Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3728665 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14565 Dátum: 2018.03.20 13:32:08 »
illetve korábban bekerült egy Osram Fog101-es menetfény/ködlámpa kombó is.. ;)

https://drive.google.com/open?id=1mpBsCfIGx4BFLqN9RYF42FRcLUW2BfwS

Ez engedélyezett (rajta vannak a jelölések E4, DRL00)? Voltál már vele műszaki vizsgán?
2 LED van benne, a két funkcióra, vagy ugyanazt használja, csak más teljesítménnyel?
Egyszerűen beépíthető a ködlámpa helyére, vagy barkácsolni kell?
A ködlámpát miért cserélted erre, jobb lett, vagy csak a plusz funkció miatt?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14566 Dátum: 2018.03.20 14:28:08 »
szemüveges vagy? lehet a tükröződések miatt?

a korábbi/gyári sárgás ledek annyira halványak voltak már, hogy asszony sötétben pl nem találta a kapcsolót..
a fénykép elég csalóka, a jobb oldaliról készült kép áll közelebb a valósághoz..
Igen, lehet akár attól is, bár csak bifokális olvasó szemüvegem van, az is speciális fényre sötétedő (nem UV-ra), tükröződés mentes csodavalami (legalábbis az ára az volt  :lol: ). Amikor nem volt szemüvegem, akkor is ez volt. Nem szeretem a karácsonyfa kocsibelsőt  :D

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14567 Dátum: 2018.03.20 14:33:13 »
Ez engedélyezett (rajta vannak a jelölések E4, DRL00)? Voltál már vele műszaki vizsgán?
2 LED van benne, a két funkcióra, vagy ugyanazt használja, csak más teljesítménnyel?
Egyszerűen beépíthető a ködlámpa helyére, vagy barkácsolni kell?
A ködlámpát miért cserélted erre, jobb lett, vagy csak a plusz funkció miatt?

Engedélyezett természetesen, ég és föld a mostani és a korábbi között a különgség! Kellett hozzá egy Toyota felfogatót venni, de onnantól teljesen kompatibilis a gyári megoldással a DLR. A ködlámpa külön ledeken keresztül dolgozik, illetve ezzel van megoldva a kanyarlámpa funkció is, mindegyik funkciót több ledből álló csoport végzi..
Yt-n találsz videokat is róla..
Müszakin is elfogadják!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14568 Dátum: 2018.03.20 16:57:34 »
szemüveges vagy? lehet a tükröződések miatt?
Rontják az éjszakai látást a fényes pontok. Nem véletlenül van a jobb PNA-k esetében éjszakai mód. ;)

maxiking91

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14569 Dátum: 2018.03.31 11:14:31 »
Sziasztok!

Egy 2008-as Avensis 2.2 DCAT tulajdonosa vagyok karácsony óta és eddig minden nagyon szuper (volt). :) A mai nap az egyik bevásárlóközpontból való elindulás után a műszerfal mögül furcsa búgó-kattogó hang hallatszik pár másodpercig, majd abbamarad és rövid idő után újra jelentkezik. Igazából az egész olyan, mint ha a fedélzeti számítógép "gondolkozna", eléggé hasonlít a régebbi számítógépek processzorának zajára.

Valakinek van esetleg valami ötlete, hogy mi lehet a gáz vele? Sajnos így az ünnepekkor nem nagyon tudom már elvinni a szervizbe. :(

Köszi előre is!
B.

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14570 Dátum: 2018.03.31 11:25:13 »
Sziasztok!

Egy 2008-as Avensis 2.2 DCAT tulajdonosa vagyok karácsony óta és eddig minden nagyon szuper (volt). :) A mai nap az egyik bevásárlóközpontból való elindulás után a műszerfal mögül furcsa búgó-kattogó hang hallatszik pár másodpercig, majd abbamarad és rövid idő után újra jelentkezik. Igazából az egész olyan, mint ha a fedélzeti számítógép "gondolkozna", eléggé hasonlít a régebbi számítógépek processzorának zajára.

Valakinek van esetleg valami ötlete, hogy mi lehet a gáz vele? Sajnos így az ünnepekkor nem nagyon tudom már elvinni a szervizbe. :(

Köszi előre is!
B.
Konkretan a muszerek mogul jon a zaj, vagy inkabb a kozepkonzol iranyabol?
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

maxiking91

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14571 Dátum: 2018.03.31 11:48:25 »
Konkretan a muszerek mogul jon a zaj, vagy inkabb a kozepkonzol iranyabol?

Én inkább a műszerek mögül hallottam, kezdetben a kormányra gyanakodtam, de a hang álló helyzetben is jelentkezett 0 mozgatásra.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14572 Dátum: 2018.03.31 11:49:43 »
Sziasztok!

Egy 2008-as Avensis 2.2 DCAT tulajdonosa vagyok karácsony óta és eddig minden nagyon szuper (volt). :) A mai nap az egyik bevásárlóközpontból való elindulás után a műszerfal mögül furcsa búgó-kattogó hang hallatszik pár másodpercig, majd abbamarad és rövid idő után újra jelentkezik. Igazából az egész olyan, mint ha a fedélzeti számítógép "gondolkozna", eléggé hasonlít a régebbi számítógépek processzorának zajára.

Valakinek van esetleg valami ötlete, hogy mi lehet a gáz vele? Sajnos így az ünnepekkor nem nagyon tudom már elvinni a szervizbe. :(

Köszi előre is!
B.
Jobb térdnél az airmix motor? Bár az nem búg, csak klattyog.

maxiking91

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14573 Dátum: 2018.03.31 15:21:30 »
Jobb térdnél az airmix motor? Bár az nem búg, csak klattyog.

szerintem kevésbé klattyogós a hang, de igyekszem este felvenni és valamilyen formában közzéteszem, hátha úgy jobban érthető lesz :) köszi az eddigi tippeket mindeninek! :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14574 Dátum: 2018.03.31 17:48:55 »
Inkább füleld ki hgy pontosan honnan jön. Ha a gázpedál fölül hallod vagy ha a kesztyűtartó bal feléből hátulról akkor valamelyik szervónál lelazult a csiga a tengelyről.

maxiking91

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14575 Dátum: 2018.04.02 10:41:01 »
Inkább füleld ki hgy pontosan honnan jön. Ha a gázpedál fölül hallod vagy ha a kesztyűtartó bal feléből hátulról akkor valamelyik szervónál lelazult a csiga a tengelyről.

Sajnos nem jutottam közelebb a megoldáshoz, de álló helyzetben és menet közben is ezt a hangot hallom. A videoban többször is hallatszik. Ma pl csak 60km után produkálta újra :(


winctaylor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14576 Dátum: 2018.04.03 19:02:02 »
Hello Mindenki!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy nem olyan régen vettem meg egy ismerősömtől a 2001-es 1.8 vvt-i Avensisét. Sok km van benne, de nagyon jó állapotban volt és volt régen egy fiatalabb avensisünk és nagyon szerettem.
Viszont most egy olyan dolog jött elő, amit nem tudok hova tenni. Amikor sebességbe teszem az autót és elindulok, alacsony fordulatnál rángat az autó, aztán amikor elér egy fordulatot, akkor hirtelen mintha minden rendben lenne megindul és megy rendesen. Azt gondoltam, csak azért csinálja mert nem tankoltam tele, vagy valami kosz került a tank oldaláról a rendszerbe, viszont ma reggel bekapcsolat a motorhiba jelző lámpa is, de ma még nem vittem el szerelőhöz és gondoltam előbb azért körbekérdezek, hátha valaki tudja mit érdemes megnézni
Köszönöm a segítséget, nem vagyok sajnos nagy autóguru.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14577 Dátum: 2018.04.03 20:06:31 »
Hello Mindenki!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy nem olyan régen vettem meg egy ismerősömtől a 2001-es 1.8 vvt-i Avensisét. Sok km van benne, de nagyon jó állapotban volt és volt régen egy fiatalabb avensisünk és nagyon szerettem.
Viszont most egy olyan dolog jött elő, amit nem tudok hova tenni. Amikor sebességbe teszem az autót és elindulok, alacsony fordulatnál rángat az autó, aztán amikor elér egy fordulatot, akkor hirtelen mintha minden rendben lenne megindul és megy rendesen. Azt gondoltam, csak azért csinálja mert nem tankoltam tele, vagy valami kosz került a tank oldaláról a rendszerbe, viszont ma reggel bekapcsolat a motorhiba jelző lámpa is, de ma még nem vittem el szerelőhöz és gondoltam előbb azért körbekérdezek, hátha valaki tudja mit érdemes megnézni
Köszönöm a segítséget, nem vagyok sajnos nagy autóguru.
A trafót érdemes lenne megnézni. Rángatást okoz, ha beadja a kulcsot.

winctaylor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14578 Dátum: 2018.04.03 20:45:07 »
A trafót érdemes lenne megnézni. Rángatást okoz, ha beadja a kulcsot.
Köszönöm a tippet, milyen lehetőségek vannak? vegyek én újat és próbáljam meg kicserélni, vagy szerelő mindenképp (bár szívesen megtanulom berhelni az autót, nem biztos hogy rögtön bele mernék nyúlni ilyenekbe). Nameg jól értelmezem, hogy a Gyújtóra gondolsz? ami pl egy ilyen kis eszköz?

https://www.autoalkatreszonline24.hu/toyota/avensis-t22/15518/10250/gyuejtoetekercs?sort_categories[]=689

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14579 Dátum: 2018.04.03 21:10:47 »
Köszönöm a tippet, milyen lehetőségek vannak? vegyek én újat és próbáljam meg kicserélni, vagy szerelő mindenképp (bár szívesen megtanulom berhelni az autót, nem biztos hogy rögtön bele mernék nyúlni ilyenekbe). Nameg jól értelmezem, hogy a Gyújtóra gondolsz? ami pl egy ilyen kis eszköz?

https://www.autoalkatreszonline24.hu/toyota/avensis-t22/15518/10250/gyuejtoetekercs?sort_categories[]=689
A gyertyák végén a kicsi menetes bigyo ra van szorulva a gyertyara? Ha lötyög , kb ugyanúgy nyilvánul meg...