerelőnek.
Avensis 1.8 / 2007

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14590 Dátum: 2018.04.06 22:03:45 »
Ha mindent jól értettem, (2001, D4, AZT220, 1AZ-FSE)  akkor a ToyoDIY.com-on nézve neked hátul dobféked van. Ott nincs féknyereg. Van  a hagyományos fék munkahenger, melynek darabja 4 rugó, 1 db./oldal.  (zsu.hu pl.) Ha csak felújító készlet, az kemény 700 HUF/ oldal, de ezzel több munka van. Ha be van rohadva, vagy kráteresen korrodált, akkor érdemes kompletten cserélni. Más ott nem folyhat, minden egyéb csak kopott lehet. Ezt  a dolgot jobban el kellene magyaráznia a szerelőnek.
Tudomasom szerint a dobfek a rogzitofek szerepet tolti csak be, ezen kivul van egy tarcsafek is tarcsaval, nyereggel, ami pedig uzemi fekkent funkcional.

Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14591 Dátum: 2018.04.06 22:39:33 »
Hátsó fékről volt szó.
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2001_TOYOTA_AVENSIS_AZT220L-AEMEHW_4706.html
Mondd a te verziódat. üdv.
Avensis 1.8 / 2007

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151

talan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14594 Dátum: 2018.04.08 11:22:43 »
Hy.
Alany 2005 évj 2.0 D4D
ma 40km megtétele után lassítok vissza rakom 4.be és az autó 80km/h nál többet nem ment,erő semmi nem volt benne, magamba ok irány haza.Megfordultam 2.ban nyomtam neki és egyszer csak újra jó volt minden.Hibakód semmi.Valakinek volt már ilyen problémája?