Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3737247 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14505 Dátum: 2018.02.18 21:02:34 »
Megállapították a hiba okát, megállapították a javítás módját, majd nem szüntették meg a hibát? :eek:

Hol esik szó a leírásban a javítás módjáról?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14506 Dátum: 2018.02.18 21:23:15 »
Hol esik szó a leírásban a javítás módjáról?

Itt:
...a szervízben azt mondták, hogy 12V-ot kéne kapnia...

12V bármely kocsiban rendelkezésre áll különösebb erőfeszítés nélkül.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14507 Dátum: 2018.02.18 22:29:21 »
Hol esik szó a leírásban a javítás módjáról?
:yes: :yes:
Sehol! nem írta azt senki, hogy a meglévő 5V tápfeszültség helyett a szükséges 12V tápfeszültséget hogyan kellene helyreállítani.  =? :eek:
Azt viszont írta Csaba68, hogy nem tudnak vele mit kezdeni sehol!
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.18 22:32:56 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14508 Dátum: 2018.02.19 06:26:53 »
Itt:
12V bármely kocsiban rendelkezésre áll különösebb erőfeszítés nélkül.

Ez a hibafeltárás eredménye. 12 V-ot más forrásból drótozni egy ilyen eszköznek maximum egy teszt erejéig magyarázható, utána nálam kimeríti a gányolás fogalmát.
Ha zárlatos a csillárod, akkor te is behúzol még egy vezetéket a kapcsólótól, mert rendelkezésre áll a kapcsolt 230 V?

Mindegy, igazából ez szubjektív, tehát inkább csak azt mondom, hogy szerintem.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14509 Dátum: 2018.02.19 07:15:06 »
:yes: :yes:
Sehol! nem írta azt senki, hogy a meglévő 5V tápfeszültség helyett a szükséges 12V tápfeszültséget hogyan kellene helyreállítani.  =? :eek:
Azt viszont írta Csaba68, hogy nem tudnak vele mit kezdeni sehol!

Az hogy megmondták neki, hogy nem tudnak vele mit kezdeni, még mindig egy őszinte hozzáállás, ami jobb, mintha a tulajdonos pénzén kezdenének próbálkozni.

Ettől még szívás ez a hiba.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14510 Dátum: 2018.02.19 07:22:00 »
Az hogy megmondták neki, hogy nem tudnak vele mit kezdeni, még mindig egy őszinte hozzáállás, ami jobb, mintha a tulajdonos pénzén kezdenének próbálkozni.

Ettől még szívás ez a hiba.
:yes: :yes: :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14511 Dátum: 2018.02.19 10:09:20 »
Ez a hibafeltárás eredménye. 12 V-ot más forrásból drótozni egy ilyen eszköznek maximum egy teszt erejéig magyarázható, utána nálam kimeríti a gányolás fogalmát.
Ha zárlatos a csillárod, akkor te is behúzol még egy vezetéket a kapcsólótól, mert rendelkezésre áll a kapcsolt 230 V?

Mindegy, igazából ez szubjektív, tehát inkább csak azt mondom, hogy szerintem.
Nyilván nem lényegtelen hogy honnan kapja, de itt vagy gányolva lett hozzá 5V valahonnan, vagy egy részegység ezt kapcsol. A leírásból nem derült ki melyik helyzet áll fenn. Utóbbi esetben vélhetően feltárható műszerész által, hogy mely részegység érintett.

Kowboy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14512 Dátum: 2018.02.23 21:59:59 »
Sziasztok!
Kulonos problemam adodott ma es szeretnek ra valaszt vagy tanacsot kapni.
Kiegett a jobb elso (akksi oldali) tompitott fenyszoro izzoja,tortenik ilyen semmi gond,annak rendje modjan elmentem es vasaroltam ujat mindket oldalra.
A bal oldalival nincs gond igaz keves a hely de viszonylag konnyen kitudom cserelni.
A problemas oldalon muszaly kiszedni az akksit hogy hozzaferj.
Ez meg is tortent izzo kicserelve akku vissza stimmel minden.
Ahogy ez megtortent elso inditas ota elment az alapjarat bolondfele :) 400 es 600 koze esett vissza remeg az auto az eredeti stabil 800 helyett amit egy hazaut utan is produkal ha uresbe rakom par masodpercig total le esik aztan a rendes 800 rol esik megint 600ig es vissza.
Soha de soha nem csinalt ilyesmit...
Letezhet vagy lehet barmi osszefugges azzal hogy ki lett veve az akksi ???
Mi lehet a megoldas szerintetek hogy ujbol stabil alapjaratom legyen?
Azóta megjartuk a szervizt kapott finom Castrol magnatec 5W-30-at új NGK gyertyákat és a legjobb minőségű szuroket(olaj,levegő,pollen) aztán a le esett alapjáratra is raneztek komputer radugva semmi hibakod aztán egy alapos pillangó szelep kokszmentesites megoldotta a dolgot hála istennek újból a régi stabil alapjárat és húz mint a bolond ökör :clap: :clap:

pala80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14513 Dátum: 2018.02.27 20:11:28 »
Sziasztok

Van egy 2005-ös évjáratú avensisem nem indul csak teker a TRC off lámpa világit inditásnál mi lehet a baj ???

pala80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14514 Dátum: 2018.02.27 20:17:24 »
2.0 disel

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14515 Dátum: 2018.02.27 20:30:51 »
Mikor vetted? Mennyi km van benne? Biztosan valós? Volt előzmény jelenség? Üzemanyag biztosan van benne? Próbáltad felpumpálni? Üzemanyagszűrő mikor volt cserélve? OBDII hibakód? Hol szoktál tankolni és mit? Nem tankoltál bele véletlen valami olcsó szemetet?

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14516 Dátum: 2018.02.27 21:06:40 »
Sziasztok

Van egy 2005-ös évjáratú avensisem nem indul csak teker a TRC off lámpa világit inditásnál mi lehet a baj ???

Hibakód kellene... 

pala80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14517 Dátum: 2018.02.28 17:29:15 »
183 ezer van benne gázolaj szürö kb. 3 hónapja volt cserélve
Eni kúton szoktam tankolni hibakódot nem ír ki . Elmentem vele bevásárolni haza felé már nem indult csak teker :(

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14518 Dátum: 2018.02.28 17:41:20 »
183 ezer van benne gázolaj szürö kb. 3 hónapja volt cserélve
Eni kúton szoktam tankolni hibakódot nem ír ki . Elmentem vele bevásárolni haza felé már nem indult csak teker :(
Nagy hidegekben ha kicsapódik a parafin akkor új szűrő kellhet. Rá kéne nézni. Tavaly a -20 fokoknál írta valaki, hogy egy tank dízelhez szokott 1-2 liter benzint tölteni nagy hidegben kocsonyásodás ellen.

Gabor83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14519 Dátum: 2018.03.01 16:45:45 »
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni szeretett autónk problémájának megoldásához! Egy 2007-es
 avensis 2.0 d4d  diesel autóról van szó 254000km-el. Az autót a hegyekben használom munkába jàrásra leginkább. A gondja kb. 1 éve kezdődött azzal hogy egy bizonyos emelkedőnèl haza úton elkezdett füstölni kékes szürke füstöt. Eleinte nem volt zavaró mert ritkán csinálta. De mára már minden napos sőt 10 km-en kétszer is élő jön kb 1-2km-en tart . Nem csak emelkedőnèl jön elő a probléma hanem bármilyen helyzetben elkezdhet füstölni. Szóltam a szerelőmnek a problémáról aki szerint minden rendben van a computerrel sem talál semmit. Majd vissza hívták az autot egy légzsák hiba miatt svàjcban. Ott is szóltam hogy nézzék meg . Ő szerintük is minden rendben van csak egy èrzèkelőt kellett le takarítani. De a problèma megmaradt. Majd egy hétre rá kiirta a trc off, vsc, motordiagnosztika hiba jeleket. Vissza a Toyota szervizbe ahol kitakaritottàk az EGR szerepet, a befecskendezőt kitakaritottàk, a részecske szűrőt àt mosták kiègettèk. Valami leitungen -t kitakaritottak ezt nem tudom le fordítani mi lehet. Töltöttek bele adalékokat. A probléma maradt... . Voltam egy útba eső Subaru garázsba ahol vissza akartak küldeni a toyotahoz és nem vállalták.  Ma elmentem egy helyi szakihoz akinek videót mutatva a füstölésről elküldött hogy felhivja a Toyotát és megkerdezi mi lehet vele és menjek vissza jöv héten.
Valakinek valami ötlet,hogy mi lehet a gond vele?
Minden segítséget előre is köszönök!